Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 11:18   #41
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
to ti je vrlo sklizak teren. rijeci imaju odredena znacenja sa razlogom. a prebacivanjem odgovornosti na muskarca da prepozna lazno ne je recept za katastrofu pa sve da jedan od sto krivo zabrije. jer onda mu njegovo "mislio sam da nije znacilo ne" nece znaciti kurca. a cemu? da zene imaju nekakvu opciju da se prave fine? ako se vec zele igrati, ima i drugih nacina, ako ih to lozi.
Da slazem se sa tobom, ovakvo zensko ponasanje dovodi u opasnost i muskarce i druge zene. Ali ne moze se nista uciniti po tome pitanju, ne mozes promjeniti masu drugih ljudi

Ipak, nije sve tako crno. Jer ako je muskarac imalo normalan, vidjet ce na vrijeme da ipak ona se ne igra, nego zaista misli ne.
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:26   #42
Mislim da se nitko Nebi trebao ponižavati. Dobro si zaključio i žene su ljudi( Neznam sto je tu smješno ) idi dalje... i zabavljaj se i uživaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:36   #43
Quote:
Dhark Fairy kaže: Pogledaj post
Kada kažem ne, onda je to - ne.

Jasno i glasno. Priča gotova i idemo dalje.
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Uvijek čvrsto stojim iza svoga ne.
Nema možda,nema da .
Ne je zaista ne..
Vas dvije pricate samo o seksu ili bilo kojoj situaciji ?
Znaci nikada vas nijedan muskarac nije zaveo, iako mozda na pocetku vam nije bio privlacan ?
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:39   #44
Quote:
qwertz90 kaže: Pogledaj post
Mislim da se nitko Nebi trebao ponižavati. Dobro si zaključio i žene su ljudi( Neznam sto je tu smješno ) idi dalje... i zabavljaj se i uživaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa nije nista smijesno, nego sam htio naglasiti da su ljudi toliko razliciti da je smijesno na citav jedan spol aplicirati generalizaciju "ne uvijek znaci ne".
Jer ako govorimo o citavom zenskom rodu, to je samo jedna ogromna generalizacija, nista vise, a generalizacije nisu nikada tacne
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:43   #45
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Procitaj samo temu gore na LjESU--o nedavnom sexualnom iskustvu jednog forumasa...gdje ne je znacilo za njega ne a ta damu zasto je stao a moglo im biti super...iako ga je optuzila za silovanje...
Dobro su ti rekli ...ti kao po soba i musko moras odluciti kad je ne ne...a kad je ne-mozda i nemoj stat
Da o tome pricam, to je samo jedan primjer, iako vrlo cesto i ne dodje do toga da zena bukvalno optuzuje muskarca za silovanje a zeli seks To je ipak extrem, ta ima rape fantasy koji ne zna na pravi nacin da ostvari...
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:45   #46
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kad dama kaže NE, to znači možda.
kad dama kaže MOŽDA, to znači da.
kad dama kaže DA....to više nije dama!
Ovakve poslovice to jest takav nacin razmisljanja je jedan on glavnih uzroka fenomena o kojem pisem
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:46   #47
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Tema nije samo o seksu, nego o bilo kakvom "ne".
Medjutim i u tvom primjeru, kada se odbije pristanak na seks, moze se kasnije pokusati ponovo bez toga da se bude nasilan na bilo koji nacin.
Ok, ali u principu se to "ne" najviše tiče sexa, jer se tu može i najviše zloupotrebljavati nasilje, odnosno silovanje, dok u nekim drugim stvarima ne moze. Primjerice, nitko ženu ne može danas više silom oženiti bez njezina pristanka, barem ne u zapadnim kulturama.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:53   #48
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ok, ali u principu se to "ne" najviše tiče sexa, jer se tu može i najviše zloupotrebljavati nasilje, odnosno silovanje, dok u nekim drugim stvarima ne moze. Primjerice, nitko ženu ne može danas više silom oženiti bez njezina pristanka, barem ne u zapadnim kulturama.
Nadam se da shvacas da tema nije o nasilju, ja naravno ne podrzavam bilo kakvo nasilje nad bilo kim, nego bas obratno, kada zena nesto zeli, a muskarac to ne uradi, zbog njenog "ne" receno nekad prije ( moze biti i tokom istoga druzenja, dejta itd... )
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:30   #49
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ne samo da mi je NE - NE, nego mi ostaje NE kada se i predomisli i preformulira to u DA. Zajeban lik, štaš!
Vidim da je tema različito interpretirana među članovima foruma.

Ovo moje se odnosilo na stupanje u vezu - znači ženino odbijanje "romantičnih" nakana, udvaranja, pokušaja poljupca itd.

Znači kad te žena hoće u "friend" zoni, a ne nešto drugo. I onda se ona kao s vremenom zainteresira, meni ostaje NE i gotovo. Zauvijek.

A odbijanje SEXa naravno s onim "treba mi vremena", "viši nivo" i slično, svakako prihvaćam s poštovanjem. Određeno vrijeme.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:41   #50
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Nadam se da shvacas da tema nije o nasilju, ja naravno ne podrzavam bilo kakvo nasilje nad bilo kim, nego bas obratno, kada zena nesto zeli, a muskarac to ne uradi, zbog njenog "ne" receno nekad prije ( moze biti i tokom istoga druzenja, dejta itd... )
Za mene je svako nasrtanje usprkos nečijoj volji nasilje. Naravno, nije sve fizičko jer postoje razni oblici nasilja. Dakle, kad se nekome kaže "ne", ali se ta osoba ne obazire na to nego usprkos tome provodi svoju volju nad nekim, onda se radi o nasilju. U ovom slučaju, ako žena kaže "ne", a muškarac se ne obazire na to nego nastavlja dalje i to ignorira, da, to je nasilje, po mome misljenju. Naravno, može biti i obrnuto, da žena provodi svoju volju usprkos muškom "ne" i onda je to također nasilje.

