Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 14:34   #61
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Nečeš vjerovat šta pali kod moje frajerice, primim ju na sebe, pustim muziku i pjevamObožava Tošu, Joksimovića, Merlin, nježnije pjesme
Zaspe dok kažeš keks

Mala ima ukusa.
Ja svoju smirujem i uspavljujem sa svim mogućim dječjim pjesmicama koje znam, a njih je poprilično (repertoar su nam pjsmice koje uče klinci od 1. do 4. razreda osnovne )
I slažem se, voli nježnije stvari.
Eh, da...i jučer nismo kakali . Tko bi rekao da ću se toliko veseliti kad se ukaka do grla
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 19:15   #62
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja pet tjedana stara beba ima problema sa stolicom i vjetrovima. Znam da nije ništa neuobičajeno da je muče vjetrovi ali mi je stvarno teško gledati (i slušati) kako se muči. U zadnjih tjedan dana počela je kakati jedamput ili dvaput dnevno. Boja je uobičajena, žuta, nema poseban miris, a beba je dojena. Do sada je kakala kao i svako novorođenče uglavnom iza svakog dojenja pomalo, a eto sad preokreta. Je li to oubičajeno za tako malu bebu da kaka jednom ili dvaput dnevno?
Kako vidim dosta je to muči sve dok se ne pokaka stenje i tiska, ponekad i cijeli dan prođe nemirno, gotovo da tad ni ne spava (spava na rate, između dva tiskanja i grčenja), dojenje nam prođe kaotično jer je smeta i dok cica.

Kako joj pomoći? Znam da moja prehrana ima veze s njom pa me zato zanima mogu li ja tim putem utjecati da se njoj olakša kakanje? Mogu li ja što pojesti (znam da nama odraslima pomažu uglavnom šuhe šljive, jogurti i tako) pa da je njoj lakše? Čaj za dojenje i čaj od komorača već pijem, a pila sam ih i prije nego što je ona počela imati problema pa mislim da to nije baš rješenje.

Ima tko ideje?
kod mene isto samo sto je moja beba 7 tjedana stara i hrani se humanom! isto se jadnica pati pa ako ima itko neki savjet...
__________________
Stigla nam Ema
veecaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:04   #63
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Mala ima ukusa.
Ja svoju smirujem i uspavljujem sa svim mogućim dječjim pjesmicama koje znam, a njih je poprilično (repertoar su nam pjsmice koje uče klinci od 1. do 4. razreda osnovne )
I slažem se, voli nježnije stvari.
Eh, da...i jučer nismo kakali . Tko bi rekao da ću se toliko veseliti kad se ukaka do grla
Sjeća se ona šta je mama pjevušila u trudnoći, vjerojatno već zna pjesme napamet
Moja se danas pokenjala kod pedijatrice na stolu, crkli smo od smjehaIspravila nju žena da vidi spontani hod kad ona opalila rafal
čula sam da za zatvor kod bebica pomaže privlačenje nogica trbuhu i stavljanje toplomjera u guzu da malo potakne stvar. Ja mislim da moja fino kaka jer pije stvarno dosta čaja između obroka pa joj to pomaže
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:58   #64
Ne bih se htjela ponavljati je je već rečeno da dojena djeca mogu kakati nijednom ili više puta dnevno,sve je normalno.Vjetrovi,stenjanja i grčenja su isto normalni, mom sinu pomaže stavljanje na trbuh na par minuta u tim trenucima.Što se tiče hranjenja adaptiranim mlijekom, stolica ne bi trebala izostajati, niti biti tvrda, u takvim slučajevima treba promijeniti u neko drugo, osobo preporučujem Aptamil, stolice su uglavnom kao u dojene djece.
A kad je u pitanju prehrana majki koje doje mislim da to baš i nema previše utjecaja, jer kad zbrojiš što sve ne bi smio jesti na kraju ne ostane ništa, a bebač i dalje ima grčeve i vjetrove.Treba se pomiriti s činjenicom da će što je beba starija polako sve doći na svoje.
tomo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 14:56   #65
Quote:
tomo1234 kaže: Pogledaj post
A kad je u pitanju prehrana majki koje doje mislim da to baš i nema previše utjecaja, jer kad zbrojiš što sve ne bi smio jesti na kraju ne ostane ništa, a bebač i dalje ima grčeve i vjetrove.Treba se pomiriti s činjenicom da će što je beba starija polako sve doći na svoje.
Bilježim da smo konačno jučer kakali nakon dva dana.
Sad mi se više ne čini da ju muči to što ne kaka,prducka na veliko svako malo, čak ju prdenje budi iz sna, zakmeči, prdne i spava dalje . Sad je to "nerodovito" kakanje izgleda samo mami psihički problem. Zapravo, čak mi ju je lakše pesvlačit sad kad ne zakakaka svaku pelenu pa imaš pol sata kaj brisati. Svako zlo za neko dobro

