Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 23:43   #61
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
BTW, Dina je objavljena 1965, danas je već zastarjela po idejama, teško da se po njoj može snimiti dobar film.
Potpis. Roman Dina ima tipično 68-maško razmišljanje o budućnosti, teško da će to moći prenjeti u 2017. A vjerujem da se militantnim islamistima pogotovo neće svidjeti, Hollywood previše pazi na toleranciju.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:46   #62
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
i dan danas sam uvjeren da Jodorowski nije ni imao namjeru snimiti Dinu, nego mu je cijela ta priča o okupljanju takvih umjetnika na jednom projektu bila dovoljan umjetnički projekt.
Potpis. Jodorowsky može žalit što recimo nije pokušao uvjeriti Bessona da snimi Incala umjesto Petog elementa.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:48   #63
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Znas????
Gledao sam mu tri zadnja filma. Scenarije su pisali različiti scenaristi, tematski se dosta razlikuju, ali sva tri scenarija su mi slaba i sva tri imaju odličan vizualni stil. Na temelju toga procjenjujem da je Villeneuveu više stalo kako će vizualno to izvesti nego kakva je sama priča.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:14   #64
Scenariji ne da su mu loši, nego očajni. Uključujući Prisoners. A i s Incendies nisam previše sretan, dapače. Ali tu se makar nazire nakana pisanja ozbiljnog scenarija

Zadnje uređivanje horatius : 16.10.2017. at 00:27.
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:31   #65
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Gledao sam mu tri zadnja filma. Scenarije su pisali različiti scenaristi, tematski se dosta razlikuju, ali sva tri scenarija su mi slaba i sva tri imaju odličan vizualni stil. Na temelju toga procjenjujem da je Villeneuveu više stalo kako će vizualno to izvesti nego kakva je sama priča.
A dobro to je tvoje mišljenje. Moje je da je Arrival bio odličan u svim aspektima, a BR 2049 je imao bolju priču nego BR. I što čemo sada?

Ja se veselim njegovoj verziji Dune.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:18   #66
Ako je iskasapi kao što je iskasapio Blade Runnera, bolje mu je da se prihvati nekih novih neobrađenih stvari...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:18   #67
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Gledao sam mu tri zadnja filma. Scenarije su pisali različiti scenaristi, tematski se dosta razlikuju, ali sva tri scenarija su mi slaba i sva tri imaju odličan vizualni stil. Na temelju toga procjenjujem da je Villeneuveu više stalo kako će vizualno to izvesti nego kakva je sama priča.


Pogledala sam sve njegove od Incendies naovamo, osim BR, i jedino mi je Sicario bio onako ok.
Dinu sam pročitala sve, čak i ono od potomaka
I tako, najgore što se može dogoditi je lijepi fantasy s pustinjom i Bene Gesserit.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:10   #68
U usporedbi sa "djelima" od sina 10.000 godina prije krista je inteligentno remek djelo.
Vjerojatno i Prometej i svi novi alieni (nisam ih gledao) bi došli u tu kategoriju po sinu

Veselim se novoj ekranizaciji (Villeneuvea nisam baš nešto gledao).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:03   #69
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Iako sam jedan od retkih koji vole Lynchovu verziju, radujem se i ovom projektu ako se realizuje. Villeneuve je sjajan reziser i verujem da ce napraviti veliku stvar sa ovim.
Masa ljudi voli njegovu verziju, i film ima kultni status kod dijela gledatelja.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:04   #70
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
BTW, Dina je objavljena 1965, danas je već zastarjela po idejama, teško da se po njoj može snimiti dobar film.
Ne kužim zašto tako misliš.

Baš sam ju po četvrti puta pročitao i iskreno mogu reći; ako i nijedan drugi SF, baš je Dina ispala svevremenski klasik gotovo po svemu. Od globalne društvene ovisnosti o jednoj supervrijednoj supstanci, preko vjerskog fanatizma, poslovnih konglomerata koji prividno kontroliraju sav kapital, pa sve do problematike mesijanstva, priča zaista ima sve aktualno i zaista mislim da bi se pod palicom inteligentnog redatelja to moglo vrlo dobro izvesti.

Čak se ne bi moralo ni paziti na već spomenutu poznatu holivudsku političku korektnost, budući da Muad'dib nije nužno pozitivac u priči. Da, zaista mislim da ima potencijala za jednu odraslo ambivalentnu i slojevitu priču. U konačnici, i sam setting Dine je izrazito 'retro' osmišljen u svom duhu.

Ono, glavni 'medij' je nož, brate mili.

A od super-računala, umjetnih inteligencija, uber svemirskih brodova, robota i sličnog ni zrno. Cijela priča se svodi na poprilično medijevalistički prikaz jednog svemirskog feudalnog društva. Dakle, obiteljske zavade, političke intrige, nešto amaterske ekologije, tradicije i ostalih socijalnih pitanja. Da ne spominjem krajnje ispunjavanje tobožnjeg ljudskog potencijala u vidu mentata, gesseritskog sestrinstva, slobodnjačke obuke i sličnog, kao i nešto moralno-etičkih pitanja po pitanju znanosti i napretka u vidu zabranjene umjetne inteligencije i Tleilaxovog znanstvenog 'umijeća'.

