Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2007., 10:30   #61
Ne tužim se!

Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
nije da te provjeravam, ali od kud onda platis vrtic
Moje kolege i kolegice čuvaju cifre i isplatne liste kao da su ne znam šta. Ja nisam takva. Radim za Melanie, da nemam nju bila bi na brodu i ne bi me bilo briga za novce, niti bi mi tribali plaćat za rad na brodu jer taj posao volim, ali kako imam nju...

Cijelu moju isplatnu listu možete pronaći na postu vezanom za porez na dohodak. Tamo sam pitala ekipu da mi dadu savjet trebam li to nešto xy radit u veljaći i rekli su mi DA.
A ide vako: 4300kn - stanarina, voda, smeće i tv 900kn - struja 300kn - telefon 50kn (nemam fiksni, samo mobitel) - čokolino 100kn - mlijeko 200kn - meso 200kn - dnevna hrana (kruh, sir, salama, neki slatkiš ili smoki) 600 kn (20x30) - gorivo 150kn - autobusni pokaz(ako auto ne upali) 190kn - vrtić 450kn - vlažne maramice 20kn - kemikalije (prašak, PUR, wc papir, kuhinjski ručnici, Woolite, Wanish, Domestos, Calgon, Penaten, Strepsils, Prospan, itd. naravno, ne svaki mjesec, stoga srednja cifra za ovo bi bila) 200kn, stambena štednja 400kn - nepoznato (sladoled, rafaelo, Dorina, okrugli smoki ,voće, povrće, flomasteri, blok za crtanje, lize, Hlapić sok i sve drugo šta joj prođe kroz glavu, a bila je dobra pa dobije) 200kn - sezonski troškovi (krema za sunčanje, buveli, papuće za plažu, patike, zimske patike, rukavice, šal, hulahopke deblje, šešir, itd) 200kn

i tako od plaće mi ostane za ić u život ( )
e sad di mi je digitron...


drums please
ako mi je digitron točan (iz China shopa je, ko ima Casio nek provjeri) 140kn.

tih 140 kn mi je potrebno za npr. ovaj mjesec mi se pokvario žmigavac, pa kiler. Prošli sam mjenjala akumulator. također sam htjela Melanie kupiti kvalitetnije patike i tu je ošlo 300kn (Bambi, našla njihove najjeftinije)... itd.
Napomena: NE TUŽIM SE! Moja poznanica radi u smjenama 8 sati plus subotom i plaća joj je 2700kn. Užas. Ovaj post govori o kvaliteti vrtića i odgoja i njegovom utjecaju na budućnost djeteta. Mene je mate ubijala da sam svaki dan bila ljubičasta, pa san ispala ovakva, znanje super, inteligencija super, socijalnost nula. Nekog drugog je mama volila, a sad ima 30god i ima prijatelje i ekipu, ali živi s roditeljima, mama mu pere robu i kuva ručak, a čača daje za gorivo (?? ??)

Roditelji trebaju imati mega kompjuter u glavi da bi sve situacije s djetetom pravilno rezumirali i u istoj sekundi pravilno reagirali. I meni se zna desit da skoro zaplačem kad stavim tek opranu i osušenu čistu prostirku na kauć, a nakon pet minuta Melanie je prolije sokom ili išara flomasterom. Svojom reakcijom na neki način pokazujem da mi je kauć važniji od nje tako da je u poćetku kad bi nešto šporkala odma krenula u plač i kroz suze izgovarala "Nisam tila, oprosti" a sad kad sam se iskontrolirala govori "mašina će to oprat, mama, mašina će" tako da ni to nije dobro, ali neku sredinu ću valjda pogodit ? ?

