Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2009., 22:12   #341
Pa i nije baš čas posla...
Čula sam od sestrične (ona nije iz Zg, a kupuje ih u nekom dućanu kojeg nema u Zg...) da su Tena listovi zbilja OK, pa hoću probat. Ako budem zadovoljna, sigurno ću radije koristiti njih, nego valjat i peć lisnato. Ako ne zadovolje, peći ću - kao i dosad...
U principu volim sama sve raditi, pogotovo kad je razlika kupljeno-domaće povelika (najčešće). Ali neki proizvodi mi se čine zbilja sasvim pristojna zamjena za domaće, pogotovo ako se domaće komplicirano ili dugo radi... (Štrudle, npr... Ili: rijetko bih npr. jela bijelu pitu s 4 kore od prhkog tijesta da ih moram sama peći... ovako ju bez beda napravim kad god mi se jede - Podravkine kore za mađaricu ...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:24   #342
ajde javi onda kakve su
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:46   #343
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ajde javi onda kakve su
kremšnite radim isključivo sa Tena korama, a njih kupujem u Kauflandu.
Meni su dobre, međutim, zadnji put sam imala peh i doma donijela puknute kore (to me neće spriječiti da ih opet ne idem kupiti).
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:53   #344
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Čula sam od sestrične (ona nije iz Zg, a kupuje ih u nekom dućanu kojeg nema u Zg...) da su Tena listovi zbilja OK, pa hoću probat.
meni su grozne, kupila sam jednom u naletu lijenosti , no možda sam samo naletila na loše

Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Podravkine kore za mađaricu ...)
s tim se slažem
dobre su i za medenu pitu, pa napravit karamel kremu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:20   #345
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
dobre su i za medenu pitu, pa napravit karamel kremu
daj recept
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 16:32   #346
potraži topic "kremasti kolači", tam je recept za mađaricu, samo malo jače skurim šećer i ne dodam kakao/čokoladu i to je to
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:38   #347
Meni su te kore grozne.
Iako niti ja nemam vremena razvlačiti i preklapati lisnato,kupim gotovo i spečem ga na dnu prevrnutog pleha.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 11:54   #348
[QUOTE=darling;12976534]E sad, cuveni fil:

Pomesati zuti krem, slatku pavlaku i slagove.

QUOTE]

Šta je to pavlaka?
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 21:22   #349
Mislim da je pavlaka vrhnje

Ja za kremšnite kupim gotove kore za kremšnite od Pik-a. Fenomenalne su. Što se recepta za kremu tiče, moj suprug (koji je veliki obožavatelj kremšnita) a i svi ostali koji su jeli, kažu da nisu jeli bolje kremšnite.

Krema:
6 žumanjaka
1 šalica šećera
1 šalica brašna
1 šalica mlijeka
2 vanilija šećera

Sve skupa smiksati i staviti u litru zakuhanog mlijeka. Kuhati dok se krema ne zgusne. U mlaku kremu umiješati snijeg od 6 bjelanjaka.

Šlag:
3 slatka vrhnja
1 žlica šećera
1 vanilija šećer
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 21:42   #350
[QUOTE=ica;19083372]
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
E sad, cuveni fil:

Pomesati zuti krem, slatku pavlaku i slagove.

QUOTE]

Šta je to pavlaka?
Vrhnje, slatko vrhnje za slag.

Joj, ljudi pravite krempite po mom receptu, to je apsolutno najbolji vanila kolac koji sam jela u zivotu, i naravno apsolutno najbolje krempite ikad.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 09:16   #351
Ja radim starinsku kremu po receptu moje prabake:
Skuhana krema od 6 žutanjaka,10žlica šećera,5 žlica vanili šećera,8 žlica mekoga brašna na 1,5 mlijeka.
Stučeni čvrsti snijeg od 6 bjelanjaka,spojeno s vanili kremom i tučeno još 10tak minuta na vatri.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 22:28   #352
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja radim starinsku kremu po receptu moje prabake:
Skuhana krema od 6 žutanjaka,10žlica šećera,5 žlica vanili šećera,8 žlica mekoga brašna na 1,5 mlijeka.
Stučeni čvrsti snijeg od 6 bjelanjaka,spojeno s vanili kremom i tučeno još 10tak minuta na vatri.
ovo mi se čini super krema! probat ću je sigurno.
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 22:38   #353
Pomoc oko kremšnita

