Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 14:48   #281
Tom Cruise je odličan glumac.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:58   #282
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Tom Cruise je odličan glumac.
Nije baš Donald Pleasence, ali sasvim solidan glumac. Ima karizmu, na osnovu toga se i probio. Meni je drag.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:02   #283
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Pa kaj? I Julia Roberts reklamira Calzedoniu, Antonio Banderas kekse, Heidi Klum reklamira sve živo...od Lidla do H&M-a...samo zato kaj se radi o jeftinoj robi, ne znači da te zvjezdice ne ubiru masnu lovu za te reklame.
Julia Roberts nije ni izbliza zvijezda kakva je bila u 90-tima.

Ove godine jest imala hit, ali to je niskobudžetna drama koja je bila iznenađenje.

Antonio Banderas je baš bivši, a Klum je manekenka, a ne glumica.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:02   #284
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Nije baš Donald Pleasence, ali sasvim solidan glumac. Ima karizmu, na osnovu toga se i probio. Meni je drag.
sa puno vecom karijerom nego neki koji su puno bolje glumili od njega
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:06   #285
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
sa puno vecom karijerom nego neki koji su puno bolje glumili od njega
A dobro, masa stvarnih talenata jest propadalo, masa mediokriteta jesu imali dobre karijere. Ima toga u nogometu, u glazbi, maltene u svim segmentima života.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:09   #286
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
sa puno vecom karijerom nego neki koji su puno bolje glumili od njega
To je zbog spomenute karizme. Moraš biti i zanimljiv javnosti da bi bio zvijezda. Lijep, seksi, nasmiješen, biti vođa religijskog kulta... Donald Pleasence je jedino znao glumiti.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:20   #287
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Dobar post mada se ne slazem sa njim u potpunosti.

Primjerice kako sam rekao Leonardo di Caprio snima hitove a osrednji glumac.

Tom Cruise takodjer nikakva znacajna gluma po cemu bi ga se izdvojilo a vagon dobrih filmova.
Ni Cruise ni Di caprio ne glume samo u jednom tipu filmova, itekako su dobro prolazili na Box officeu u mnogim žanrovima. To znači da ih publika vidi kao puno više od one-hit wondera. Di Caprio doslovce nema niti jedan flop, svaki film počisti po cijelom svijetu. Radi uglavnom samo s velikim producentima i redateljima. Ako se danas radi definicija glumca holivudske A klase onda je to di Caprio. Zamislite recimo da je u Valerianu glumio on umjesto one vreće brašna u glavnoj ulozi.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:37   #288
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ni Cruise ni Di caprio ne glume samo u jednom tipu filmova, itekako su dobro prolazili na Box officeu u mnogim žanrovima. To znači da ih publika vidi kao puno više od one-hit wondera. Di Caprio doslovce nema niti jedan flop, svaki film počisti po cijelom svijetu. Radi uglavnom samo s velikim producentima i redateljima. Ako se danas radi definicija glumca holivudske A klase onda je to di Caprio. Zamislite recimo da je u Valerianu glumio on umjesto one vreće brašna u glavnoj ulozi.
Ovo je istina. Što god ljudi mislili o Leu, taj vrlo pomno bira svoje projekte. Lako mu se moglo desiti da ostane samo onaj mali iz Titanica, ali nije.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:43   #289
Meni je isto Leo dobar glumac.

Tako znaju popljuvati i Brada Pitta, a on mi je bio odličan u svakom filmu di se pojavio, počevši od glavne uloge u filmu 'Legenda o jeseni' pa nadalje..
Ono.. Lik ima 'ono nešto', zna glumiti, karizmatičan je, nije samo lijepo lice..
Svakako mi je jedan od najdražih glumaca..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:47   #290
pa nije baš dd-lewis no okružio se dobrim producentima i dobivao uloge u spielberga,r.scotta.,onomad dovoljno da odigra i neke ok uloge.mada on i karizma.jedan lee van cleef u escape from new york u mizernom tajmingu ima više karizme od njega ikada.jednostavno nije taj tip.
ima pregršt fanboys,pa njegov potpis na plakatu osigurava veliku gledanost i potencijalnu zaradu.neznam šta će on u filmu tarantina ili inarritua
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:48   #291
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
Meni je isto Leo dobar glumac.

