Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 18:24   #201
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Pa odi u suprotnu smjenu. Kada naša p. ne radi onda idemo u drugu smjenu kojoj pripadamo (u drugom je kvartu), a tek onda na hitnu.
nema suprotne smjene,samo dežurni pedijatar na hitnoj.
Ništa,otići ćemo tamo jer ću se do sutra pojest
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:12   #202
evo,bili smo tamo i to nije dežurni pedijatar,nego ima svoje pacijente.Dakle,rečeno nam je da se ide na hitnu pomoć ako je hitno.
Nisam htjela otići jer sa hitne obavezno šalju na pedijatriju,jer oni nisu pedijatri pa ih valjda strah.
A meni se glupo vucarati po bolnici,što ako nakalemi nešto na sebe.

E sad mene zanima jel postoji privatni pedijatar u Zadru?Ovo mi se čini ko noćna mora,treba potrefiti pedijatra kad radi,ako ne onda u bolnicu

Zadnje uređivanje pink5 : 16.12.2009. at 19:24.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 00:09   #203
opet ja
jel problem ako dijete neće pije ništa osim vode?Znam da treba nadoknadit tekućinu,a ja se bojim dehidracije ko vraga.

Ne znam jel dovoljno uzima tekućine,ne znam kako treba izgledat ta dehidracija
danas je imao 3 proljevaste stolice,samo prva je bila obilna
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:55   #204
pink, jeste bolje?
ako mali jede normalno ili bar nešto, dosta mu je samo voda. daj mu nešto malo slanog da pojede da nadoknadi minerale i ne brini, posebno ne zbog samo jedne jače sraćke dnevno.
možeš za svoj mir uzeti ORS, ali ako on papa bar donekle - nema brige.

daj mu naribanu jabuku (neka malo odstoji da potamni), banane, čaj od šipka, slani štapić
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 10:39   #205
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
opet ja
jel problem ako dijete neće pije ništa osim vode?Znam da treba nadoknadit tekućinu,a ja se bojim dehidracije ko vraga.

Ne znam jel dovoljno uzima tekućine,ne znam kako treba izgledat ta dehidracija
danas je imao 3 proljevaste stolice,samo prva je bila obilna
pink dehidracija ti izgleda ovako:dijete je klonulo,blijedo,prozirno,ima podočnjake,kada mu se dotakne koža na trbuhu imaš osjećaj da je prevelika i najvažnije usna šupljina tj, jezik suh obložen obično bijelim naslagama,oči upale. važno je da pije što više,nije važno što pije neka samo pije (voda,čaj od šipka).što se tiče hrane sve može jesti,nikakve dijete nisu preporučene jer je organizam ionako u deficitu.a ako ima crvene niti u stolici nema čekanja odmah odi doktoru,a temperaturu nisi navela? nadam se da sam ti barem malo pomogla....
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 10:44   #206
zaboravih napomenuti da je jako važno da mu daješ ors tj,rehidromiks .možeš ga pomiješati s čajem ili vodom,sokom...a ors je malo bljutava tekućina-ja probala -fuj.djeca vole onaj s okusom banane..
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 12:43   #207
hvala ti! Gdje si bila ranije?Mi ga već odvezli na hitnu jutros jer je tri puta noćas povratio i imao proljev,temperature nema. Njegovo opće stanje je odlično,ali ja nisam znala razlučiti jel dehidriran ili nije.Obzirom da preko 6 sati nije piškio
Nisam znala kako treba izgledati dehidrirano dijete,guglam i svašta nađem,a ja ovako neobjektivna

Uglavnom,na hitnoj dobili uputnicu za kks i urin,doktorica je rekla da on dobro izgleda. Ako je rota da će kao duže trajat,a njemu je jutros u 5 bila zadnja stolica.
Vidit ćemo,uglavnom,ne vjerujem da je bila rota,opet je nekako premalo stolica imao ili to nema veze

Moj neće ništa od tih mućkalica,samo vodu i to me najviše muči

Zadnje uređivanje pink5 : 17.12.2009. at 12:57.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 14:13   #208
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
hvala ti! Gdje si bila ranije?Mi ga već odvezli na hitnu jutros jer je tri puta noćas povratio i imao proljev,temperature nema. Njegovo opće stanje je odlično,ali ja nisam znala razlučiti jel dehidriran ili nije.Obzirom da preko 6 sati nije piškio
Nisam znala kako treba izgledati dehidrirano dijete,guglam i svašta nađem,a ja ovako neobjektivna

