Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 09:33   #41
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Nemoj sad pretjerivat. Nije lako povezat cijelu priču kad je razbacana na više tema. Dajem najbolje od sebe. Sad si znači u depri zato kaj je ona odlučila da više ne želi da joj budeš frend? Pa moraš nekako nastaviti dalje bez frendice.
pa znam da tako zvuči, ali da....nakon što smo nastavili "romansu", sjebalo se prijateljstvo.....kako sam znao da ne možemo biti više od prijatelja, čak i u trenutku sexa koji je bio fakat "svemirski", znao sam da ako to tako nastavi da ne bu dobro jer nikad ne završi dobro....uistinu sam htio spasiti prijateljstvo jer se s njom uisitnu mogu istračati ko prava baba, kao ni sa kim što sam mogao do sada...

je bi ga...osladilo se i mislilo; ma možemo mi to..

ne možemo....još bih se ja i potrudio, ali ona neće...još da smo uspjeli se suzdržati od sexa nakon što je sve saznala, možda bismo i uspjeli, ali mi smo još mjesece nastavili i to je uzelo danak....


ona se zaljubila...(i ja sam, ali sam to pokušavao sakriti)....ja je hladio...i kada sam je uspio "ohladiti", nema više ni ljubavi, ni romanse, ni sexa ni prijateljstva, štoviše, ne želi odjednom ni slova više progovoriti, ingore mode 1000%, valjda da doslovno umirem pred njom, samo bi me prekoračila bez treptaja oka....

u neku joj se ruku i divim....s jedne strane je pokazala koliko se koleba, koliko ni sama ne zna što bi sa sobom, a sada kada je odlučila nas odrezati, pokazala je savršen karakter i ustrajnost u ignoriranju....divim se takvim ljudima koji to mogu nakon svega takvoga...posebno jer unatoč "problemu" koji sam ja servirao, imali smo predivno vrijeme koje smo provodili zajedno...


koliko god mi je jasna njena reakcija, opet i nije jer se mi nismo svađali i bili dva svijeta različita pa da smo zato pukli...naprotiv, da nije bilo te "nevidljive" prepreke između nas, možda bismo sada već znali i datum vjenčanja....a mi više nemamo niti ono minimalno; "prijateljska, ljudska komunikacija"

ja sretnem jednu svoju bivšu s kojom sam htio uistinu SVE, ali ona je htjela sve polako, sporije od puža...ono što u normalnim okolnostima cura i dečko prođu u nekoliko mjeseci, nama je trebalo godinu i pol...(iako je sex krenuo već na drugom dejtu, taj dio priče je savršeno funkcionirao), mene je ubijalo strpljenje, osjetio sam kako svjesno odbija slijedeće korake....naposlijetku, nakon gotovo 2 godine sam odbio ja nju, prekinuo, plakala je ko ljuta godina, plakao sam i ja...ali sam odustao i karakterno pokazao koliko sam odlučan u tome i ustrajan....dan danas smo si dobri, prvih 2-3 mjeseca je bilo teško, jedva bismo razmijenili tjedno 2 poruke, ali je nisam ignorirao, nisam je odjebo ko smeće i okrenuo glavu od nje, danas si čestitamo blagdane, čujemo telefonski random u godini, tu i tamo vidimo i sjednemo na kavu ko normalni odrasli ljudi....istina, osjeti onak čudan osjećaj, zbog onoga što nas veže iako to više ne postoji, ne pričamo o "našoj vezi", ali ako nešto i uleti, uglavnom je ono lijepo što izmami osmjeh na lice...

eto, može se....zar je to tako jebeni problem?!?

zar je tako teško reći "oprosti" i prihvatiti ga te ljudski nastaviti kao prijatelji ako je i prekid završio ljudski, bez tučnjave, prijetnji, proklinjanja i slično?!?!?

ja razumijem mržnje i ignoriranje u slučajevima kada se dvoje maltene verbalno pa i fizički pobiju prii prekidu, ali u suprotnom, nikako minije jasan takav mentalni sklop ljudi koji tako mogu ignorirati i biti hladnokrvni...

u 20 godina otkako sam počeo "hodati" sa curama, samo sa jednom sam ostao na "ratnoj nozi" iako sam i njoj sve oprostio i zahvalio joj se što nam je pomogla prekinuti tu agoniju....sa svima ostalima sam minimalno ljudski pristojan, a sa većinom čak i prijateljski...bez uvijanja i inih insinuacija kada se sretnemo i komuniciramo...

