Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 21:30   #341
I Tockovi i Hateful 8 imaju nekoliko zajednickih tacaka:
1. U oba filma grupa likova nalaze zaklon u krcmi od elemetarne nepogode i vecina likova na kraju popije metak.
2. U oba filma neki od likova imaju mracne tajne koje tek kasnije isplivaju na videlo.
3. U oba filma neko od likova bude otrovan.
4.U oba filma jedan od likova bude pogodjen u testise.
5. U oba filma imamo osobu koja je u kafani ali je mi nevidimo, i koja se aktivira tek na kraju filma.
6. U oba filma postoji podla zena koja umirucem coveku pozeli srecan put u pakao.
7.U oba filma imamo likove koji cudno pricaju.
8. U oba filma imamo scenu u kojoj lik razoruzava ostale likove i njihovo oruzje baca van kafane.
9. U oba filma likovi izvlace sibice.
10. U jednom filmu jednog lika iznervira epitaf koji cita drugi lik, a drugom filmu jednog lika iznervira pesma koju peva drugi lik.
Previse slicnosti da bi sve bilo slucajnost, zar ne? 8-)
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 01:48   #342
Bio na RTL-u maloprije, odličan kao i prvi put.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 11:12   #343
Pogledao sam i ja opet. Nisam prebacivao kanale za vrijeme reklama (što inače uvijek radim)

Na temu Lincolnovog pisma, zašto je važno i zašto se toliko priča o njemu. Pala mi je na pamet usporedba sa današnjicom, što bi danas bilo to pismo?
Pa, selfi. Kao da imaš selfi sa predsjednikom Amerike. I ona priča oko stola, koja je na temi spomenuta kao suvišna, bi isto toliko trajala, kada bi mobitel išao oko stola da svi vide taj selfi. I da mi vidimo kako svi reagiraju kada to vide (čuju) i kako svi mijenjaju, htjeli to ili ne, svoju procjenu onoga koji se na tom selfiju slika sa američkim predsjednikom, inače svojim dobrim prijateljem.

Ja sam prije napisao da je tema filma Lincolnovo pismo, a sada bih to dopunio i rekao, da je tema filma čovjek, koji ima to pismo.

Ironično da na kraju njegov jedini saveznik bude onaj, koji ga zapravo razotkrije, kao falsifikatora. A kao što se selfi može obraditi u photoshopu, nije lako utvrditi je li krivotvorina ili nije. Osim ako imamo priznanje, kao što ga ovdje imamo.

I možda je to zapravo glavna poruka filma - čovjek, koji je većinu života koristio, lažno ili pravo, nije ni bitno, Lincolnovo pismo kako bi ostao živ u uvjetima gdje ga žele ubiti samo zato što je tamnoput, više to pismo ne treba. Priznaje, da pismo nije pravo. Više mu nije potrebno u životu.

Ironično, baš tada pogine.

Ne znam, meni je Tarantinov film, ako je dobar, a najčešće jest, kao torta. Slojevit i slojevit, pun iznenađenja. Daje različite impresije. Baš kao umjetničko djelo.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2019., 22:57   #344
Gledam sad opet film, i po 3.put sjedim prikovana koliko je ovo super napravljen film. Nikako nisam ljubitelj vesterna i sl., ali ovaj Tarantino je majstor naracije, atmosfere i režiranja.

Naklon mu do poda
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 10:12   #345
Ovaj film je doslovno remek-djelo, ali baš ono doslovno. Maestralan.

Do te mjere maestralan film da smatram da bi se trebao stavljati u kazališne predstave ravan Hamlet predstavama i slično hah.

Uglavnom; 10/10 ocjena, doslovno 10/10.

Svaki trenutak ovog filma.

Uz Pulp Fiction i Reservoir Dogs, ovo mi je najbolji Tarantinov film.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 10:29   #346
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Ovaj film je doslovno remek-djelo, ali baš ono doslovno. Maestralan.

Do te mjere maestralan film da smatram da bi se trebao stavljati u kazališne predstave ravan Hamlet predstavama i slično hah.

Uglavnom; 10/10 ocjena, doslovno 10/10.

Svaki trenutak ovog filma.

Uz Pulp Fiction i Reservoir Dogs, ovo mi je najbolji Tarantinov film.
U potpunosti se slažem.

