Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 11:18   #41
jednom sam pitala ginekologa (iz znatiželje) kada se po porodu može seksati. Rekao je nakon 40 dana ako je sve u redu. Obrazložio je da je potrebno 40 dana da nestane neki iscjedak (lahije?) za vrijeme kojeg je žena posebno sklona infekcijama i da toliko dana treba da stvari zarastu i sjednu na mjesto.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 11:18   #42
moram priznati da mi nakon poroda,a posebno prvih 6-8tj, sex nije bio ni u peti...a kamoli na pameti...potrajalo je do prvog puta,mislim oko 3mj...i strpil se dragi...a kaj bi mu ja...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:22   #43
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
jednom sam pitala ginekologa (iz znatiželje) kada se po porodu može seksati. Rekao je nakon 40 dana ako je sve u redu. Obrazložio je da je potrebno 40 dana da nestane neki iscjedak (lahije?) za vrijeme kojeg je žena posebno sklona infekcijama i da toliko dana treba da stvari zarastu i sjednu na mjesto.
krvarenje/iscjedak/lohije nekima traju i manje nekima i duže....neke žene nisu rezane....
istina je da maternici treba to vrijeme da se sve vrati na svoje mjesto......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 18:56   #44
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
krvarenje/iscjedak/lohije nekima traju i manje nekima i duže....neke žene nisu rezane....
Jako je zalosno da kazes: "neke žene nisu rezane", premda je mesarenje nepotrebno u velikoj vecini vaginalnih poroda, ukljucivsi i prvorotkinje. Zene kao da zele da im se nanesu nepotrebne ozlijede prilikom poroda

Sto se tice oporavka, naravno da je to individualno, opasno je previse se zuriti da ne dodje zrak u venu (moguce letalne posljedice). Opcenito: za savjetovati je strpljenje i sto manje invazivnih akcija, bilo da se radi o rezanju ili o ranom seksu.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 19:56   #45
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Jako je zalosno da kazes: "neke žene nisu rezane", premda je mesarenje nepotrebno u velikoj vecini vaginalnih poroda, ukljucivsi i prvorotkinje. Zene kao da zele da im se nanesu nepotrebne ozlijede prilikom poroda
ovo je jako žalosno al eto situacija kao ide nabolje.....ja nisam rezana a znam i dosta cura u zadnje vrijeme koje su to izbjegle (prvorotke)......mlađi doktori ne rade toliko po difoltu pa ako imaš sreće i naiđeš na takvog......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:18   #46
Quote:
anon72 kaže: Pogledaj post
Razumljivo, no demotivirajuce. Meni je grozna pomisao da zena zatrudni i tada se svijet totalno mijenja i prelazi u neko stanje quasi celibata u kojoj ona totalno gubi interes za sex, sto se emocionalno moze doziviti i kao gubitak interesa za partnera.

Mislim, moze se pricati o tome kako bi otac trebao biti sretan radi djeteta, ali muskarac koji izgubi fizicki kontakt s partnericom tesko da ce to doziviti pozitivno. Privermeni gubitak se jos i pretrpi, ali ako to prelazi u stalno stanje to je raspad sistema.

Toga se bojao i mm...da kad zatrudnim, da nema više...hm
Nama je prva 3 mjeseca bilo fenomenalno, bolje nego ikad...ali od 3,5 mj. do sad . Jednostavno sam izgubila volju, pretvorila sam se u mrtvo puhalo , stalno sam umorna,a i beba mi je jako nisko, pa mi jako pritišće mjehur, pa svakih par min moram na wc....
Nekak sumnjam da bum imala volju odmah nakon poroda pogotovo ak budu me rezali, uh... onda me nebu dobil ni 2 mj. nakon poroda

Al se zato maaazimo
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:02   #47
Puno gluosti s načitak ovdje..ali da se vratim n the topic...mi se sexnuli nakon msec i pol poslje poroda...nije mi palo na pamet prije..epika mi bila divovska i duboka...pa sam frikala i kad smo se bcili u akciju..malo je boljelo...boli još uvijek..ali ne tako jako kao prije par tjedana..
Moj savjet ...nemojte se žuriti.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:08   #48
Red face prvi sex nakon poroda

kada krenuti sa sexom nakon poroda? meni je vec 1.5mj nakon porpoda i malo me je strah od boli. jucer smo muž i ja pokusali ali smo odmah odustali jef me je strah, imam osjecaj da kad udje u mene da cu cijela se raspasti. kako da se opustim,a i rez mi je zarasao i odlicno se opceniti osjecam
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:30   #49
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
kada krenuti sa sexom nakon poroda? meni je vec 1.5mj nakon porpoda i malo me je strah od boli. jucer smo muž i ja pokusali ali smo odmah odustali jef me je strah, imam osjecaj da kad udje u mene da cu cijela se raspasti. kako da se opustim,a i rez mi je zarasao i odlicno se opceniti osjecam
Pa pricekas prvi pregled kod fginekologa koji je u pravilu 6 tjedana nakon poroda i kada on da zeleno svijetlo pokusavas.... pa sigurno ti prvih nekoliko puta nece bit bas najugodnije ... joj to i mene ceka
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 15:07   #50
sex nakon poroda

