Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 18:19   #41
Ide li tko, posto su predavanja otkazana?
geoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:07   #42
Zašto se prijavljuje tako malo ljudi? Mislio sam da je to zanimljivo i lukrativno zanimanje.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:39   #43
Osnovni uvjet je VSS, bez toga se ne može na brokerski (ako nije mjenjano u zadnje vrijeme).

Druga stvar, to će ti koristiti samo ako želiš stvarno raditi kao broker, u tom slučaju trebaš dobiti i licencu, koju mora zatražiti tvoj poslodavac nakon što položiš ispit.
Ako samo želiš koristiti stećeno znanje za ulaganje na našoj predivnoj burzi, onda ti ne preporučam trud. Jer tehnička analiza i ostale "pametne" stvari koje te tamo nauče ne vrijede na ovoj našoj wild west burzi, više koristi ćeš imati od nekog tečaja psihologije.

Vjerojatno ih se sada puno neće složiti samnom, ali neka, imam dovoljno iskustva ulaganja na burzi da znam jako dobro što govorim.
fenomeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:36   #44
Obrazovni program se nije održao zato što ljudi nemaju love a kako će ga imati onda za ulaganja pitam se. Neznam isto kako će novi brokeri naći posao kada brokerima sa iskustvom dijele otkaz. No važno je da HANFA izmišlja redovno nove licence i ovlaštenja za neke nove poslove da zgrnu pare na administrativnim pristojbama i taksama. Danas je najbolji biznis pečaćenje, ovjeravanje, potpisivanje i stranački biznis. Good luck!
Calligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:04   #45
Brokeriski ispit u svrhu otvaranja vlasite brokerske kuce

Koliko je to uopce izvedivo?

Polaganje brokerskoga ispita u svrhu otvaranja privatne brokerse kuce u koji bi manje vise samo ja koristio usloge za trgovanje dionicama na STRANOME trzistu?
__________________
Kako oblikovati potpise
Zvonimir.HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 20:25   #46
Quote:
Zvonimir.HR kaže: Pogledaj post
Koliko je to uopce izvedivo?

Polaganje brokerskoga ispita u svrhu otvaranja privatne brokerse kuce u koji bi manje vise samo ja koristio usloge za trgovanje dionicama na STRANOME trzistu?
stari ak ti mozak radi tak da misliš otvaranjem brokerske kuće uštedit na proviziji bolje nemoj ni paštetu sam otvarat a kamoli brokersku kuću


ostali detalji ti pišu u narodnim novinama

Sretno u životu!
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:44   #47
Quote:
Zvonimir.HR kaže: Pogledaj post
Koliko je to uopce izvedivo?

Polaganje brokerskoga ispita u svrhu otvaranja privatne brokerse kuce u koji bi manje vise samo ja koristio usloge za trgovanje dionicama na STRANOME trzistu?
Sorry, ali to ti nema nikakvog smisla
fenomeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:14   #48
Quote:
Zvonimir.HR kaže: Pogledaj post
Koliko je to uopce izvedivo?

Polaganje brokerskoga ispita u svrhu otvaranja privatne brokerse kuce u koji bi manje vise samo ja koristio usloge za trgovanje dionicama na STRANOME trzistu?
ti si moj kralj
jel ti uopće znaš kolko love ti treba za otvaranje brokeraja?????

a ak imaš tolko love ne treba ti ta glupost nego lijepo smišljaš strategije, a zaposliš nekog jadnika sa brokerskim da radi
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:21   #49
jel ide itko na ispit?
ajd ak itko zna kak kod trezorkog zapisa(zadatak iz skripte <Novcano trziste>) dobim onaj prinos od 7,90%.
hvala
__________________
bla bla bla
ras-na is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:57   #50
Evo ovako, ja ne idem na ispit, ali ako napišeš pitanje, možda ti i odgovorim. Ali ovako napamet, vrijednosni papiri, obveznice, komercijalni zapisi, mjenice se prodaju po nekoj nominalnoj cijeni i fiksnom kamatom. E sad...i djeca znaju da se tim istim papirima trguje i da im cijena raste i pada. Dakle u trenutku kad kupiš taj papirić, prinos je jednak kamati, ali kad se mijenja cijena, mijenja se i prinos. Najjednostavnija formula za izračunavanje prinosa je sljedeća - prinos =kamata/cijena.

Npr. zapis nominalne vrijednosti 1000kn i 10% kta, prinos je 100kn. Ali ako cijena padne na 800kn, tada prinos raste na 12,5% a to zato jer ćeš dobiti svojih zajamčenih 100kn, na zapis sada vrijedan 800kn. Isto tako ako poraste na 1200, prinos se smanjuje na 8,33%.
E, sad sam izračunaj koliko mora porasti da bude 7,9%

Naglašavam, nemam pojma kako taj zadatak izgleda, ali nekako ovako bi moralo biti.

sretno
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 12:28   #51
ok,hvala.kuzim. lakse je sa ovom formulom nego sa onom danom u materijalima.
ispalo tocno
hvala ti jos 1 put.
__________________
bla bla bla
ras-na is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 05:50   #52
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Naglašavam, nemam pojma kako taj zadatak izgleda, ali nekako ovako bi moralo biti.

sretno
viđe male ća je pametna....tu svi seru do besvijesti kad treba mlatit u prazno a kad neko neća konkritno pita muk
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 05:55   #53
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Zašto se prijavljuje tako malo ljudi? Mislio sam da je to zanimljivo i lukrativno zanimanje.
zato kaj će i ovi šta su davno položili uskoro tražit novi poso
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 22:25   #54
prodajem materijale za brokerski ispit od ove godine prema standardima CFA, te iz prošlih godina, možete se javiti na PM
clarence005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:38   #55
Koliko je optimalno potrebno za naučiti taj ispit? Mjesec-dva ili manje?
__________________
Istina boli.
Robertinjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 08:13   #56
Quote:
Robertinjoo kaže: Pogledaj post
Koliko je optimalno potrebno za naučiti taj ispit? Mjesec-dva ili manje?
možeš i za tjedan dana ako kužiš statistiku, računovodstvo i upravljanje financijama
tomtraubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 13:44   #57
zna li netko šifre na stranici hanfe za materijale za ovu godinu??

Hvala!
Majaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.