Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 08:08   #81
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
nemoj nemo...ja vodim maloga kojeg cuvam u te jaslice..moja preporuka je da ne upisujes djete tamo..
tete se stalno mijenjaju,bezobrazne su,dok djeca spavaju,ostave ih same i odu van pusit cigarete..
primjetila sam da klincima ne peru rukice nit ne obrisu kad dodu iuvana..takvi idu jest..a jelovnik je koma...
zivkaju te ako djete place,neznaju umirit djete..dan prije te pitaju kad ces doci po djete..
kazu da ce nazvat kad se djete probudi,pa ne nazovu..
evo mali tamo vec ide 2 mj na privikavanje i nikak se priviknut...
prosotr je mali jako...jedna soba cak i nema prozore...
imaju parkic..al jako oskudan..medu autima..nema hlada,drveca..sve u svemu..kak oces..al ovi nisu zadovoljni


Ja ne kuzim.....zar se nigdje ti "bezobrazni" vrtichi ne mogu prijaviti ili bar oblatiti (kad ochito svi imaju vezu)??????

Ovo je katastrofa.....ima ih josh takvih groznih.....ja uvijek skuzim sve te propuste zbog moje prof deformacije.....i mislim si - pa zar nitko to ne vidi, zar je nekome ovo dovoljno?????

Npr....animatorica u Splitu je dala klincima da od 3 sata rodjenadan skachu na trampolinu 2 sata + da nisu oprali ruke prije pizze....sjedili roditelji vani i gledali djecu....i nitko ni od njih nije sugerirao da operu ruke (pa chak ni za sovje dijete).....i tako 2 rochaksa proshla bez pranja ruku!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 08:10   #82
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
joooj, mislim da netko od mojih kolega ima dijete/djecu tamo. al moram cekat 1.9. jer se onda vracaju s godisnjeg pa ti pitam.
Greshkaaaaaaaaaa..........moja!

Treba mi info o vrtichima The Learning Tree
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 08:40   #83
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim.....zar se nigdje ti "bezobrazni" vrtichi ne mogu prijaviti ili bar oblatiti (kad ochito svi imaju vezu)??????

Ovo je katastrofa.....ima ih josh takvih groznih.....ja uvijek skuzim sve te propuste zbog moje prof deformacije.....i mislim si - pa zar nitko to ne vidi, zar je nekome ovo dovoljno?????

