Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 12:00   #1
Kako naći sponzora?

Ne znam da li sam u opće na pravome mjestu za dobiti neke informacije o sponzorima!!!

Kako doći od njih? Što oni uglavnom traže da bi pristali biti nečiji sponzor?
Kako napisati zamolbu?

Ma sve, ali SVE vezano za tu temu....molim
toonkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:15   #2
A u kojem svojstvu ti tražiš sponzora? U pravilu tvrtke sponzoriraju pojedince ili razne grupe ljudi koji su medijski eksponirani pa im to povećava visibility vlastitog brenda (primjer: reklame na skijaškom odijelu Janice Kostelić). Nitko te neće sponzorirati ukoliko i on sam nema korist od toga. Dakle u nekakvoj molbi za sponzorstvo trebala bi dobro objasniti zašto bi se drugoj strani taj dogovor isplatio.

Pitaj konkretno što te zanima, pa onda dobiješ i konkretniji odgovor, nitko ne voli odgovarati na pitanja "napišite mi sve što znate o tome"
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:09   #3
Obuci se malo izazovnije i odi na pravo mjesto, s narodnjacima naravno. 90-60-90 nije na odmet... Vjerujem da nece bit velikih problema sa pronalazenjem sponzora
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:07   #4
eo moj primjer..
imam jednu web stranicu, 3 godine postojanja i od 400-2300 unikata dnedno posjetitelja..
i normalno htio ja nekih novaca a da nisu reklame i banneri jer ipak treba izdat račun a ne petljat se bolje s državom..
i sastavio ponudu da ukoliko me posnzoriraju ili imaju svoj kutak na stranici to je xxx kn mjesečno i kod mene je oglašavanje što mene ništa ne košta a oni dobiju reklamu od mene..
a sama ponuda što sam posao firmi je na 2 stranice detaljno razrađena
zboraeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:24   #5
Quote:
toonkaa kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam u opće na pravome mjestu za dobiti neke informacije o sponzorima!!!

Kako doći od njih? Što oni uglavnom traže da bi pristali biti nečiji sponzor?
Kako napisati zamolbu?

Ma sve, ali SVE vezano za tu temu....molim
a čime se ti baviš?
helsinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 18:47   #6
ima li neko ideju, vidim da niste bash pomogli curi, a mene isto evo zanima jako

(rijec je o ne vladinoj udruzi, konkretno azilu-koji je u krimi stanju)

kako naci sponzore??
syndy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 06:49   #7
Quote:
syndy kaže: Pogledaj post
ima li neko ideju, vidim da niste bash pomogli curi, a mene isto evo zanima jako

(rijec je o ne vladinoj udruzi, konkretno azilu-koji je u krimi stanju)

kako naci sponzore??
Prvo slozi detaljno ovo:
Tko bi bio dobar sponzor za nevladinu udrugu, je li tu rijec o velikim firmama, malim obrtnicima, znaci slozi profil "idealnog" sponzora
Dalje - kolilko novaca tocno trebas? Za sto? U slijedecih 12 mjeseci koliko ti treba za opstanak, za prezivljavanje, za ono sto radis. Jedan mali business plan na 2-3 stranice za pocetak. Kad stavis problem i situaciju na papir, znat ces tocno za sto trebas pomoc i koliko.

Nakon te pripreme kopanjem po netu, upitima komorama dobit ces listu firmi u profilu koji si kreirao, npr. ako zelis samo velike trazis od HGK top 500 po prometu, malo prokopas po netu i nadjes tel. brojeve i - primis telefon i pocnes raditi hladne pozive (ima jedna tema tu o tome).
Ako ne znas tko bi bio osoba koja odlucuje o tome - pitas onog tko digne slusalicu, i tako kopas dok ne dodjes do imena odgovorne osobe.
Kad dobijes tu osobu na telefon tocno objasnis tko si ti, sto radis i za sto tocno trebas pomoc, jer ti nitko nece dati 10.000 kn ili neku cifru zato jer jedva prezivljavas. Nije dovoljno jako, ne poziva drugu stranu na neku akciju.

