Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2007., 12:33   #41
Quote:
settembre kaže: Pogledaj post
oboje potpišete izjavu za sporazumnom rastavom zbog npr. neslaganja karaktera. cijela priča košta oko 500 kn, a traje, od dana predaje zahtjeva, pa do službene rastave oko 30 dana. sve to, naravno, ako nemate djece.
Da ne otvaram novu temu idem se ovdje blamirati. Moja žena i ja se već neko vrijeme želimo sporazumno razvesti ali nemamo poima gdije se podiže taj početni formular odnosno izjava koju oboje potpisujemo.

Dakle situacija je jednostavna, ona neća mene, ja neću nju, dogovorili smo se kaj ide kome i sad to hoćemo crno na bijelo, ali ne znamo gdije uzeti tu izjavu ili kaj to već je.

Hvala.
Gillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 18:14   #42
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Meni je exica danas donijela na potpis zajedničku izjavu,i sa ostalim papirima odnjela na sud,pa sada čekam..
hej, jel to znači da se niste oboje morali pojaviti na sudu za taj prvi korak? meni je bitno jer mi muž nije u hrvatskoj... dakle ja mogu napisati tu izjavu, oboje je potpišemo i onda je ja mogu sama odnijeti na sud? i onda se oboje moramo pojaviti na "raspravi" ili kako se to već zove?
hemidemisemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 19:23   #43
Quote:
Gillian kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu idem se ovdje blamirati. Moja žena i ja se već neko vrijeme želimo sporazumno razvesti ali nemamo poima gdije se podiže taj početni formular odnosno izjava koju oboje potpisujemo.

Dakle situacija je jednostavna, ona neća mene, ja neću nju, dogovorili smo se kaj ide kome i sad to hoćemo crno na bijelo, ali ne znamo gdije uzeti tu izjavu ili kaj to već je.

Hvala.
sve ti piše na prvoj strani..
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 00:20   #44
Quote:
hemidemisemi kaže: Pogledaj post
hej, jel to znači da se niste oboje morali pojaviti na sudu za taj prvi korak? meni je bitno jer mi muž nije u hrvatskoj... dakle ja mogu napisati tu izjavu, oboje je potpišemo i onda je ja mogu sama odnijeti na sud? i onda se oboje moramo pojaviti na "raspravi" ili kako se to već zove?
Da,samo kaj sam ja morao potpisat(bez javnog bilježnika)taj zahtjev.NAkon 3.tjedna došao poziv za sud,oni nas uputili u CZSR(zbog klinaca,i činjenice da ostaju kod mene),taj dio smo riješili sada,neki dan,i čekamo drugo ročište,i toplo se nadam da je to-TO.
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 14:21   #45
Hmm, iako sam namjestila da dobivam obavijesti na mail ako netko odgovori na temu, nije me obavijestilo. Zato vam zahvaljujem sa zakašnjenjem! Hvala svakako!

No sad su se javila daljnja pitanja:
@ corina:
Ne znam bi li ovo funkcioniralo s tim slanjem poziva. Ovo će zvučati glupo, ali jel se mogu slati preporučena pisma i dobiti potvrda o primitku u SAD-u? Još dok smo bili skupa imali smo puno negativnih iskustava s poštom...

@ Fiona:
Nisam baš shvatila za što preporučaš da on kontaktira advokata? Misliš da mu da punomoć?
A tebi je pomoglo to što se muž pojavio na sudu u bilo kojem trenutku? Što je on napravio kad je došao tamo prije ročišta?
hemidemisemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 11:00   #46
Meni je zanimljivo to što sporazumni razvod braka, ukoliko nema djece, traje jako kratko i jako je jeftino.

Sjetite se organizacije vjenčanja, problema, gostiju i silne love koja vam je trebala.....Ah, da sam znala ne bi mi nikad na pamet padalo


Ja tek sad, 4 godine nakon razvoda, mogu reći da sam sretna i zadovoljna.....
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:48   #47
Question Tužitelj i tuženi kod sporazumnog razvoda

Cijenjeni forumaši molim pomoć prije tjedan dana supruga i ja smo podnjeli sudu zahtjev za sporazumni razvod braka. Danas mi je stigao poziv od suda za prvo ročište ali zbunjuje me što u pozivu stoji kao tužitelj moja supruga a ja sam tuženi. Dali ima netko kakvo objašnjenje.
solar06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:57   #48
Ma, vjerojatno oni na sudu imaju samo takve obrasce poziva na kojima piše tužitelj i tuženik. Ako ste podnjeli sporazumni onda ste oboje predlagatelji.
Scarlet2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:03   #49
Ma to se nadam i ja naravno pitao sam suprugu dali je ona možda podnjela tužbu a da mi nije rekla kaže da nije i naravno prije točno tjedan dana bili smo zajedno na sudu i predali taj zahtjev i sve se dogovorili.
solar06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:14   #50
valjda mora bit tako

ako je sporazumni rjesit cete to u 5 minuta (ako nemate djece)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:22   #51
Imamo malodobnu djecu ali dogovorili smo da djeca ostaju meni i tako je navedeno u zahtjevu, znam da ćemo još morati na CZSS, ovo me stvarno zbunilo da sam tuženi a predali smo sporazumni zahtjev. Pa jer je moguće da u sudu nemaju prikladnije obrazce za ovu vrstu rastave tim više što rastava ima poprilično.
solar06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 23:13   #52
Neznam baš,upraqvo gledam svoj poziv na prvo ročište,i lijepo piše-predlagatelji.
No to je možda nekakva greška,ja se nebi brinuo.
Dijete ostaje kod tebe?Hrabro,samo naprijed...
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 23:48   #53
Oprez. Pitaj na sudu ili nekog odvjetnika za svaki slučaj, da poslije ne bude neugodnih iznenađenja.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 09:37   #54
Upravo nazvao Sud objašnjenje imamo samo takve tiskanice, laknulo mi je nikad ne znaš što očekivati. Inaće meni ostaju oba klinca (curica (9) i sinčina (2)).
Pozdrav!
solar06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:13   #55
Sretno dalje, posebno sa klincima, neće biti lako.
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:12   #56
ako ste u svemu suglasni, na prvom rocistu sudac utvrdi da se radi o sporazumu i tako ga se dalje tretira.

zelim ti da u miru to rijesite i nadam se da cemo cesce cuti tatu kako se snalazite
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 10:58   #57
Podnijeli smo zahtjev za sporazumni razvod - i sad?

Supruga i ja podnijeli smo zahtjev za sporazumni razvod.Pozvani smo na prvo ročište, gdje su nam uzeli podatke i pitali kojem centru za posredovanje se želimo obratiti.To je bilo prije 17 dana.Nakon tog ročišta više ništa nismo dobili od suda.Da li smo se sami trebali javiti centru za posredovanje.U obiteljskom zakonu sam pročitao da smo se dužni javiti u roku 15 dana od sudske odluke.
jossip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 10:59   #58
A jeste dobili neko RJEŠENJE? Pretpostavljam da će poslati neko pisamce tebi, njoj i odabranom centru...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 11:16   #59
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
A jeste dobili neko RJEŠENJE? Pretpostavljam da će poslati neko pisamce tebi, njoj i odabranom centru...
Ništa još nismo dobili.
jossip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 18:42   #60
onda pričekajte, trebali bi dobiti od njih neke papire...
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.