Uglavnom,na hitnoj dobili uputnicu za kks i urin,doktorica je rekla da on dobro izgleda. Ako je rota da će kao duže trajat,a njemu je jutros u 5 bila zadnja stolica.
Vidit ćemo,uglavnom,ne vjerujem da je bila rota,opet je nekako premalo stolica imao ili to nema veze

Moj neće ništa od tih mućkalica,samo vodu i to me najviše muči
nek pije vodu,samo da pije.rota ima dosta svijetle stolice,žućkaste,sa specifičnim mirisom(smrde za poludit,grize za oči).a drži se..proći će..hm jel bio u kontaktu s nekim bolesnim djetetom?temperatura karakterizira rotu.
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:03   #209
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
pink, jeste bolje?
ako mali jede normalno ili bar nešto, dosta mu je samo voda. daj mu nešto malo slanog da pojede da nadoknadi minerale i ne brini, posebno ne zbog samo jedne jače sraćke dnevno.
možeš za svoj mir uzeti ORS, ali ako on papa bar donekle - nema brige.

daj mu naribanu jabuku (neka malo odstoji da potamni), banane, čaj od šipka, slani štapić
tek sam sad vidjela ovo.
Dobro je sve,zadnji proljev jučer oko 5 ujutro. Nalazi dobri,on super volje

I baš sam mu to davala,slanih štapića jer od njih žedni pa je nekako samo uz štapiće pio.

