Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 09:15   #661
sjedim ja jučer u sigetu (novi zagreb) na terasi u jednoj pizzeriji kad ono primjetim po stolu i oko njega šeću se male, potpuno bijele mušice(?)

izgledaju kao da su pernate, reko, nikad u životu nisam to vidjela, i vrag mi neda mira, taknem ja jednu, a ona ko torpedo odskoči jedno pola metra.

a ove koje su došle do nogu su i grickale!

malene su jedno 7mm ali jako zanimljive, evo našla sam na netu slike, ali nikad u životu nisam to vidjela!

(white furry planthopper)
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:47   #662
upomoć!

Naganjam muhe po kući golim rukama i jedna me jako ugrizla,baš je jako boljelo. Mrtva je,ali sad vidim da ne liči na muhu nego mrava s krilima? jel mi može kaj biti?

nemojte se šaliti,s malim djetetom sam doma
seka zoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 22:14   #663
Angry Zla genetika, nije valjda.

Quote:
starky20 kaže: Pogledaj post
sjedim ja jučer u sigetu (novi zagreb) na terasi u jednoj pizzeriji kad ono primjetim po stolu i oko njega šeću se male, potpuno bijele mušice(?)
Ja tako nešto slično imam ogromno na kupusnjačama u svom vrtu.

Kad dirnem listove, bijeli roj se digne iznad njih.

Veličine su milimetar dva, neka vrsta lisne uši.
Također je vidim prvi puta.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 09:59   #664
Vunasta uš.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 10:35   #665
Quote:
seka zoja kaže: Pogledaj post
Naganjam muhe po kući golim rukama i jedna me jako ugrizla,baš je jako boljelo. Mrtva je,ali sad vidim da ne liči na muhu nego mrava s krilima? jel mi može kaj biti?

nemojte se šaliti,s malim djetetom sam doma
To jesu mravi izlaze iz mravinjaka koji je negdje u kući.Ispravno ugrizla vas je,jako boli ništa vam ne može biti(ugriz i mala kolićina mravlje kiseline) ,ali ih trebati potražiti gdje izlaze i suzbiti što više da vas ne grizu jer su prava napast.Nakon nekog vremena jednostavno nestanu(završi period "razmnožavanja"odnosno pokušaja širenja u okolini i osnivanja novog mravinjaka).
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 11:13   #666
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Došlo je do nekih poteškoća pa ponovo stavljam fotke vezane uz moj post o gostujućem kukcu na kutiji od roleta.








Autor tj. vlasnik :


Kućica je zatvorena
Iako sam jako zahrđao u entomologiji,mislim da se radi o lažnoj osici(latinski naziv sam zaboravio).Iako je u osnovi koristan i neotrovan kukac ako ga slučajno pritisnete ugrist če vas(ne ubosti) a mjesto ugriza će dosta boljeti i nateći na određeno vrijeme(crvenilo) bez ikakvih posljedica.
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 10:43   #667
http://www.facebook.com/photo.php?pi...&id=1008576004
jel mi može netko reć koja je ovo vrsta gusjenice?
__________________
D.
an artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 12:46   #668
Quote:
an artist kaže: Pogledaj post
http://www.facebook.com/photo.php?pi...&id=1008576004
jel mi može netko reć koja je ovo vrsta gusjenice?
Kako da ne. To ti je Saturnia pyri, kad naraste izgledat će ovako:



Po naški paunče, vrsta noćnog leptira.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:23   #669
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Kako da ne. To ti je Saturnia pyri, kad naraste izgledat će ovako:



Po naški paunče, vrsta noćnog leptira.
hvala
__________________
D.
an artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 12:29   #670
Quote:
starky20 kaže: Pogledaj post
sjedim ja jučer u sigetu (novi zagreb) na terasi u jednoj pizzeriji kad ono primjetim po stolu i oko njega šeću se male, potpuno bijele mušice(?)

izgledaju kao da su pernate, reko, nikad u životu nisam to vidjela, i vrag mi neda mira, taknem ja jednu, a ona ko torpedo odskoči jedno pola metra.

a ove koje su došle do nogu su i grickale!

malene su jedno 7mm ali jako zanimljive, evo našla sam na netu slike, ali nikad u životu nisam to vidjela!