I da, ovo za prehranu dojilja i mene izluđuje. Ja više ne znam što jesti. Tako je to ograničeno. Najviše me smeta što mala ne podnosi kad ja popijem mlijeko. Mjesec i pol ga ne pijem i jučer popijem šalicu i danas ujutro mala ima grčiće . Tako sam bila ljuta na samu sebe.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 17:58   #66
isti problem smo imali i mi,bebač sad ima 2 mjeseca a sa 6 tjedana je počelo mučenje s kakanjem.Stolica je bila i nekoliko puta na dan,ali uz mučenje i vjetrove. Pomagalo je kad sam ga oslobodila pelene i lagano mu pritisnula trbuščić,onda je prdio,pa sam malo masirala trbuščić i ubrzo nakon toga se znao pokakati. Bez obzira što se kod dojenja ne preporučuje čaj,ja sam mu počela davati čaj od komorača malo po malo, oko jedne bočice (100 ml) na dan i stanje se poboljšalo,nemamo više problema s kakanjem. To je sve normalno i proći će!!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:02   #67
Čaj od komorača pijem ja i to deci ili dva na dan i izgleda da joj pomaže. Prducka naveliko. Izgleda da je uhvatila neki ritam s kakanjem, svaki drugi eventualno treći dan. Kakica izgleda normalno, prilično je obilna pa sad više ne brinem. Doći će sve na svoje, samo treba čekati.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:19   #68
Nama je za stolicu pomogao Hippov čaj za probavu.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 23:50   #69
Cure pomagajte! Moja beba ima godinu dana i vec 2 mj. uopce ne kaka sve dok joj ne stavim cepic. Pozitivno je to sto taj cepic ni ne pocne djelovati vec cim joj ga stavim izgura i njega i drekec pa se ne brinem sto joj ga cesto stavljam.
Inace to nekakanje traje tjedan dana prije nego "interveniram". Papa sve sto je prikladno za njenu dob, dakle skoro sve, i jos ju dojim. Stolica joj uvjek bude tvrda iako joj dajem Hippove kasice za omeksavanje. Da se brinem?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 23:57   #70
ja sam čula da ni to poticanje kakanja nije dobro često raditi jer onda se "guza" navikne na poticanje. Ja svome kad ima jako tvrdu stolicu (ima 2,5g) kupim fisov sok od grožđa. Jesi li joj probavala dati hipovu kašicu od šljiva i jesi li se savjetovala sa pedijatrom?
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 10:06   #71
Naš bebo je u početku imao stolicu, 2-3 puta dnevno (prvih 3-4 tjedna), a onda je počelo svaki drugi dan, a sada nekada se dogodi tek 3. dan od posljednje. Bili smo se zabrinuli, a onda nam nekoliko pedijatara reklo da se u malih beba ne smatra zatvorom ništa ispod tjedan dana bez stolice. Malo nam je to bilo čudno, pa smo čitali i čitali i našli podatak da bebe koje imaju stolicu iza svakog obroka ili više puta dnevno slabije iskorištavaju hranu, nego one koje imaju stolicu rijeđe. Tako da se više uopće ne zabrinjavamo, kada ima stolicu ona je obilna i uredna i sve ok. A što se tiče prehrane majke, upravo smo bili na predavanju jednog, kažu od najboljih pedijatara (a možda je samo razvikan), koji je lijepo rekao da mu se diže kosa na glavi kad čuje da majka ne jede ovo ili ono povrće ili voće radi mlijeka (odnosno da se beba ne napuše i ne dobije grčeve). Lijepo je rekao da to nema veze i da se bebe napuhuju od mliječnog šećera koji je ionako u majčinom mlijeku. A to što se mi napuhujemo od nekih stvari, nema veze s napuhivanjem naših beba. E pa sad ti znaj...
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:55   #72
Probala sam s kasicom od sljiva - ne pomaze. Odlazak pedijatru mi je izgleda iduci korak mada to stalno izbjegavam zbog guzvi i da mi jos ne pokupi nesta u cekaoni.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 14:35   #73
Mali update. Za tjedan dana ćemo dva mjeseca i sad kakamo onako kako je Parellel Universe rekla: svaki drugi, treći dan i to obilno. I više je ne muči kakica (al zato plače kad zaspi pa je prdeci probude )
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 18:08   #74
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Mali update. Za tjedan dana ćemo dva mjeseca i sad kakamo onako kako je Parellel Universe rekla: svaki drugi, treći dan i to obilno. I više je ne muči kakica (al zato plače kad zaspi pa je prdeci probude )
ako ti pedijatrica ima određeno vrijeme za zdravu i bolesnu djecu, probaj porazgovarati sa sestrom da te naruči u vrijeme zdrave djece. Nije zarazna i nema opasnosti za bebe.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:16   #75
Thumbs down

Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja pet tjedana stara beba ima problema sa stolicom i vjetrovima. Znam da nije ništa neuobičajeno da je muče vjetrovi ali mi je stvarno teško gledati (i slušati) kako se muči. U zadnjih tjedan dana počela je kakati jedamput ili dvaput dnevno. Boja je uobičajena, žuta, nema poseban miris, a beba je dojena. Do sada je kakala kao i svako novorođenče uglavnom iza svakog dojenja pomalo, a eto sad preokreta. Je li to oubičajeno za tako malu bebu da kaka jednom ili dvaput dnevno?
Kako vidim dosta je to muči sve dok se ne pokaka stenje i tiska, ponekad i cijeli dan prođe nemirno, gotovo da tad ni ne spava (spava na rate, između dva tiskanja i grčenja), dojenje nam prođe kaotično jer je smeta i dok cica.

Kako joj pomoći? Znam da moja prehrana ima veze s njom pa me zato zanima mogu li ja tim putem utjecati da se njoj olakša kakanje? Mogu li ja što pojesti (znam da nama odraslima pomažu uglavnom šuhe šljive, jogurti i tako) pa da je njoj lakše? Čaj za dojenje i čaj od komorača već pijem, a pila sam ih i prije nego što je ona počela imati problema pa mislim da to nije baš rješenje.

Ima tko ideje?
Ja ću se pridružiti ženama koje su probale sa Pribiotic Premiumom, to je vrhunska stvar, ne samo da ćeš riješiti probleme sa kakanjem nego ćeš joj osigurati dobar imunitet, prah se rastopi u malo vode ili mlijeka, možeš joj i sa onom malom špricom uštrcati u grlo, važno je da odstoji 15 minuta u tekućini. Probaj, sigurno dobra provjerena stvar!!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:53   #76
ančice, koliko probiotika uspiješ dati..
imam jednogodišnjaka i vrlo malo..tek par žličica..probala na špricu - pljune namah
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 14:57   #77
help

Beba ima 4 mj,isključivo je dojen,ječer je imao proljev pa sam mu dala čaja od komorača da ne dehidrira,danas mu je stolica bila zelene boje,a ja nisam ništa zeleno jela,dosta mu smrdi stolica
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 15:02   #78
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Beba ima 4 mj,isključivo je dojen,ječer je imao proljev pa sam mu dala čaja od komorača da ne dehidrira,danas mu je stolica bila zelene boje,a ja nisam ništa zeleno jela,dosta mu smrdi stolica
Koliko je stolica imao? Koliko su bile obilne? Boja? Miris? Konzistencija-vodeno,kašasto? Ima li sluzi,krvi?Je li to bilo samo jučer ili je proljev i danas?
Ima li drugih simptomapoput temperature,povraćanja? Kakvog je raspoloženja?
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 15:06   #79
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Cure pomagajte! Moja beba ima godinu dana i vec 2 mj. uopce ne kaka sve dok joj ne stavim cepic. Pozitivno je to sto taj cepic ni ne pocne djelovati vec cim joj ga stavim izgura i njega i drekec pa se ne brinem sto joj ga cesto stavljam.
Inace to nekakanje traje tjedan dana prije nego "interveniram". Papa sve sto je prikladno za njenu dob, dakle skoro sve, i jos ju dojim. Stolica joj uvjek bude tvrda iako joj dajem Hippove kasice za omeksavanje. Da se brinem?
Koliko dugo ne bi imala stolicu prije nego si joj dala čepić? Koliko često daješ čepić? Što dijete jede? I koliko pije?
Nipošto ne treba pretjerivati s čepićima, to je samo privremeno.
Osobno, milsim da si pretjerala s čepićima na svoju ruku, trebaš obvezno pedijatru, možda dijete ima posve drugih problema, npr.možda ima bolno kakanje pa zato neće. A možda medicinski i nema pravu opstipaciju.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 15:15   #80
Ma sve super osim te usrane stolice,jučer kakio 4 puta,svaki put pomalo kašasto,danas tekuće zeleno,a smrdi za popizdit
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.