Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2024., 23:02   #1541
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
To je bug koji se javi ako imaš posebne boje/ikone - ako vratiš na stock, datum "ide dalje".
Alternativno možeš probati kroz Good Lock.
Puno hvala, riješeno 👍
mama06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 20:08   #1542
Pomoć
Imam s24ultra i kad sam spojen s motociklom sve je u redu i funkcionira sve dok se mob ne zaključa. Što treba napraviti u postavkama a da mi mob i kad je zaključan prebacuje podatke ( npr navigacija) sa aplikacije(bmw ) na motocikl (bmw)
mladenst is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 23:25   #1543
nadam se da nije glupo pitanje, ali je li moguce da je android 8 otisao u povijest te da nije vise kompatibilan sa novijim azuriranjima?

neke aplikacije su mi doslovce stale raditi, pa me zanima je li mozda do toga...

osim tih aplikacija sve ostalo radi bez greske...viber, whatsapp, internet, svve super osim nekih aplikacija koje se azuriraju svakih cca 2-3 tjedna
maraschino199 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 23:52   #1544
Za svaki app mozes vidjeti koja je podrzana min. verzija androida. Otvori app u play storeu i u opisu appa na dnu imas te podatke.
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 23:59   #1545
Možeš probati instalirati stariju verziju aplikacije koja još ne zahtijeva noviji Android - tipa sa apkmirror ili sličnih stranica.
Makar, nekad aplikacije forsiraju update pa svejedno neće raditi.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 01:00   #1546
ja imam android 8, pise da je android 8 minimum..

napravio factory reset, ali i dalje ne sljaka..mozda odem po novi mob...sve je uredno radilo prije cca 2-3 tjedna, zato kazem da mi je cudno da odjednom uopce nece u aplikaciju

edit// sad sam pogledao bas i na mobitelu na trg play, pise kompatibilno sa mojim specifikacijama, odnosno aplikacija dostupna za moj mobitel..
maraschino199 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 06:47   #1547
Možeš napisati o kojoj aplikaciji se radi?
I što znači da ne radi - odmah ti izađe čim ju pokreneš?

Ako nije podržana, već ti Google Play ne bi dao instalirati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 18:08   #1548
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Možeš napisati o kojoj aplikaciji se radi?
I što znači da ne radi - odmah ti izađe čim ju pokreneš?

Ako nije podržana, već ti Google Play ne bi dao instalirati.
kad dodirnem ikonu na ekranu, nakon 3-4 sekunde vidi se samo kratki crni blic, dakle kao da ekran trepne i to je sve...

dakle, uopce ne ude u aplikaciju,pa sam cisto zato pitao u kojoj situaciji je android 8 u globalu, da li je mozda istekao rok da se tako izrazim, odnosno da ne podrzava nova azuriranja...trg play kaze da je kompatibilno, ali eto...problem i dalje prisutan, vidjeti cu danas/ sutra sto se moze rjesiti sa supportom
maraschino199 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 11:14   #1549
Kupila sam mami Sony Xperiu 10 V (još u 1.mj 2024. ali tek sam ga danas po drugi puta upalila jer se mama napokon odlučila da joj sve prebacim iz starog mobitela u taj novi) i kod samog pokretanja kada trebam dodati gmail adresu dolazi mi obavijest 'Nešto nije u redu vratite se i pokušajte ponovo' - to mi se događalo u svakoj google aplikaciji: gmail, play store, chome... na kraju sam napravila factory reset što je zapravo najgore jer sada kod 'novog' postavljanja mi se opet pojavila ta greška i uopće mi nije dao da dođem do home screena već sam ga morala ugasiti i ući u 'safe mode' i u tom 'safe modu' se isto to događa - npr. ne mogu otvoriti ni accounts.google.com web stranicu u chrome-u ali jutarnji npr. otvara bez problema

diymaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 12:37   #1550
Prvo ga postavi bez maila, azuriraj do kraja, onda reseriraj na tvornicke postavke.
I onda ce sigurno ici glatko prebacivanje profila i podataka.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk
Biciklic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2024., 16:33   #1551
Evo jesam, sve sam ažurirala i stavila na tvorničke i sada radi
Hvala!
diymaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 22:01   #1552
Pozdrav, nakon 6 god korištenja stari Xiaomi Pocophone F1 je riknuo, kupio sam Xiaomi Redmi note 13 Pro i jako me nervira svjetlo za dospjelu obavijest (noa poruka, propušteni poziv...)

Na starom je imalo na prednjoj strani točkicu koja je bijelo blinkala dok se nije otvorila notifikacija. Na novom zasvijetle rubovi ekrana i nakon desetak sekundi se ugasi to svijetlo i ako nisam vidio da je neš došlo može proć i po pol sata dok ne otvorim mob i ne vidim da mi je došla poruka ili poziv koji mi je bio bitan.

Jel totak na svakom mobitelu? Na postavkama nema niš za podesiti, probao nekoliko drugih aplikacija baš za to ali ne funkcionira dobro.... Ima tko kakav savjet?
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 23:51   #1553
Taj dio i mene jedino živcira na Xiaomi. Nisam nasla način da se to promijeni, mislim da je tako.

Nadam se da se varam
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 08:42   #1554
Koje aplikacije si probao i što ti nije dobro funkcioniralo?
Meni su aplikacije tipa aodNotify (sad je možda aktualniji NotifyBuddy) bile dobra zamjena za notification LED-icu koja je postojala na nekim mobitelima.
Naravno, ne zaboravi ih dodati kao iznimke u štednju baterije - ako te to neće podsjetiti u samoj aplikaciji.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2024., 12:30   #1555
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Koje aplikacije si probao i što ti nije dobro funkcioniralo?
Meni su aplikacije tipa aodNotify (sad je možda aktualniji NotifyBuddy) bile dobra zamjena za notification LED-icu koja je postojala na nekim mobitelima.
Naravno, ne zaboravi ih dodati kao iznimke u štednju baterije - ako te to neće podsjetiti u samoj aplikaciji.

Jutros upravo isprobao tu aplikaciju, zasad radi, ali bome sam se namučio dok nisam našao opciju da dodam aplikaciju u background procese da mi ju ne zatvara, vidjet ćemo kak će biti dalje, zasad služi svrsi
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 15:15   #1556
Postovi za preporuku eSIM mobitela prebačeni u podforum Usporedbe mobitela.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 18:15   #1557
Pozdrav svima.

Nova sam u ovome svemu. Jel ima ko kakav prijedlog di mogu naucit neke osnove tehnologije mobilne, da li je moguce npr na samsungu nekako "skinut" dodatne postavke da mogu imati.
Nevjerojatno mi je koliko ne znam, nista. Npr ovo novo uvode volte razgovore, a ja ne mogu na telefonu iskljuciti. Jel itko zna o tome nesto?
Softveru ocito
Maja1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 07:35   #1558
Ne znam da imaš negdje baš opsežni vodič kroz sve.
Teško je definirati što je "osnovno" danas u mobitelima - nekome je to telefoniranje, nekome se podrazumijeva da svi znaju koristiti WhatsApp, netko se prvi put susreće s internetom, ...
Tako da možeš potražiti razne vodiče po YouTubeu, ali teško da ćeš naći neki općenitiji koji će sve pokriti.
Pa probaj po YouTubeu, a za ostalo slobodno pitaj što te točno zanima.

Što ti znači "skinut dodatne postavke" - koje postavke ti fale?
Za Samsung je jedna takva opcija Good Lock.

Zašto želiš isključiti VoLTE razgovore?
Tu imaš prikazano po kracima kako uključiti ili isključiti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.