Npr....animatorica u Splitu je dala klincima da od 3 sata rodjenadan skachu na trampolinu 2 sata + da nisu oprali ruke prije pizze....sjedili roditelji vani i gledali djecu....i nitko ni od njih nije sugerirao da operu ruke (pa chak ni za sovje dijete).....i tako 2 rochaksa proshla bez pranja ruku!
moje nije da se petljam..ja samo vodim i odvodim maloga kojeg cuvam u te jaslice..sve sta vidim kazem roditeljima..al njima je svejedno jer im je djete upalo u drzavni vrtic..pa ce pregrmit jos tih par tjedana,samo nazalost,vecina tako razmislja i sretno je da im je djete uopce igdje upisano,pa sute..p.s cijena vrtica u "nemu" je oko 1.500 kn
moji idu u drzavni na jarunu,i nemam ni blizu takvih problema...sve uvijek korektno,moze se dogovorit,kad dodem po djete vidim da teta sjeda sa svima njima i prica/crta..a ne kad dodem da teta sjedi u kutu i rijesava krizaljku dok se djeca mlate...
na tetama se bas vidi koje vole i zele se bavit djecom,a koje su tamo da odrade placu..
kad bi se u mom vrticu dogadalo tako nesto...ja bi se sigurno bunila..
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:33   #84
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
moje nije da se petljam..ja samo vodim i odvodim maloga kojeg cuvam u te jaslice..sve sta vidim kazem roditeljima..al njima je svejedno jer im je djete upalo u drzavni vrtic..pa ce pregrmit jos tih par tjedana,samo nazalost,vecina tako razmislja i sretno je da im je djete uopce igdje upisano,pa sute..p.s cijena vrtica u "nemu" je oko 1.500 kn
moji idu u drzavni na jarunu,i nemam ni blizu takvih problema...sve uvijek korektno,moze se dogovorit,kad dodem po djete vidim da teta sjeda sa svima njima i prica/crta..a ne kad dodem da teta sjedi u kutu i rijesava krizaljku dok se djeca mlate...
na tetama se bas vidi koje vole i zele se bavit djecom,a koje su tamo da odrade placu..
kad bi se u mom vrticu dogadalo tako nesto...ja bi se sigurno bunila..
evo mi se mozemo "pohvaliti" da smo igram slucaja uspjeli upisati malog bas u taj vrtic nemo...
e sad,citajuci ove vase postove mislim da nema roditelja koji se ne bih zapitao sta to tamo djeci rade,ali sta onda kad zbilja drugog izlaza nemas?
mislim,moja zena se vec kako tu tako i na drugim forumima dobrano raspitivala globalno o privatnim vrticima,a i pojedinacno o svakom tako da nismo grlom u jagode uski kad smo upisali malog u nemu....
to s nepranjem ruku,nonsalatnim odnosom teta prema djeci mislim da previse i ne drzi vodu jer bas supruga i ja radimu u blizini vrtica ,a i baka zivi samo par ulica dalje tako da smo si mogli priustiti da taj vrtic vidimo i proucimo i i neposredne blizini..
a koliko smo mi vidjeli djeca se lijepo igraju u onom njihovom ogradenom prostoru,roditelji dovode i odvode djecu bez ikakvih problema i prigovora,cak sam se nadao da vidim nekog roditelja da bar nesto nekoj teti ili ravnateljici prigovori,ali bar mi to nismo uopce vidjeli...
a treba biti i malo objektivan i reci da i nisu sva djeca zlatna.ima svakakvih,zlocestih i dobrih,tuznih i veselih i normalno je da medu takvom djecom nastaju razliciti konflikti i da ne moze bas teta sve to pokriti..
nama je receno da na njih paze 2 tete koje se preklapaju 4 sata radnog vremena tako da su od 10 do 14 sa 2 tete..6 obroka...prostorija za "sportske" aktivnosti..parkic...prostor je solidan(naravno uvijek moze bolje) ali ono sto smo mi vidjeli trebalo bi biti zadovoljavajhuce...cijena je uvijek diskutabilna,ali kad se nesto mora onda ne smije biti skupo...
uglavnom,1.10. je datum naseg prvog dana adaptacije pa nam pozelite sve najbolje da se sto brze priviknemo,na prostor,novo drustvo,tetu i sve ostalo..
noic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:10   #85
zna li netko nešto o privatnom dječjem vrtiću smjehuljica?
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 14:40   #86
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
zna li netko nešto o privatnom dječjem vrtiću smjehuljica?
Ja tu smjehuljicu ne volim, pa ne volim

Zivjela u blizini tog vrticha i vodila klince tamo koje sam chuvala. Sami prostor mi je katastrofa (strme stepenice, igralishte betonsko 2x2 - ni pesa tam ne bi drzala), osoblje tako-tako, predstave na koje sam ishla - tiha jeza (kao sve super, a klince ucjenjuju da izadju na pozornicu )

Znam prichu da su chak tete odgajateljice napravile pakt i otishle od tamo, jer su i za njih uvjeti bili nemoguchi.

Vrtich radi od 7-20h i nitko ne radi po onom da klinci ne bi smijeli duze od 10sati boraviti u vrtichu


Eto.....to ti je moje vidjenje....ne vjerujem da se ishta promijenilo, jer je ista postava (tamo je i dana pashteta klincu od 1 god za uzinu).
Neznam, ja tam ne bi dala svoje dijete ni da je besplatno!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:57   #87
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
zna li netko nešto o privatnom dječjem vrtiću smjehuljica?
Sve najgore što sam mogla čuti o privatnim vrtićima je upravo taj za koji pitaš.

Potpisujem Piu Lollu.

To ti je primjer gdje vlasnica ima jake veze pa vrtić zato opstaje, a ništa u njemu ne funkcionira onako kako bi trebalo. I da, i ja znam da je više odgajateljica otišlo iz tog vrtića.

