Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 18:31   #41
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Nije to sreća u nesreći. Nego ako se dogodi nesreća da imaš osiguranu svotu.

TEbi se ne sviđa. OK. Ali nemoj izmišljat gluposti kako bi ocrnio proizvod.

Njemačkoj ima u prosjeku 2 police ŽO-a po glavi stanovnika.

Tebi se ne sviđa definicija nezgode, ajde obrazloži šta je po tebi nezgoda.

Ovaj tvoj primjer si izmislio i nema približno veze sa stvarnim stanjem.

Sigurnost. Pa nema tog uloga koji će spriječit sudbinu.

I nemože se svako primiti u ŽO, a ti to vjerojatno znaš.
Kao što rekoh, 'osiguraj' se na druge načine pa ti netreba osiguranje od nezgode.

I kladim se da više od pola ljudi ne kuži da je će lova (osim osig. svote) biti isplaćena samo kad je u pitanju nezgoda. i u tome je problem. Ljudi poput liona njima svšta natrkeljaju, pokupe proviziju i hebe se njima kaj će ovi ostaviti nasljednicima.

i to je u redu, ak su ljudi dovoljno glupi i naivni...treba ih po džepu - još više
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:33   #42
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
I još jednom napominjem, jer Edgar stalno lupeta gluposti: NE MORAŠ BITI MRTAV DA BI TI OSIGURANJE ISPLATILO OSIGURANU SVOTU!
Rekoh, ti čitaj kako piše, po VUKU. vidim da teže shvaćaš. pa pročitaj ponovo, možda ti štogod bude jasnije.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:37   #43
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Bilo gdje da ulažeš isti iznos 10 godina na kraju realno imaš manje. I nemam ja ništa protiv fond polica, a niti protiv direktnog ulaganja u fondove. Stvar je što želimo od ulaganja. onaj tko želi dobit uz osobnu sigurnost, može kombinirati. Onaj kome je samo do zarade, neka ide u fondove...Ali tvrditi da neki od ovih produkata nije dobar, da ne valja....pa niti meni fond ne odgovara kada krene u minus ili stane...
Daj ne trkeljaj okolo. Realno imaš manje ako su ti prinosi na godišnjoj razini manji od stope inflacije i stope neg. promjene tečaja.
a kako zapravo ispada da je realni godišnji prinos po polici ŽO (za osiguranu svotu) negdje na razini prosječne razine godišnje inflacije (cca 3%) znači prinos ti je O (čitaj nula), pa je zato uvedena indeksacija.
i kao što hrast kaže, ti indeksaciju tak i tak naplatiš od klijenata, tak da je dobra fora zadržati već postojeće korisnke i pridobiti nove, ŽO pokušava držati korak s ostalim finan.proizvodima, ali im baš nejde.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:40   #44
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Svaka roba ima kupca, zar ne? Netko plaća kamatu na kredu 13%, netko kupuje auto na kredu 7 god. netko stan na 30 god. netko štedi u životnom ili štedi u stambenoj... Sve je to ok!
Samo ne za mene, znam puno bolje načine i koristim ih!
Ajmo to nazvat financijska pismenost (inteligencija) Stvar je INFORMACIJE!!!
Svaka ti čast hrast, na tvojim postovima.

APSOLUTNO SI U PRAVU. Svaki proizvod ima svojega kupca, pa i ŽO.

Jel znaš jel ima neka struktura kupaca ŽO? recimo po:

- školskoj spremi
- prihodima
- količi i vrstama financijskih instrumenata u koje ulažu itd

