Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 18:39   #41
Donatela, ne znam kako ej kod ciljanih i kod inseminacija, ali u stimuliranim ciklusima se pretpostavlja da ce jajne stanice do kraja sazrijeti za 36 sati od stoperice. Zato se daje navecer kako bi tih 36 sati isteklo taman do punkcije koja se planira "prekosutra" ujutro.
Inace, meni je folikul znao biti i preko 26 mm, kad smo ih pratili u postupcima sa smrznutim jajnim stanicama. Izgleda da ja ovuliram s malo vecim folikulima...mislim da mi nijednom od tri puta koliko smo ih pratili u sekundarnim postupcima nije pucao na manje od 24.... Samo jednom sam dobila stopericu u ta tri seknudarna jer je vec bio 20 DC a folikul divovski a nikako da pukne, i tada je isto bila stoperica ujutro, a sljedece jutro na folikulometriji ga vise nije bilo (tj. bila je ovulacijanesto prije UZV-a)
Ti si znaci jos na ciljanima? Koliko jos tako i kada ces na inseminaciju?
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:18   #42
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post

tini
, oprosti što ti zadirem u intimu i ne moraš odgovoriti ako ne želiš. kod kojeg si dr doživjela ove riječi? mislim da se ne može raditi niti o starom, niti o mladom dr V, nego jedino o dr S??!!!
srećom nisam bila tako dugo tamo, ali sam polovila osnove karaktera i ponašanja pojedinih ljudi pa mislim da se ne varam.
...jer moj i stari i novi dr V ako bi nešto i rekli što možda ne zvuči najsjajnije na prvu, to definitivno nikada nije bilo maliciozno, nego stvarno u šali.
Sve znaš...stari dr.V mi je vodio trudnoću do 30.tj, a onda sam počela krvariti pa nisam više mogla putovati u Crikvenicu ( jer je otišao u penziju pa sam nastavila sa pregledima u Crikvenici )...a nakon toga sam nastavila kod mladog dr.V koji me je i porodio...pa onda znaš od koga su bile te riječi...jer kad sam ostala trudna, rekla sam da mi sada treba netko tko me neće nervirati i da ako i nešto ne bude u redu da će mi to reći sa suosjećanjem, a ne pa šta hoćeš to se događa...
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:06   #43
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Donatela, ne znam kako ej kod ciljanih i kod inseminacija, ali u stimuliranim ciklusima se pretpostavlja da ce jajne stanice do kraja sazrijeti za 36 sati od stoperice. Zato se daje navecer kako bi tih 36 sati isteklo taman do punkcije koja se planira "prekosutra" ujutro.
Inace, meni je folikul znao biti i preko 26 mm, kad smo ih pratili u postupcima sa smrznutim jajnim stanicama. Izgleda da ja ovuliram s malo vecim folikulima...mislim da mi nijednom od tri puta koliko smo ih pratili u sekundarnim postupcima nije pucao na manje od 24.... Samo jednom sam dobila stopericu u ta tri seknudarna jer je vec bio 20 DC a folikul divovski a nikako da pukne, i tada je isto bila stoperica ujutro, a sljedece jutro na folikulometriji ga vise nije bilo (tj. bila je ovulacijanesto prije UZV-a)
Ti si znaci jos na ciljanima? Koliko jos tako i kada ces na inseminaciju?