Recimo ako skuzis da trebas npr. 10.000 kn za novi frizider i pec u azilu kako bi bolje mogli pomoci ljudima, napravi recimo 3 paketa sponzorstva:
1. broncani 1000 kn
2. srebrni 2.500 kn
3. zlatni 5.000 kn
poseban - platinum - 10.000 kn (ili za cijeli projekt).

Razlomi na manje korake kako bi imali sponzori vise opcija da SAMI odaberu sto im vise pase, tebi je svejedno ako imas 4-5 potencijalnih skupit ces potreban iznos.

Ako trebas jos pomoc u slaganju toga svega, javi se privatnom porukom, imam jako puno iskustva u kreiranju necega iz nicega, a kako mi se cini tu je upravo rijec o tome. Voljan sam pomoci svojim znanjem i savjetima.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 06:51   #8
Quote:
toonkaa kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam u opće na pravome mjestu za dobiti neke informacije o sponzorima!!!

Kako doći od njih? Što oni uglavnom traže da bi pristali biti nečiji sponzor?
Kako napisati zamolbu?

Ma sve, ali SVE vezano za tu temu....molim
Odgovorio sam u prethodnom postu vise o tome kako zapoceti, mozes pojasniti o cemu je rijec kako bi ti mogli pomoci?

Ako se sramis ili ti je neugodno, posalji mi na privatnu poruku vise detalja, siguran sam kako mogu pomoci znanjem i iskustvom, pogotovo u dijelu kreiranja odnosa sa kupcima, tj. u ovom slucaju sponzorima.

Bit svega je da imas na umu kad prezentiras svoj slucaj da sponzori vide njihov interes u sponzoriranju tebe, firme, projekta, neprofitne organizacije itd.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 06:54   #9
Quote:
zboraeq kaže: Pogledaj post
eo moj primjer..
imam jednu web stranicu, 3 godine postojanja i od 400-2300 unikata dnedno posjetitelja..
i normalno htio ja nekih novaca a da nisu reklame i banneri jer ipak treba izdat račun a ne petljat se bolje s državom..
i sastavio ponudu da ukoliko me posnzoriraju ili imaju svoj kutak na stranici to je xxx kn mjesečno i kod mene je oglašavanje što mene ništa ne košta a oni dobiju reklamu od mene..
a sama ponuda što sam posao firmi je na 2 stranice detaljno razrađena
A sto kazes da sponzoru das udio vlasnistva u portalu u zamjenu za sponzorstvo ili marketing koji ce odraditi da stranica pridobije vise posjetioca kako bi bila atraktivnija za reklamiranje (moze suvlasnik mozda odraditi racune i ostalo?)

Javi mi se na PP, imam iskustva u sponzoriranju web stranica i podizanju prometa.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 02:49   #10
Quote:
facasplaca kaže: Pogledaj post
Prvo slozi detaljno ovo:
Tko bi bio dobar sponzor za nevladinu udrugu, je li tu rijec o velikim firmama, malim obrtnicima, znaci slozi profil "idealnog" sponzora
Dalje - kolilko novaca tocno trebas? Za sto? U slijedecih 12 mjeseci koliko ti treba za opstanak, za prezivljavanje, za ono sto radis. Jedan mali business plan na 2-3 stranice za pocetak. Kad stavis problem i situaciju na papir, znat ces tocno za sto trebas pomoc i koliko.

Nakon te pripreme kopanjem po netu, upitima komorama dobit ces listu firmi u profilu koji si kreirao, npr. ako zelis samo velike trazis od HGK top 500 po prometu, malo prokopas po netu i nadjes tel. brojeve i - primis telefon i pocnes raditi hladne pozive (ima jedna tema tu o tome).
Ako ne znas tko bi bio osoba koja odlucuje o tome - pitas onog tko digne slusalicu, i tako kopas dok ne dodjes do imena odgovorne osobe.
Kad dobijes tu osobu na telefon tocno objasnis tko si ti, sto radis i za sto tocno trebas pomoc, jer ti nitko nece dati 10.000 kn ili neku cifru zato jer jedva prezivljavas. Nije dovoljno jako, ne poziva drugu stranu na neku akciju.

