Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2016., 15:29   #61
Quote:
Flo Flo kaže: Pogledaj post
Nemoj se uzrujavati..( tako mi djeluješ)..samo pričamo..
no moram ti reći da si u ovom sasvim u krivu..
jer..i sam znaš što se nalazi na površini jezika ili u unutrašnjosti našeg nosića..
živčani završeci..koji su kod pušača oslabljeni..ALI..dobra je stvar..imaju sposobnost regeneracije..što za sobom povlači pojačavanje ( tj. određeno vraćanje u normalu) osjetila njuha kao i okusa..
prema stručnjacima to se događa već nakon samo dva puna dana apstitencije..
dakle..konkluzija = pušačima dim manje smrdi..
Samo ti vjeruj stručnjacima...

Moje iskustvo...
ukućani nepušači, ja pušač ( Oooo pakao me već čeka)
Nikad nitko ne bi primijetio da je nešto zagorilo,
neke čudne mirise, miris plina (propuh ugasio plamen a plin curio)...
osim mene.
I svi se čudom čudili, da kako sam ja uspjela namirisati a nitko drugi nije.

Tako da....
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 20:22   #62
Quote:
Flo Flo kaže: Pogledaj post
dakle..konkluzija = pušačima dim manje smrdi..
Ne, nego je konkluzija da nikad nisi probala pušiti, ali tvrdiš da znaš najbolje jer si čitala o tome (iako si čak i to uspjela pogrešno upamtiti).
S takvom se genijalnošću doista nema smisla raspravljati.

Quote:
caroline_county kaže: Pogledaj post
I ja mrzim kad se sva sredim i kad izađem u neki lokal i zapuše mi i zasmrde kosu u sekundi. Pa kome je to privlačno? Samo retardima.
Bogme da. Jedino, ostaje nejasno kako nazvati nekog tko se sređuje da bi sasvim namjerno i ničim natjeran išao u pušački lokal među te već navedene retarde. Imaš ti kakav prijedlog?
-Mol- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 22:23   #63
Red face

Ma naravno da su knjige..stručnjaci i egzaktni dokazi sasvim bez veze..i nepotrebni..

@-Mol-zahvaljujem se na komplimentu o genijalnosti..

Daj mi molim te reci..zašto npr. somelieri izbjegavaju cigarete kao i jako začinjenu hranu..zašto u pojedinim (boljim i probranim) proizvodnjama čokolade kušači ne smiju biti pušači..
- upravo zbog onoga što sam pričala..jer im dim cigarete uništava okusne pupoljke koji su im glavni alat..nužan u tim njihovim zanimanjima..itd..

gle..meni je sasvim nebitno biti u pravu..ali baš mi ni malo to nije bitno..volim pričati..i razmjenjivati rečenice..ako imaš nešto u tom smislu..samo daj..a ove gluposti tko je što probao ili nije ostavi za malu djecu..
Flo Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:04   #64
Mol je troll
ITGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:06   #65
Autorice najbolje je da ti ostaneš doma svaki puta, pa kada ti dečko nađe drugu nemoj nam se doći žaliti. Mol molim te i moj komentar ne sposereš.
ITGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:31   #66
Ne brini IT, ne odgajam djecu po forumima. Kad su drska, naprosto ih blokiram.
-Mol- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:34   #67
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ostavi ga i nadji striktnog(anti pasivnog) nepusaca
Samo radi toga da ga ostavi? Pa to bi bilo stvarno apsurdno.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 02:31   #68
Oko cega se otvaraju teme OMG

ali dobro- ugl mislim da malo pretjerujes - ako vecina pusi nece ti kosa s glave otpast ako budes tamo - po ljeti ste vani i eto kompromisa. Ako smrdis od dima operi se tak i onak bus se oprala iduci dan

I da ja sam pusac/nepusac , znaci nisam ovisnik - prije sam pusila pa prestala po pola godine i dalje bila s drustvom di se pusi ako svi puse .
Ukratko shvacam da ti nije ugodno , ali svakako mislim da je pretjerivanje da t smeta osim ako ne padas u nesvijest od dima
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:53   #69
nazalost, u Hrvatskoj je kao nepusac skoro nemoguce izbjeci teror pusaca, ja sam pune 24 godine izdrzavala obiteljska okupljanja i blagdane gdje tu i tamo moras ici udahnit zraka, jer te peku oci - no to naravno nitko ne ferma ni 5 posto, niti je to ikom bitno, i generalno si "nekul" ako te to smeta, a nema nista gore nego biti "nekul"

preseljenjem u Njemacku dogodio se preporod - jedno 10tak godina nisam posteno namirisala cigarete - cak mi je i ugodno kad me na tramvajskoj malo zapljusne dim, iako nikad nisam bila pusac
Pravila u svim prostorima uglavnom su slicna - pusi se vani, a ljudi mogu fino besmradno rucati i razgovarati