Zašto misliš da nema materijala za dobar film i na koje zastarjele ideje se točno referiraš?
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:28   #71
Quote:
Wotan kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto tako misliš.

Baš sam ju po četvrti puta pročitao i iskreno mogu reći; ako i nijedan drugi SF, baš je Dina ispala svevremenski klasik gotovo po svemu. Od globalne društvene ovisnosti o jednoj supervrijednoj supstanci, preko vjerskog fanatizma, poslovnih konglomerata koji prividno kontroliraju sav kapital, pa sve do problematike mesijanstva, priča zaista ima sve aktualno i zaista mislim da bi se pod palicom inteligentnog redatelja to moglo vrlo dobro izvesti.
Mda, to su te teme, između ostalog. Ništa novo, vidimo to i u drugim filmovima, ali zašto ne. Dina pruža teme, ali ne i neku jaku karakterizaciju likova. Bila bi fora kad bi Villeneuve donio nešto novo u film, ali čisto sumnjam
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:18   #72
Od Vil. mi je bio najsolidniji 'Zatočene'.
'Sicario' i 'Arrival' su mi, kako je netko već ovdje rekao, mlaka voda. Onak, gledljivi i pristojni filmovi koji su s jedne strane pretenciozni u ideji da ispričaju nešto bez da išta govore, a s druge strane sterilni. Nedovoljno.
BR nisam još pogledao, no nemam velika očekivanja ako je suditi po toku misli režisera koji me se nije ničim preveć dojmio.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:16   #73
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Gledao sam mu tri zadnja filma. Scenarije su pisali različiti scenaristi, tematski se dosta razlikuju, ali sva tri scenarija su mi slaba i sva tri imaju odličan vizualni stil. Na temelju toga procjenjujem da je Villeneuveu više stalo kako će vizualno to izvesti nego kakva je sama priča.


Od zadnjih 5, a jedini koji sam gledao, 3 su po meni filmovi koji izrazito idu na pricu. Prisoners, sicario i enemy. Makar bi i ja arrival vise gurnuo u pricu nego vizualni spektakl.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:05   #74
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Od zadnjih 5, a jedini koji sam gledao, 3 su po meni filmovi koji izrazito idu na pricu. Prisoners, sicario i enemy. Makar bi i ja arrival vise gurnuo u pricu nego vizualni spektakl.
A neš ti vizualnog spektakla u Arrivalu... nekakva leteća školjka u zraku s mekušcima u njoj.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:40   #75
Mora da nismo gledali isti film kad vam Arrival nije imao neku pricu. Mene je Denis odusevio sa Arrivalom. Najoriginalniji film sa alien tematikom u zadnjih dvadesetak godina sigurno.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:02   #76
Po meni je upitno koliko je sigurno da ćemo uopće vidjeti Villneuveu Dinu. Do prije BR 2049 se činilo prilično izgledno. No s obzirom kako taj film prolazi sa zaradom - ne znam baš. A ne vidim kako bi ekranizacija Dine koštala manje od BR 2049, može eventualno koštati više. Dina je prosječnom današnjem gledatelju jednako poznata kao i Blade runner. Dakle, ispostavlja se, nedovoljno je poznata. Redatelj je isti - koji će tjerati produkciju na malo teži film za prodati nego razni Avengeri i slično. Materijala ima hrpetina. Film teško da će biti ispod 2,5 sata. Prodaja merchandisinga teško da može biti dodatan izvor zarade. (Da je drukčije produkcija, npr Bruckheimer i Bay, možda bi se i to dalo izvesti) Sve u svemu - skup film a šanse za zaradu dosta mršave i upitne.

Ispada da bi veće šanse za novu ekranizaciju Dine u ovom trenutku bile da se filma uhvatio netko drugi, a ne Villneuve. Jest da bi film možda bio lošiji, ali barem bi ga bilo...

Ajde, valja još pričekati godinu dana, možda se pročuje da BR 2049 prolazi financijski dobro kad je u pitanju Home Entertainment sektor.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 16:06   #77
Našli su glavnu ulogu.
Ovu verziju Paula će odigrati Timothée Chalamet.

https://www.cinemablend.com/news/245...its-first-star
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 19:59   #78
To je ok, mali je dobar glumac.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 12:31   #79
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Griješiš, on je to htio snimiti, dovoljno je pogledati kaj je napravio vlastitom sinu.
Pogledaj dokumentarac još jednom (ako imaš živaca i volje).

Hodorovski je jebeni luđak - i tu je priči kraj. Ne kažem da je to loše, ali osobno mi se taj šupak izrazito gadi.
Što je napravio sinu?
Guglam, ali ne pomaže.
Inače, ja sam nedavno pogledala dokumentarac baš zbog hvalospjeva na ovom podforumu, a dojam mi je sličan tvome - nerealni megalomanijak
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 14:45   #80
neka je magalomanijak, bolje to nego smece od filma koje je snimljeno
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.