da,da tako kazem na zalost..još sam na ciljanima...prije ovih folikulometrija išla sam na razgovor tj konzultacije kod moje dr prf.S. da se eventualno dogovorim za neki od postupaka tj inseminaciju pocetnu..jer ciljani odnosi a pogotovo bez stimulacije mi nisu imali smisla jer ipak vise od 2ipo god radimo na bebi......
i tad na tim konzultacijama sam prvi put imala lagani konflikt sa svojom doktoricom...nije me razumjela i nije shvacala moje prjedloge..tj nikako ih nije prihvacala jako se naljutila sto sam predlozila postupak..da mi je bar fino to objasnila ljubaznije..a jos ja sam osjetljiva i sve uzimam srcu.. ali ok..bilo pa proslo tad sam tila promjenit doktora ali nekako sam to izgladila snjom i sad je sve ok...hvala Bogu..ona tvrdi da posto mm ima jako dobar spermiogram..cak iznad granica normale..dosta pokretnih..dobru morfologiju itd a ja imam prohodne jajovode uz to vec sam jednom rodila kao da jos uvijek ima smisla pokusavati sa ciljanima..i ja sam morala htjela ne htjela na to pristati..valjda to tako mora ici..stim da je rekla ukoliko ovaj ciklus folikul i jajnici budu "ljeni."..sljedeci ciklus krecemo na stimulaciju klomifenima...i onda moramo vidit kako cu reagirat na klomifene a to je upitno jer pijem terapiju za epilepsiju..tako da nemam pojma dokad sa ciljanima...vjerovatno do negdje proljeca (4mj 2012)sigurno pa tek onda postupak ako ne uspije sa klomifenima...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:33   #44
Hm...mislim da je uz prohodne jajovode i tako dobar spermiogram, OK probati s ciljanima, ali to prakticki mozes i bez njih ako si kupis trakice za pracenje ovulacije, mjeris bazalnu itd...steta da se ne krene cim prije s inseminacijama, jer i to je neinvazivan pristup a mislim da je uspjesnost bolja nego s ciljanima....
Nekako mi je steta da se stimuliras s klomifenom ako uredno ovuliras, po meni bolje inseminacija nego ciljeni s klomifenom, ali tko ce ga znat....ona valjda ipak zna bolje nego mi....
Izdrzi jos malo pa ako krenete na neki drugi postupak, pokusaj jos jednom predloziti inseminaciju umjesto stimuliranog/ciljanog, mozda uvazi tvoju ideju.....
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:45   #45
Quote:
tini75 kaže: Pogledaj post
Sve znaš...stari dr.V mi je vodio trudnoću do 30.tj, a onda sam počela krvariti pa nisam više mogla putovati u Crikvenicu ( jer je otišao u penziju pa sam nastavila sa pregledima u Crikvenici )...a nakon toga sam nastavila kod mladog dr.V koji me je i porodio...pa onda znaš od koga su bile te riječi...jer kad sam ostala trudna, rekla sam da mi sada treba netko tko me neće nervirati i da ako i nešto ne bude u redu da će mi to reći sa suosjećanjem, a ne pa šta hoćeš to se događa...
netko je pitao zašto je kod dr V gužva...pa mislim da si ti jako lijepo odgovorila na to pitanje. uvjerena sam da će tako biti i kod dr M jer su oni dvojica nekako vrlo slični po pristupu...jako puno puta su me oboje primili na folikulometrijama, a jednom mi je i dr M došao na punkciju. koliko sam shvatila baš u tom "mom" razdoblju se dr M uhodavao u samostalan rad, vidim da sada ima i on svoje pacijentice.
uglavnom, draga moja, iskreno mi je žao što si se naslušala svega i svačega, a to sam iz jako puno različitih izvora čula....s tim da su neke cure /manjina/ rekle da im ne smeta i da im je ok pristup tup u glavu, pa tko živ tko mrtav. bilo je i onih koje bi otkazale folikulometriju kada bi doznale da im nema doktora tj da je taj dan dežurna "zamjena".
ja sam se jakoooo dobro informirala prije prvog postupka, jer sam jednostavno jako emotivan tip i strašno mi je bitno da sa druge strane dobijem barem mrvicu empatije. srećom dobro sam odabrala....
imala sam i ja tako strašno iskustvo kada sam prokrvarila u prvoj trudnoći pa se dežurni doktor tako izvikao na mene jer plačem da je to bilo preružno. uglavnom, poanta je bila da kamo bi on došao kada bi mu sve trudnice koje to više nisu počele plakati na stolu .