(white furry planthopper)
Quote:
Haludovo kaže: Pogledaj post
Ja tako nešto slično imam ogromno na kupusnjačama u svom vrtu.

Kad dirnem listove, bijeli roj se digne iznad njih.

Veličine su milimetar dva, neka vrsta lisne uši.
Također je vidim prvi puta.
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Vunasta uš.
haludovo mislim da nije ista životinjica u pitanju, ovo tvoje možda je vunasta uš, ali ovo što sam ja vidjela je nešto drugo, proučite slikicu na linku tko se razumije u kukce:
http://travel.mongabay.com/brazil/im...rasil_181.html
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:44   #671
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Vunasta uš.
Hvala lijepa, sveznalice.

Nezgodna neka, ta uš. Ništa do sada se nije tako brzo razmnožavalo u mom vrtu u zadnjih 30 godina.

Drugi put kad ih primijetim, odmah ću ih napasti svim raspoloživim sredstvima i neću im dozvoliti da se toliko razmnože kao sada.

Totalno su mi zaustavile u razvoju rani kupus. Nadam se da neće i kasni.

Posipao sam pepelom, ne pomaže.
Špricao "Biokilom" (nikad do sada po kupusu) dva puta i sad ih je manje ali nisam siguran da je od njega jer one bježe na sve strane čim im se nešto približi, bilo mehanički ili vizualno.

Odmah uzlijeću i odmah slijeću gdje je slobodno mjesto u vrtu. Ima ih na cijeloj biljci, ispod listova i na listovima.

Jedan vrtlar-trgovac mi reče nešto interesantno što vrijedi ovdje prenijeti:

Kaže on meni: kupio si flance od nje, a ona samo proizvodi flance za tržište a ne od mene a ja proizvodim i robu iz tih flanci i meni nije svejedno ako imam flance zaražene a njoj jeste.

Negdje sam pročitao da se razmnožava zimi u toplim i zatvorenim prostorijama.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 10:34   #672
Koji je ovo:

??
Ima ih ovdje na moru. Skakavci neki?
Slabo se vide detalji na ovoj slici.
Možda netko prepoznaje?
Je li opasan za ljude?
Brontosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 10:38   #673
Skakavac, točnije skakavica . Nemaj straha. Neće ti ništa.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:16   #674
Po čemu znaš da je žensko??
Brontosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:23   #675
Kako ne bih znala

Viš ovo šiljato odozajdi? E, to ti se zove ovipozitor i služi kao aparat za polaganje jaja .
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:47   #676
Pomoć pri identifikaciji napasnika

Drugi dan za redom sam metom napada zlokobne živine. Prvo sam pomislio da je orao, pa šišmiš da bi na kraju bila neka čudna živina.
Jučer sam nakon 30 minuta žestoke borbe uspio ga savladati i stjerati u kut, da bi me napao 2 sata kasnije a tada sam ga oborio projektilom zvanim lopta.
I kao za inat danas opet taj monstrum uleti, ovoga puta je nakon 10 minutne borbe zalutao u posudu pa sam manevrom uspio zatvoriti posudu s poklopcem za video, ali sam pri tome lakše ranjen. Evo uspio sam uslikati ovu zlokobnu zvjerku, ali ne mogu je identificirari pošto nisam poznavatelj kukaca, i što to radi. Živim u centru Zagreba, i nikada ovako nešto nije letilo.
slika broj 1
slika broj 2

nisam je zadržao kao ratnog zarobljenika i puštena je na slobodu, ali me muči što je to i jel opasno.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:55   #677
svaka cast na opisu
meni to lici na ogromnog nocnog leptira. ajde probaj malo prosvljat po ovoj temi mozda nadjes bar nesto slicno
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:57   #678
Agrius convolvuli, slakov ljiljak

Već smo ga komentirali u temi.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:15   #679
proučite slikicu na linku tko se razumije u kukce:

http://travel.mongabay.com/brazil/im...rasil_181.html


Götterdämmerung znaš li ti možda o čemu se radi, vidim da se razumiješ.
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 13:45   #680
Hvala na pojašnjenje. čini se ipak neopasan, ali izgleda zlokobno, posebno te oči kao da je iz resident evila izašao. ako noćas uleti uslikam ga u brišućem letu
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.