Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2013., 21:52   #1621
@luna_lunatik, yeah, this is it. Sad sam baš ponosan što mi je uletio u sobu
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:53   #1622
Quote:
Meron kaže: Pogledaj post
@luna_lunatik, yeah, this is it. Sad sam baš ponosan što mi je uletio u sobu
spremi mi je busom, treba mi za zbriku za faks
crowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:38   #1623
Ispricavam se na losoj slici,slikano je s mobitela znj kamere. Zato cu i opisno pokusat docarat pauka.

Pauk je crne boje,prednje noge su mu izrazito duge,dok su mu sve ostale noge izrazito kratke. Na tijelu je imao bijele tockice.

Narav mu je ratoborna. Nije se bojao napadat moju slapu s prednjim dugim nogama,kao da su mu klijesta.

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...935f7nc6zb.jpg
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:45   #1624
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ispricavam se na losoj slici,slikano je s mobitela znj kamere. Zato cu i opisno pokusat docarat pauka.

Pauk je crne boje,prednje noge su mu izrazito duge,dok su mu sve ostale noge izrazito kratke. Na tijelu je imao bijele tockice.

Narav mu je ratoborna. Nije se bojao napadat moju slapu s prednjim dugim nogama,kao da su mu klijesta.

http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...935f7nc6zb.jpg
Ne znam zasto se ovdje ne moze pogledat slika,no pokusajte preko ovog linka s ovog posta.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1652
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 12:00   #1625
Danas sam u moru našla ovu životinjicu, tj. sličnu ovoj na slici (slika je s neta, ja nemam podvodni fotić )



Pomnom analizom svih mogućih vrsta morskih puževa, došla sam do Hypselodoris picta, odnosno, on mi najviše sliči ovom 'mom' primjerku. Moj je sivkastocrn sa žutim detaljima, ima ove sisaljke na sredini leđa, kao i ovaj, veličine je oko 10 cm, ali nema plave "rogove" kao ovaj na slici.
Moje je pitanje: jel moguće da se takva živina nalazi u našim morima, i koliko je rijetka / česta za Jadran?

Jako sam se zainteresirala za morske puževe sad kad sam vidjela jednog uživo, pa ako netko zna, koja je najčešća vrsta kod nas, i ako imate kakvih zanimljivih informacija...

Hvala
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 14:56   #1626
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:09   #1627
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
molim vas, zna li netko što je ovo?

zatekla sam ovu smećkastu bubicu kako mi puzi po staklu prozora, velika je bila oko par mm, ovdje je zumirana, malo sam ju gnjecnula da ju uslikam jer mi mob ne slika baš dobro kad je nešto u pokretu...


Ej ljudi, jel itko može razmitriti ovo moje šta bi moglo biti?
tnx...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:14   #1628
Evo i moje slike, uhvatila sam ga u masku za ronjenje, pa sam ga poslije vratila na mjesto gdje sam ga našla

Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 21:40   #1629
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, jel itko može razmitriti ovo moje šta bi moglo biti?
tnx...
Ja ne znam, ali nisi ju trebala "gnjecnuti"



Samo muhe i komarce ubijam. Tj., komarice. A ni njih ne ubijam ako šuti na zidu. Ima period pred zimu kad ne grizu, pa mi tada ne smetaju. Eventualno znaju biti dosadne kada se uvlače u krevet na grijanje, ali kako tada ne grizu onda ih pustim.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 08:26   #1630
puž

http://dalibor-andres.from.hr/uw/jme_005.htm
__________________
Život je kao partija šaha, uvijek te neki konj zaj...
ajes ume is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:13   #1631
Quote:
ajes ume kaže: Pogledaj post
Znači pogodila sam vrstu
Baš me zanima koliko su rijetki/česti kod nas...

Edit: odlična je ova stranica s linka
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:47   #1632
Iako mi je zadnjih par upita na ovoj temi ostalo neodgovoreno, ja se ne dam, pa opet pitam. Dakle, trebaju mi opet hrvatski nazivi za dvije vrste ptica:

1) Haliaeetus leucogaster (eng. white-bellied sea eagle) - to bi valjda bio nekakav štekavac, ali kakav, pitanje je sad
2) Haliastur indus (eng. Brahminy kite) - to bi valjda bila nekakva lunja, ali kakva, isto je pitanje sad.