Faca Samuel Jacksona kad rokne starog je al pari faci kad ispere usta Spriteom u Pulp Fictionu....
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 17:38   #347
Divim se ljudima koji su ovu dosadu uspjeli pogledati do kraja. A s druge strane čudim se svima kojima je ovo i malo dobro, a kamoli fascinantno.
mislavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 22:40   #348
Quote:
mislavko kaže: Pogledaj post
Divim se ljudima koji su ovu dosadu uspjeli pogledati do kraja. A s druge strane čudim se svima kojima je ovo i malo dobro, a kamoli fascinantno.
Da, baš smo različiti. Meni doslovno ni u jednom trenu film nije bio dosadan, a totalno nije moj žanr. Ali jednostavno volim dobru naraciju, atmosferu i sve što Tatantino očito odlično radi. Tako mi tečno ide film od prve do zadnje minute, praktički jedna samo lokacija, a radnja se odlično razvija. Jedan od boljih njegovih filmova, meni. Još moram ovaj novi njegov pogledati.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 23:25   #349
Svakako bolji od precijenjenog Djanga i pogotovo od Bilo jednom u Holivudu. Kad pogledam ovaj film pogotovo onda skužim koliko se Tarantino srozao u Bilo jednom u.... Izgubio je MOJO.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 23:36   #350
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Svakako bolji od precijenjenog Djanga i pogotovo od Bilo jednom u Holivudu. Kad pogledam ovaj film pogotovo onda skužim koliko se Tarantino srozao u Bilo jednom u.... Izgubio je MOJO.
Django mi je najlošiji njegov film, baš sam bila razočarana tim filmom totalno. Sad me strah pogledati Once upon a time... ali vrijeme je konačno da i to pogledam.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2019., 10:22   #351
Ne treba te biti strah. Film je odličan. Ali kreni sa nikakvim očekivanjima najbolje - pa će ti onda na kraju biti još bolji
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2019., 11:38   #352
Quote:
mislavko kaže: Pogledaj post
Divim se ljudima koji su ovu dosadu uspjeli pogledati do kraja. A s druge strane čudim se svima kojima je ovo i malo dobro, a kamoli fascinantno.
+1
Ja zaspala.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2019., 11:48   #353
ekstra film

i aj en mogu shvatiti kako neko može gledati seriju outlander
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2019., 12:48   #354
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Django mi je najlošiji njegov film, baš sam bila razočarana tim filmom totalno. Sad me strah pogledati Once upon a time... ali vrijeme je konačno da i to pogledam.
Django je i meni bio dosta bezvezast, kao da je bio na auto-pilotu kada ga je snimao. H8 mi je za koplje bolji. Once upon je nešto ipak drukčije od Tarantina, što do sada nije pokušavao tako da se opravdano bojiš jer ako si njegov hc fan, mogla bi se lako razočarati. No, možda te i iznenadi tko zna.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2020., 21:11   #355
Nevjerojatno dobar film upropašten sa scenom gej pušenja/silovanja. Nije kontroverzno niti šokantno kao što je Tarantino namjeravao da bude; samo je jebeno odbojno i nepotrebno.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 08:46   #356
U krivu si- svrha te (vjerojatno izmisljene) scene je bila da SLJ isprovocira starog i zakonito ga ubije
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 12:22   #357
Da. Nije bio toliki problem što je sin pušio lulu, nego je starca dotuklo što mu je sin popušio crnu lulu.
komna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 13:13   #358
Meni je film baš super. Edinstvena kombinacija detektivske priče, vesterna i filma jedne prostorije.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 21:12   #359
Quote:
scheje kaže: Pogledaj post
U krivu si- svrha te (vjerojatno izmisljene) scene je bila da SLJ isprovocira starog i zakonito ga ubije
Znam. Nepotrebno je bilo vizualno prikazivanje.

Isto tako, moguće je smisliti i neku drugu formu provociranja nekoga osim te da nečiji mrtvi sin puši kurac na -30C.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2020., 23:45   #360
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Znam. Nepotrebno je bilo vizualno prikazivanje.

Isto tako, moguće je smisliti i neku drugu formu provociranja nekoga osim te da nečiji mrtvi sin puši kurac na -30C.
Pa nije to provokacija za sve, očito je da je Tarantino ponajprije htio isprovocirati one koji se ne usude izaći iz ormara.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.