Ali imam pitanje i molim odgovor, nadovezuje se na post:
Ne tražim sad detalje i opširno, samo u kratko opišite Varoš, Veseljko, Tintilinić, Pčelica, Ciciban i Građa, Vi koje/i ste iz Šibenika. Samo okvirne savjete/opise da znam šta me čeka.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:39   #62
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Ali imam pitanje i molim odgovor, nadovezuje se na post:
Ne tražim sad detalje i opširno, samo u kratko opišite Varoš, Veseljko, Tintilinić, Pčelica, Ciciban i Građa, Vi koje/i ste iz Šibenika. Samo okvirne savjete/opise da znam šta me čeka.
nemam pojma, ali izdvajam ovaj dio jer se stopio s kalkulacijama, ako netko ima podatke
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 10:42   #63
Ok. Nitko ne odgovara.... možete li mi makar reći kakav je vrtić kod časnih? jedni kažu super, aneki su neodlučni, ali sve su to izjave od osobnog iskustva prije dvadeset godina... Kako je stanje sad?
'
Poruka svim forumašima od Melanie:


sščp89šbhjhn.-ž2zzzzzzzzzzzzzzzoiussssssssssssssssssssssšššš
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:04   #64
Dijete moje prijateljice je islo kod časnih, bili su jako zadovoljni. Klinac sad ide u drugi osnovne, s tim da je krenuo godinu dana kasnije u skolu jer je hiperaktivac. Po rijecima moje prijateljice, casne su bile ok, pazljive i strpljive s djecom.

Moj savjet, odi, pa vidi iz prve ruke kako to izgleda. Barem si sigurna da nece pusiti. Zao mi ej sto ti ne mogu dati vise informacija. Ja znam ponesto o tom vrticu i o Kućici na Šubićevcu (sto mislim da ti bas i ne odgovara ako nemas auto).

Sretno
 
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 10:30   #65
Danas počinje borba. Idem u Varoš, a prijateljica u Građu. U časnik sestara ima lista za godinu unaprid tako da tu nema teorije.

Držte fige ekipa, u podne nakon što završim predavanje i pošaljem ekipu na pauzu za ručak idem u Varoša sa zamolbom. Javim se naravno sa rezultatima. Čovječe, veća me trta sad nego pred usmeni ispit iz matematike na 4 godini faksa
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 12:49   #66
Znate onaj osječaj kad znate da ste točno riješili sve zadatke na zadnjem kolokviju iz matematike, a profesor dođe i kaže, ovo je bilo dobro, ali morate još malo utvrditi gradivo, dođite za tjedan dana opet, pa ćemo upisat ocjenu... (da makar ima smajlić koji plaće pa se utopi u vlastitim suzama, tako se sad osječam...)

Voditeljica vrtića je bila na bolovanju i vraća se danas u 15:30h. Tako da ću još par uri biti na iglama (kojim iglama, ..)

Neću pravit nered na postu, ali zamislite da umjesto ovog "a" ima jedno miljon aaaa napisano. Tako mi se sad osjeća svaka molekula aaaaaaaaaaa upomoć
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:19   #67
Strpljena...spašena....

smiri živce, držim fige da Malenu uspijes prebacit.
 
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:19   #68
Plaćem. Katastrofa.

17 na listi čekanja.

__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:25   #69
zaposlena, samohrana majka, bez potpore obitelji 17.?
predizborno je vrijeme, ja bih na tvom mjestu u neki izborni stozer, adeze, ezdepe, nebitno, gradskim celnicima s prijetnjom da ces ih dat u novine.

je blef, ali velika je vjerojatnost da ce upalit
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:29   #70
potpisujem putnicu (lukavicu jednu )
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 08:03   #71
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
zaposlena, samohrana majka, bez potpore obitelji 17.?
predizborno je vrijeme, ja bih na tvom mjestu u neki izborni stozer, adeze, ezdepe, nebitno, gradskim celnicima s prijetnjom da ces ih dat u novine.

je blef, ali velika je vjerojatnost da ce upalit
Baš sam mislila dat oglas u novine, nešto u stilu: Prodajem svoj glas onoj stranci koja omogući mom djetetu upis u gradski vrtić do 1.12.2007. Bez obzira na političke stavove stranke, spremna sam ih sve javno podruprijeti. HITNO. Ponuda vrijedi još samo jedan dan!

