Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 11:11   #261
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

@frupy, ne mislim ja da su profesori jezicari "nekvalitetni" po skolama i da tamo rade samo oni koji moraju, a oni bolji rade u super firmama za super pare, al je cinjenica da ucenje jezika u razredu sa 28+ i nije bas jednostavno niti lako,
ako racunas da zelis nauciti jezik.
dovoljno da imas par divljaka u razredu, i da se na satu zajebavaju sa njima, nije bas da ce se pretrgnuti, pa onda ostaje ucenje zapodoma...a onda je tak svejedno, koji jezik uci u skoli, kada ga "mora" jos uciti negdje drugdje.to sam mislila.

sa engleskom je jos i dodatan problem, jer djeca dolaze sa jakoo razlicitim predznanjem, i imas ekipu kojoj je ekstra dosadno na satu, pa ili rade nered jer sve vec znaju, ili se profesori prilagode njima, pa ostatk trpi kroz gradivo (tj opet mora uciit doma) ili onda ti rade nered.

u svakom slucaju, meni jezik ne bi bio presudan kod izbora skole/uciteljice/razreda.
vjeronauk mi je broj 1.
nije ti to tako problematicno u osnovnoj, takve stvari vise dodju do izrazaja u srednjoj.
jer program u osnovnoj je jako zanimljiv i mozes svakakva kreativna cuda izvoditi tako da ih u konacnici sve zainteresiras.
gradivo u prva cetiri razreda nije tako opsezno pa imas manevarskog prostora za svakakve igre, igrokaze, predstave, gledanje svega i svacega i sl. i to se klincima jako svidja.
naravno, tu je i dosta crtanja, rezuckanja i izradjivanja raznih stvari, a vecina i to voli.
jezici su u osnovnjacima najjaci po mom misljenju, sto se tice metoda i materijala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:11   #262
ajme hazelhofa

ne znam, nekako me tog njemackog strah jer vise manje nitko ne zna njemacki ko ga je ucio u skoli samo. ok, puno tu ima i do izlozenosti jeziku i tezine samog jezika ali svjedno.
ma, imam jos godinu dana a i ovo sto nosorogh kaze me puno vise muci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:13   #263
znate sta, meni se cini da s skolstvo puno promijenilo na bolje od mog doba. citam kreativno igrokazi rezuckanja...
jbt, nama je bilo evo ti knjiga s dve slike po poglavlju i radna biljeznica i uci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:18   #264
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
znate sta, meni se cini da s skolstvo puno promijenilo na bolje od mog doba. citam kreativno igrokazi rezuckanja...
jbt, nama je bilo evo ti knjiga s dve slike po poglavlju i radna biljeznica i uci
ma kaaaakvi.

ja sam se ludo zabavljala s prvasicima.
malo crtanja, malo pjevanja, malo igrokaza i uopce ne skuze da su nekaj naucili. a nauce dosta.

metode su u prvom razredu slicne onima u vrtickim grupama s jezikom, ali je znanje na kraju konkretnije.
to je najbolji potez u nasem skolstvu - obavezan strani jezik od 1. razreda.
ni prerano ni prekasno (prije nego sinapse odumru, ili sto je vec pisalo na onoj temi).
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:23   #265
da da, sinapse

i meni se svidja to ucenje jezika od 1 razreda pogotovo kad je tako kreativno fino
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:41   #266
Quote:
žena s marsa kaže: Pogledaj post
pozdrav,
ja sam isla u Krsnjavi a i moje dijete sada ide tamo..svih ovih godina nista se nije promjenilo(cak ni neki profesori)..snobizam je i dalje na nivou.Od 28 djece u razredu u skolu ih spada jedno desetak( i to sam puno rekla).Skola je full zahtjevna i teska obzirom na price koje cujem od drugih roditelja iz drugih skola.Od prvog razreda se uci engleski ili francuski a u cetvrtom moze i izborni(engl ili franc)..uciteljicama su najdraza djeca poznatih .Ako nekoga jos kaj zanima slobodno pita
sto znaci tocno snobizam?
mislim, iz svega ovoga sto pise na stranicama skole, i recimo ovo sto su organizirali produzeni boravak u 4. OS, meni tu ne vristi snobizam, nego na dobru organiziranost roditelja i suradnju roditelja i skole

ovo sto si stavila da radi udruga, meni se cini skroz ok, ak je naravno tak kak pise

(naravno, utrpavanje previse aktivnosti i raznih jezika, klasicnih i kojekakvih egzoticnih, jbg, meni je to too much za djecu, al znam da ima roditelja kojima je to bitno)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:58   #267
nosorog ti su bar pametna zenska, ne znam kaj treba objasnjavati sto znaci snobovska skola
ja nemam pojma kako je sad, ali eto, frupy je spomenula da joj je radila frendica tamo nedavno pa ima vjerojatno friskije informacije od mojih zastarjelih
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:09   #268
[QUOTE=SummerNight;53372959]da


dakle, skola je pretenciozna i zahtjevna. ocjenjuje se izuzetno strogo i time se (glasno) ponose.
samo, mene bas nitko nije pitao na upisu u srednju da li moja 4 vrijedi vise od 5 iz neke druge skole.
a pretenciozna, buduci da sama skola fura taj neki fancy i uberalles imidz, ljudi iz cijelog grada zato upisuju djecu u tu skolu pa imas i punu skolu takve djece.