Tako znaju popljuvati i Brada Pitta, a on mi je bio odličan u svakom filmu di se pojavio, počevši od glavne uloge u filmu 'Legenda o jeseni' pa nadalje..
Ono.. Lik ima 'ono nešto', zna glumiti, karizmatičan je, nije samo lijepo lice..
Svakako mi je jedan od najdražih glumaca..
Za mene je Brad uvijek bio zbunjeni tinejdžer koji ne zna pričati ko odrasli čovjek, takav je u većini uloga. Iako ima dobrih filmova.
Treba razdvajati dobre uloge i dobre filmove. Ovako na prvu, ne znam ima li on uloge.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:57   #292
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Za mene je Brad uvijek bio zbunjeni tinejdžer koji ne zna pričati ko odrasli čovjek, takav je u većini uloga. Iako ima dobrih filmova.
Treba razdvajati dobre uloge i dobre filmove. Ovako na prvu, ne znam ima li on uloge.
pa pitt je za lea špansko selo,ko i za recimo goslinga.jedino je glumio samog sebe u onom kalifornia,pasala mu očito i uloga u snatch...recimo u fight club, jesse james...to su uvjerljive uloge...on je taj lik i nema tu nepotrebnog preglumljivanja(koje krasi lea)....

OT:C.Thomas Howell, Jason Patric

Zadnje uređivanje Caecus : 08.12.2017. at 16:11.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:29   #293
slazem se za dicapria, nije sad da ga smatram top glumcem i nakon titanica je mogao jako lako potonuti ali je pametnim i pazljivim izborom projekata i redatelja (scorsese, tarantino, spielberg, nolan, inarittu, eastwood, mendes, scott) izbjegao to i danas je jedna od najvecih zvijezda hollywooda...
ulceroz kolitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:41   #294
Mislim gledajte, o čemu vi uopće raspravljate? O kvaliteti glume? Što je to kvaliteta glume u Hollywoodu? To je prije svega filmska industrija, isto kao što postoji automobilska industrija, prehrambena industrija itd. Kvaliteta se mjeri ponajviše u dolarima koje glumci donesu kroz prihode. Budimo realni, holivudski glumci nisu kazališni glumci i nemaju potrebu za nekim velikim razvojem. Neki u tom ludilu dolara prolupaju ili jednostavno ne budu uspješni pa nestanu sa te scene. A neki iz raznih razloga opstanu dugo u igri i ulaze u uspješne projekte. Di Caprio jest baby-face i kod ženske populacije je uvijek imao vrhunsku prođu, ali s godinama i filmovima koje radi to više nije njegov glavni adut. On je danas više vrsta uspješnog brenda koji s vremenom još više dobiva na vrijednosti. I to u vremenu superjunaka i ostalih djetinjarija on se kloni toga, za razliku od gotovo svih velikih imena u biznisu. U Lewisa je gotovo najozbiljniji glumac današnjice. On ne snima crtiće poput Balea ili Afflecka, on je svjetlosnim godinama jači brend.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 04:01   #295
Kao prvo i osnovno, svaki medij, film i popularna kultura općenito, su oblik propagande. Nemoguće je i Hollywood u cjelini ocjenjivati ako ne uzmemo taj aspekt u obzir.

Filmski korporatizam je kao i svaki drugi oblik biznisa. Utrka za profitom, društvenim statusom i moći. Jednostavan primjer su Rotten Tomatoes i IMDB. Dvije stranice koje uvelike diktiraju filmsku industriju danas. Stavite se u poziciju CEO-a Universala ili WB-a. Imate dva izbora: prvi - da ignorirate te kritike i mislite si ''koji vrag će mi gledatelji diktirati projekte'' ili drugo ''pa ti kritičari su moji kupci (publika)''. Sve se na kraju svede na izbor.

Digitalno doba je dovelo do toga da je Internet najveći i jedini pravi globalni medij. Shodno tome, svaka uspješna kompanija se mora tome prilagoditi, tako i filmska industrija. Moraju čitati i jesti govna publike, inače ništa od kina, kokica i tri kole.

Ovo stanje danas je vrlo lagano objasniti. Hollywood je počeo sa svojim radom u doba radija i novina. U to doba samo su bogatiji slojevi društva mogli priuštiti skupocjenu stvarčicu zvanu radio. Preko tog radija je počela propaganda, a Hollywood je najzaslužniji za američku propagandu u svijetu, pogotovo poslije 2SR. On je postavio Ameriku na pijedestal slobodnog svijeta nasuprot zakržljale Rusije koja je na kraju izgubila korak sa tim istim zapadom. Međutim, kulturna kretanja tada i danas su dva svijeta. Period 19.-tog i većine 20. stoljeća je najkreativniji period čovječanstva, sa izumima bez kojih danas ne bi ovdje razmjenjivali mišljenja i diskutirali, period u kojem je popularna kultura imala neki drugi značaj nego danas i u kojem se umjetnost zaista cijenila.