i još nešto za kraj....na tom stolu i u toj odrinaciji u kojoj mi je to rečeno, ja sam nakon skoro 3 godine zavrtila životni krug i opet proplakala, ali od sreće jer mi je potvrđena uredna trudnoća. taj dan su me i dr i sestre podržali u mojim suzama, čestitali i izljubili me....eto....valjda je tako moralo biti.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:02   #46
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Hm...mislim da je uz prohodne jajovode i tako dobar spermiogram, OK probati s ciljanima, ali to prakticki mozes i bez njih ako si kupis trakice za pracenje ovulacije, mjeris bazalnu itd...steta da se ne krene cim prije s inseminacijama, jer i to je neinvazivan pristup a mislim da je uspjesnost bolja nego s ciljanima....
Nekako mi je steta da se stimuliras s klomifenom ako uredno ovuliras, po meni bolje inseminacija nego ciljeni s klomifenom, ali tko ce ga znat....ona valjda ipak zna bolje nego mi....
Izdrzi jos malo pa ako krenete na neki drugi postupak, pokusaj jos jednom predloziti inseminaciju umjesto stimuliranog/ciljanog, mozda uvazi tvoju ideju.....


strah me ponovo išta predlagati da nebi dreknula opet...ta dr je jako temperamentnog karaktera..ili cu kako ona kaže ili nek idem kod drugog doktora..to je njeno pravilo..i moram još trpiti sa ciljanima..a neznam kakvog to smisla ima...rekla sam ja da sam mirila bazalnu i pila cajeve vrkutu i marulju(ona mi je reklA DA NIKAD NIJE CULA ZA TO)...i nju ne zanimaju moja mjerenja ni trakice ni išta sto radim izvan ambulante takoreci...ne uvazava ona to sto sam ja i prije ciljala kod kuce i mjerila bazalnu i bolove u jajnicima za vrjeme o.tako pratila ovulaciju...sto mi je korist ciljati trakicama ako kad uđem u mpo pricu ona me opet tretira s ciljanima jer po njoj imamo sanse...a ja sam tila na inseminaciju..ako sad u ovom ciklusu opet ne upali.s ciljanima..probat cu opet predloziti inseminaciju ponovo pa makar se opet derala jer zbilja ako imam svoju ovulaciju pa makar bila i kasnija neznam zasto ce mi davati klomifen..ona kaze da ce mi ga dati da se jajnici malo probude i da koji put treba pogurati jajnike da bolje rade... mislim da po mome predugo ovo traje i predugo me zavlaci stim ciljanima...inace imam još jedno pitanje;jucer ujutro u 08:45 sam primila štopericu brevatcitid i danas oko 2ipopopodne sam ossjetila lagano pikanje na desnom jajniku(tamo gdje je vodeci folikul)kao kad je ovulacija i to pikanje je trajalo nekih 15estak min..ali tad još nije trebalo isteci onih 36 sati od primitka inekcije..dali je moguce da folikul pukne(ovulacija)i prije nego istekne tih 36 sati...???nakon toga vise nisam osjetila bolove u jajnicima...a sad je vec proslo to vrijeme od 36 sati cini mi se
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:20   #47
Ma sve čovjek preživi samo da dođe do cilja, mene su pitali što ne odemo van ili u Zg...ja sam sve odradila u Ri jer mi je bilo lakše organizirati život i posao, a s obzirom da sam low responder, nitko ne bi mogao natjerati moje jajnike da proizvedu koju stanicu više...ja u stručnost liječnika uopće ne sumnjam jer sam i na svojoj koži isprobala kojekakve protokole...i nije me smetao direktan pristup npr. kada sam obavila transfer lošeg embrija pa mi je rečeno da se javim kada prokrvarim...ali su me one teške riječi bolile...
