Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2007., 10:14   #61
A gledaj ovo Violet - u vezi 'golden meana' i to kod zvijezde i broja 9



odnosno




* jos cu postat sujevjerna
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 10:36   #62
[QUOTE=grizli;7163634]
Quote:
teos kaže: Pogledaj post

Ma mozete vi mnozit ijelit zbrajat i oduzimat do sutra ali nikad necete dokazat 0=2
Pa, mi to ni ne dokazujemo...pace obrnuto
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 12:54   #63
Matematicari!
Daj,vidite ima li i neki dobar sistem za Loto?Pa,da mozemo na Kanarskom otocju,nastaviti diskusiju.
teos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 13:02   #64
Quote:
teos kaže: Pogledaj post
Matematicari!
Daj,vidite ima li i neki dobar sistem za Loto?Pa,da mozemo na Kanarskom otocju,nastaviti diskusiju.
tabula smaragdina ?

Goetia ?

Pis of kejk !
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 14:59   #65
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
A gledaj ovo Violet - u vezi 'golden meana' i to kod zvijezde i broja 9



odnosno




* jos cu postat sujevjerna
Postat ćeš. A da kuteve izraziš u radijanima? Ili gradijanima? Da upotrijebiš neki drugi sustav a ne dekadski? Hoću reći: sve je to proizvoljno i možeš tjerati brojeve na što hoćeš. To ti se zove "sindrom" novinskog kioska (u proporcijama novinskog kioska ako želiš i zainatiš se, možeš pronaći kozmičke konstante itd). Tvrde stvari kao PI, e, feigenbaumov broj, PROPORCIJE (ali ne numerološki nadograđene), konstanta fine strukture (1/137,04), planckova konstanta ("pixel" univerzima)...to je ono što je zanimljivo. Numerološke proizvoljne manipulacije za mene su ti "budalaštine u Gavelli".
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 15:20   #66
Ja mislim da su ovo sasvim dobri primjeri - kako mozes traziti 'znacenja' i simboliku, zapravo u svemu....kako velom 'mistike' mozes obaviti sve sto pozelis. i kako mozes imati svoju 'istinu' bez pol problema!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 15:49   #67
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su ovo sasvim dobri primjeri - kako mozes traziti 'znacenja' i simboliku, zapravo u svemu....kako velom 'mistike' mozes obaviti sve sto pozelis. i kako mozes imati svoju 'istinu' bez pol problema!
Tako je. "istinu". No postavlja se pitanje: što će nekome "istina" (pod navodnicima, za one koji vole previdjeti što piše)?
Ona služi za neke ciljeve. Privremene, plitke, baš kao što je i ta "istina" (pod navodnicima).
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 16:02   #68
S druge strane - ne treba odbaciti ni traganje o znacenju i dubljem smislu brojeva...tkivu Univerzuma.

Jedan Newton proveo je vise od 90% vremena roneci u kabali i to u ovom gore dekadskom sistemu brojeva, nego sto je posvetio fizici...Pitagora, na cijem tragu su i danjasnji znanstvenici iz oblasti teoretske matematike ( glazba sfera i tonaliteti - neo-Rieman teorija, nije to onaj famozni nerjesivi Rieman i njegova topografija...nego diferencijalna geometrija glazbr).

Mozemo razmisljati zasto su osnove svih poliedara, samo troje: trokut, kvadrat i heksagon (plosno)....i kad nekom kazes npr. da je 'trivijalan' - onda to dolazi iz ove elemantarne triade - iz trokuta...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 16:17   #69
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
S druge strane - ne treba odbaciti ni traganje o znacenju i dubljem smislu brojeva...tkivu Univerzuma.
Brojevi da. Ali oznake za brojeve-ne.

Quote:
Jedan Newton proveo je vise od 90% vremena roneci u kabali i to u ovom gore dekadskom sistemu brojeva, nego sto je posvetio fizici...Pitagora, na cijem tragu su i danjasnji znanstvenici iz oblasti teoretske matematike ( glazba sfera i tonaliteti - neo-Rieman teorija, nije to onaj famozni nerjesivi Rieman i njegova topografija...nego diferencijalna geometrija glazbr).
Newton je jako dobro znao što je tvrdo a što nije, kao što i svaki mag zna. Razaznati tvrdo od proizvoljnog, znači biti sposoban vidjeti znakove Boga.
A tonaliteti i glazba, ljestvice, harmonije, tetraktis kao baza...stvar je koja je također tvrda i nije proizvoljna.


Quote:
Mozemo razmisljati zasto su osnove svih poliedara, samo troje: trokut, kvadrat i heksagon (plosno)....i kad nekom kazes npr. da je 'trivijalan' - onda to dolazi iz ove elemantarne triade - iz trokuta...
Nije istina. DODEKAEDAR ima osnovu 5, pentagon (dodekaedar je 3D regularni politop sa graničnim ćelijama koje su pentagoni i ima ih 12).
U 3D prostoru postoji 5 regularnih politopa (politopi su objekti dimenzije n omeđeni sa tzv. graničnim ćelijama dimenzije n-1 koje moraju biti sve "jednake", npr. kocka dimenzije 3 ograđena je graničnim ćelijama dimenzije 2 a to su kvadrati i svi su jednaki), i zovu se Platonova tijela. http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_polytope
U 2 dimenzije ih ima beskonačno (trokut, četverokut, peterokut, šesterokut,...,n-terokut, objekti dimenzije 2 ograđeni dužinama dimenzije 1). U 4D prostoru ih ima 6 (to je dokazao Ludwig Schläfli) i to su simplex ili pentakoron, ekvivalent tetraedru, zatim hiperkocka ili teserak, ekvivalentan kocki, heksadekakoron ekvivalentan oktaedru, ikozitetrakoron ponekad zvan i «24 ćelije» jer je omeđen sa 24 oktaedara koji nije ekvivalentan ni jednom platonovom tijelu u 3 dimenzije, hekatonikozakoron ili «120 ćelija», ekvivalentan dodekaedru te na kraju heksakozikoron ili «600 ćelija», čije su granične ćelije tetraedri, njih ukupno 600.

Tek u 5D i više D imamo samo 3 pravilnih politopa, i gube se korespodencije sa pentamernim simetrijama. Tamo vrijede samo "trokuti", odnosno tetraedri, odnosno simplexi... http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_regular_polytopes
Moderni čarobnjaci bi rekli: život buja u 3 i 4 dimenzije, a gasi se u višim dimenzijama.
Zašto život i pentamerne simetrije ("pentagon" i "pentagram") drugom prilikom. Ima veze sa ekviparticijom, entropijom i principom najmanjeg djelovanja. I heksagram, te heksagon zbog toga nisu živi dok pentagon i pentagram jesu. Septagram i septagon pak odlaze u više svjetove. A schläfli double-six pokazuje tragove energija iz viših dimenzija. Drugom prilikom.
http://www.meru.org/Advisors/Torun/cmplethr.html


Evo tih 5 regularnih politopa (platonova tijela) u 3D prostoru.

Redom: TETRAEDAR, HEKSAEDAR (KOCKA), OKTAEDAR (BIPIRAMIDA), DODEKAEDAR, IKOZAEDAR

Zadnje uređivanje VioletStorm : 21.01.2007. at 17:01.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 17:19   #70
Ispravak: trokut, kvadrat i pentagon ( zabunom sam napisala heksagram) - upravo su oni 2D osnova za regularne 3D poliedre - 5 platonovih tijela.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:05   #71
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ispravak: trokut, kvadrat i pentagon ( zabunom sam napisala heksagram) - upravo su oni 2D osnova za regularne 3D poliedre - 5 platonovih tijela.

Znam. Nisam ni sumnjao da to znaš i da je u pitanju lapsus, ali si me potakla da se raspišem.
Da. Ta tri su GRANIČNE ĆELIJE za tih 5 regularnih politopa u 3D prostoru.

Heksagon može izvršiti EKVIPARTICIJU ravnine i zato je mrtav (kuglice u zdjeli ga tvore ako ih je 7, 6 se grupiraju oko jedne).
Pentagon ne može, ali može skočiti u jednu dimenziju više i zatvoriti 3D tijelo, dodekaedar.
Heptagon (sedmerokut) ne može ni to. Zato je duhovan.

