Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 28.09.2004., 17:03   #11
Quote:
obelix kaže:

Kapetane Nemo, ajde prije nego li napišeš nešto, pročitaj moj upis s razumijevanjem.

Npr. ovo nisi mogao nigdje zaključiti iz mog posta
Zapravo je to destilat cijelog tvog posta. Pročitaj ga ponovo, ali ovaj put sa razumijevanjem.






Quote:
obelix kaže:
A da li te ja pitam je li opravdano ili ne? Taj je sud istinit (ako su premise istinite). To što on može biti istinitiji (e da se ostali Hrvati kao što si ti sad, ne bi uvrijedili ) - je stvar političke korektnosti.[/COLOR]
Opet bezumnosti i irelevantnosti.
Taj sud o tome da su Hrvati Nacisti/Rasisti (što li je ono što si rekao?) zato što su petorica ubila crnca ne može biti točan. jer se na osnovu takvog malog uzorka ne može ništa zaključiti o Hrvatima - što ne znači da se općenito ne može nikad ništa zaključiti o Hrvatima ili bilo kojem narodu.
Ključ je u veličini uzorka, odnosno točnije, u učestalosti neke pojave u nekoj grupi.

Ja sam jasno pokazao gdje je greška u tvom rezoniranju u tvom primjeru petorice.

Ono što je interesantno je da se ne osvrćeš na moje objašnjenje koje slijedi zašto je tvoj primjer potpuno kriv.

Quote:
obelix kaže:
Ako postoji ijedan Srbin kojemu je uvredljivo da ga se implicitno nazove fašistom jer "destiliraš neka svojstva grupe i njene dinamike proizvodnje određenih tipova pojedinaca" onda ja inzistiram na politički korektnom izražavanju.
[/COLOR]
Dakle, drugim riječima, ako je i jednom Srbinu uvredljiva istina (ili bar procjena) o nekim svojstvima njegove grupe, mali diktatorčić obelix će cenzurirati tu istinu ili procjenu.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.