Recimo ako skuzis da trebas npr. 10.000 kn za novi frizider i pec u azilu kako bi bolje mogli pomoci ljudima, napravi recimo 3 paketa sponzorstva:
1. broncani 1000 kn
2. srebrni 2.500 kn
3. zlatni 5.000 kn
poseban - platinum - 10.000 kn (ili za cijeli projekt).

Razlomi na manje korake kako bi imali sponzori vise opcija da SAMI odaberu sto im vise pase, tebi je svejedno ako imas 4-5 potencijalnih skupit ces potreban iznos.

Ako trebas jos pomoc u slaganju toga svega, javi se privatnom porukom, imam jako puno iskustva u kreiranju necega iz nicega, a kako mi se cini tu je upravo rijec o tome. Voljan sam pomoci svojim znanjem i savjetima.

Lepo objashnjeno sve nema shta

Imam samo jedno pitanje, meni treba za patent, kako naci to?!
Vracanje kesha da ne gledamo

Potrebno je 20.000 kn npr
webotec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:11   #11
Lightbulb može mala pomoć i meni?

Quote:
webotec kaže: Pogledaj post
Lepo objashnjeno sve nema shta

Imam samo jedno pitanje, meni treba za patent, kako naci to?!
Vracanje kesha da ne gledamo

Potrebno je 20.000 kn npr
trebala bih naći nekoliko sponzora za stolnoteniski klub moje djece, imam iskustva u humanitarnim i kulturnim organizacijama ali kod ovakvih je teže jer ako nisi ful poznat nitko neće, šta da radim a želim im pomoći?
goge007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:20   #12
ne znam jel tko spominjo..al evo jedne stranice http://www.donacije.info/ nadam se da sad ovo ne spada pod reklamiranje (nemam nikakve veze s njima, al čini mi se da imaju dobar pristup)
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:50   #13
ovisi jako da li trsžiš financije ili materijalnu pomoć.. financije teško da ćeš dobiti, materijalnu pomoć također ovisi o kvalitetnom programu, te kako ćeš tvrtki vratiti tu uslugu u vidu reklame.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:27   #14
Quote:
facasplaca kaže: Pogledaj post
Prvo slozi detaljno ovo:
Tko bi bio dobar sponzor za nevladinu udrugu, je li tu rijec o velikim firmama, malim obrtnicima, znaci slozi profil "idealnog" sponzora
Dalje - kolilko novaca tocno trebas? Za sto? U slijedecih 12 mjeseci koliko ti treba za opstanak, za prezivljavanje, za ono sto radis. Jedan mali business plan na 2-3 stranice za pocetak. Kad stavis problem i situaciju na papir, znat ces tocno za sto trebas pomoc i koliko.

Nakon te pripreme kopanjem po netu, upitima komorama dobit ces listu firmi u profilu koji si kreirao, npr. ako zelis samo velike trazis od HGK top 500 po prometu, malo prokopas po netu i nadjes tel. brojeve i - primis telefon i pocnes raditi hladne pozive (ima jedna tema tu o tome).
Ako ne znas tko bi bio osoba koja odlucuje o tome - pitas onog tko digne slusalicu, i tako kopas dok ne dodjes do imena odgovorne osobe.
Kad dobijes tu osobu na telefon tocno objasnis tko si ti, sto radis i za sto tocno trebas pomoc, jer ti nitko nece dati 10.000 kn ili neku cifru zato jer jedva prezivljavas. Nije dovoljno jako, ne poziva drugu stranu na neku akciju.

Recimo ako skuzis da trebas npr. 10.000 kn za novi frizider i pec u azilu kako bi bolje mogli pomoci ljudima, napravi recimo 3 paketa sponzorstva:
1. broncani 1000 kn
2. srebrni 2.500 kn
3. zlatni 5.000 kn
poseban - platinum - 10.000 kn (ili za cijeli projekt).

Razlomi na manje korake kako bi imali sponzori vise opcija da SAMI odaberu sto im vise pase, tebi je svejedno ako imas 4-5 potencijalnih skupit ces potreban iznos.

Ako trebas jos pomoc u slaganju toga svega, javi se privatnom porukom, imam jako puno iskustva u kreiranju necega iz nicega, a kako mi se cini tu je upravo rijec o tome. Voljan sam pomoci svojim znanjem i savjetima.
Evo baš sam pročitala tvoj odgovor pa me zanimalo ako mi možeš pomoć u nečem . Učenica sam gimnazije i želim raditi na praktični rad iz biologije za natjecanje. sad je jedino problem sta trebamo sponzora. mislile smo radit nešta s životinjama (primarni su nam na izboru macaklini, i da, znamo da nam treba odobrenje za to, to cemo bez problema rijesit s Ministarstvom). Želimo istraživat macakline, a problem je šta za terarij treba puno novaca (majka mi samohrani roditelj, radi u prosvjeti, nemogu si to priustit). Pa me zanima dal mozda znas KAKO I GDJE da trazim sponzora? Zahvaljujem
little freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 01:09   #15
Quote:
little freak kaže: Pogledaj post
Evo baš sam pročitala tvoj odgovor pa me zanimalo ako mi možeš pomoć u nečem . Učenica sam gimnazije i želim raditi na praktični rad iz biologije za natjecanje. sad je jedino problem sta trebamo sponzora. mislile smo radit nešta s životinjama (primarni su nam na izboru macaklini, i da, znamo da nam treba odobrenje za to, to cemo bez problema rijesit s Ministarstvom). Želimo istraživat macakline, a problem je šta za terarij treba puno novaca (majka mi samohrani roditelj, radi u prosvjeti, nemogu si to priustit). Pa me zanima dal mozda znas KAKO I GDJE da trazim sponzora? Zahvaljujem
paaaa....
kao prvo, skola bi trebala pokriti ako ne sve onda barem vecinu troskova oko tog natjecanja. Ja se sjecam da su kod nas(mioc) financirali redovito sve troskove. skole imaju knap proracun ali uspjeh na natjecanjima dize imiđ skoli tako da one imaju tu interesa.
onda....
pa malo je problematicno pronac sponzora za istrazivanje gustera. da bar istrazujete slatke macice, lakse bi bilo :P
ali recimo da ne bi bilo lose da se obratis gradu/opcini sa idejom da radis na projektu za natjecanje iz biologije i da ti treba xy suma da bi mogla provest projekt (moj savjet : ako ti treba 5000 kn napisi da ti treba 10 000kn, jer ces i onako dobit max 20,30 posto onoga sto trazis)
i na kraju,
obrati se firmama koji zagadujuj okolis i kazi da provodis ekoloski koristan projekt. oni ce ti najprije dat novce
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:34   #16
Quote:
little freak kaže: Pogledaj post
Evo baš sam pročitala tvoj odgovor pa me zanimalo ako mi možeš pomoć u nečem . Učenica sam gimnazije i želim raditi na praktični rad iz biologije za natjecanje. sad je jedino problem sta trebamo sponzora. mislile smo radit nešta s životinjama (primarni su nam na izboru macaklini, i da, znamo da nam treba odobrenje za to, to cemo bez problema rijesit s Ministarstvom). Želimo istraživat macakline, a problem je šta za terarij treba puno novaca (majka mi samohrani roditelj, radi u prosvjeti, nemogu si to priustit). Pa me zanima dal mozda znas KAKO I GDJE da trazim sponzora? Zahvaljujem
Kaj buudeš s macaklinima njih je dobro istražio JAKOV MATUNCI IZ MALOG LOŠINJA
i tu imaš sve o njemu https://www.forum.hr/showthread.php?t=507642
DVANAESTOGODIŠNJAK JAKOV MATUNCI IZ MALOG LOŠINJA
ODRŽAO PREDAVANJE U OŠ BOL
Ne ubijajte macakline!
Želim poručiti ljudima da ne ubijaju macakline, već da ih poštuju. Te su životinjice korisne u kući i ne treba ih se bojati, kaže Jakov čija je kampanja polučila toliki uspjeh da je macaklin postao turistička atrakcija Malog Lošinja
Naime, Jakov je s macaklinima 2004. godine osvojio treću nagradu na međunarodnom takmičenju "Spasimo vrstu pored nas", a bio je tek mali školarac . Gledala sam i televizijsku emisiju o njemu, gdje je on predstavio svog kućnog ljubimca - macaklina.