Ali neću se tako medijski eksponirat. 24 sata bi me stavili negdi na 45, 50 stranicu i to bi bilo to. Nije toliko problem sredit sam upad, treba to napravit tako da je tete u vrtiću i ostali roditelji ne gledaju "a evo one šta je upala priko veze". Znate kako se osjećate kad neki doktorov xy uđe priko reda ispred vas? Sad zamislite da takav osjećaj traje tri godine i da ga usmjerite prema djetetu? Some things should be avoided!
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 08:37   #72
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Ali neću se tako medijski eksponirat. 24 sata bi me stavili negdi na 45, 50 stranicu i to bi bilo to. Nije toliko problem sredit sam upad, treba to napravit tako da je tete u vrtiću i ostali roditelji ne gledaju "a evo one šta je upala priko veze". Znate kako se osjećate kad neki doktorov xy uđe priko reda ispred vas? Sad zamislite da takav osjećaj traje tri godine i da ga usmjerite prema djetetu? Some things should be avoided!
koka, ovo sto pises potpuno je nebitno i samo tvoje, iznutra

da mame gledaju druge mame ispod oka dovoljno je i da imaju moderne cipele,
da tete ogovaraju roditelje dovoljna je cinjenica da jedno jutro dijete dodje nepocesljano, razloga ce uvijek biti. ali dijete je drugo, nece se na njemu iskaljivati.

osim toga, doli je itekako puno nezaposlenih majki koje uredno ostavljaju djecu u vrticu i setaju po kavama (ne da mislim da je ovo lose, nego vise...i ja bi tako ), samo sto si ti fokusirana na sebe i svoje dijete, pa to ne vidis.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)

Zadnje uređivanje putnica : 30.10.2007. at 10:42.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:21   #73
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Baš sam mislila dat oglas u novine, nešto u stilu: Prodajem svoj glas onoj stranci koja omogući mom djetetu upis u gradski vrtić do 1.12.2007. Bez obzira na političke stavove stranke, spremna sam ih sve javno podruprijeti. HITNO. Ponuda vrijedi još samo jedan dan!

Ali neću se tako medijski eksponirat. 24 sata bi me stavili negdi na 45, 50 stranicu i to bi bilo to. Nije toliko problem sredit sam upad, treba to napravit tako da je tete u vrtiću i ostali roditelji ne gledaju "a evo one šta je upala priko veze". Znate kako se osjećate kad neki doktorov xy uđe priko reda ispred vas? Sad zamislite da takav osjećaj traje tri godine i da ga usmjerite prema djetetu? Some things should be avoided!
ma preko koje crne veze?! izborila si se za svoje pravo, curo. preko veze su upali drugi, samo oni to poskrivećki. a za 24, javi se na PM, oni ti vole priče o djeci.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 08:40   #74
Di je muž koji se kupa u novcu kad ga trebaš???

Pozdrav svima!

Evo zadnjih vijesti: nema šanse dok ne dođu regularni upisi u petom mjesecu. Zadnja šansa je da odem direktno u gradsku upravu i to sad upravo idem učiniti. Nemojte se ponadat jer zadnji put kad sam išla u gradsku upravu, išla sam za socijalan stan, i gradonačelnica mi je rekla da samci i bolesni ljudi (kao stariji ljudi) imaju prednost. Za bolesne sam shvatila, ali da samci imaju prednost pred samohranim roditeljem to mi još nije leglo... a da bi došla na razgovor s njom prijavila sam se dva mjeseca ranije...

da mi je osvojit na lotu,,,,,
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 10:57   #75
Savjet: nek ti dijete bude tamo gdje je dok ne upadneš u gradski vrtić... a tamo se konstantno javljaj jer puno njih koji su na čekanju znaju odustati (snaći se<) U našem vrtiću djeca znaju biti primljena i pred kraj godine. Samo se ti njima redovito javljaj! Pošalji im i pismenu molbu za upis, navedi sve i svašta u njoj...
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 15:46   #76
Pustite da Vam svira u podlozi dok čitate ovaj post : http://www.youtube.com/watch?v=hqwyN9jdg10