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:21   #48
Ono sto mi osjetimo kao "ovulacijsku bol" zapravo nije odmah pucanje folikula i ovulacija, nego ono zadnje povecanje folikula od nekoliko milimetara (2 mm na vise). Tako mi je objasnio dr. Radoncic. Ja obicno u vrijeme oko ovulacije osjecam tu laganu bol/pritisak tijekom nekoliko sati, pretpostavljam da kad se bol povuce (nekad me i iz sna trgne nocu) da to znaci da je folikul prsnuo.
Kada ti opet imas folikulometriju i sto ti je dr. rekla u vezi ciljanja odnosa?
Inace, nemoj se ljutiti ali mene bas zabavi kad citam tvoje zavrzlame s doktoricom
Nedaj ti njoj da te smete, ona nek kaze svoje, a ti obavezno reci i pitaj svoje, ali budi konkretna i pitaj bitne stvari. Ne spominji joj cajeve i vitamine ni za zivu glavu, ona ti to prezire. I nije da nije cula nego joj je to toliko ispod casti da se pravi da to ni ne postoji
Ja sam joj znala spominjati trakice i tako neke pomocne metode pracenja ovulacije i onda sad svaki put kad sma dolazila na f-metrije bi me odmah pitala jos na vratima: i jel puko?
I ja bih joj rekla i onda bi tako i bilo na UZV-u pa bi se smijala da kako ja sve znam i da sam control freak. Ali mene to eto ne vrijedja, ja kazem da jesam, jer i jesam i dobro se nasmijemo.
Jedino strahujem da mi se u buducnosti ne desi nekakav crni scenario, tipa spontanog jer tada tesko da bih mogla tolerirati ikakav crni humor ili nesto slicno.
Isto, kad sam imala biokemijske, cure su mi govorile kako je to dobar znak, ovo ono i kako su njima dr-i nakon toga rekli kako su nakon biokemijske bolje sanse za drugi put jer to znaci da ipak moze doci do implantacije i slicno...meni su te price sumnjive i nikad nisam vjerovala da biokemijska u IVF-u ista znaci sto je i ona potvrdila.
Moglo mi je to recimo zasmetati, nekima bi! Tipa: bolje da me utjesila kako je to super znak nego da mi je rekla kako to nije trudnoca i nis ne znaci, ali meni je draze da znam kako objektivno stvari stoje. Ona meni kaze: ne znaci vam to nista, a ja njoj bas vam hvala sto ste mi odmah razbili iluzije, nasmijemo se i idemo dalje.....
A doma mogu kukat i plakat muzu do sutra ako trebam. Osim toga postoje tu i psiholozi ako je nekome potrebno.
Mislim da je ona za strogu podjelu posla, to je njen nacin da se nosi s poslom koji nije nimalo lak i koji je fizicki i psihicki krajnje iscrpljujuc. Al svaka cast onima koji uspjevaju biti i psiholozi istovremeno
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:23   #49
Donatela kako si dobila štopericu u 8 ujutro, šta se štoperica ne daje oko 22 sata...ili je to nešto novo...ja sam si uvijek davala štopericu u 22 sata...neka me isprave cure koje su sada u postupcima...
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:26   #50
Tini, ti nisi bila na ciljanima pretpostavljam? Stoperica se moze dati i ujutro (i sama sam ju dobila jednom ujutro odmah nakon folikulometrije). Ako se ide na punkciju onda se dobije oko 22 radi tempiranja punkcije.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:46   #51
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Tini, ti nisi bila na ciljanima pretpostavljam? Stoperica se moze dati i ujutro (i sama sam ju dobila jednom ujutro odmah nakon folikulometrije). Ako se ide na punkciju onda se dobije oko 22 radi tempiranja punkcije.
Vidiš još uvijek mogu nešto naučiti...zato sam odmah i rekla da me se ispravi...da, ja nikada nisam radila ciljane pa se nisam susrela sa štopericom ujutro. Hvala RedDoor !
