Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 16:04   #1
Zalagaonica - pitanje

Pozdrav svima,dakle zanima me konkretno kako otvoriti zalagaonicu tj. koji je postupak? Razmišljao sam otvoriti jdoo na svoje ime ili doregistrirati očevu tvrtku za poslovanje zalagaonice..ne mogu pronaći niti jedan koristan članak osim zastarjelih u kojima stoji da u Hrvatskoj nije moguce otvoriti zalagaonicu ali pretpostavljam da du se zakoni promijenili posto znam za nekoliko zalagaonica koje posluju u Hrvatskoj..
Hvala unaprijed, svaka informacija je korisna!
riand is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2023., 21:20   #2
evo 8 godina nisi dobio odgovor, sad i mene zanima jer se razmisljam otvoriti
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 11:40   #3
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
evo 8 godina nisi dobio odgovor, sad i mene zanima jer se razmisljam otvoriti

Registracija obrta ili trgovačkog društva

Prvo je potrebno registrirati obrt ili trgovačko društvo za obavljanje djelatnosti zalagaonice. Zalagaonica se klasificira kao djelatnost pozajmljivanja novca uz zalog pokretnine, a šifra djelatnosti je 64.19.

Dobivanje dozvole za obavljanje djelatnosti

Nakon registracije obrta ili trgovačkog društva potrebno je dobiti dozvolu za obavljanje djelatnosti zalagaonice od nadležnog tijela, u ovom slučaju Ministarstva financija. Dozvola se izdaje na rok od pet godina i može se produžiti.
__________________
Ne postoji ,nešto što ne postoji!!
Damirks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 22:49   #4
Quote:
Damirks kaže: Pogledaj post
Registracija obrta ili trgovačkog društva

Prvo je potrebno registrirati obrt ili trgovačko društvo za obavljanje djelatnosti zalagaonice. Zalagaonica se klasificira kao djelatnost pozajmljivanja novca uz zalog pokretnine, a šifra djelatnosti je 64.19.

Dobivanje dozvole za obavljanje djelatnosti

Nakon registracije obrta ili trgovačkog društva potrebno je dobiti dozvolu za obavljanje djelatnosti zalagaonice od nadležnog tijela, u ovom slučaju Ministarstva financija. Dozvola se izdaje na rok od pet godina i može se produžiti.
ok hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.