Jaslice Tintilinić!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pedagoginja koju pitam za savjete mi je danas kad je išla po svoje dijete pitala tetu u jaslicama može li me staviti na čekanje, kad ono, ima jedno mjesto viška!!!! Mogu dovesti svoju curicu odma u ponedjeljak. U ponedjeljak ću otić po sve dokumente i pitat jel mi mogu sačuvat misto do 1.12. (jer imam cili 12 godišnji, tako je tad mogu malo po malo dovodit u novo okruženje, nije dobro da je odma uvalim u nepoznato na 8 uri).
Inače, to su jaslice, pa nema baš mogučnost razvoja jer će svi bit mlađi od nje, i nemaju baš igre i zadatke za razvijanje, već je sve bazirano na brisanju nosa, oblačenju gaća i tako tim osnovama, ali sve će bit lakše kad bude u sustavu.

Ne mogu vjerovati. Saznala sam da prebačaj iz jednog u drugi gradski vrtić je jako jednostavan, kad si u sustavu. Kad dođe 5 mjesec mogu je prebacit u drugi vrtić (jer su ovo ipak jaslice)...
Imaju dvorište, i što je još važnije kćer od pedagoginje ide u te jaslice i ona kaže ako ona kaže da je onda sve je na meni, samo sad moram raditi raditi i raditi na odnosu i komunikaciji s Melanie.

Još imam strah da će ovaj prebačaj imati negativan učinak na Melanie ili da će se u ovim jaslicama nešto strašno desiti i da ću požaliti, ali život je rizik, nažalost, učinit ću ga u ime Melanie i zauvijek snositi odgovornost za posljedice......

Dajte mi pomozite? Da li sam učinila dobru stvar ili sam duboko zaglibila u svoje greške?

Pogledajte prvi post i razlike koje sam navela između privatnog i gradskih. Da li sam učinila dobru stvar za svoju ljubav?

Da li ima tko iskustva sa djetetom koje je više puta mijenjalo vrtić? Kakva mu je sad psiha? Jel ima kakvih caka i kvaka?
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:06   #77
Moja iskustva govore da većina djece nema problema s prelaskom u drugi vrtić... i tako je ne možeš ostaviti u jaslicama do 6. godine. Bitno je samo da ne ptretjeraš sa svim tim prebacivanjima i da prije 5. mjeseca obiđeš vrtiće i raspitaš se o njima da točno znaš što tražiti... Budi odlučna i ne razbijaj glavu previše.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 19:56   #78
mene je zgrozila ona '' da po cijele dane gori tv u vrticu i da djeca hipnotizirano gledaju ''zabranjenu ljubav''....
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:02   #79
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
mene je zgrozila ona '' da po cijele dane gori tv u vrticu i da djeca hipnotizirano gledaju ''zabranjenu ljubav''....
I mene kao odgojiteljicu... strašno..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 17:30   #80
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Pustite da Vam svira u podlozi dok čitate ovaj post : http://www.youtube.com/watch?v=hqwyN9jdg10


Jaslice Tintilinić!!!!!!!!!!!!!!!!!

Još imam strah da će ovaj prebačaj imati negativan učinak na Melanie ili da će se u ovim jaslicama nešto strašno desiti i da ću žaliti, ali život je rizik, nažalost, učinit ću ga u ime Melanie i zauvijek snositi odgovornost za posljedice......

Dajte mi pomozite? Da li sam učinila dobru stvar ili sam duboko zaglibila u svoje greške?
Da li ima tko iskustva sa djetetom koje je više puta mijenjalo vrtić? Kakva mu je sad psiha? Jel ima kakvih caka i kvaka?
ej, mare...dobre vijesti

vjerujem da nisi pogrijesila.
djeca prihvacaju promjene onako kako im mi to predocimo, ako smo nesigurni i u strahu, oni to osjete i pokupe, pa je i privikavanje teze, ali u pravilu dobro prihvacaju promjene, osobito one na bolje.

u jaslicama moze dobiti dodatnu motivaciju ako se tete budu prema njoj postavile da ona zapravo "pomaze" oko malih beba, a i 6 mjeseci do premjestaja ti ostavlja mogucnost da joj probas objasniti da ce samo malo morati biti s bebama, a onda ce ici u drugi vrtic.

predstaviti joj to kao jedan nivo igrice koji treba odigrati.

sretno
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.