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:16   #52
RedDoor hvala na informaciji vidiš to nisam znala....znaci nakon tog zadnjeg rasta..bi trebao puknuti kad??pretpostavljam brzo jer mi je na zadnjem uzv jucer folikul bio 18mm a puca sa ugl 20 mm pa ako je danas narastao još 2mm to bi trebalo biti to..danas bi trebao puknut..

a sto se tice doktorice...eh dobro si ti to rekla..njoj su baš neke stvari ispod ćasti...ako sam ja nesto npr saznala prrugogeko interneta zanimljivo i onda to kazem..npr da sam cula da je ananas dobar za endometrij a ona meni hahaha a disi to molim te cula...(njoj je to ispod ćasti ako ja surfam netom i raspitujem se..)..a prosli put mi je rekla ajde nema pitanja nema nicega...vidimo se u ponedjeljak....sad je ona jos dobra..i isto tako zna se našaliti ali prije kad bih ju pitala kolike mi je debljine endometrij i koliki je folikul ona bi mi rekla:a zasto to tebe zanima...tebe bi trebalo zanimat samo kad trebas ciljat odnose ma sve sam ono osnovno sto mi je sama trebala reci morala izvlacit iz nje i to mi je na zivce islo.... kasnije se malo popravila,znala je cak okrenut monitor od uzv da vidim kako folikul izgleda.. u ponediljak su mi sljedece folikulometrije tj zadnje ovaj ciklus da se vidi jeli folikul puknuo...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:34   #53
Quote:
tini75 kaže: Pogledaj post
Donatela kako si dobila štopericu u 8 ujutro, šta se štoperica ne daje oko 22 sata...ili je to nešto novo...ja sam si uvijek davala štopericu u 22 sata...neka me isprave cure koje su sada u postupcima...
ja sam isto stopericu dobila kasno navecer,cini mi se oko 21,22h.nisam znala da se i ujutro daju
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:46   #54
Drage cure, nisam imala ovakvih problema pa ne mogu reći ništa osim da vam želim puno sreće i da se divim svima koji prolaze ono što vi prolazite!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 22:18   #55
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam isto stopericu dobila kasno navecer,cini mi se oko 21,22h.nisam znala da se i ujutro daju
meni je u zadnjem postupku štoperica bila u 5 ujutro nedjelja a punkcija ponedjeljak popodne. A imala sam i drugačijih opcija - privatnici su fleksibilniji pa se punkcije i u popodnevnim satima.
U bolnicama se uglavnom daju tako navečer da se bolje tempira jutarnji tajming punkcije . Dakle oko 10 navečer štoperica npr u srijedu i punkcija petak ujutro.

to je cca 36 sati
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 22:38   #56
ja sam dobila štopericu ujutro zato jer još nisam u postupku nego sam u ciklusu samo sa ciljanim odnosima...pa zbog toga...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 10:47   #57
Tini:*

Donatela, nigjde nisam nasla studiju koja bi potvrdila ananas, ciklu i ostalu ekipu koja se vidim na veliko konzumira u zadnji cas pred postupke. Mislim da je od svega najvaznija izbalansirana prehrana citavo vrijeme, jer neke vece promjene u tijelu uglavnom nastaju kroz duzi period konzumiranja odredjenih namirnica. Nemam nista protiv cajeva i svega toga, i sama sam ih konzumirala ali nebih rekla da je bilo vidljivih pomaka. Mislila sam da mi je vrkuta skratila ciklus, ali nije, skratio se kad sam skinula visak kila (to sam potvrdila naknadno). Isto tako zadnji eksperiment mi je bio caj lista maline...taj ciklus kad sam ga pila ovulacija mi je pozurila s uobicajenih 18-20 dana na 13-i dan i bila sam sigurna da je caj napravio svoje, ali sljedeca dva ciklusa opet je bilo isto bez obzira na caj, dakle bila je slucajnost. Preporucam Aspirin protect od 100 mg u periodu dok "uzgajate" jajne stanice i nakon transfera, ali s obaveznom pauzom dane uoci punkcije jer moze pojacati krvarenje. Uzimajte folnu jer je jeftina i lako dostupna a moze prevenirati citav niz gadnih defekata kod ploda a dobra je i za vas.