mislim da bi si ti i ja onda skratili muke objašnjavajući ljudima tud okolo...sve bi bilo jasno...iz rezultata
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 23:12   #45
Ti se majstore malo raspisao, ha? Ma neka!
Svatko od nas razmišlja za sebe, jel?
Imao sam policu prije par godina, popušio soma €, i što onda?
Bolje nego 100.000 za 15-20 godina.
Ima puno odličnih proizvoda, prilika i šansi za uspjeh nego prije 10-15 god.
Vrijeme je informacija, definitivno! Svaki dan te obasipaju njima, na netu, tv, novine...
Pa daj provjerimo ih ljudi!!!
Nema ti to veze s školskom spremom, prihodima...
Znam ljude koji su jedva završili srednju, a obogatili su se na dionicama u HR u zadnjih 10 god. (nemoš` vjerovat)
Još gore: razgovaram s profesorom (pazi doktor je!) na ekonomskom faksu nedavno, čovjek NIKADA nije kupio jednu dionicu, udio u fondu, ništa...
Ali, glavno on sve ZNA, najvaznije mu je kolika mu je satnica (oko 800$)
Puko sam!!!
Reko, profesore kolika će vam biti mirovina, kak ćete živjeti, nema više socijalizma? (ide za 5 god.)
Nema on pojma, to se njega ne tiče, on je to kao čuo ljudi nešto pričaju...
U Americi NITKO nema ŽO ko kod nas, to me frapiralo!
Oni su OSIGURANI, imaš kredit, hipoteku, malu djecu, svaki dan u autu...
Pa moraš biti OSIGURAN od RIZIKA ako ti se nešto dogodi.
ALI štedjeti na 2-3% za pazi, MIROVINU, RENTU, to nitko INFORMIRAN ne radi.
Novac se mora kretati, što brže to bolje, nekretnine, fondovi, dionice, biznis, forex, opcije, futures, stara tržišta, nova tržišta, zlato, umjetnine...
SVE!!!
A što se tiče poreza, tj. neplačanja poreza, pročitajte Roberta Kiyosakija.
Ima odličnih knjiga www.kz.hr
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 08:23   #46
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
i oprosti nakon ovolikog tvog neznanja oko pukog povrata poreza, ja da od tebe uzmem policu životnog? nikada stara, vjeruj mi. savjet: uči uči uči, nauči razlike između finan. proizvoda i prodat ćeš više, vjeruj mi, nego da ovako zatucano pričaš jedno te isto i mlatiš praznu slamu. moj bratić radi za OVB, postao voditelj, otvorio obrt, dobro zaruđuje + stalno zaposen, znači to mu je sv eu slobodno vrijeme

Drugi sam po hijerarhiji u firmi od 100 zaposlenih, iznad mene je samo direktor/gazda. Vodim komercijalnu službu (nabavu i prodaju), na grbači direktno imam 20 ljudi i odgovaram za 43 mil kn godišnjeg prometa.
A tko je pričao o povratu poreza......i zar nisi nedavno pljuvao po tom svom bratiću?
I zar misliš da si jedini na svijetu koji šefuje dvadesetorici ljudi?...Stvarno impozantan podatak? Ali dobro si ocjenio sam sebe...preseravanje i bahaćenje...
Počni već jednom cijeniti i tuđi rad bez obzira radili ga u mramornom uredu, u stanu ili na cesti...Bljuje mi se od tipova poput tebe...pametnjakovića...koji ne kuži da većina našeg pučanstva nema plaću poput tebe i nemaju šansu za povrat poreza jer ga iz svoje bijedne plaće nisu niti platili. A glede tvog velikog znanja kako ćeš to iskoristiti račun zubarke od 10.000 kn, pa adaptaciju stana, DMF..i šta si ono još spominjao, kada je ukupni godišnji iznos tih izdataka zajedno 12.000 kuna? Da malo prouči ono o čemu pričaš, a nemoj pljuvati po drugima. Pomiri se s time da ima ljudi koji o nekim stvarima znaju više od tebe.
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 08:57   #47
Rekoh ti već nekoliko puta da čitaš kako piše, po VUKU.

da čitaš što pisah nebi izvodio takve zaključke kakve pišeš

Povrat poreza? A čemu onda služi porezna olakšica koju spominješ ak ne za povrat poreza.

i tko kaže da pljujem po bratiću? Iz čega si to zaključio. Ja samo kažem da si je čovjek dao truda, dogurao do voditelja i otvorio obrt. ti ovakvim svojim stavovima nikad nećeš dogurati do te pozicije

jako dobro znam da ima ljudi koje ne zarađuju dovoljno bez brige budi, samo neznam onda koja korist od toga da im ti pričaš o poreznim olakšicama na temelju ŽO

Da si čitao po VUKU, došao bi do zaključka da nisam rekao da ću sve te račune iskoristi,jer ih ne mogu iskoristiti, mogu ih iskoristiti samo do iznosa od 12000kn, za što mi je dovoljan račun o adaptaciji objekta. ja sam ti samo nabrojao koje su opcije, jer ti to neznaš, pa trkeljaš samo o povratu na prvu nekretninu itd.

Ne pljujem po drugima. ljudi koji više znaju od mene uvijek ima. uvijek ima boljih. Ali ponavljam, ti nisi među njima.

Ono čega se zgražam je da tipovi poput tebe, radi vlastitih kratkoročnih ciljeva (provizija) idu uvaljivati neupućenim ljudima proizvode poput ŽO, i time ih zeznu dugoročno, usmjere ih na put bez povratka, ili čiji povratak je izuzetno skup? TI potpišeš ugovor, pokušiš proviziju i briga te kaj će biti s ljudima za 20-30g i koliko će love popušiti u medjuvremenu

istina, uvijek ima tipova koji će radi vlastite zarade zahebati druge, no večina toga je kratkorčno li čak jednokratna, tipa uvališ nekome nešto po triput većoj cijeni. ali, ovi tvoji klijenti potpišu ugovor na 20-30g.....jesi se kad zapitao šta si ti sve ljudima natrkeljao radi vlastite provizije......a njih zahebo dugoročno.....
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:07   #48
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Rekoh ti već nekoliko puta da čitaš kako piše, po VUKU.

da čitaš što pisah nebi izvodio takve zaključke kakve pišeš

Povrat poreza? A čemu onda služi porezna olakšica koju spominješ ak ne za povrat poreza.

i tko kaže da pljujem po bratiću? Iz čega si to zaključio. Ja samo kažem da si je čovjek dao truda, dogurao do voditelja i otvorio obrt. ti ovakvim svojim stavovima nikad nećeš dogurati do te pozicije
Šta si ti opterečen tim VUKOM. On ti je s druge strane Drine...pa izvoli
I kako znaš da nisam u poziciji višoj od tog tvog jadnog bratića kojeg si prije par dana pljuvao a sada se njime ponosiš? Svaka čast čovjeku na trudu. Želim mu iskreno još više uspjeha, al ti kao njegov rođo.....
I uz sve to znanje o porezima i financijama...ti se ipak na drugim postovima raspituješ o o mogućnostima korištenja poreznih olakšica....
Uzmi malo literaturu pa se obrazuj.
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:09   #49
Edgare, nemam više vremena za prepucavanje. Samo me čudi kako si ti uz sav taj važan posao koji radiš možeš priuštiti cijeli dan visiti na forumu? Bolje da paziš što ti radi onih 20 jadnika kojima si ti šef.
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:10   #50
ne brini ti za to

važno je dobro organizirati

naučit ćeš već....dodje to s godinama
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:14   #51
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Šta si ti opterečen tim VUKOM. On ti je s druge strane Drine...pa izvoli
I kako znaš da nisam u poziciji višoj od tog tvog jadnog bratića kojeg si prije par dana pljuvao a sada se njime ponosiš? Svaka čast čovjeku na trudu. Želim mu iskreno još više uspjeha, al ti kao njegov rođo.....
I uz sve to znanje o porezima i financijama...ti se ipak na drugim postovima raspituješ o o mogućnostima korištenja poreznih olakšica....
Uzmi malo literaturu pa se obrazuj.
ne znam po čemu si zaključučio da pljujem baš njega

Vuka spominjem, jel bi ti mogao biti neki uzor, bar što se čitanja tiće...nitko drugi mi trenutno ne pada na pamet koji bi ti oko toga mogao pomoći

uopće ne tvrdim da sam neki porezni/financijski stručnjak, neznam ni odakle si to isčitao

nisam se raspitivao o mogučnostima korištenja poreznih olakšica već o hebenom vlasničkom listu, jer nisam našao podatak...ne stariji od x vremena
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 16:59   #52
Evo i moj komentar o ŽO i investicijskim fondovima:

- imam 26 godina, 2 police ŽO (1 običnu i 1 sa udjelom u inv.fond), a još i uplaćujem u inv. fond,

- zašto ŽO? Pa meni je to nešto normalno, moji su to radili, ne radi dobiti, radi poreznih olakšica..., već da bi osigurali obitelj u slučaju da im se nešto dogodi, odnosno da imaju neki iznos sa strane u slučaju doživljenja. Nikada na to nismo gledali kao na trošak, niti nam je ikada palo na pamet podignuti te novce i ono otići i kupiti auto...
Dogodilo se da je majka umrla, ostale smo nas 3 (školarke) i otac sa jednom plaćom, kućom pod hipotekom (u ratu ostali bez svega i krenuli ispočetka) i sl..
Novac od osiguranja bio je nama za daljnje školovanje, završile fakultete, upisale magisterije i sada ljepo ulažemo u inv. fondove, ali i dalje imamo i police ŽO.

I dobro su rekli neki, ŽO nema nikakve veze s dobiti. Ono ti pruža sigurnost kako kaže i sama riječ. Ipak mislim da je obitelj na prvome mjestu, daleko iznad svih novaca i materijalnih bogatstava.

A tko hoće samo zaradu, ima inv. fond.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:23   #53
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
Evo i moj komentar o ŽO i investicijskim fondovima:

- imam 26 godina, 2 police ŽO (1 običnu i 1 sa udjelom u inv.fond), a još i uplaćujem u inv. fond,

- zašto ŽO? Pa meni je to nešto normalno, moji su to radili, ne radi dobiti, radi poreznih olakšica..., već da bi osigurali obitelj u slučaju da im se nešto dogodi, odnosno da imaju neki iznos sa strane u slučaju doživljenja. Nikada na to nismo gledali kao na trošak, niti nam je ikada palo na pamet podignuti te novce i ono otići i kupiti auto...
Dogodilo se da je majka umrla, ostale smo nas 3 (školarke) i otac sa jednom plaćom, kućom pod hipotekom (u ratu ostali bez svega i krenuli ispočetka) i sl..
Novac od osiguranja bio je nama za daljnje školovanje, završile fakultete, upisale magisterije i sada ljepo ulažemo u inv. fondove, ali i dalje imamo i police ŽO.

I dobro su rekli neki, ŽO nema nikakve veze s dobiti. Ono ti pruža sigurnost kako kaže i sama riječ. Ipak mislim da je obitelj na prvome mjestu, daleko iznad svih novaca i materijalnih bogatstava.

A tko hoće samo zaradu, ima inv. fond.
Zašto su onda izmišljene fond police?
Osiguranje je jedno, investiranje drugo,
dva proizvoda u jednom, jel to baš najpametnije?
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 07:35   #54
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Zašto su onda izmišljene fond police?
Osiguranje je jedno, investiranje drugo,
dva proizvoda u jednom, jel to baš najpametnije?
Zato da bi izigrali državu. Ulažeš u fond, a priznaje ti se kao porezna olakšica.
LionKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 09:48   #55
Quote:
LionKing kaže: Pogledaj post
Zato da bi izigrali državu. Ulažeš u fond, a priznaje ti se kao porezna olakšica.
ili da zastario proizvod poput ŽO osuvremene i učine ga zanimljivim širokom puku?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 11:05   #56
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
poslala sam upit mailom u allianz da li mogu svoju postojeću, običnu policu ŽO "prenamijeniti", odnosno preformulirati u investicijsku policu koju nude - Duo Life.
Jest da su vezani za trome fondove ZB investa (euroaktiv i global), ali opet.. i to je dugoročno bolje od same police.
baš me zanima što će mi odgovoriti.
Inače, policu plaćam od 01.08.2004, tako da vjerojatno ništa od otkupa ..
ne znam ovaj pojam kapitalizacija police.. što je to?
dakle, trebalo im je, ali ipak su odgovorili.
citiram:
..."Sukladno niže navedenom želimo Vas obavijestiti kako je moguće jedino
zatražiti otkup police osiguranja života , te isplaćeni iznos
investirati u proizvod DuoLife koji se sklapa isključivo u Zagrebačkoj
banci d.d..