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20050601/split05.asp
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."

Zadnje uređivanje zaboky : 23.01.2011. at 15:41.
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:34   #17
Niste zadovoljni sa Hrvatskom? Promjena ce doci ne kada se promjeni stranka na vlasti nego kada se promjene ljudi. U ovom kontekstu kada se nece pitati kako naci nekoga da ti dade novce nego kako uloziti vlastiti novac u unapredjenje drustva.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:48   #18
Quote:
facasplaca kaže: Pogledaj post
Javi mi se na PP, imam iskustva u sponzoriranju web stranica i podizanju prometa.
Faca, kako se tebi šalje PP – na linku mi se ne otvara opcija Pošalji ...

Trebam agenta, producenta ili sl. za nekoliko projekata - možeš se ti meni javiti na PP, ako te zanima
mg-press is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 17:47   #19
Evo dragi forumaši jedno konkretno pitanje...

Član sam nedavno osnovanog KUD-a u jednoj maloj općini koja se i dalje obnavlja od posljedica domovinskog rata.
Možete i pretpostaviti da iz općinskog proračuna naš KUD ne dobiva ni približno dovoljna sredstva za svoje potrebe koje uključuju razna gostovanja i putne troškove, te plačanje voditelja određenih sekcija. Uz sve to potreban je i novac za razne stvari koje uključuju žice za tamburice, obuću (koja se mora dati raditi po mjeri) itd.

Uglavnom, nismo loši :-D i sve više nas pozivaju na razne koncerte i nastupe i stvarno bi nam dobro došli neki sponzori za stvarno bilo šta.
Eto, da nam bar pripomognu.

Imate li kakva iskustva ili ideje kome se obratiti?
__________________
Ne sudi onima koji su zbog ljubavi izgubili ponos, nego onima koji su zbog ponosa izgubili ljubav.
svejesuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 19:10   #20
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Niste zadovoljni sa Hrvatskom? Promjena ce doci ne kada se promjeni stranka na vlasti nego kada se promjene ljudi. U ovom kontekstu kada se nece pitati kako naci nekoga da ti dade novce nego kako uloziti vlastiti novac u unapredjenje drustva.
Koliko si ti dala novaca?

Quote:
svejesuper kaže: Pogledaj post
Evo dragi forumaši jedno konkretno pitanje...

Član sam nedavno osnovanog KUD-a u jednoj maloj općini koja se i dalje obnavlja od posljedica domovinskog rata.
Možete i pretpostaviti da iz općinskog proračuna naš KUD ne dobiva ni približno dovoljna sredstva za svoje potrebe koje uključuju razna gostovanja i putne troškove, te plačanje voditelja određenih sekcija. Uz sve to potreban je i novac za razne stvari koje uključuju žice za tamburice, obuću (koja se mora dati raditi po mjeri) itd.

Uglavnom, nismo loši :-D i sve više nas pozivaju na razne koncerte i nastupe i stvarno bi nam dobro došli neki sponzori za stvarno bilo šta.
Eto, da nam bar pripomognu.

Imate li kakva iskustva ili ideje kome se obratiti?
Ako imate u blizini kakvu trgovinu glazbalima, pa probajte dogovoriti opremanje žicama u zamjenu za reklamiranje trgovine na koncertima. Barem popust kakav iskamčiti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.