meni je jucer bilo 40 dana od poroda kada sam spavala prvi put sa mužem i moram reci da je malo bolilo, zatezalo me je i bila sam jako uska. imala sam i epi ali su mi je lijepo zaraslo. bilo je super samo se sada moramo jako paziti da nam sin Leon ne dobije brata ili sestru
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 15:25   #51
Quote:
mi_ama kaže: Pogledaj post
meni je jucer bilo 40 dana od poroda kada sam spavala prvi put sa mužem i moram reci da je malo bolilo, zatezalo me je i bila sam jako uska. imala sam i epi ali su mi je lijepo zaraslo. bilo je super samo se sada moramo jako paziti da nam sin Leon ne dobije brata ili sestru
daaaa...čitam na RiD ženu koja ima dvoje,od 16mj i 3mj....i pada mrtva....takvu je razliku htio mm,al ja sam bila neumoljiva...pa umrla bih...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:46   #52
Sex nakon poroda

Moja su djeca sad već skoro teenageri, ali dobro se sjećam tih detalja.
Kod prvog poroda sam rezana, dakle i šivana. Krvarila sam 10-ak dana, jer sam zbog novorođenačke žutice bila u bolnici, tako da je prvi sex uslijedio dobra 3 tjedna nakon poroda. Ništa nije boljelo, ali je neugodan bio osječaj zatezanja šava kojeg sam osjećala dosta dugo (par mjeseci).
Drugi porod je uslijedio nakon 18 mjeseci, nisam rezana, krvarila sam 5 dana i poseksali smo se već nakon niti 10 dana... ali bez puno užitka! Rodnica je bila još široka ko tunel i cijeli užitak u sexu se sveo na maženje...
Naravno, tokom cijele trudnoče sam bila narajcana ko vrag, ali, umjesto da me uzme, mužić me pazio ko malo vode na dlanu i sate i sate sam provela uvjeravajući ga da je to OK!!!
Lorna Doone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:28   #53
prvi spolni odnos nakon poroda

Kada su kod vas nastupili prvi spolni odnosi nakon poroda?
Da li je bilo opet kao i "prvi" put ili ima neke razlike. Osim bebe narafski.
Hvala J.
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:55   #54
Prvu trudonoću ležala 4 mjeseca, bila 3 puta u bolnici. Na sex ni pomisliti . Rezana. Sexali se nakon 3-4 mjeseca. Bilo je puno straha i nije bilo nešto. No krenuli smo.
Drugu trudnoću preležala gotovo 6 mjeseci . Opet rezana. Od poroda prošlo 34 dana, normalno još čekamo
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:03   #55
kocul nije tebi lako......

ja još malo isjećam zatezanje od unutarnih šavova (srećom nisu me vani reckali)....al ide na bolje....al bilo je opet ko prvi put..neznaš kako će biti...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:08   #56
ako me sjećanje služi prošlo je 7 tjedana. rodila na carski al sam nekako prije imala feeling da je sve ispremještano a istina-bog nije mi baš tih prvih tjedana ni sex puno padao na pamet od umora... e da, i hebala me suhoća koju smo riješili lactogynom

al kad se konačno desio (sex, of course ) jest malo bilo oprezno al happy end od prve
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:34   #57
Nakon mjesec dana i bilo je prelijepo...
anam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:07   #58
Ja nakon nekih mjesec i pol....ali bilo je ne dobro...
Mene su puno rezali ....tak da mi sex i nije baš padao na pamet....ali već drugi put bolje,puno bolje.
Iako me i dan danas zna ožiljak malo zategnut (nakon 1.5 god)...
Sve ok...
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:08   #59
Quote:
Jump-Jump kaže: Pogledaj post
Koji mrtvi sex nakon 15 dana, kad te dole cvaknu tako da barem 20-tak dobrih dana ne možeš pošteno sjediti na stolcu!!

Meni je prošlo dobrih mjesec i pol dana, morala bih upaliti vijuge da se sjetim točan broj. Posljedice su vile: uživanje i gušt.
Bas to, nije mi palo na pamet s od sexa nakon tako kratkog vremena, taman da mi je muz Brad Pitt

Sve me boljelo, beba, zbunjenost, navikavanje na sve to, kakav crni sex????
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:22   #60
Ja sam nakon 40 dana otisla kod ginekologa na pregled i nakon toga smo se.Mene su jako bolili savovi i bojalča sam se!Nije bilo ugodno nimalo dugo jos!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.