Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2008., 18:59   #1
Jupiter - natalni i tranzitni

Kako je Jupiter jedna jaako dobra planeta , zašto da ne kažemo koju i o njoj? Razglabali smo o Saturnu, Uranu i Plutonu - uglavnom "lošim" planetama (iako znamo da ni jedna planeta sama po sebi nije loša, ali ipak su tradicionalno - malefik!)
Jupiter: planeta rasta, razvoja, tamo gdje se nađe donosi sreću...

Inače, meni se nalazi (natalno) u Vagi, u 7. kući (eh, bila bih dobra pravnica ili političarka ), pozitivno aspektiran s Mjesecom. Drugih aspekata nema.
U tranzitu (a sad je na oko 21-22 stupnja Jarca), upravo stiže u egzaktnu konjukciju s natalnom Venerom (koja je inače u natalu u 12.kući ), a nakon toga stiže u egzaktni trigon s natalnim Mjesecom (u 3.kući) i natalnim Plutonom (u 7.kući)...
Inače, napomena: Jupiter se od 10.5 do 8.9. kreće retrogradno, te kao takav je skoro 15 dana u egzaktnoj konjukciji s natalnom Venerom, te ponovno u istoj poziciji početkom prosinca (kad mi je i rođendan! )
A u siječnju 2009. mi dolazi u trigon s natalnim Jupiterom i natalnim Uranom u 7.kući...

Bit će veselo
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:32   #2
Ja Jupitera ovaj čas nemogu vidjet naštampanog. Kvadrira mi natalnu opoziciju Sunce/Pluton. Bljak.
Al bar je u 3.k. pa pišem pomalo iako ni to nije nešto jer je u Jarcu znaku pada...pišem i bacam napisano...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:11   #3
Ljudi imaju dosta zabluda oko Jupitera.

Pogrešno je uvjerenje da on uvijek i isključivo daje pozitivan utjecaj. Pogledajte natale osoba koje su umrle i naći ćete sigurno trigon Jupitera sa nekom jakom planetom.

Zašto ?

8 polje je smrt a po nekoj logici 9 polje je ono što je iza smrti. Tu su Strijelac i Jupiter i ukazuju na putovanje. Dakle Jupiter paralelno sa Neptunom kao srodnom donekle planetom upravlja našim životom iza smrti a prije sljedeće inkarnacije.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:20   #4
meni jupiter tranzitira asc i radi trigon sa suncem,ali ga nešto slabo osjećam,vjerovatno jer mi saturn tranzitira sunce,pa mi taj saturn prevladava
i još pluton tranzitira asc.

inače,jupiter mi je u natalnoj u blizancima(tu je u izgonu),i iako imam trigone sa venerom,merkurom,marsom i mjesecom,ništa od toga ne osjećam,jer je slab.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:25   #5
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju dosta zabluda oko Jupitera.

Pogrešno je uvjerenje da on uvijek i isključivo daje pozitivan utjecaj. Pogledajte natale osoba koje su umrle i naći ćete sigurno trigon Jupitera sa nekom jakom planetom.
Suspirium,misliš ti ljudi su imali trigon jupitera sa jakom planetom tranzitno kada su umrli?
jer ako je samo aspekt u natalnoj,svi moramo kad tad umrijeti(pa čak i oni koji imaju jupiter u trigonu s nekom planetom).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:26   #6
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju dosta zabluda oko Jupitera.

Pogrešno je uvjerenje da on uvijek i isključivo daje pozitivan utjecaj. Pogledajte natale osoba koje su umrle i naći ćete sigurno trigon Jupitera sa nekom jakom planetom.

Zašto ?

8 polje je smrt a po nekoj logici 9 polje je ono što je iza smrti. Tu su Strijelac i Jupiter i ukazuju na putovanje. Dakle Jupiter paralelno sa Neptunom kao srodnom donekle planetom upravlja našim životom iza smrti a prije sljedeće inkarnacije.

Suspirium,to je tvoj zaključak ili si to negdje pročitao?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 14:50   #7
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju dosta zabluda oko Jupitera.

Pogrešno je uvjerenje da on uvijek i isključivo daje pozitivan utjecaj. Pogledajte natale osoba koje su umrle i naći ćete sigurno trigon Jupitera sa nekom jakom planetom.

Zašto ?