Tnx
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 15:47   #210
evo frke kod moje bebolinke od 22mj.
to sa tvrdom stolicom je toliko kulminiralo.unatoc raznovrsnoj klopi bogatoj vlaknima se cesto desava da ima zatvor.
cini mi se kako da se boji istisnuti kakicu i sad vec moze to kontrolirati. tako se sve nakuplja i OCITO isuši. na kraju joj ne preostaje ništa drugo nego kroz plakanje izbaciti sadržaj..
uveli smo joj i laktulosu, no čini mi se da od straha blokira da izvrši veliku nuždu, tako da čak i kad je mekano, vidim po formi da se suzdržavala..eh sad zaista više nisam pametna..
da li je moguće da dijete dobije unutarnje hemeroide?
nemamo sto počinjati s odvikavanjem od pelena dok god imamo takvih problema s probavom.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 00:25   #211
i kod nas sve isto od prije 15 dana!!!
pomoglo: variva od mahunarki! ako preskoci jedan dan, odmah nema, makar pije ujutro portalak..objasnjenje pedice: dijete intezivno raste, intezivno jede a crijeva se jos nisu prilagodila!
e da, i ujutro obavezno probiotik!
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:28   #212
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
i kod nas sve isto od prije 15 dana!!!
pomoglo: variva od mahunarki! ako preskoci jedan dan, odmah nema, makar pije ujutro portalak..objasnjenje pedice: dijete intezivno raste, intezivno jede a crijeva se jos nisu prilagodila!
e da, i ujutro obavezno probiotik!
ja sam danas bila u apoteci da pitam za taj probiotik, no nemaju nista za djecu njenje dobi..to je za odrasle.
alternativno mi je predlozila nux vomicu D12 koja je dobra za zatvor..
i mi cesto jedemo mahunarke, pa kelj..u stvari sve se vrti oko toga sto je dobro za probavu
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 17:34   #213
putovnica...mi smo na portolaku 7 dana...i nema nikakvog napretka...
koliko ga se dugo smije piti...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 18:31   #214
nova,ni jogurt ga ne protjera?
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 21:19   #215
draga čini mi se da ga ne bi protjeralo ni ricinusovo ulje...
svi su mi rekli da će s portolakom sigurno regulirati...još dva tri dana
ću pokušati a onda idem po uputnicu za specijalistu...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 21:50   #216
a miša mu jebiga,takve iste je probleme moja stara sa mnom imala,isto ništa nije bilo od pretjerane pomoći. takva probava i moš se slikati.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 14:59   #217
cure, ajde mi recite jeli se koja od vas pokusala savjetovat s travarom i kojim?moj malac ima 5 godina i probali smo sveromjenu prehrane.virupe od sljiva i smokava,domace recepte(svu silu kompota),portalak a nista nije pomoglo.dosta ljudi mi je savjetovalao da trazim pomoc homeopata ili travara pa eto ako ima koja iskustva molim je da to podijeli i sa ostalima!
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:12   #218
Evo da podijelim moje iskustvo. Mi pijemo portalak vec godinu dana i to po 24 ml. Kcer mi je imala tocno problema s ovim sto govorite, nije HTJELA pustiti stolicu van jer je par puta imala zatvor pa se bojala boli. O njenom srahu i suzdrzavanju stolice dovoljno govori cinjenica da je tek prije tjedan dana pocela kakati u tutu (a ima 4 godine) i da, vec sam mislila da cemo morati ici kod psihologa. Tek kad sam joj stavila cepic i uz tesko nagovaranje je uspjela sjesti na tutu, shvatila je da joj je tako lakse i od tada svaki dan kaka bez uobicajenog sou-programa koji smo inace imali. Cak se pokaka sama i zove me da ispraznim tutu.
Ono sto sam htjela reci je da oni stvore neku psihicku barijeru i ne pustaju stolicu van iako je mekana. Od jedne poznanice sin koji ima 3,5 godine kada treba kakati bjezi u garazu i tamo kaka u gace. Eto ima dosta ljudi s tim problemima samo sto ne zele pricati o tome....
timi178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:31   #219
definitivno ima puno takvih slucajeva,jedino sto je to kod nas valjda problem mentaliteta pa svi skrivaju.meni se dosta njih smijalo sto dijete vodim doktoru,.pogotovo sto mali ima 5 godina a jos se mucimo s pelenama.kad su nam stavili dijagnozu kronicne opstipacije s inkontinencijom,propisali lijekove,tek tada su se polako "izdavali"pitajuci za malo sirupa pa koju vrecicu movicola.umjesto da pomazemo jedni druge vecinom se osudjujemo!cure jel koja od vas koristila movicol junior prasak?jeste li bile zadovoljne s ucinkom?
koka7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 15:25   #220
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja pet tjedana stara beba ima problema sa stolicom i vjetrovima. Znam da nije ništa neuobičajeno da je muče vjetrovi ali mi je stvarno teško gledati (i slušati) kako se muči. U zadnjih tjedan dana počela je kakati jedamput ili dvaput dnevno. Boja je uobičajena, žuta, nema poseban miris, a beba je dojena. Do sada je kakala kao i svako novorođenče uglavnom iza svakog dojenja pomalo, a eto sad preokreta. Je li to oubičajeno za tako malu bebu da kaka jednom ili dvaput dnevno?
Kako vidim dosta je to muči sve dok se ne pokaka stenje i tiska, ponekad i cijeli dan prođe nemirno, gotovo da tad ni ne spava (spava na rate, između dva tiskanja i grčenja), dojenje nam prođe kaotično jer je smeta i dok cica.

Kako joj pomoći? Znam da moja prehrana ima veze s njom pa me zato zanima mogu li ja tim putem utjecati da se njoj olakša kakanje? Mogu li ja što pojesti (znam da nama odraslima pomažu uglavnom šuhe šljive, jogurti i tako) pa da je njoj lakše? Čaj za dojenje i čaj od komorača već pijem, a pila sam ih i prije nego što je ona počela imati problema pa mislim da to nije baš rješenje.

Ima tko ideje?
pozdrav,evo i ja sam imala iste probleme sa svojim maleckim,sada ima 4 mjeseca dojen je i nema nikakvog ritma,niti po pitanju stolice niti po pitanju dojenja,donedavno je imao i kolike tako da je sve to skupa bilo jako teško.Uglavnom što se stolice tiče sve. što navodiš imali smo i mi,stvar je u tome da treba strpljenja da se bebici prilagode crijeva,nazovimo to tako.Moj bebač nije imao stolicu po najmanje 8 dana,pa bi mu tada stavljali čepiće,sada je ponovno počeo sam kakati,nekada ima 3 stolice,nekada 1,a opet zna proći i nekoliko dana da nema,evo to je sve normalno,tako kaže pedijatrica,jedino sam skužila da kada više siše ima i više stolica.Dojim ga na zahtjev,a njegovi su zahtjevi svakih pola sata jer mu dajem dojku na svaki njegov plač
Lopa29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.