Ako osobi kojoj bi trebala biti najdraza na svijetu nije bitno da ti nesto smeta, mozda treba malo dodatne senzibilizacije - jednostavno mu reci da si tuzna sto mu nije bitno da ti je ugodno
__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:31   #70
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Samo radi toga da ga ostavi? Pa to bi bilo stvarno apsurdno.
Zakaj bi to bilo apsurdno?Evo ja prvi nikada,a ni onda ne bi bil sa ženskom osobom koja puši u bilo kakvom obliku odnosa gdje bi moral provodit s njom privatno svoje vrijeme.Kaj je tu čudnoga?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:32   #71
Quote:
boba_jagoda kaže: Pogledaj post
nazalost, u Hrvatskoj je kao nepusac skoro nemoguce izbjeci teror pusaca, ja sam pune 24 godine izdrzavala obiteljska okupljanja i blagdane gdje tu i tamo moras ici udahnit zraka, jer te peku oci - no to naravno nitko ne ferma ni 5 posto, niti je to ikom bitno, i generalno si "nekul" ako te to smeta, a nema nista gore nego biti "nekul"

preseljenjem u Njemacku dogodio se preporod - jedno 10tak godina nisam posteno namirisala cigarete - cak mi je i ugodno kad me na tramvajskoj malo zapljusne dim, iako nikad nisam bila pusac
Pravila u svim prostorima uglavnom su slicna - pusi se vani, a ljudi mogu fino besmradno rucati i razgovarati

Ako osobi kojoj bi trebala biti najdraza na svijetu nije bitno da ti nesto smeta, mozda treba malo dodatne senzibilizacije - jednostavno mu reci da si tuzna sto mu nije bitno da ti je ugodno
Sanjam dana kada bu tak nekaj došlo kod nas!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 08:01   #72
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Oko cega se otvaraju teme OMG

ali dobro- ugl mislim da malo pretjerujes - ako vecina pusi nece ti kosa s glave otpast ako budes tamo - po ljeti ste vani i eto kompromisa. Ako smrdis od dima operi se tak i onak bus se oprala iduci dan
A s kim tocno bi autorica trebala postici taj kompromis i radi koga odnosno cega?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 11:35   #73
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
A s kim tocno bi autorica trebala postici taj kompromis i radi koga odnosno cega?
Doista ne bi trebala raditi kompromise uopće. Stoga nek se razvede od muža kojeg si je sama birala (a čisto sumnjam da baš nikad nisu bili skupa u kafićima) i nek' si odabere novog u nekom zdravljaku - i eto, sve riješeno.
Zar ne?

Prijevod za za mentalno sporije:
tip kojem je svejedno jel' mu se ženi gadi mjesto na koje bi trebali izlaziti skupa, je budaletina.
Žena koja si odabere budaletinu je dobila što je sama birala pa ne shvaćam na što se uopće žali.
Nego je sad odjednom krivo društvo i država i zakoni i birtije što dozvoljavaju pušenje (a samo i jedino u kafićima je dozvoljeno, od svih javnih mjesta), a kad je tip klečeći na koljenu izvlačio prsten ispod kutije marlbora, onda je sve bilo super i veselo je rekla "da".


Ma kako god.
-Mol- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 11:56   #74
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
A s kim tocno bi autorica trebala postici taj kompromis i radi koga odnosno cega?
To sam napisala cisto jer vidim da autorica je prilicno nekorektna osoba
Znam puno nepusaca i znam da im dim nije ugodan realno nije nit pusacima dim ko miris lavande , ali jbt nejdes svaki dan po 8 sati u birc da kvocas kako si u zadimljenom prostoru.
Ides sa ekipom na cugu
Ako ide svome partneru kvocat radi toga onda stvarno zenska ima nekih problema.

A sto se tice tog kompromisa cisto sam napisala jer je smjesna situacija pa reko zimi su unutra a ljeti kompromis vani pa moze sirota udisat zrak
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.