8 polje je smrt a po nekoj logici 9 polje je ono što je iza smrti. Tu su Strijelac i Jupiter i ukazuju na putovanje. Dakle Jupiter paralelno sa Neptunom kao srodnom donekle planetom upravlja našim životom iza smrti a prije sljedeće inkarnacije.
Primjetila sam da je prilikom smrti često tranzitni Jupiter napravio neki aspekt na natalno Sunce. Posljednja pomast?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 15:05   #8
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da je prilikom smrti često tranzitni Jupiter napravio neki aspekt na natalno Sunce. Posljednja pomast?
Lijepo je s tim aspektom završiti život. Jer ako je i napravila greške osoba uči iz njih i na "budućnost gleda s povjerenjem" jer odnosi s sobom visoke principe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 16:37   #9
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Lijepo je s tim aspektom završiti život. Jer ako je i napravila greške osoba uči iz njih i na "budućnost gleda s povjerenjem" jer odnosi s sobom visoke principe.
Jest, lijepo je. Jupiterov tranzit u tim trenucima označava jačanje vjere, prisustvo svećenika, primanje nekog znanja, 'ugodnu smrt'....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:01   #10
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da je prilikom smrti često tranzitni Jupiter napravio neki aspekt na natalno Sunce. Posljednja pomast?
baš sam pogledala, moj djed je imao baš taj aspekt kad je umro.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:27   #11
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
baš sam pogledala, moj djed je imao baš taj aspekt kad je umro.
ja to cijelo vrijeme govorim, 9 polje je uskrsnuće odlazak , putovanje = strijelac, nije džabe tu Kiron suvladar strijelca. Dakle jako je to važno gledati.

netko je pitao jupiter u 8 90 Pluton ? E sad to vrijedi ako je pluton natalni ako su obje planete u tranzitu ako horoskop nije kardinalan može se lako dogoditi ništa.

ako je pluton natalan, može donijeti burnu i strastvenu vezu , koja loše završava, a ovisno o horoskopu može i donijeti nasljedstvo, međutim onda je ovdje uključeno nečije stradanje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:30   #12
to je spoznaja do koje sam ja došao što se tiče simbolike 9 polja.

a ovo za negativno djelovanje jupitera kad su u pitanju smrti je dosta poznata stvar. samo problem je što ljudi forsiraju modernu astrologiju odriču se arapske i tradicionalne koja je najpreciznija u predikcijama.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 00:50   #13
Mene zapravo zanima kako se tumači situacija kad se Jupiter i Saturn nađu u istoj kući? Znam da ovisi u kojim su znakovima, jesu li u padu itd., koje aspekte rade.
Meni su oba u 8. kući i u literaturi sam našla da bi tu trebali opisivati način smrti osobe, ali i neka druga pitanja (tipa nasljedstvo). Međutim, to se bitno razlikuje kod ova dva planeta. Jupiter je u Lavu, Saturn u Djevici, vladar 8. kuće je Sunce. I sad, utjecaj kojega će prevladati? Jupiter u 8. kući je dobar za nasljedstva, Saturn kaže - ništa od toga itd.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 09:09   #14
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Mene zapravo zanima kako se tumači situacija kad se Jupiter i Saturn nađu u istoj kući? Znam da ovisi u kojim su znakovima, jesu li u padu itd., koje aspekte rade.
Meni su oba u 8. kući i u literaturi sam našla da bi tu trebali opisivati način smrti osobe, ali i neka druga pitanja (tipa nasljedstvo). Međutim, to se bitno razlikuje kod ova dva planeta. Jupiter je u Lavu, Saturn u Djevici, vladar 8. kuće je Sunce. I sad, utjecaj kojega će prevladati? Jupiter u 8. kući je dobar za nasljedstva, Saturn kaže - ništa od toga itd.
Da li je jače postavljen Jupiter ili Saturn reći će njihov položaj u znaku i aspekti. Jupiter u Lavu je u znaku svog tripliciteta (Lav je vatreni znak kao i znak Strijelca gdje Ju vlada), Saturn je također u Djevici znaku svog tripliciteta. Dakle po položaju u znaku su oboje dobro postavljeni. Zato su važni u tvom slučaju aspekti. Tko je bolje aspektiran?
Nadalje, važni su njihovi vladari. Jupiter je u Lavu, njegov vladar je Sunce - kako je položeno i aspektirano? Saturn je u Djevici pa pogledaj kakvo je stanje njegovog vladara Merkura.
To što je Saturn u 8. skup sa Jupiterom ne govori o tome - ništa od nasljedstva, govori o tome da nasljedstvo dolazi pod stare dane, što se tiče smrti prisustvo Saturna u 8. generalno označava dugovječnost ili 'smrt u starijoj dobi' (Saturn).
Dakle da bi znala prevladava li u tvojoj 8.k. Jupiter ili Saturn pogledaj koji je bolje aspektiran, i da li su bolje postavljeni Sunce ili Merkur - njihovi vladari.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:10   #15
Saradonija ti je odlično opisala.