U to ne ubrajam nekakve "igre zavođenja", glumatanje i sl. što ovdje neki spominju, kada se ljudi ponašaju neiskreno jer to godi njihovoj taštini, nego baš mislim na pravo iskreno "ne".
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:48   #51
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Primjerice, nitko ženu ne može danas više silom oženiti bez njezina pristanka, barem ne u zapadnim kulturama.
Osim u Hrvatskoj, gdje se jednako i zene i muskarce moze protiv njihove volje utrpati u brak ("vanbracna zajednica").
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:56   #52
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Osim u Hrvatskoj, gdje se jednako i zene i muskarce moze protiv njihove volje utrpati u brak ("vanbracna zajednica").
Ne bi to bas bilo moguće ni u Hrvatskoj vise.. davno je to bilo kad se tako radilo.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:59   #53
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
U to ne ubrajam nekakve "igre zavođenja", glumatanje i sl. što ovdje neki spominju, kada se ljudi ponašaju neiskreno jer to godi njihovoj taštini, nego baš mislim na pravo iskreno "ne".
Problem je sto postoji i ta siva zona i nije egzaktno prepoznatljiva. Kad zena kaze ne (a misli da - osobno dozivio), a onda muski reagira jedino moguce, no means no, tad zena mora popraviti situaciju i reci da nije tako mislila.

Jer bila bi mega-krava da kaze ne, misli da, a ocekuje od muskog da sam to savrseno skuzi. Tako nesto nisam dozivio, ali se sjecam nekoga na youtube koji u osnovi opisuje bas takvo ponasanje. "Ocekujes da te silujem racunajuci da postoji sansa da ti to u stvari zelis!?", tako nekako je covjek komentirao.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:02   #54
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ne bi to bas bilo moguće ni u Hrvatskoj vise.. davno je to bilo kad se tako radilo.
Ljude koji zive zajedno (uz moguca laganja oko toga) a eksplicitno bar jedno od njih ne zeli u brak, u Hrvatskoj sila zakona tjera u pravni okvir identican braku. Prisilni brak, ni vise ni manje.

Da su dozivjeli RH, Bepinu bi drzava udala za Luigija, jel.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:50   #55
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Vas dvije pricate samo o seksu ili bilo kojoj situaciji ?
Znaci nikada vas nijedan muskarac nije zaveo, iako mozda na pocetku vam nije bio privlacan ?
Ne pričam samo o srcu.
Ako za nekog osjećam averziju,gadljivost ili slični neko stanje na koji bi to način taj moj dojam on pretvorio u sviđanje?
Nikako.
Plus imaš i situacija gdje ti se netko dopao,možda te zaveo,no s vremenom upoznaju i njegovi lice sve ti se manje počeo svidjeti..
I onda je nekadašnje Da postalo veliko Ne..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:04   #56
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Za mene je svako nasrtanje usprkos nečijoj volji nasilje. Naravno, nije sve fizičko jer postoje razni oblici nasilja. Dakle, kad se nekome kaže "ne", ali se ta osoba ne obazire na to nego usprkos tome provodi svoju volju nad nekim, onda se radi o nasilju. U ovom slučaju, ako žena kaže "ne", a muškarac se ne obazire na to nego nastavlja dalje i to ignorira, da, to je nasilje, po mome misljenju. Naravno, može biti i obrnuto, da žena provodi svoju volju usprkos muškom "ne" i onda je to također nasilje.

U to ne ubrajam nekakve "igre zavođenja", glumatanje i sl. što ovdje neki spominju, kada se ljudi ponašaju neiskreno jer to godi njihovoj taštini, nego baš mislim na pravo iskreno "ne".
Da ali tema nije o tome, nego i neiskrenim "ne"...
Naravno da se treba obazirati, ali ne odmah odustati, jedno "ne" ne znaci da ne smijes pokusati kasnije, ako vidis da to "ne" nije "iskreno ne"
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:28   #57
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Da ali tema nije o tome, nego i neiskrenim "ne"...
Naravno da se treba obazirati, ali ne odmah odustati, jedno "ne" ne znaci da ne smijes pokusati kasnije, ako vidis da to "ne" nije "iskreno ne"
Znaci, za tebe je "ne" neka vrsta "igre zavođenja"? Ja se s time ne slažem i ne volim takve muškarce koji silom navaljuju i onda kad im se kaže "ne".
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:47   #58
Moje ne uvijek je značilo ne odnosilo se to na davanje broja, sjedanje na piće ili seks. Vrijeme mi pokazalo da za svako to "ne" sam bila u pravu.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 15:50   #59
ne znači ne, a "ne" znači možda ili da.

tko ne prepoznaje razliku bolje je da i ne i "ne" shvati kao ne da ne bi došlo do problema.

kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:21   #60
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Znaci, za tebe je "ne" neka vrsta "igre zavođenja"? Ja se s time ne slažem i ne volim takve muškarce koji silom navaljuju i onda kad im se kaže "ne".
ja samo ne kuzim zakaj ti to njemu pricas, a ne zenama koje koriste te "taktike"??
ja bih ovdje samo o takvim muskarcima koji na to padaju mogao reci da su teske papcine jer dozvoljavaju da ih netko mota oko prsta i igra se s njima ko s malim pesekima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger