Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2006., 21:32   #1
(Ne)Krštenje djeteta

Malo sam pričao sa svojom boljom polovicom i došli smo do razgovora o krštenju djeteta. I tu je situacija krenula nizbrdo Naime, moj stav je neka dijete samo odluči koje vjere hoće biti, tj. ako osjeti da mu treba duhovnost ili da mu fali ono nešto, pa neka pokuša to naći kroz vjeru. Možda sam glup, ali i mene su moji tako odgojili. Ali ona, kao i njezinih 50 članova obitelji, ne želi čuti za ništa drugo neko da se djete odmah krsti. I to me jako ljuti, mislim, pritisci sa svih strana...
Inače nisam ateista, ni krščanin, ali vjerujem u višu silu, Boga.
Treba mi koristan savjet
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:38   #2
Osobno razmišljam poput tebe.

Mene su moji krstili i primila sam sve sakramente pa danas s katoličkom crkvom nemam nikakve veze. Tako da ne mislim da je neka velika šteta ako se dijete ipak krsti, pogotovo ako će kasnije imati mogućnost izbora. Naravno, to je politika popuštanja i šljaka samo ako ti je svejedno hoće li mali biti kršten ili ne.
Ako nije tako, tj. ako si izričito protiv krštenja iz nekih svojih razloga pokušaj možda naći neki kompromis s dragom.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:39   #3
Quote:
mika007 kaže:
Naime, moj stav je neka dijete samo odluči koje vjere hoće biti
ako je dijete krsteno sa par mjeseci, to ne znaci da mora provesti cijeli zivot bivajuci katolikom, nego ce upravo ono samo donijeti svoju odluku kad za to bude spremno.
mislim da je krstenje malog djeteta (i festa koja slijedi nakon ) zaista nesto sto se radi mira u kuci i obitelji kojoj to nesto znaci moze napraviti.

a kasnije, imas cijeli zivot objasniti svom djetetu kako cinjenica da je zapisan negdje u nekakvim knjigama ne znaci da mora vjerovati u nesto sto ne zeli
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:46   #4
Quote:
kemik kaže:

a kasnije, imas cijeli zivot objasniti svom djetetu kako cinjenica da je zapisan negdje u nekakvim knjigama ne znaci da mora vjerovati u nesto sto ne zeli
Meni se čini da će to morat obavit tako "da mama ne čuje"
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:48   #5
Quote:
Tinchi kaže:
Meni se čini da će to morat obavit tako "da mama ne čuje"
a, cuj, to je sad drugi problem, on je odlucio ozenit osobu koja je ocito po tom pitanju dosta razlicita od njega
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:59   #6
Pa neće se zato ljudi ne ženit
Preslab povod za razilaženje, a s druge strane dovoljno jak za sukob
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 22:05   #7
Quote:
kemik kaže:
ako je dijete krsteno sa par mjeseci, to ne znaci da mora provesti cijeli zivot bivajuci katolikom, nego ce upravo ono samo donijeti svoju odluku kad za to bude spremno
i onda može bit katolik ateist, što reče netko na forumu.

što je meni osobno krajnje bedasto.

5o članova obitelji bih ja fino ignorirala. to dijete je vaše.
jel draga katolkinja koja svoju vjeru prakticira i inače, il je ovo eto tako, tradicija?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 23:30   #8
e vidi moj problem mjesani brak, muz vjeruje kao i ti u Boga a meni moji da ga krstim, malom je pet ipo. Moj muz ne zeli da mi svom sinu nanesemo ono sto su njemu njegovi roditelji, zeli da sam odluci.
mala976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 23:34   #9
Quote:
Tinchi kaže:
Pa neće se zato ljudi ne ženit
ja znam neke koji se zbog toga nisu zenili.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 00:13   #10
nemaju se što miješati njih 5, 50 ili 100- svejedno.
jebi ga ako ti žena to ne kuži , to nije dobro.
S druge strane ako to njoj jako znači, osobno, a ne radi tih drugih idiota- onda joj to učini jer dijete je i njeno ( i više nego 'tvoje' jer ipak je ona majka), a krštenje nije ništa bolno pa ni negativno osim što je možda besmisleno... ali beba nece nista izgubit time ako je krstite
a onoj povampirenoj ekipi da se objasni da je to samo vaš dogovor i da oni nemaju veze sa odlukom jer ce se inace u sve sto treba i ne treba mijesati

to bi bilo moje misljenje
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 00:56   #11
Quote:
Natch kaže:
ja znam neke koji se zbog toga nisu zenili.
Ali su pretpostavljam ostali skupa?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 00:59   #12
Quote:
Tinchi kaže:
Ali su pretpostavljam ostali skupa?
nisu.
ona se nije mogla pomiriti s licemjerjem i laznim 'krscanskim' moralom.
iako se on TAKO jebeno dobro jebo , nije se pristala vjencati u crkvi, NAKON sto su vec zgrijesili prije braka.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:06   #13
Quote:
Natch kaže:
nisu.
ona se nije mogla pomiriti s licemjerjem i laznim 'krscanskim' moralom.
iako se on TAKO jebeno dobro jebo , nije se pristala vjencati u crkvi, NAKON sto su vec zgrijesili prije braka.
Sto su zgrijesili?
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:10   #14
Quote:
Hello Operator kaže:
Sto su zgrijesili?
pa jebali su se.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:13   #15
koristan savjet:
izaberite bogatu kumu, ne plaćajte skupe fotografe, podijeli fotiće familiji, organizirajte sve to kod njene mame, uz 6-7 torti i nikaj ne boli...
 
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:14   #16
Quote:
Natch kaže:
nisu.
ona se nije mogla pomiriti s licemjerjem i laznim 'krscanskim' moralom.
iako se on TAKO jebeno dobro jebo , nije se pristala vjencati u crkvi, NAKON sto su vec zgrijesili prije braka.
Što je napravila poslije? Otišla u isposnike?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:20   #17
Quote:
Tinchi kaže:
Što je napravila poslije? Otišla u isposnike?
ne znam, al ja se ne bih nikad mogla vjencati u crkvi.
imala sam dva prekrasna frajera, kojima je to bila najveca zelja, al kad jednostavno ne mogu protiv sebe.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:27   #18
ja sam birala i danas sam jako sretna zbog takve odluke mojih roditelja.
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:29   #19
ispricavam se, malo sam zabrijala, tema je krstenje djece.
dakle, i taj sam prijedlog odbila, jer mi je malo glupo da moj suprug odgaja dijete u skladu s katolickim moralom, kojeg se u zivotu uopce ne drzi.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:45   #20
Quote:
mislim... kaže:
nemaju se što miješati njih 5, 50 ili 100- svejedno.
jebi ga ako ti žena to ne kuži , to nije dobro.
S druge strane ako to njoj jako znači, osobno, a ne radi tih drugih idiota- onda joj to učini jer dijete je i njeno ( i više nego 'tvoje' jer ipak je ona majka), a krštenje nije ništa bolno pa ni negativno osim što je možda besmisleno... ali beba nece nista izgubit time ako je krstite
a onoj povampirenoj ekipi da se objasni da je to samo vaš dogovor i da oni nemaju veze sa odlukom jer ce se inace u sve sto treba i ne treba mijesati

to bi bilo moje misljenje
To sto rodbina drzi do vlastitih tradicija ljude ne cine povampirenima. Meni je samo cudno kako ocigledno Mika i supruga nisu ranije o tome razgovarali
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.