Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Najviše mi se sviđa(ju) odgovor(i) od:
Neomeđena točka 1 50.00%
žaccko 0 0%
nitko drugi 1 50.00%
Glasovatelji: 2. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 01:11   #21
Biti normalan na nenormalnom mjestu

https://www.youtube.com/watch?v=UnHvK6lJOO8
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 01:35   #22
Ovako, moram se vratiti na naslov jer jako zbunjuje ljude:

Liječimo li pogrešne? - prije svega je sarkastičan, sugestivan i upućuje na činjenicu da 'normalni' ljudi koje smatramo normalnima imaju vlastite nenormalnosti, znači; ako netko koga smatramo normalnim stigmatizira depresivnog čovjeka, bolesnog čovjeka, jeli on normalan. Ne gospodo, taj čovjek nije normalan, samo spada u taj spektar normalnosti gdje mu je dopušteno biti nenormalan.

Nisam očekivao da će se naslov tumačiti doslovno, te isto tako stavljati meni u usta riječi u koje nisu izgovorene, odnosno napisane. Nigdje u mom tekstu ne stoji konstrukt kakav imamo prilike vidjeti u nekim postovima gdje dotični forumaši zaista misle da se naslov teme odnosi na glupost - da psihičke bolesnike ne treba liječiti. Kako ste UOPĆE mogli doći na tu ideju? Dajte razmišljajte van okvira.

Ne. Naslov ove teme je pravilno postavljen. Pitanje je pravilno postavljeno, sasvim drugo je što ga ne možete procesuirati na način na koji sam htio da se procesuira. Ne postoji pogrešno postavljeno pitanje. Šta je vama?

Liječimo li pogrešne - prvenstveno i samo se odnosi na bolesti koje ne spadaju u klasifikaciju bolesti, a koje su pak rasprostranjene - mržnju, etiketiranje, diskriminaciju, stigmatizaciju,... to su općeprihvaćene bolesti o kojima ljudi šute.

NIGDJE i NIKADA nisam napisao da se bolesni ne trebaju liječiti. Otvorite svoje umove jer rasprava je prije svega intelektualna, te bi trebala ići u korist društva, ne kontra njega i u svrhu spuštanja na osobnu razinu.

Ako treba, pročitajte još 10 puta moj post.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 01:47   #23
Normalno da se na podforumu filozofija na pitanje normalnosti drugačije gleda nego na recimo tzv. psihologiji.

Samo je kasno i ne da mi se razglabati, a ako nekome posluže hintovi...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 01:49   #24
Fascinantno mi je da postoje jedinke koje zaista tumače naslov doslovno - da ne treba liječiti bolesne ljude. WTF?
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 02:46   #25
Ne razumijem zašto si odgovore doživio tako osobno, niti što točno podrazumijevaš pod "rasprava", ako treba tvoju postavku stvari slijepo slijediti te čitati tvoje misli tako kako se ne mogu čitati, nego će se moći samo razumjeti na ovaj ili onaj način, previše očekuješ, nitko te nije napao, niti te vrijeđao, niti te totalno "fulao", ljudi se nadovezuju na različite načine.
Ponekad će se mimoići s tobom, događa se, prirodno je, u raspravi nekad i poželjno, razvije se u više pravaca...
Gdje misliš da se griješi, ako se s nekim mišljenjem drukčijim od svojega ne slažeš, obrazloži, po mogućnosti smirenim tonom.
Tema se zbilja ne tiče tebe, nego pitanja koje si postavio, pokušaj ti razumjeti takav okvir tuđih odgovora, možda shvatiš da ne postoji problem koji vidiš.

Quote:
Liječimo li pogrešne - prvenstveno i samo se odnosi na bolesti koje ne spadaju u klasifikaciju bolesti, a koje su pak rasprostranjene - mržnju, etiketiranje, diskriminaciju, stigmatizaciju,... to su općeprihvaćene bolesti o kojima ljudi šute.
To su bolesti društva, nisu nepoznate ili neprepoznate kao bolest.
Nisu psihijatrijska bolest, iako ima psihičkih poremećaja vezanih uz slično ponašanje.

Može se razgovarati o tome kako se boriti protiv njih, neupitno je da su problem.
Protiv njih se, između ostaloga (pogotovo stigmatizacije) ne bori izjednačavanjem genijalnosti i "stvarne normalnosti", te genijalnosti i "ludila" kao nenormalnim obilježene normalnosti, to je meni npr., u nadovezivanju na tebe, ali i upise općenito, bilo bitno istaknuti.

I imenuj "jedinke" drugi put i citiraj, ako želiš do kraja intelektualno i ljudski poštenu raspravu. Po mogućnosti smirenim tonom.

