Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2005., 16:03   #21
E pa ja sam bio dijete koje nije voljelo jesti.

Šopali su me onim pecivima sa paštetom i do dva sata. Govorimo o jednom pecivu ovdje!

Šopali su me, a meni su tekle suze.

Kasnije, kad sam krenuo u osnovnu školu, tjerali su me da jedem doručak. Ali oni su bili na poslu pa sam bio sam. Sve sam bacao ili kroz prozor ili iza frižidera.

Jednom su premještali namještaj u kuhinji i našli su pun kurac pokvarene hrane.

Ni dan danas ne doručkujem. Ostale su mi traume.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:04   #22
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Puštali su me par puta zbog savjeta starijih u okolini koji su "znali" da ću "sigurno ogladniti i onda htjeti jesti". E pa ja nisam jela. Kaj tu nije razumljivo?
TO MAČAK, DAJ PET!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:09   #23
Quote:
walter kaže:
TO MAČAK, DAJ PET!
ti to mene zezaš. Budem li imala kopiju sebe, zvati ću te da glumiš sve životinje kojih se budem sjetila i likove iz bajki. A moj nasljednik ili nasljednica će sjediti ispred tebe tupo te gledajući i stiskajući usne koliko god može.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:11   #24
Zna li mi netko argumentirano reći ima li izostanak apetita kod djece veze sa genetikom?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:11   #25
Quote:
walter kaže:


Kasnije, kad sam krenuo u osnovnu školu, tjerali su me da jedem doručak. Ali oni su bili na poslu pa sam bio sam. Sve sam bacao ili kroz prozor ili iza frižidera.

Neću napisati svoje taktike i mjesta gdje je hrana završavala. Neću!
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:12   #26
Quote:
prometej kaže:
Zna li mi netko argumentirano reći ima li izostanak apetita kod djece veze sa genetikom?
ne.


ali da s prehrambenim navikama ostatka obitelji i atmosferom za vrijeme jela.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:15   #27
Mislim, žao mi je ak će se netko ljutiti kaj se zezam s ovom temom, ali iz današnjeg kuta je meni puno toga smiješno (sve dok ne pomislim da bih ja mogla sve to prolaziti).
Žao mi je kaj ne mogu baš ničim pomoći postavljaču teme jer ne znam rzloge ovakvog ponašanja kod djece niti zakaj sam ja to radila, zakaj nisam imala apetita.
Nadam se da će se javiti netko tko će znati nešto pametno napisati o ovome i zaista pomoći.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:15   #28
i ja sam bila jedna od onih kaj nisu htjeli jesti i nikakve fore nisu pomagale, ni nagrade ni kazne. bila sam u stanju cijeli dan sjedit za stolom dok su mi sestra i prijatelji išli na plažu na kupanje, van se igrat ovo ono. žvakala sam u slow motionu. ma drek sam žvakala, stavila bi zalogaj u usta i držala ga u kutu dok se nije rastopio.

nisam umrla, nikad se nisam onesvjestila od gladi i fakat mislim da je stražaranje s kuhačom nad glavom bila promašena strategija u mom odgoju. dan danas ne mogu smislit juhu s rezancima jer me mama jednom našopala pa sam rigala kroz sve rupe na glavi.

i da ne zaboravim kak mi doma još uvijek govore jedi, uzmi još, jesi jela?
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:15   #29
Quote:
magic kaže:
ne.


ali da s prehrambenim navikama ostatka obitelji i atmosferom za vrijeme jela.
Ma da, ovo drugo mi je jasno. Ali previše njih me uvjeravalo da ima veze i s genetikom pa sam došao u sumnju.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:18   #30
Quote:
unspeakable kaže:
i ja sam bila jedna od onih kaj nisu htjeli jesti i nikakve fore nisu pomagale, ni nagrade ni kazne. bila sam u stanju cijeli dan sjedit za stolom dok su mi sestra i prijatelji išli na plažu na kupanje, van se igrat ovo ono. žvakala sam u slow motionu. ma drek sam žvakala, stavila bi zalogaj u usta i držala ga u kutu dok se nije rastopio.
To! Još jedno psycho dijete. Tako sam i ja u radničkom odmaralištu jebavao s doručkom... A volio sam se kupati više nego išta. Ali ne!

Konobari spremaju stolove za ručak, a mali walter se bori sa šnitom kruha.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:40   #31
Quote:
walter kaže:
To! Još jedno psycho dijete. Tako sam i ja u radničkom odmaralištu jebavao s doručkom... A volio sam se kupati više nego išta. Ali ne!