Ovak,vec dugo se spremam napraviti kremsnite.I sad,naisla sam na recept gdje kaze-6 jaja,secer,mlijeko,vanilin itd itd. Onda sam nasla druge recepte gdje su opet jaja(6 ili 8) ali u svakom se dijele zumanjci i bjelanci osim u ovom prvom gdje se 6 jaja ukuha u mljeko sa secerom,vanilinom,brasnom,gustinom i posle se umjesa slag,mislim,kad je ta skuhana krema gotova i ohladena donekle.Nije mi sad jasno,dal se stvarno kuhaju JAJA,znaci cijela(i zutanjci i bjelanjci) ili se u svim receptima za kremsnite odjeljuje to dvoje a tu je neko napravil kiks tj gresku u opisu recepta...Kaj vi mislite,koje se razmete u kremsnite?Jel bi to bilo da se 6 jaja cijelih mjesa sa ostalime ili da ja ipak podijelim..ali nis ne pise za snjeg posle ili bjelanjke opcenito!?
NorthernLight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 23:42   #354
za ovaj prvi recept koji si pisala, dakle 6 jaja, šečer ,mlijeko... ja radim na način da izmiksam žutanjke, šečer, v.š., brašno,gustin da malo mlijeka, a ostalo mlijeko zakipim, onda u to ukuham smjesu od žutanjaka, i još u vruće, dakle kada skinem s vatre, umješam kuhačom snijeg od bjelanjaka i odmah sipam na kore.
za druge recepte ne znam, ali mislim da se u većini odvaja žutanjak od bjelanjka.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 11:54   #355
ovisi o receptu.

po ovome što si napisala, da se kasnije još umiješa i šlag, mislim da idu cijela jaja, pa šlag da prozračnost


ja radim po prefinom receptu koji sam dobila tu na forumu i idu samo žutanjci, bjelanjke fino zamrznem i kasnije od njih napravim beze, ili mi posluže za butter kremu za ticino (za to mi trebaju 2), a našla sam i neki zanimljivi recept za kuglof od bjelanjaka pa i to planiram isprobati.

trenuto imam u frizeru cca 25 bjelanjaka raspoređenih u vrećice za zamrzavanje
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 15:42   #356
Kao što rekoh par postova iznad, kremšnite radim po ovom receptu:

Krema:
6 žumanjaka
1 šalica šećera
1 šalica brašna
1 šalica mlijeka
2 vanilija šećera

Sve skupa smiksati i staviti u litru zakuhanog mlijeka. Kuhati dok se krema ne zgusne. U mlaku kremu umiješati snijeg od 6 bjelanjaka.

Šlag:
3 slatka vrhnja
1 žlica šećera
1 vanilija šećer

Dakle, odgovor na tvoje pitanje bi bio sljedeći - odvojiti žumanjke od bjelanjaka. Žumanjke izmiksati sa ostalim sastojcima i skuhati kremu u zakuhalom mlijeku, a snijeg od bjelanjaka dodati u kuhanju mlaku kremu.


Marcipanka - a zašto ne stavljaš snijeg od bjelanjaka u kremu za kremšnite?
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 18:15   #357
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Marcipanka - a zašto ne stavljaš snijeg od bjelanjaka u kremu za kremšnite?
radim po receptu koji je dala darling, tamo ne idu bjelanjci i to su mi stvarno najbolje kremšnite koje sam igdje jela!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 22:09   #358
kad ostane visak belanaca, predlazem ovu najdzelinu cokoladnu pavlovu.

http://www.nigella.com/recipes/view/...ry-pavlova-200


veoma veoma ukusno i atraktivno, a krajnje jednostavno.
ako treba da prevedem, rado cu. samo recite.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 08:19   #359
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
kad ostane visak belanaca, predlazem ovu najdzelinu cokoladnu pavlovu.

http://www.nigella.com/recipes/view/...ry-pavlova-200


veoma veoma ukusno i atraktivno, a krajnje jednostavno.
ako treba da prevedem, rado cu. samo recite.
Ja sam taj recept malo modificirala.
Ali ne bih se složila da je "krajnje jednostavno".Treba ipak malo vještine i iskustva,naročito pri pečenju.


http://jedozovniduo.blogspot.com/201...-bananama.html
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:22   #360
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja sam taj recept malo modificirala.
Ali ne bih se složila da je "krajnje jednostavno".Treba ipak malo vještine i iskustva,naročito pri pečenju.

ne znam, meni beze kore nikad ne uspeju, odavno sam digla ruke od njih, a ovo uspe bas uvek. stavim na 150 stepeni, posle sat i cetvrt iskljucim, odskrinem vrata rerne i cao.
obicno pecem nocu, pre spavanja, pa se do ujutru sve to lepo stegne gde treba i ohladi.
imam jednu komsinicu koja veze s kuvanjem nema. jednom jela kod mene, od tad tuce po ovoj i redovno donosi. ne treba da dodajem da mi je tortu odavno ogadila

rado bih da mi se smuci i ova tvoja modifikacija
darling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.