Zlatni period Hollywooda zaista i jest zlatan. Je li stvarno netko može uspoređivati period Gablea, Bogarta, Stewarta, Waynea, Branda, ranog perioda De Nira i Pacina sa današnjim dobom? Isto vrijedi i za ženski dio društva. Filmsku industriju su velikom stvorili filmski klasici od Prohujalo sa vihorom, Ben Hura, Kuma, Apokalipse, Casablance do prvih Ratova, prvih Rockyja i Ramba, Terminatora, a nisu ju velikom stvorili Avengersi ili Transformersi.

Kako se mijenjala tehnologija, tako se mijenjalo i čovječanstvo. Izumiranje poslijeratnih generacija i sveopća liberalizacija društva, te pad komunizma su i promijenili sami filmski biznis. Današnje generacije ne znaju za ništa drugo osim za filmove o superjunacima. Danas bi Kum ili Apokalipsa kao filmovi bili neshvaćeni i neviđeni flop, ali će Marvel na svakom sranju biti u plusu. Jednostavno, globalizacija je dovela do proširenja tržišta u cijelome svijetu.

Tu dolazimo do kulturnih razlika gdje ista tematika ne prolazi jednako u anglosaksonskim državama ili europskim, ili azijskim. S obzirom da je Azija veliko i rastuće tržište, a imajući u obziru da oni kao kultura drugačije gledaju na neke društvene stvari kao zapad, najlakše je naštancati jeftine i jednostavne filmove gdje ne treba puno razmišljanja. Filmovi o superjunacima su najjeftiniji oblik američke propagande i to vrlo uspješan. Imamo ružnog i krezubog negativca, doći će nabildani, napudrani kapetan Amerika, polomiti mu zube i svi sretni i zadovoljni. Kakva je tu gluma potrebna osim se nabildati, ući u nekakav kostim i dodati CGI efekte? Naravno, epilog će svi razumjeti. Doći će RDJ reći ''jebite se, ja sam najljepši'', svi će pasti u trans i gotova priča. Superjunaci su pozitivci koji nas sve čuvaju. Pritom će za vrijeme filma biti stanka, nove kokice i nova litra kole, sladoled, promotivna igračka i kupon za novi film. I onda se svi čude zašto oni zarađuju lovu.

Zasada je formula ''superjunaci, rebootovi, remakeovi, spinoffovi''. Drugo pitanje je naravno, dokada će to trajati. Veliko je pitanje što će generacije koje se danas rađaju zanimati za 20 godina.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 08:50   #296
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Današnje generacije ne znaju za ništa drugo osim za filmove o superjunacima. Danas bi Kum ili Apokalipsa kao filmovi bili neshvaćeni i neviđeni flop, ali će Marvel na svakom sranju biti u plusu. Jednostavno, globalizacija je dovela do proširenja tržišta u cijelome svijetu.
.
Kum ili Apokalipsa danas bi bili na HBO, Netflixu ili nekoj drugoj kabelskoj kao vrlo cijenjen tv serije.

Nije kvaliteta nestala, nego su odrasli ljudi prestali ići u kino, osim kada vode svoje klince (u TOP 10 filmova sa najvećom zaradom te godineuvijek ima barem 5 crtića). Dana imamo neke od najboljih uloga u povijesti, samo nisu u filmovima nego u serijama.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 16:03   #297
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kum ili Apokalipsa danas bi bili na HBO, Netflixu ili nekoj drugoj kabelskoj kao vrlo cijenjen tv serije.

Nije kvaliteta nestala, nego su odrasli ljudi prestali ići u kino, osim kada vode svoje klince (u TOP 10 filmova sa najvećom zaradom te godineuvijek ima barem 5 crtića). Dana imamo neke od najboljih uloga u povijesti, samo nisu u filmovima nego u serijama.
tako je. tko ovo još ne uviđa, živi 20 godina u prošlosti
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:52   #298
Josh Hartnett

http://www.index.hr/black/clanak/jed...o/1001087.aspx
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 21:15   #299
Ne znam jel spomenut, ali nisam Dannyja DeVita vidio već dugo. Meg Ryan (čujem da si je unakazila facu sad) isto.
Tomo1972 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 22:53   #300
Hilary Swank - žena koja je u roku pet godina čak dva puta dobila Oscara za najbolju glumicu, potpuno potonula i nestala. Nemam pojma ni di je ni što je.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.