jedna me čak nakon što se udala, upoznala sa mužem i predstavila me kao najpristojnijeg bivšeg dečka....čak sam se i sa njenim mužem skompao i bio kod njih u kući u par navrata na njenom i njegovom rođendanu, par godina kasnije smo čak i u istoj firmi radili....čovjek mi je čak i sam rekao da iako mi je njegova žena moja bivša cura i zvuči čudno, drago mu je što me upoznao tj da sam ga ugodno iznenadio koliko sam normalan jer da on ni sa jednom curom nije uspio ostati u pristojnim odnosima, štoviše, s jednom čak završio i na sudu...

i ne, nisam mu natezao ženu, sretni su u braku sa dvoje djece, ma koliko bio amoralan ponekad, imam mjeru i ne diram u tuđu sreću, a ja eto imao priliku svjedočiti tome, kao prijatelj, unatoč tome što sam njen "bivši"....jer smo na kraju svi ispali kao ljudi prije svega...

pa kako to može biti?!?! kako je to moguće?!? da sam ja uspio nekoga u najboljoj namjeri navesti na takvu mržnju da ni slova ne želi progovoriti sa mnom? ja koji sam enormno tolerantan i razuman, uvijek spreman na lijepu riječ, na ruku pomirenja, na zagrljaj, prijateljstvo.... tu jebe lud zbunjenog
reficuL is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 09:58   #42
Ispricavam se unaprijed...ali ako si tako naporan u RL kao ovdje nije ni cudo sto te stavila na ignor.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 13:55   #43
Forumaši(ice), teška je tema, znam. Dva pitanja se nameću, dali previše analiziram i cjepidlačim, ili samo želim izbjeći probleme u budućnosti.
kirgos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 14:41   #44
Quote:
reficuL kaže: Pogledaj post


ona se zaljubila...(i ja sam, ali sam to pokušavao sakriti)....ja je hladio...i kada sam je uspio "ohladiti", nema više ni ljubavi, ni romanse, ni sexa ni prijateljstva, štoviše, ne želi odjednom ni slova više progovoriti, ingore mode 1000%, valjda da doslovno umirem pred njom, samo bi me prekoračila bez treptaja oka....



eto, može se....zar je to tako jebeni problem?!?

zar je tako teško reći "oprosti" i prihvatiti ga te ljudski nastaviti kao prijatelji ako je i prekid završio ljudski, bez tučnjave, prijetnji, proklinjanja i slično?!?!?
To mi nije baš najjasnije. Zbog čega si stopirao i hladio? Da je ne povrijediš jer se nemreš rastat i biti samo sa njom?To nemrem shvatit. Kad si već bil tolko zaljubljen. Ili tada nisi bil svjestan da si se tolko zatelebal? Jer ovo kaj sad pišeš fakat zvuči kao da si se zatelebal maksimalno?!
Neki ljudi kada se ohlade jednostavno ne mogu ostati u prijateljskim odnosima sa bivšim ljudima prema kojima su gajili seksualno-emotivne aspiracije.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 15:30   #45
Quote:
kirgos kaže: Pogledaj post
Forumaši(ice), teška je tema, znam. Dva pitanja se nameću, dali previše analiziram i cjepidlačim, ili samo želim izbjeći probleme u budućnosti.
O kakvim problemima točno pričaš? Jer nitko od nas ne može znati hoće li izbjeći nesretne slučajeve, rak, moždani, infarkt...

Sve i da od tražih detaljnu obadu kod svih mogućih specijalista, što ti to može garantirati?

Ako stvarno pričaš o poremećaju rada štitnjače, onda zaista ne vidim kakve problemi su neizbježni

Iskreno, ja bih na tvom mjestu radije pitala osobu za tlak i masnoće u krvi. A što se plodnosti tiče, radije bih tražila nalaze hormona (ne starije od 3 mjeseca) i potvrdu da redovito ide na ginekološke preglede, briseve i ultrazvuk jajnika.

Ti bi, naravno, trebao priložiti detaljne nalaze, uključujući i ultrazvuk prostate i spermiogram.