Zadnje uređivanje bema : 18.05.2015. at 03:42.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:19   #26
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post

Liječimo li pogrešne - prvenstveno i samo se odnosi na bolesti koje ne spadaju u klasifikaciju bolesti, a koje su pak rasprostranjene - mržnju, etiketiranje, diskriminaciju, stigmatizaciju,... to su općeprihvaćene bolesti o kojima ljudi šute.
Što je uzrok psihičkim bolestima jako je teško za reć. Trenutačno stanje je po medicini da je to kemijski disbalans u mozgu. U mnogim razgovorima s doktorima dobijao sam savjete da "ne trpim" u sebi već da slobodno iznesem svoje mišljenje, i to bi bio kao neki otpusni ventil.

Znači svatko tko gmiže ovom planetom ima nešto što ne voli, gadi mu se ili mu nije razumljivo. Tako tom direktoru nije razumljiv taj depresivac. Da li bi direktor trebao to držati u sebi i na taj nakon nekog određenog vremena "eksplodirati" i sam završiti u krugu gdje je ovaj depresivni ? Dakako ako je uzrok psih. poremećajima to šutanje ali za to nema dokaza.

Međutim stigmatizacija je u svakom pogledu u društvu, a depresija se Zemljom počinje širiti "ko kuga" otud je od strane svjesnih ljudi da možda u budućnosti i sami postanu depresivni razbudila se želja da se stigmatizacija psihijatrije ukine, i da li je onda i to normalno ? Zar ne zvuči pomalo dvolično.

Stigmatizacija je i prema ljudima koji imaju HIV, šepaju ili imaju prekomjernu težinu. Ne dao bog da kažeš kako imaš kolesterol u krvi glupi ljudi će misliti da bi i to od tebe mogli pokupiti.

Stigmatizacija bi se mogla nazvati boleštinom, ali to je zbog toga što je glupost bolest i onda je to začarani krug.

Jer ja kao jedinka koja je upoznata s recimo karcinomom, psihičkim poremećajima i sl ne bih smio proglašavati jedinke koje za to možda nisu čule: - glupanima koji se trebaju liječiti jer nešto ne znaju. I sam bih vršio stigmatizaciju - a to ne želim jer u malo svjesnijem filozofskom društvu bih bio nenormalan.

I zapravo ako malo više razmišljaš shvatiš koji je to krug a to je zato što svaki pojedinac ipak zna neku informaciju koji drugi ne znaju a opet se susreo u životu s nečim s kojim se drugi nisu susretali a niti će i to vodi velikom ne razumijevanju.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:04   #27
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Ne. Naslov ove teme je pravilno postavljen. Pitanje je pravilno postavljeno, sasvim drugo je što ga ne možete procesuirati na način na koji sam htio da se procesuira. Ne postoji pogrešno postavljeno pitanje. Šta je vama?


NIGDJE i NIKADA nisam napisao da se bolesni ne trebaju liječiti. Otvorite svoje umove jer rasprava je prije svega intelektualna, te bi trebala ići u korist društva, ne kontra njega i u svrhu spuštanja na osobnu razinu.

Ako treba, pročitajte još 10 puta moj post.
Tanka je granica između sugovorništva lišenog agresivnosti i agresivnosti sugovornika koji je uvodi u sugovorništvo. Otvoriti svoj um, dobra je poruka, da se to spriječi prije nego što izbije (a isto je u korist društva).
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 13:46   #28
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
@nitko drugi - otvaraj temu
Prepuštam to pravo bilo kome tko je zainteresiran, ako ima takvih.

(S obzirom na manjak interesa za natječajem, odnosno da je razgovor živnuo nakon završetka natječaja... Naravno, ako netko misli da bi njegovo pitanje potaklo interes za natječajem, samo naprijed.)
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 01:34   #29
Uživam u svojim tzv. psihozama i ne želim da me se liječi. Onda kad je moja bliska okolina zadovoljna samnom, zapravo sam živi mrtvac koji samo obavlja svoje funkcije i ulogu koju su mu nametnuli. Čim živnem, dođem u svijet Duha i postanem sudionik jednog svijeta koji je ponad ove monotone i svjetovne površine, zatvara me se, iako sam benevolentna i bezopasna. To je po zakonu čak i zabranjeno, al to nitko ne šljivi. Ne dozvoljava mi se da živim duhovnim životom, već bi trebala bit poslušnik sustava. Čak i moj pas živi bolje i slobodnije!!!

Čitam Junga i njegova razmatranja o alkemiji. Valjda se prevrće u grobu kad vidi u kaj se današnja psihijatrija pretvorila. Inkvizicija, sustav kontrole i masno bogaćenje farmakoindustrije, koja to usuđuje nazivati lijekovima, a nikog ne liječi!!!

Živim u grobu, otkako su me vratili u tzv. normalnost, oduzeli mi kreativnost i slobodu!!! I sad tvrde da sam jako dobro!!!
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.