evo dio koji ti je napisala Summer pa da ne ponavljam bas sve...isto tako onaj dio koji je i ona spomenula a bome sam i ja slusala posprdno" ako vam je tu tako tesko ideite u Gundulic,Krajisku" i bla bla vjerojatno aludirajuci na to da te skole nisu paritet ovoj fancy skoli. Imali smo primjer gdje je jedna mama nosila ocijenjeni rad na ocjenu u druge dvije skole i uredno dobila vecu ocjenu nego u nasoj(pritom ne mislim na test koji se boduje tipa matematika pa se zna koliko bodova je koja ocjena).
S mojim malim u razred ide par djece "poznatih" roditelja i definitivno imaju drugačiji tretman od drugih.

Ovo za udrugu je ok i moj mali ide na taj boravak
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:14   #269
ne tako davno bio je jedan skandal sa tatom i njegovim djetetom koje nije imalo uggsice vec sketchers i gdje su to dijete maltretirala djeca iz razreda zbog neimanja istih...takvih roditelja i djece u nasoj skoli imas napretek.I znam da ces sada reci da ih ima svugdje ali....
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:16   #270
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nosorog ti su bar pametna zenska, ne znam kaj treba objasnjavati sto znaci snobovska skola
ja nemam pojma kako je sad, ali eto, frupy je spomenula da joj je radila frendica tamo nedavno pa ima vjerojatno friskije informacije od mojih zastarjelih
koliko sam skuzila po njenim pricama, sad je cak jos i gore nego u nase vrijeme jer klinci celebova (i njihovi roditelji, naravno) "diktiraju trendove" u svakom mogucem smislu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:18   #271
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
koliko sam skuzila po njenim pricama, sad je cak jos i gore nego u nase vrijeme jer klinci celebova (i njihovi roditelji, naravno) "diktiraju trendove" u svakom mogucem smislu.
evo ja ti rekla iz prve ruke
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:39   #272
ok, prije su bila djeca funkcionera, bogatasa i starih purgerskih obitelji, sad su celebovi, isti k
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:42   #273
@summer u koji si ti skupinu spadala kad si tam isla?
ja sam zato kaj sam zivila prek puta
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 14:44   #274
ja malo dalje, preko dve ceste
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:42   #275
Quote:
žena s marsa kaže: Pogledaj post
ne tako davno bio je jedan skandal sa tatom i njegovim djetetom koje nije imalo uggsice vec sketchers i gdje su to dijete maltretirala djeca iz razreda zbog neimanja istih...takvih roditelja i djece u nasoj skoli imas napretek.I znam da ces sada reci da ih ima svugdje ali....
da, ima u svakoj, al bas svakoj skoli.
da po tome biram skolu, ne bih dijete uopce upisala u skolu. Niti ju vodila u parkic jer nikad ne znam ko ju moze uzeti na zub radi majce iz lidla ili cizmi iz pitarela

ko sto ne mogu izabrati uciteljicu, tak isto ne mogu birati razred, tj ne mogu znati tko ce ju sve docekat u kolektivu.
u kojem mora prezivit i uciti razne socijalne vjestine.
to je dio, gdje treba dijete doma osnaziti, bilo bi super da se jos to odradi u predskolskoj dobi...

jasno je meni da je upis djece u tu skolu nekim roditeljima stvar prestiza, sada i oduvijek bio....
samo je pitanje dal se danas dijete upisuje u tu skolu radi toga jer tu idu celebovi/najbolji/odabrani ili zato jer ce dobiti neko ekstra znanje i razviti neke vjestine koje mozda negdje drugdje ne bi dobilo.

realno, niti krsnjavi, niti varsavska, gundulic, ne bi postojali da nema djece iz drugih kvartova. jer djece po centru ima znatno manje nego spansko, gajnice, vrbani,dubrava....i stvarno je upitno odrzavanje timova, ravantelja, grijanja struje i vode, radi 3-4 puta manje ucenika.
iako bih ja uvijek podrzala manje skole i manji kolektiv, kako radnika, tako i djece


mene je vise zanimalo kako skola podrzava taj snobizam? koga upisuje? kako biraju ucenike?
jesu to nesto inteligentnija djeca (pa u skladu sa time mogu zahtjevati vise od njih u ucenju), djecu intelektualaca (koji ce ih mozda vise poticati na ucenje), djeca bogatasa (pa u skladu sa time mogu ici na skuplje izlete, nuditi dodatne programe, tipa kineskog, pa ce svi moci platiti....na krjau, i ovaj boravak u 4. razredu, koji meni super zvuci u sadrzajnom smislu, je nesto sto realno, ne mogu svi roditelji platiti, ali ovdje je ocito zazivjelo,jer mogu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:39   #276
isuse ljudi i ja sam isla u krsnjavi!