Ako ćemo već biti paranoični

Meni bi bilo jasno da te brine neka teža bolest, ali ovo je smiješno.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 15:31   #46
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
To mi nije baš najjasnije. Zbog čega si stopirao i hladio? Da je ne povrijediš jer se nemreš rastat i biti samo sa njom?To nemrem shvatit. Kad si već bil tolko zaljubljen. Ili tada nisi bil svjestan da si se tolko zatelebal? Jer ovo kaj sad pišeš fakat zvuči kao da si se zatelebal maksimalno?!
Neki ljudi kada se ohlade jednostavno ne mogu ostati u prijateljskim odnosima sa bivšim ljudima prema kojima su gajili seksualno-emotivne aspiracije.
A kakve ovo veze ima s temom?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:39   #47
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
A kakve ovo veze ima s temom?
Pa ona je imala rak, a kolegu forumaša to nije spriječavalo i ne spriječava da i dalje pati za njom. Lijep live prikaz jedne romantične ljubavne priče i daljnje pračenje događanja. I sve live naravno. No realno taj daljni razvoj priče nema veze sa ovom temom koje je ionako klasično trolerska koju svaku malo netko nabaci pod nekim drugim nikom. Slobodno možeš zbrisati moje upise daljnje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 19:28   #48
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa ona je imala rak, a kolegu forumaša to nije spriječavalo i ne spriječava da i dalje pati za njom. Lijep live prikaz jedne romantične ljubavne priče i daljnje pračenje događanja. I sve live naravno. No realno taj daljni razvoj priče nema veze sa ovom temom koje je ionako klasično trolerska koju svaku malo netko nabaci pod nekim drugim nikom. Slobodno možeš zbrisati moje upise daljnje.
Čitam tvoje postove, al gubim nit. Bio s s nekim, otkriven joj je tumor, ostao si s njom al se odnos pretvorio u isključivo sex užitke, nisi se dobro nosio s tim i onda ste sve okončali. Tumor je bio benigan ili srednjoročno smrtonosni rak? I zašto si toliko egocentričan? Sebe stavljaš u centar, a drugi su tu radi zabave, mislim helou...
kirgos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 19:34   #49
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
O kakvim problemima točno pričaš? Jer nitko od nas ne može znati hoće li izbjeći nesretne slučajeve, rak, moždani, infarkt...

Sve i da od tražih detaljnu obadu kod svih mogućih specijalista, što ti to može garantirati?

Ako stvarno pričaš o poremećaju rada štitnjače, onda zaista ne vidim kakve problemi su neizbježni

Iskreno, ja bih na tvom mjestu radije pitala osobu za tlak i masnoće u krvi. A što se plodnosti tiče, radije bih tražila nalaze hormona (ne starije od 3 mjeseca) i potvrdu da redovito ide na ginekološke preglede, briseve i ultrazvuk jajnika.

Ti bi, naravno, trebao priložiti detaljne nalaze, uključujući i ultrazvuk prostate i spermiogram.

Ako ćemo već biti paranoični

Meni bi bilo jasno da te brine neka teža bolest, ali ovo je smiješno.
Smatraš da dovoljno znaš o autoimunim oboljenjima?
kirgos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 19:42   #50
Quote:
kirgos kaže: Pogledaj post
Čitam tvoje postove, al gubim nit. Bio s s nekim, otkriven joj je tumor, ostao si s njom al se odnos pretvorio u isključivo sex užitke, nisi se dobro nosio s tim i onda ste sve okončali. Tumor je bio benigan ili srednjoročno smrtonosni rak? I zašto si toliko egocentričan? Sebe stavljaš u centar, a drugi su tu radi zabave, mislim helou...
Da.Tako nikako. Zaboravi .Stvarno nebitno za tvoj topic.
Odluči kaj je najbolje za tebe. AKo možeš pokušati ju zavoljeti preko bolesti probaj,a ak ne možeš ionak ju ne zaslužuješ.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:11   #51
Dvoumiti je ljudski.
Odlučit će karakter sudionika u priči.
__________________
Daj čovjeku masku i reći će ti istinu - O.W.
Leka Zogu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 09:57   #52
Malo sam čitao temu od štitnjači tu na forumu koju mi je netko od vas sugerirao na PM. Priča je slična mojoj, razlika je ta što sam ja na početku veze, nismo pustili korijenje. Ali sličnost je u tome što mi se i meni druga osoba jako dopada.
kirgos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:30   #53
Svatko moze umrijeti sutra ili za sat vremena ili za koliko god i kako god i kada god. Mislim da je kriterij odabira ovdje po toj i takvoj analogiji promisljanja, suvisan i bespotreban. Ovdje u ovoj stvarnosti, su svi privremeno i ne zna se do kada tocno. Sukladno tome sigurnosti nema nigdje u nicemu.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 09:06   #54
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Svatko moze umrijeti sutra ili za sat vremena ili za koliko god i kako god i kada god. Mislim da je kriterij odabira ovdje po toj i takvoj analogiji promisljanja, suvisan i bespotreban. Ovdje u ovoj stvarnosti, su svi privremeno i ne zna se do kada tocno. Sukladno tome sigurnosti nema nigdje u nicemu.
Nema sigurnosti da. Ali ima eliminacije rizika koliko se to može.