Konobari spremaju stolove za ručak, a mali walter se bori sa šnitom kruha.
Cuj, ajde iskreno priznaj kolko sada imas kila...
Pisem iz iskustva: u djetinjstvu sam bila ko dijete iz Bijafre, izgladnjela, suha i koscata, a sada sam obla....i tako dalje. Ponedjeljak zahtjeva neki nivo pristojnosti.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:40   #32
Ja sam isto kao i kiki-j-zg. Mrzila sam jesti, nisam nista jela, nije me se moglo natjerati ni na koji nacin. Smijesne price, molbe, zlica za mamu, pa jedna za tatu, pa jedna za pticice, pa citanje slikovnica za ruckom, pa guranje zlice u usta, molbe, prijetnje, plakanje, nista tu nije pomagalo. Znala bih drzati bucu u ustima do navecer kad bi mi napokon dozvolili da je pljunem. Nasla bi se neka hrana koju sam volila, ali jednostavno je nisam mogla pojesti u dovoljnoj kolicini. Zasitila bi me jedna kuglica sladoleda ili jedno "Zivotinjsko carstvo".
I moji roditelji su imali prijatelje s teorijama da cu "ogladnit". Tri dana su me pustili da nista ne jedem, na kraju su me skoro vodili na infuziju. Sto se tice eventualnih uzroka mojeg odbijanja hrane u ranom djetinjstvu, ne vidim ih. Mama kaze da sam odbijala sisu od rodjenja.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:48   #33
Mrkva, kužimo se onda.

Sjećam se ljetnih praznika u trećem ili četvrtom osnovne kada smo došli kod bake i djeda u Zagorje. Pojela sam puno zdjelicu salate od krastavaca sa vrhnjem, a moj je djed piljio u mene i onda rekao da sad može umrijeti. Rekao je da mu je bilo drago kada mu unučad dođe ali da nije više mogao gledati moje hranjenje.

Zapravo, kada krene priča o meni i burazu dok smo bili mali, kod mene uvijek ide "ništa nije htjela jesti". Grozno! Samo su to zapamtili!
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:49   #34
U mojoj familiji (s obje strane) smo risntli imali jedan takav ekstrem, nećakinju. Koja bi doslovno bila radije umrla od gladi nego nešto pojela. Pila je, od mlijeka, sokova, čajeva itd. nadalje, ali jest - ni čut.
Onda je neko vrijeme, s jedno 4 godine, udarila embargo i na sokove. Roditelji ko ludi, a ona po svoje. I onda smo jednom ljeti bili kod svekra i svekrve u vikendici i na stolu hrpa voća. I velim ja maloj, onako za bezveze, ti ne jedeš jer ne znaš žvakat. Veli mala, Znam. Uzme komad lubenice, strpa u usta, prožvače i zine da vidimo da je pojela.
Svi masovno pali u nesvijest.
Od onda su skužili da joj treba reć da ne smije ili da ne zna pa da će sve smazat.

Sad ima 9 godina i jede skoro pa normalno. I nije joj nimalo drago kad se spominju epizode iz mladosti.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:56   #35
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Mrkva, kužimo se onda.

Zapravo, kada krene priča o meni i burazu dok smo bili mali, kod mene uvijek ide "ništa nije htjela jesti". Grozno! Samo su to zapamtili!
Kuzimo. Ja sam kod djeda i bake imala jedan tanjur s nacrtanim Miki Mausom na dnu koji bi mi natrpali i morala ga ispraznit tako da se vidi Miki. Cinio mi se ogroman i uvijek bih ga pola ostavila punog. Nedavno sam ga nasla i skuzila da je malo veci od pepeljare.

Cats, meni je to trajalo do 12 godine...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:00   #36
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Kuzimo. Ja sam kod djeda i bake imala jedan tanjur s nacrtanim Miki Mausom na dnu koji bi mi natrpali i morala ga ispraznit tako da se vidi Miki. Cinio mi se ogroman i uvijek bih ga pola ostavila punog. Nedavno sam ga nasla i skuzila da je malo veci od pepeljare.

Cats, meni je to trajalo do 12 godine...
Ne mogu vjerovati! I ja sam imala svoj, posebni, sa malim srebrnim cvjetićima i ispupčenim krugovima.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:05   #37
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Ne mogu vjerovati! I ja sam imala svoj, posebni, sa malim srebrnim cvjetićima i ispupčenim krugovima.
Uzas, cini se da svi ti roditelji imaju iste metode. Ali stvarno, meni tada nije bilo jasno zasto se toliko pjene, a sad samo molim boga da i moje ne bude takvo.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:34   #38
vrlo sam malo jela ko dijete. meni je samo za juhu trebalo 2h s time da su mi je morali dogrijavat par puta.
meso sam jela po jedan mali komad, ali su me skužili da nakon ručka idem u wc pljunut.
15.g. kasnije jedem sve što mi se nadje na stolu.

nikad me nisu podmićivali, ali su starci imali taktiku da moram biti za stolom dok ne pojedem. tako sam jednom prosjedila od 1 do 8 navečer, a da ništa nisam takla s pjata.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:36   #39
meni je 'nejedenje' u djece sasvim normalna pojava...nenormalna su ponashanja roditelja/odgajatelja/rodbine/okoline, svakog na svoj nachin, u tim prilikama.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:40   #40
Quote:
magic kaže:
meni je 'nejedenje' u djece sasvim normalna pojava...
Jedno je nejedenje kad se klinci zaigraju ili kad ih pukne ta faza, a drugo kad tri dana ne stavi nista u zeludac i jos uvijek odbija hranu.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.