Zahvaljujem.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:24   #1633




Zna li netko sta bi ovo moglo biti?
__________________
sefka volim te :cerek: :)
snicla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:27   #1634
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Iako mi je zadnjih par upita na ovoj temi ostalo neodgovoreno, ja se ne dam, pa opet pitam. Dakle, trebaju mi opet hrvatski nazivi za dvije vrste ptica:

1) Haliaeetus leucogaster (eng. white-bellied sea eagle) - to bi valjda bio nekakav štekavac, ali kakav, pitanje je sad
2) Haliastur indus (eng. Brahminy kite) - to bi valjda bila nekakva lunja, ali kakva, isto je pitanje sad.

Zahvaljujem.
Pravac dućan i nabavi se ovo: http://www.superknjizara.hr/index.ph...jiga=100045395

Ja ti sutra mogu pogledati u uredu, ali uglavnom se ne sjetim stvari ako nisu vezane uz posao ... Probat cu sjetit.
debeluzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 09:48   #1635
Quote:
snicla kaže: Pogledaj post




Zna li netko sta bi ovo moglo biti?
ja znam, ali di si to slikao?
__________________
Život je kao partija šaha, uvijek te neki konj zaj...
ajes ume is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:32   #1636
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Iako mi je zadnjih par upita na ovoj temi ostalo neodgovoreno, ja se ne dam, pa opet pitam. Dakle, trebaju mi opet hrvatski nazivi za dvije vrste ptica:

1) Haliaeetus leucogaster (eng. white-bellied sea eagle) - to bi valjda bio nekakav štekavac, ali kakav, pitanje je sad
2) Haliastur indus (eng. Brahminy kite) - to bi valjda bila nekakva lunja, ali kakva, isto je pitanje sad.

Zahvaljujem.
fulao si temu, pitas za ptice na temi o kukcima....a zaboravljas da su ptice i kukci smrtni neprijatelji! isto vrijedi za forumaše na spomenutim temama



@ajes

pa reci sta je.....kukac mi je genijalan, izgleda kao neki starinski avion! predobro za wallpaper!
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 12:52   #1637
čekam da saznam kontinent moram pazit na reputaciju
BTW tu se smije pitati i za slonove
__________________
Život je kao partija šaha, uvijek te neki konj zaj...

Zadnje uređivanje ajes ume : 28.06.2013. at 13:01.
ajes ume is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 14:47   #1638
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Iako mi je zadnjih par upita na ovoj temi ostalo neodgovoreno, ja se ne dam, pa opet pitam. Dakle, trebaju mi opet hrvatski nazivi za dvije vrste ptica:

1) Haliaeetus leucogaster (eng. white-bellied sea eagle) - to bi valjda bio nekakav štekavac, ali kakav, pitanje je sad
2) Haliastur indus (eng. Brahminy kite) - to bi valjda bila nekakva lunja, ali kakva, isto je pitanje sad.

Zahvaljujem.
Haliaeetus leucogaster - bjelotrbi štekavac
Haliastur indus - crvenobijela lunja

Prema Rječniku standardnih hrvatskih ptičjih naziva
debeluzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 15:08   #1639
Quote:
debeluzije kaže: Pogledaj post
Haliaeetus leucogaster - bjelotrbi štekavac
Haliastur indus - crvenobijela lunja

Prema Rječniku standardnih hrvatskih ptičjih naziva
Zahvaljujem na odgovoru.

A jel' bi možda mogao u tom Rječniku pogledati i nazive ptica iz ovog upita?

Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Trebali bi mi opet hrvatski nazivi za par vrsta ptica, pa krenimo redom:

1) Chloephaga melanoptera (eng. Andean goose) - andska guska???
2) Anas puna (eng. puna teal)
3) Mimus longicaudatus (eng. long-tailed mockingbird) - dugorepa ptica rugalica???
4) Tigrisoma lineatum (eng. rufescent tiger heron)
5) Jabiru mycteria (eng. jabiru) - na hrv. Wikipediji pišu ga kao žabiru, ali meni je to nekako sumnjivo, pa da provjerim

To bi bilo to, unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:58   #1640


pozz. zna li netko što je ovo?
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.