Zadnje uređivanje VioletStorm : 21.01.2007. at 23:11.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 22:32   #72
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Tvrdi ti što hoćeš, ali onda to i OBRAZLOŽI. Naturiti to na nos nekome a ne obrazložiti znači blefirati. Jesam vam ja ikada išta naturio a da nisam kasnije obrazložio? Nisam. E pa onda se povedi mojim i BB primjerom.

0=1=2=3=4.....
Obrazlozenje:
Izvan smisla, tj. "iznad" uma

grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:10   #73
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
0=1=2=3=4.....
Obrazlozenje:
Izvan smisla, tj. "iznad" uma

Iako briljantno, daj malo obrazlozi!
Pretpostavljam da ce odgovor glasiti:
'gdje je tebe samog dok spavas dubokom snom bez snova'
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:12   #74
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
0=1=2=3=4.....
Obrazlozenje:
Izvan smisla, tj. "iznad" uma
Kad nema smisla, to je besmislica.
Moj izbor je da ne idem niz dlaku entropiji. To ću prepustiti budalama.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:14   #75
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Iako briljantno, daj malo obrazlozi!
Pretpostavljam da ce odgovor glasiti:
'gdje je tebe samog dok spavas dubokom snom bez snova'
Obrazloženje koje ja vidim je ovo:
"Ma napisat ću bilo što, i tako suprotstaviti to bilo što vašem umovanju. Nema veze što nema smisla, ionako smo na duhovnosti gdje nema kriterija, pa je moja besmislica jednako vrijedna kao i vaše umovanje, a ako i nije, to neće nitko primjetiti, jer duhovnost je plodan teritorij za prodavanje muda pod bubrege."
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:31   #76
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Iako briljantno, daj malo obrazlozi!
Pretpostavljam da ce odgovor glasiti:
'gdje je tebe samog dok spavas dubokom snom bez snova'

pa bas zato ti ne mogu odgovorit

ako je nesto izvan "smisla"

dakle pitanje za VIOLETA (bas me blue dobro sjetila)

GDJE si DOK SPAVAS dubokim snom bez snova Violete ??
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:33   #77
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Kad nema smisla, to je besmislica.
Moj izbor je da ne idem niz dlaku entropiji. To ću prepustiti budalama.


no pustimo sad to vratimo se mi lagano na "temu"

Dakle Violete sta ti mislis da li je moguce i na kojim principima napraviti "uredjaj" koji bi energiju nulte tocke "pretvarao" u neki iskoristivi oblik energije (struja toplina itd itd, mehanika..)
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:51   #78
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
no pustimo sad to vratimo se mi lagano na "temu"

Dakle Violete sta ti mislis da li je moguce i na kojim principima napraviti "uredjaj" koji bi energiju nulte tocke "pretvarao" u neki iskoristivi oblik energije (struja toplina itd itd, mehanika..)
Fala bogu da je moguće.
Zero point energiju shvati kao BANKU. Možeš posuditi novac ali moraš ga vrlo brzo vratiti. Sve se svodi na način kako dobiti kradit a ne vratiti ga nikad.
Kako?
Tako da Pod jednim režimom posuđuješ, a pod drugim vraćaš.
Kada je to moguće?
Pa kada koristiš nelinearni režim.
Što je nelinearno?
Plazma, fluidi, rotirajuća tijela...ima milijun načina.
Rekoh: postoje magovi plazme, magovi fluida, magovi mehanike...
Plazma: pomoću izboja elektriciteta. Malo komplicirano, pa neću o tome. Nisam se bavio plazmom. No to je trenutno najbliža tehnologija.
Fluidi: voda. E tu sam doma. Odgovor se zove pastrvina turbina Viktora Schaubergera. Vjerujem da vam je MrQ probio uši ali vam nije znao objasniti jer sve što zna, zna od mene, a umjesto da sluša kada mu se priča, on crta dijagrame i ljubaka se sa fuficama.
Rotirajuća tijela? Bruce de Palma, Paramahansa Tewari...
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:52   #79
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
pa bas zato ti ne mogu odgovorit
ako je nesto izvan "smisla"
dakle pitanje za VIOLETA (bas me blue dobro sjetila)
GDJE si DOK SPAVAS dubokim snom bez snova Violete ??
Nije pitanje GDJE sam ja, nego je pitanje gdje je vrijeme. Ukratko: za moju svijest NEMA dubokih snova bez sna. To preskačemo. Vrijeme nije linearno i nije neprekidno.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.