Milim da je moja dilema u konačnici opravdana. Uteg je uteg, netko je jak pa ga nosi kao da ga nema, netko je slab pa ga taj uteg usporava i umara.

Zadnje uređivanje Azz : 02.03.2017. at 09:09. Reason: spajanje postova
kirgos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:20   #55
Quote:
kirgos kaže: Pogledaj post
Nema sigurnosti da. Ali ima eliminacije rizika koliko se to može.

Milim da je moja dilema u konačnici opravdana. Uteg je uteg, netko je jak pa ga nosi kao da ga nema, netko je slab pa ga taj uteg usporava i umara.
I sta si odlucio?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 17:10   #56
Quote:
reficuL kaže: Pogledaj post
...
Sažetak(po meni): imao si najbolju prijateljicu sa kojom si se smijao, zezao, koja te nasmijavala, uveseljavala, usrećivala itd. i sa kojom si uživao u tračanju, kojoj si se mogao povjeriti ?
Oouukeeej.

Onda si se spetljao sa njom iz sažaljenja kako mi se čini ? Zato kaj je imala tumor.
Zakaj ? For the fun ? Zatim se ona zaljubila a onda si se i ti zaljubio ali... si uništio tu vezu jer si se ustrtario da buš se moral ženiti, vezati, nešto sa njom koja ima tumor ?
Razorio si odnos otjeravši je od sebe hlađenjem (kaj to podrazumijeva ? )pa je šutnuo nakon kaj si je iskoristio.
Hladio si je zakaj ako te voli i ako si ti nju volio ?
Osobu koja te iskreno voljela i koja je bila kombinacija partnerice i najboljeg duhovitog frenda sa kojim se puno smiješ i baš ti je zabavno. Znaš ti kako je to rijetko naći ?
Znaš koliko ima veza gdje ljudi imaju odnos dva penzića, dva mučaljiva cimera poso-dućan-poso ?

Najbolju prijateljicu i čini mi se plemenitu osobu (zabavica dok ne dođe korisnija ženskica jer ova nije korisna za vezu ali je za tračanje i seks u pauzi između dvije veze ? ) koja te voljela stavio si na vrtuljak ?
Sad ne shvaćam zašto ona ne želi vidjeti te ni nacrtanog ? Sada kada si sve spalio ?

Jesam dobro pokopčala ? Izdao si i iskoristio najbolju prijateljicu koja ima tumor ? Za kaj ? Ispucavanje ega ? Hm... ti reci, možda griješim.
Sad ti nedostaje to kaj su druge su dobre za seks ali ne zabavljaju te tračevima. Ova neka sve zakopa i ajd budite opet best budies haha i hihi pa malo ožežite o Suzani i Maji, Draženu i Markovoj curi ?
Ova sa tumorom nije više tak' jadna da te zabavlja ko kompić Štef nakon dvije pive ?

Kako to imaš skoro 4 banke , 20 godina druženja sa ženama a da o ženama i ljubavi pojma nemaš ? Kak'?

Jao majko mila... onda se pitaš zakaj te neće više ni pogledati ?
Oprosti ali meni tvoje ponašanje je novi level vrste sebičnog ponašanja, egocentrizma i nezrelosti.
Sad tvoj ego ne može podnijeti da prolazi kraj tebe ko kraj turskog groblja a bili ste sveeee jer sorry ali čini mi se da ti je godilo egu dok si kod tračanja u njenim očima vidio da joj se sviđaš više od frenda. Ah koji ego booster.
Sad ti je uzela ego bosster i zaključala vrtuljak. Malo si se preračunao.
Kaj reći ?

Vjerujem kada ti karma vrati lekciju, kada budeš ful of love malo iskorišten i šutnut od nekoga sa sličnom visinom sebeljublja , u tebi najtežim trenucima npr. kada si bolestan i prestrašen , onda bude tvoj povrijeđeni ego shvatio zakaj više ova sa tobom neće imati posla i zašto ti više ne vjeruje. Mislim da do tada to ne buš skopčal pa đaba krečimo.