Ja trenutno uzimam Prenatal One od jedne americke firme jer sam u njemu nasla sve sastojke (obicno svakom nedostaje nesto, a meni ej recimo bilo bitno da unutra bude i kalija jer mi ga je znalo manjkati).

Tako je Sly generalno prihvacen tajming punkcije je 36 sati prije predvidjene punkcije. Obicno se daje kad odredjeni broj folikula predje odredjenu velicinu.
Isto tako, osim prije punkcije stoperica se moze dati i kod sekundarnih postupaka, i kod inseminacija i kod ciljanih kako bi potpomogla sazrijevanje stanice i ovulaciju (osobito ako je folikul vec jako velik i nikako da pukne kao sto je kod mene bio slucaj) a daje se i nakon transfera.
Nakon transfera se daje u svrhu potpore za nastavak lucenja progesterona, jer hcg iz stoperice je slican hcg-u kojeg prirodno luci tijelo zene dok je trudno. Kad primi stopericu nase tijelo "misli da je trudno" pa se nastavlja ponasati u skladu s time i stvara uvjete prikladne za implantaciju i nastavak trudnoce ukoliko do nje dodje. Ipak ne daje se svima nakon transfera, nego po procjeni lijecnika, najcesce u zena koje inace imaju kracu lutealnu fazu i slabije izlucivanje progesterona.

Kyra hvala ti na podrsci:*
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 10:51   #58
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
RedDoor hvala na informaciji vidiš to nisam znala....znaci nakon tog zadnjeg rasta..bi trebao puknuti kad??pretpostavljam brzo jer mi je na zadnjem uzv jucer folikul bio 18mm a puca sa ugl 20 mm pa ako je danas narastao još 2mm to bi trebalo biti to..danas bi trebao puknut..
Pa jeste obavili na vrijeme sto je trebalo? Kako to ide s ciljanima, jel ti ona kaze bas kad trebate ili kako? Ako vise ne osjecas dolje nikakvu nelagodu moguce je da ti je folikul puknuo.....Znaci sutra ides na uzv samo da se to potvrdi?
Sretno u svakom slucaju
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 12:31   #59
Cure može li mi netko reći gdje je potrebno naručiti se za za pravno i psihološko savjetovanje ?
Da li je potrebna uputnica za to i tko ju daje ?
Također me zanima i koliko se čekaju nalazi za hiv, hepatitis i ostalo ?
Da si znam tempirati.
Hvala.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 12:52   #60
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Cure može li mi netko reći gdje je potrebno naručiti se za za pravno i psihološko savjetovanje ?
Da li je potrebna uputnica za to i tko ju daje ?
Također me zanima i koliko se čekaju nalazi za hiv, hepatitis i ostalo ?
Da si znam tempirati.
Hvala.
mene je doktor odmah na konzultacijam kada smo načelno dogovorili prvi postupak naručio telefonski i kod psihologice i kod pravinika. brzo to ide, možda smo 8 dana čekali, ali samo zato što sam ja pitala ako možemo nekako isti dan to obaviti. inače, isti dan mogu samo "putnici".
za uputnicu se ne sjećam stvarno, ali mislim da ne, neka me netko ispravi ako griješim.
hiv, hepatise i sl gadarije čekaš 7-8 dana najviše, krv vadiš na Zavodu za javno zdravstvo.
ako niste u braku treba ti i potvrda od javnog bilježnika da živite u vanbračnoj zajednici.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.