ja sam bila jedna od onih koji nisu spadali tamo kvartovski, nego su nas upisali nadobudni roditelji u 5. razredu. mama je isla tamo i to je odlicna skola a ja odlican materijal blablabla.

cisti horor.

sve to skupa mi je ostalo u jako losem sjecanju.

u to doba bila su dva ne-klasicarska razreda (jedan engleski + jedan engleski+francuski) i dva klasicarska razreda (isto jedan engleski + jedan engleski+francuski).
naravno ja sam isla u nadobudni klasicarski, to je bila i poanta preseljenja, jel.

puno nobl obitelji je upisivalo djecu tamo jer je skola kakti bila fensi smensi a istovremeno si imao prakticki osiguran upis u klasicnu gimanziju (nastavljacki razredi), jer su u to doba u zg bile samo dvije osnovne klasicne: krsnjavoga i s.s. kranjcevic.

uglavnom ni danas se ne volim sjetit tog perioda. razred je bio izuzetno snobovski (prezimena ne smijem napisat, ali vrrrrlo zvucna), bullyinga na osnovi oblacenja, novaca, mjesta stanovanja, opcenito materijalnog statusa - koliko hoces. u mom razredu je recimo nekoliko djevojcica a posebno jedna bilo izlozeno pravim strahotama. ne usudim se ni pomisliti kako bi to izgledalo danas u vrijeme facebook-a. profesori i roditelji su znali. nitko nikad nije poduzeo nista.

meni osobno je bilo najgore sto su me iscupali iz mog drustva nakon cetvrtog razreda, i sto se iz tog perioda zivota najvise sjecam zurbe i autobusa i tramvaja. ono - ujutro u muzicku, pa juris doma, pa juris natrag u skolu. ili skola, pa juris doma, pa taman dodjes k sebi, pa natrag na njemacki. bljak. u kvartu sam se odvojila od drustva jer nisam nikad imala vremena, a i bila sam nesto posebno - idem "u grad" u skolu. skola SVAKU subotu. kad sam krenula u srednju bilo mi je olaksanje jer smo imali samo svaku drugu (subotu).

a propos klasicnih jezika i ostalih famoznih znanja stecenih u osnovnoj skoli: je ok, neke stvari smo stvarno dobro napravili. ali neke bome i ne. ovisno o profesoru. osobno mislim da sam mojih ukupno 8 godina ucenja latinskog i 6 godina grckog (3+3 sata tjedno, plus i duplo vise od toga doma!) mogla puno puno bolje iskoristiti. jbt mogla sam nauciti jos DVA ziva jezika. rasturiti prirodne predmete (a ne da se na prijemnom spasavam zbog pradavnih rupa u znanju fizike). citati. spavati. baviti se jos jednim sportom. ju nejm it.

i ja sam zakljucila da svom djetetu ne zelim priustiti nista slicno. ici ce u skolu "preko ceste". kad dodje vrijeme raspitat cu se malo da vidim kod koje uciteljice bi bilo bolje i sl. i to je to.

uh, bas ste me potsjetile.

ne, ne zelim to svom djetetu. ne.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:42   #277
joj da!! skola subotom!! ajme kako covjek zaboravi neke stvari
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:59   #278
da. neprocjenjivo.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 15:49   #279
Nema više nastave subotom. Odavno. Istina je da su učenici klasičari preopterećeni tijekom tjedna, no to je izbor roditelja i djece koja to odaberu. Iskreno, žao mi je djece koja svaki dan imaju 7 ili 8 sati i slažem se da bi se možda mogli baviti nečim drugim, no svatko ima svoje prioritete. Roditelji i djeca, nadam se da se o tome dogovaraju, valjda znaju zašto su im važni klasični jezici. I još nešto, istina je da se klasičari nastavljači, ako imaju koliko-toliko pristojne ocjene, lako upišu u Klasičnu gimnaziju u program za nastavljače (lani je bilo dovoljno imati visok vrlo dobar uspjeh, sa solidnim ocjenama iz predmeta koji se boduju).
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 16:25   #280
iako sam protiv krsnjavoga pisala upak moram napomenuti da ovog medju.klincima u nasem razredu nije bilo, vjerojatno jer je vecina bila normalna. ili barem oni kiji su mene zanimali. bila je svakako grupa koja se drzala skupa i koja.je imala neke druge vrijednosti ali nije bilo trzavica i omalovazavanja.
meni je puno vise smetao stav same skole, tj.profesora, koji zbilja nikad nisu propustli trkeljati o tome kako je.ovo ipak krsnjavi, najbolja skola.ikad, da ako nam je tesko da odemo u laksu skolu, da je to skola za najbolje, da nisu svi materijal za tu skolu.....
ono sori, daj ne seri.
osnovna si skola ne pmf.

sto se tice ocjenjivanja da, bilo je tesko dobiti 5. sto je uredu osim sto u drugim skolama nike tako tesko bilo dobiti 5.
i klasicni jezici su ogromno opterecenje, ogromno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.