Svakako želimo napomenuti kako je otkup nepovoljan za Vas i predlažemo da
ukoliko ste u mogućnosti paralelno otvorite i policu DuoLife. Ukoliko želite
informativni izračun otkupne vrijednosti police osiguranja života svakako
nas možete kontaktirati."

e sad, pitam ja Vas što da napravim?
ne da mi se više plaćati 500 kn mjesečno "običnu" policu, ne daju mi da je preoblikujem, a ako zatražim otkup police spušit ću tko zna koliko love...

razmišljam o tome da pregrizem izgubljenu lovu i svejedno zatražim otkup police (iznos ubacim u fondove i čekam da se namiri gubitak) i ugovorim neku novu s investicijskim ulaganjem (tipa Grawe ili već spomenuti Triglav), na duži period, s nižom mjesečnom ratom.... Nije mi bitno sto krecem iz pocetka s policom OŽ jer nju smatram isključivo osiguranjem, a ne štednjom.

ili da sve zaboravim, i dalje plaćam Allianz policu do 2019.. a za fondove što ostane...
što mislite?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 11:18   #57
Paaaa, mozes i uzeti riziko osiguranje zivota, otkupiti policu, sibnuti je u investicije i mjesecno dodavati 450tak kuna (koliko ostane nakon sto platis riziko policu) ili vise, zavisno od mogucnosti.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 11:25   #58
@lonicera

znaš šta mene čudi?

kako si mogla potpisati ugovor na x desetljeća a nemaš pojma kaj se dešava kao išta želiš mijenjati po njemu i koje su posljedice toga?

i šta se sad čudiš

ili nisi čitala ugovor/opće uvjete, ili ih nisi razumjela a prodavatelju police nije bilo interesantno ti to ispričati jer si time smanjuje vjerojatnost da uzmeš policu i on pokupi provviziju.

čudim se čudom....kao netko može prezeti obveze na sebe za sljedećih nekoliko desetljeća unaprijed a nezna koje su posljedice ako ih ne izvršava....

strašno.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:43   #59
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
@lonicera

znaš šta mene čudi?

kako si mogla potpisati ugovor na x desetljeća a nemaš pojma kaj se dešava kao išta želiš mijenjati po njemu i koje su posljedice toga?

i šta se sad čudiš

ili nisi čitala ugovor/opće uvjete, ili ih nisi razumjela a prodavatelju police nije bilo interesantno ti to ispričati jer si time smanjuje vjerojatnost da uzmeš policu i on pokupi provviziju.

čudim se čudom....kao netko može prezeti obveze na sebe za sljedećih nekoliko desetljeća unaprijed a nezna koje su posljedice ako ih ne izvršava....

strašno.


a eto... svakome se desi..
bilo to prije tri godine, a ja mlada i neinformirana, svi oko mene ugovarali police ŽO - kao to ti je super stvar, ne daj bože nekog zla, moraš to napraviti...!!!
i otišla ja u banku na jelačić placu, gospođa mi sve to lijepo ispričala , mene ekonomske kalkulacije nisu baš previše zanimale - osim one:

- uplaćuješ 15 godina
- za to vrijeme si osiguran u slučaju smrti, nezgode,teške bolesti, liječenja i sl.
- u svako vrijeme možeš policu "zalediti"
- u svako vrijeme možeš policu otkupiti ( ali ne kažu da je to izuzetno nepovoljno jer ti maznu xy kuna)
- ako sve prođe ok, nakon isteka isplaćuje ti se sve što si do tad uplatio + zarada koju je ostvarila osig. kuća za to vrjeme.

Više od toga nisam ni htjela znati, ugovorila policu... i eto..

U međuvremenu došle do mene nove informacije i mogućnosti, i sad sam tu gdje jesam, pa vas kolege molim za SAVJET I POMOĆ, a ne za čuđenje i kritiziranje kako sam tako nešto mogla napriviti...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 12:48   #60
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
- za to vrijeme si osiguran u slučaju smrti, nezgode,teške bolesti, liječenja i sl.
I to je i biti police ŽO i točka.
Zato je imaš i imaj je i dalje (zato je i ja imam!), za buksanje love imaš milijardu i jednu drugu mogućnost.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.