Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2012., 11:13   #1
Zaduživanje

Baka se bez našeg znanja zadužila za novce kod "legalnog kamatara" onaj tip,ja tebi dam novce,sjednem ti na kucu,ti meni placas najamninu i valjda kamate

Kuca je njena,u drugom gradu,nismo imali pojma niti veze s tim,dali postoji kakva šansa da ja nasljedim taj dug ili oni jednostavno uzmu kucu i to je to?

Niko nije ništa znao,niti ona nije nikome nista govorila ,neznam kako bi je mogli kontrolirati jer je to nemoguce,kad god ju nekaj pitaš pocne vika,krika i ode sebi doma,nemogu nikako utjecati na to

Ako je tema na krivom mjestu,ja se ispričavam

Zahvaljujem na savjetima i odgovorima
IronMan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 21:51   #2
Je li ti baka poslovno sposobna?

Imaš li razloga sumnjati u suprotno? O kolikom se dugu radi? Je li dovoljno velik da izgubi kuću? Možeš li dokazati da je kamatar iskoristio bakino neznanje, neinformiranost?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 17:39   #3
nije poslovno sposobna,ima 72 godine,al se ponaša ko da ima 20 -.- sve ona zna i ocito je svega svijesna ,osim onoga bitnoga,da je valjda zadužila moje roditelje,mene i sestru -.-" ko garantira da ce ona živjeti dok ne otplati taj dug,ima svoju i dedinu penziju koja skoro cijela odlazi za dug,zasad se uredno podmiruje al velim,stari su..kome taj dug ostaje,ako se nedao Bog nesto dogodi :S

Napominjem da nitko od nas nije nista znao. Sumnjali jesmo, ali nikako nismo mogli ništa dokazati,žive u odvojenom kućanstvu i nikako nismo mogli kontrolirati kaj rade
IronMan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:48   #4
Čini mi se da nisi razumio ovo pitanje o poslovnoj sposobnosti.
Ako je proglašena poslovno nesposobnom situacija je sasvim drugačija nego kada se samo neobično ponaša.
Nasljedstva se možete i odreći, ali ako ga prihvatite tada nasljeđujete i imovinu i dugove.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 20:15   #5
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da nisi razumio ovo pitanje o poslovnoj sposobnosti.
Ako je proglašena poslovno nesposobnom situacija je sasvim drugačija nego kada se samo neobično ponaša.
Nasljedstva se možete i odreći, ali ako ga prihvatite tada nasljeđujete i imovinu i dugove.
Oprostite nisam skužio to za poslovnu sposobnost,jel se to određuje ili je to neka dobna granica?
IronMan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 16:15   #6
Quote:
IronMan21 kaže: Pogledaj post
Oprostite nisam skužio to za poslovnu sposobnost,jel se to određuje ili je to neka dobna granica?
Ne, to ti je otprilike ono kad ima staratelja, osobu koja za nju brine o pravnim poslovima.
Za definiciju pogledaj ovdje:
http://limun.hr/main.aspx?id=22635&Page=2

Ako je baka poslovno sposobna (znači, nije senilna ili slično), može raspolagati svojom imovinom kako želi.
Ako je senilna, mentalno neuravnotežena i/ili neuračunjivo se ponaša sa imovinom, onda treba razmotriti mogućnost da familija / potencijalni nasljednici poduzmu korake za oduzimanje poslovne sposobnosti.
Nasljedstva se možeš odreći, a time automatski i dugova.
Prihvatiš li nasljedstvo, dug moraš vraćati samo do vrijednosti naslijeđene imovine.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 20:09   #7
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ne, to ti je otprilike ono kad ima staratelja, osobu koja za nju brine o pravnim poslovima.
Za definiciju pogledaj ovdje:
http://limun.hr/main.aspx?id=22635&Page=2

Ako je baka poslovno sposobna (znači, nije senilna ili slično), može raspolagati svojom imovinom kako želi.
Ako je senilna, mentalno neuravnotežena i/ili neuračunjivo se ponaša sa imovinom, onda treba razmotriti mogućnost da familija / potencijalni nasljednici poduzmu korake za oduzimanje poslovne sposobnosti.
Nasljedstva se možeš odreći, a time automatski i dugova.
Prihvatiš li nasljedstvo, dug moraš vraćati samo do vrijednosti naslijeđene imovine.
Hvala na odgovoru,ima tu kucu koja je ocito manje vrijednosti od tog duga,šteta je počinjena i nemože se ispraviti,a mi nismo u situaciji da si nakrcamo tolko duga zbog jedne nekretnine

hvala na odgovorima
IronMan21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.