Ja samo želim dodati tome da prvo djeluje planeta najbliža vrhu polju, ako je JU u Lavu, tada kao vladara gledaš sunce, no progresijom samog horoskopa vrh 8 će doći i na Djevicu i na taj Saturn. Tako da moraš uzeti kao vladare i Sunce i Merkur i vidjeti koje oni aspekte pravi kao i koje aspekte prave JU i SA. Zaista komplicirano u tvom slučaju jer ima tako puno toga. No malo po malo sve se to da srediti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 15:00   #16
Hvala ekipa.
Malo proučavam tu situaciju. Dosta je teško za procijeniti. Jupiter ima bolje aspekte ali ih ima manje nego Saturn, čiji aspekti nisu povoljni. Sunce kao vladar Jupitera u Lavu je dosta dobro aspektirano (u Blizancima), Merkur (koji je vladar Saturna) također, iako se nalazi u Raku. I Sunce i Merkur su u 7. kući.
Ima dosta toga, kao što je rekao Suspirium.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:02   #17
Ja imam zanimljivu situaciju sa Jupiterom i Saturnom u istoj kući. Oba su u 6. kući i to u konjunkciji, ali je jupiter u Djevici, a Saturn u Vagi. Već duže vrijeme pokušavam razjasniti samoj sebi tu 6. kuću, ali nikako ne uspijevam. Vladar Saturna je Venera koja je isto u 6. kući i u Djevici, pa je tu u padu, a od aspekata radi jedino trigon s Mjesecom u Jarcu kojeg je vladar opet taj Saturn iz 6. kuće. Vladar Jupitera je Merkur koji je u 8. kući u Škorpionu, a od značajnijih aspekata ima konjunjkciju s Marsom (dominantna planeta i vladar karte) i Uranom. I Saturn i Jupiter imaju skladne aspekte.
Čitala sam da Venera i Jupiter u 6. kući daju dobro zdravlje i radnu svakodnevicu, a Saturn to naravno sputava. Sa zdravljem nisam imala problema, a na poslu mi je odlično. Radim u odvjetničkom uredu (odvjetnički vježbenik), koji je prekrasno uređen, ljudi su super i posao je unutar radnog vremena pa bi s obzirom na navedeno mogla reći da više osjećam utjecaj Venere i Jupitera u 6. kući iako su u padu, a Saturn je egzaltiran.
Jel može jedan astrološki osvrt na izneseno? bila bi zahvalna
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 00:58   #18
Blanka, Saturn nije uvek strašan u 6. polju, tj. uopšte nije tako strašan kao što ga često doživljavamo. On može dati neprijatne lekcije, ali uglavnom ti daje "krst koji možeš poneti". Ljudi sa Saturnom u 6. su najčešće veoma odgovorni i ne pada im teško ni težak rad ni disciplina (neki bi rekli da je to samo po sebi kazna).

Nije zgoreg povesti računa o ovoj konjukciji prilikom prolaska tranzitnog Saturna (sve osim trigona), tranzitnog Marsa (kvadrat, konjukcija) i povesti računa o bubrezima (i okolini) ako je Venera tu negde ili loše aspektovana.

Da se vratim na temu...

Jupiter je daleko od toga da uvek nosi samo dobro. Ukoliko nema izazovnih aspekata (a pri tom ima sekstile i/ili trigone) Jupiter je siguran put u bolest, gojaznost, lenjost, depresiju... Jako je nezgodan kad se utrefi u nekom tranzitnom apsektu sa Venerom , pogotovo ako sa treće strane deluje neki malefik.

Kada je "predobro" aspektovan, u zavisnosti od polja gde se nalazi može potencirati narcizam, lažno samopouzdanje, pozerstvo, gramzivost...

Ja ga najviše volim u onim čuvenim "sportskim", "lošim" aspektima sa Marsom. Čini mi se da ga se tako najbolje može iskoristiti. Mora nešto da ga pokrene da bi se potencijal Jupitera realizovao.
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 01:29   #19
Quote:
Asteri kaže: Pogledaj post

Ja ga najviše volim u onim čuvenim "sportskim", "lošim" aspektima sa Marsom. Čini mi se da ga se tako najbolje može iskoristiti. Mora nešto da ga pokrene da bi se potencijal Jupitera realizovao.
nije ti to dobar aspekt.
moj brat ima jupiter u kvadratu sa marsom,i još odmalena je išao na neke operacije(auto ga 3 puta udarilo),slijepo crijevo.
pa mu se te operacije iskompliciraju,pa mora ići ponovo...
prestrašno nešto

onda sam ja kasnije saznala da je taj aspekt pokazatelj lomova kostiju,operacija...
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:17   #20
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
nije ti to dobar aspekt.
moj brat ima jupiter u kvadratu sa marsom,i još odmalena je išao na neke operacije(auto ga 3 puta udarilo),slijepo crijevo.
pa mu se te operacije iskompliciraju,pa mora ići ponovo...
prestrašno nešto

onda sam ja kasnije saznala da je taj aspekt pokazatelj lomova kostiju,operacija...
Vidi, nije ti taj aspekt pokazatelj lomova već pokazatelj pojačane fizičke aktivnosti, fizičke spremnosti, takmičarskog duha... Hoće li biti lomova i operacija, i u kojoj meri, zavisi od toga:

- u koju kuću planete upadaju
- kojim kućama vladaju
- od ostalih aspekata koje grade

Činjenica je da kvadrati uvek nose u sebi veći mogućnost povređivanja nego, na primer opozicija.
__________________
Moj horoskop
Asteri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.