Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2009., 22:12   #1
Etažno plinsko na rezervoar

Jučer smo gledali neke novogradnje na Saršonima (Rijeka) i naišli smo na sasvim pristojnu zgradu koja ima uvedeno etažno plinsko grijanje.

Međutim, to plinsko grijanje ne ide preko gradskog plina, već nam investitor kaže da je u dvorištu ukopan rezervoar (on to kaže buća), i da iz njega ide plin i da je on potpisao ugovor s dobavljačem..

Mene sad zanima ako netko ima takvih iskustava- kako to funkcionira u jednoj zgradi sa 6 stanova? Moraju li se stanari sami dogovoriti tko će kada zvati dobavljača da dofura plin, i kako se to onda plaća? Može li se sa dobavljačem ugovoriti nešto da oni sami dostavljaju plin u određeno vrijeme?

Svaki stan ima svoj plinski sat i ne bi bilo brige oko toga tko koliko potroši. problematika je samo u tome kako to u praksi funkcionira i da li sve ovisi o slozi stanara? (ili ako smo mi npr. prvi kupili stan i sad 3 mjeseca sami živimo u njemu, moramo li mi platiti svih ne-znam-koliko kubika plina da se rezervoar napuni?)

Nadam seda netko ima slična iskustva i da i može pomoći!
Hvala
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 00:06   #2
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
(ili ako smo mi npr. prvi kupili stan i sad 3 mjeseca sami živimo u njemu, moramo li mi platiti svih ne-znam-koliko kubika plina da se rezervoar napuni?)
pa ak jedini trošite bilo bi i u redu da jedini i platite, ili?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 09:41   #3
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa ak jedini trošite bilo bi i u redu da jedini i platite, ili?
to je manji problem ako moram sama za sebe platiti...

zanimalo da li tko ima takva iskustva i kako to onda funkcionira.postoje li ugovori i klauzule s kojima se sve stanare obveže na jednaku suradnju i slično..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:57   #4
Sada na početku to i nije takav problem ali kasnije obično bude problema ta se problematika najlakše riješi na samom početku ,mora se napraviti nekakav ugovor koji potpišu svi korisnici te se njega i pridržavaju jer kada se to prebaci na rekli smo to da ćemo ovako ili ja sam mislio da ćemo onako nastat će problem . Imamo slučaj u Ičićima gdje samo jedan stanar živi u kući a ostali tu i tamo navrate u ljetnom periodu no međutim kod svih se s vremena na vrijeme uključi sustav protiv smrzavanja kada se temperatura spusti ispod 5 C i potroši se nešto međutim niko ništa ne želi da plaća jer je grijanje isključeno i nikoga tu nema. Da postoji nekakav ugovor u kojem je to navedeno nebi se možda tako ponašali . Zato sve na papir.
miran18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:07   #5
ta zaštita od smrzavanja vjerojatno gleda vanjsku temp, ne unutarnju

nije kod vas tak hladno da bi i bez grijanja unutarnja temp bila ispod 5 stupnjeva

jednostavno promijenite postavke kada da se upali zaštita
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:14   #6
hvala na odgovorima!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.