Pusti curu na miru. Please. Dovoljno si zeznuo stvari.
Nađi neku drugu za ogovaranje i zabavljanje na kavicama.

Slobodno me ispravi ako sam nekaj krivo zaključila i ispričavam se što ne razumijem tzv. prijateljsko-korisne ljubaffiii.

Zadnje uređivanje pozitivax : 02.03.2017. at 17:24.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 15:09   #57
Quote:
kirgos kaže: Pogledaj post
Koliko bi vam smetalo kad vi vam nakon nekoliko izlazaka druga strana rekla da ima neku kroničnu bolest? A s tom se bolesti uz kontrole može normalno živjeti.

Zanemariti/zažmiriti ili ....možda otići...
Skuzio bih da imam posla sa iskrenom osobom.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 15:20   #58
Quote:
kirgos kaže: Pogledaj post
Forumaši(ice), teška je tema, znam. Dva pitanja se nameću, dali previše analiziram i cjepidlačim, ili samo želim izbjeći probleme u budućnosti.
Za ubuduce od svake potencijalne partnerice trazi da ti donese punu krvnu sliku na drugi sastanak jer trazit na prvi bi ipak bilo malo pretjerano

Ako to budes prakticirao definitivno se neces nas u slicnoj dilemi kao sto se trenutno nalazis

Zagarantirano
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 16:06   #59
Autoimuno oboljenje se može probuditi bilo kad, u toku nekog veceg stresa. Meni se desilo nakon pet godina veze i njemu sam stavila na izbor. Ostao je, i jos uvijek je uz mene iako je jos toliko prošlo. Bolest nije ta da se budis ujutro popijes tabletu i cao. Bolest ima epizode, trenutno sam u onoj goroj jer se hormoni nikako sniziti. Debljina, ispadanje kose, povlačenje u sebe, izbjegavanje društva, depresija. To su negativne strane, one ne prestaju sa pravilnim doziranjem ljeka jer se vec pri prvom stresu može sve okrenuti za 360stupnjeva. Prije se nisam znala kontrolirati, sad znam. Grebem na svim poljima da se iskoprcam i nekako doživim tu liniju kad cu biti dobro. Prehrana, fizicka aktivnost, bockanje svaka dva tjedna, učenje i čitanje o bolesti. Uz to privatni pregledi koštaju, ono što u bolnici ima nije dovoljno kad bolest opet bukne.. pa onda putni trosak, uvz, labaratorij.

Od štitnjace se ne umire u pravilu... ali ima puno ljudi kojima je život narušen jako dok ne dođu do faze dobro mi je. Za sve privatne preglede lani mogla sam biti na moru 2tjedna u hotelu do mora.
kikiriki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:27   #60
Quote:
kikiriki23 kaže: Pogledaj post
Autoimuno oboljenje se može probuditi bilo kad, u toku nekog veceg stresa. Meni se desilo nakon pet godina veze i njemu sam stavila na izbor. Ostao je, i jos uvijek je uz mene iako je jos toliko prošlo. Bolest nije ta da se budis ujutro popijes tabletu i cao. Bolest ima epizode, trenutno sam u onoj goroj jer se hormoni nikako sniziti. Debljina, ispadanje kose, povlačenje u sebe, izbjegavanje društva, depresija. To su negativne strane, one ne prestaju sa pravilnim doziranjem ljeka jer se vec pri prvom stresu može sve okrenuti za 360stupnjeva. Prije se nisam znala kontrolirati, sad znam. Grebem na svim poljima da se iskoprcam i nekako doživim tu liniju kad cu biti dobro. Prehrana, fizicka aktivnost, bockanje svaka dva tjedna, učenje i čitanje o bolesti. Uz to privatni pregledi koštaju, ono što u bolnici ima nije dovoljno kad bolest opet bukne.. pa onda putni trosak, uvz, labaratorij.

Od štitnjace se ne umire u pravilu... ali ima puno ljudi kojima je život narušen jako dok ne dođu do faze dobro mi je. Za sve privatne preglede lani mogla sam biti na moru 2tjedna u hotelu do mora.
Svaka ti čast za pristup u sagledavanju problema. Sve si opisala baš onako kako bih i sam na račun mojih saznanja.

Baš si otvoreno rekla partneru da razmisli može li se nositi s činjenicama u vezi ove bolesti? Radite li na djetetu?
kirgos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.