Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2003., 09:27   #1
Arrow "Frekvencija čuda"

Miris, okus, i zvuk imaju jedno zajednički svojstvo da nas barem za tren mogu prisjetiti nekih događaja i vratiti nas u taj dio naše prošlost.
Bilo to dobra ili loša iskustva, uvijek su povezana s nekim našim osjetilom. Ostaju neobrisana i povezana u našoj memoriji, pa je dovoljno i mrvičak mirisa, okusa ili jedan suzvuk da se sjećanja vrate.
Jedna knjiga je mene prisjetila na jedan događaj. Zanimljivo je da je autor te knjige imao isti događaj kao i ja.
Pa me je to , kao i "madlen" kolačići prisjetilo ..........

Vrtilo se ovdje na ovim prostorima dosta priča oko čuda.
Čudnih pojava, neobjašnjivih stvari, koja se u stvarnosti događaju
a koja su teško ili nikako objašnjiva. Ona koja ostave trag u nama, a mi ih razumom ne možemo dokučiti. Trenutak kada se nađemo s onu stranu ogledala u svijetu ili pokraj dio svijeta koji je toliko različit od našeg, a koji negdje postoji, neovisno od nas.

Neki su poricali njihovo postojanje, tražili razna druga objašnjenja, povezivali ih sa običnim događajima, proglašavali fantazijom, dok su neki pak pridavali tim događajima svojstva mistike.
Rijetki su o svojim doživljanim čudima pisali. Možda zbog straha od moguće reakcije, ili stida, možda što i sami ne znaju što i kako da si to objasne, pa potiskuju i ne rovare po sjećanju, ali malo njih je iskreno ispričalo svoj događaj. Kritika je kao i obično bila uvijek usmjerena od strane onih koji nisu nikad prošli slično iskustvo.

Knjiga koju čitam nagnala me je i potakla da ispričam jedan događaj, no vjerujem da je taj događaj započeo jednog dana ali da nikad nije završio. I da još uvijek traje.
Prije dosta godina iznenada je umro jedan moj ukućanin. Noć nakon tog događaja, "sanjam" tu osobu, da satima razgovaramo držeći se za ruke i sjedeći u jednoj tamnoj prostoriji, scenografije kao na pozornici. On mi objašnjava razlog svojeg odlaska, ali i moju budućnosti. Ali moje sjećanja je brisano........Sljedeći dan, pričam to drugom ukućanu , i on je imao isti taj događaj (san). Isti scenario, isti prostor, ali ne ja već druga osoba. I ta osoba se ne sjeća........razgovora,
i njoj je brisano sjećanje.
Nakon par godina prolazim jednu dublju krizu u životu. U trenutku kad lagano gubim kompas, pojavljuje mi se opet u snu, ista osoba, i daje mi smjernice...........priča nije gotova ona zapravo nema kraja, jer u bilo kojim kriznim trenucima, ta osoba se opet pojavljuje.

Čudo ili ne, djelotvorno je i funkcionira.
Skeptici kažu da čuda ne postoje, oni koji su to iskustveno prošli tvrde drugačije. Ipak smatram da za čuda (kao i za sve u životu), mora postojati neka otvorenost, manevarski prostor. Sada više nego ranije, spremna sam to prihvatiti.

Neki se trude da "frekvenciju" na kojoj su moguća čuda prilagode svojoj osobnoj frekvenciji. Baš kao na radiju. Zbog boljeg prijema, ne uviđajući da je to obrnuti
proces koji traje, i prije nego što smo svjesni da takvo što postoji.
Jednostavno tijekom vremena otvara se mogućnosti prijema bez da bezglavno i nasilno pokušavamo slušati nešto što zapravo i ne čujemo razgovjetno. A kada se ne čujemo razgovjetno, onda ni ne možemo reproducirati, niti shvatiti.
Naša osobna frekvencija sama se polagano prilagođava frekvenciji čuda, a to sve prati naš osobni rast, kao i sve bolja kvaliteta prijema.
Teško je opisati događaje koje su subjektivne prirode i koji su ustvari toliko osobni, jedinstveni i zapravo intimni. U njima teško da ima pravila, formula, stereotipa. Kao što je i zapravo sam naš život.

Izbjegavaju li ljudi otvoreno pričati o tim stvarima iz jednostavnog razloga što nisu svjesni značenja, nesvjesni dobivene poruke, ili sebični pa ne žele podijeliti to iskustvo???

Ili što se njihova osobna frekvencija nije približila frekvenciji na koje smo prijemčivi za takva događanja, pa je svaki takvi pokušaj jednak pucanju u prazno: pa onda nemaju o čemu pričati???

Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 11:49   #2
I see trees of green, red roses too
I see them bloom for me and you
And I think to myself what a wonderful world.

I see skies of blue and clouds of white
The bright blessed day, the dark sacred night
And I think to myself what a wonderful world.

The colors of the rainbow so pretty in the sky
Are also on the faces of people going by
I see friends shaking hands saying how do you do
They're really saying I love you.

I hear babies crying, I watch them grow
They'll learn much more than I'll never know
And I think to myself what a wonderful world
Yes I think to myself what a wonderful world.


Louie...

Čuda su svuda! Dal misliš na ono... "velike istine ne vidimo ne zato jer su daleko... nego zato jer nismo spremni otvoriti oči i ugledati ono što je cijelo vrijeme oko nas"... il tako nešto?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 14:37   #3
Nemruth Dagi: ...pojavljuje mi se opet u snu, ista osoba, i daje mi smjernice...........priča nije gotova ona zapravo nema kraja, jer u bilo kojim kriznim trenucima, ta osoba se opet pojavljuje...

delija:
Kako ja vec 15 punih godina ostvarujem kontakte (ne sa jednom "osobom", i ne u snu) - (i jos nisam zavrsio u ludnici ) - sta vise, ti kontakti su mi pomogli da napisem nekoliko knjiga, i ti kontakti mi pomazu vec godinama da mogu sebi i nekim osobama pomoci sa savjetima (jer im mogu iznijeti vazne podatke iz njihove buducnosti) - to vjerujem u tvoju pricu.

,,,Izbjegavaju li ljudi otvoreno pričati o tim stvarima iz jednostavnog razloga što nisu svjesni značenja, nesvjesni dobivene poruke, ili sebični pa ne žele podijeliti to iskustvo???

delija:
Ni jedno, ni drugo ni trece - vec jednostavno ne zele da se neka duhovno prazna "vodena mjesina" s njima sprda, ili da ih neka druga duhovno prazna "vodena mjesina" ne proglasi ludima (nakon cega mnogi, jesu, a i danas zavrsavaju, SILOM, u ludnici).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 15:23   #4
Quote:
delija kaže:
Kako ja vec 15 punih godina ostvarujem kontakte (ne sa jednom "osobom", i ne u snu) - (i jos nisam zavrsio u ludnici ) - sta vise, ti kontakti su mi pomogli da napisem nekoliko knjiga, i ti kontakti mi pomazu vec godinama da mogu sebi i nekim osobama pomoci sa savjetima (jer im mogu iznijeti vazne podatke iz njihove buducnosti) - to vjerujem u tvoju pricu.

Ni jedno, ni drugo ni trece - vec jednostavno ne zele da se neka duhovno prazna "vodena mjesina" s njima sprda, ili da ih neka druga duhovno prazna "vodena mjesina" ne proglasi ludima (nakon cega mnogi, jesu, a i danas zavrsavaju, SILOM, u ludnici).
Dio istine leži i u tome, ali kada se dostigne određena frekvencija onda sprdačina duhovno praznih "vodenih mješina" kako ti kažeš, ne bi nas trebala zabrinjavati.
Jer ima istina koje nisu za svačije uši, iz razloga što ti ljudi nisu još spremni za to, a pitanje je da li će ikad i biti.

Ipak smatram da su najgori, ne one navedene mješine, već oni koji nazovi tuđe događaje i ono što se proglašava kao čudne i nerazješnjive zgode, iskustva,žele prilagoditi svojoj teoriji i podrediti stvarnosti, pa onda imamo "(o)glasnike gluposti i viših svjetova".
Fanatičnost koji ispoljavaju vidljiva je i u težnji da žele omirisati čudesa pa bilo to i pomoću sile. Zato otvaraju prostor za ulazak osobno ispletenih laži o vlastitoj važnosti i izmišljavaju osobna čudesa.
No zna se da "ruža koja se otvara nasilu nema mirisa".
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 15:28   #5
Quote:
No zna se da "ruža koja se otvara nasilu nema mirisa".
Ima, po zdrobljenoj ruži.

Može pitanjce? Zašto su ti "čuda" toliko važna?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 07:50   #6
Quote:
Gaudrath kaže:
Ima, po zdrobljenoj ruži.

Može pitanjce? Zašto su ti "čuda" toliko važna?

Možda zato što neki odgovori leže u njima, možda zato jer su to znakovi da smo na dobrom putu, m0žda zato jer jačaju našu vjeru, možda zato jer dodatno potiču, možda zato jer jednostavno nam trebaju kao potvrde da nijedna izgubljena bitka u životu ne sužava mogućnost dobrog konačnog životnog skora, možda zato je smo od krvi i mesa i sivih malih čelija a osjećaj čuda ulijeva nadu u sam naš duh, možda da bi se osjećali povlašteni
ali skromni i ponizni naspram doživljenoga...

a možda da bi znali prestati na vrijeme o tome pričati ......da se
ne ponizujemo od neponiznih, neskromnih, neduhovnih i arogantnih pojedinaca......jer što uopće to sve njima znači.....
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.