Neću o konkretnim primjerima, ali nek se zna da to treba zaobilaziti u širokom luku.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 16:02   #88
ok hvala cure na informacijama ...

taj mi je najbliži pa sam htjela vidjeti ...

inače planiram malenog držati doma neko vrijeme .. jer mi je sa godinu dana premali da bi ga dala u vrtić ... godinu će navršiti početkom veljače
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 16:20   #89
Ja imam tek 2 mjeseca staro dijete, a dobili smo upute da ga već sada prijavimo na liste u vrtiće i to po mogućnosti privatne, jer je u državnim premali broj teta na veliki broj djece te da su ti državni leglo boleština.
Budući da ću ja morati ići raditi kada mali navrši godinu dana meni u biti trebaju jaslice. Najviše bi nam odgovarali kvartovi: Stenjevec, Malešnica, Špansko, Gajnice i eventualno Vrapče, Črnomerec i Podsused - dakle tim redom kako sam napisala. Molim vas ne samo za preporuke, već i upute. Dakle, kada i gdje da prijavim dijete na liste!? Da li ima u ovim kvartevima dobrih državnih vrtića? Kakve su cijene državni/privatni?
Meni je, iskreno, najvažnije kakve su u tim vrtićima tete koje čuvaju djecu. Najbitnije mi je da mi je dijete sretno i zadovoljno. Smatram da ako je teta osoba na mjestu da će moje dijete biti sretnije u grupi sa 20 djece nego u grupi sa 7 i jednom groznom tetom.
Isto tako rađe bi odvojila više novaca(ako treba) za privatni ako je doista tako loše stanje u državnim. Najviše vjerujem preporukama iskusnih roditelja. Zato vas molim za pomoć. Unaprijed zahvaljujem!
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 20:18   #90
Ne znam za preporuke,al u Gajnicama ti je jako jako velika navala pa se stvarno moras sto prije prijaviti. Opcenito u zapadnom dijelu grada. Sretno!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:03   #91
Fanika
ja bbi ti u svakom slučaju preporučila gradski vrtić a ne privatni.
U većini slučajeva u privatnim vrtićima je situacija ovakva:
_neadekvatan (premali) prostor
-malo igralište (ako ga upće ima)
-tete se često mjenjaju
-velik broj djece (isto kao i u gradskom)
-nemaju svoju kuhinju pa naručuju catering
-razlika u cijeni je i do 1 000 kn
Po mom mišljenju privatni vrtići su nužno zlo,ako nema mjesta u gradskom vrtiću
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:03   #92
Znam za ljude koji su zivjeli u Stenjevcu.......i nisu nigdje mogli nachi mjesta za klince osim na Chrnomercu vrtich koje drze chasne
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:31   #93
fanika - moja cura ide u špansko u pos - naselju u vrtić "sunčana" i mogu reći samo riječi pohvale - državni vrtić - jaslice su 200 kn - tete su super, trude se, maze, paze djecu, redovno presvlače, nova je zgrada, novo veliko dvorište, svaki dan su vani, adaptacija prošla odlično, moja cura već sada poslje 4 tjedna (od toga je 2 puta bila bolesna) super se uklopila, neplače kad je ostavljam, spava, jede ...jako puno novih igračaka redovno kupuju, jako puno ulažu u dekoraciju hodnika, cijelog vrtića i baš zrači pozitinom atmos. - npr. sada poslje 4 tjedna još uvijek ostaju cijeli dan 2 tete da bilo djeci laške se adaptirati i kažu sve što sada ulože u djecu to će im se vratiti ...

a za tete sve najbolje, nikad ne puste djecu da plaču nego ih nose, tješe itd. kad dođem po helenu djeca su vesela, zaigrana a svi su još mali (najstariji je 18 mjeseci)

uvijek bi više preporučila državni vrtić nego privatni jer svašta sam se nagledala u privatnim vrtićima dok sam tražila mjesto jer smo bili na listi čekanja u sunčanoj...

ali u svim tim kvartovima koje si navela je previše djece i velike su liste čekanja i teško je upasti...

jedini minus je hrana, jako često imaju čokolino za doručak a za ručak sam čitala i pečenku

ali imamo sljedeći tjedan roditeljski sastanak u vezi baš te hrane pa nadamo se da će se i to promjeniti

i normalno veliki problem je što su često bolesni, posebno na početku ali to je mislim tako i u privatnim vrtićima
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 13:21   #94
Jel imaju tetu Maju?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 13:25   #95
Quote:
Fanika kaže: Pogledaj post
te da su ti državni leglo boleština.
:
mene samo zanima,kako su ti koji su ti to rekli mislili da su drževni leglo boleština- zar privatni nisu?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 13:34   #96
Fanika, svasta su ti nabajali.
Zaboravi privatne vrtice, to ti je zadnja opcija.

Beban ti je (ako dobro racunam) rodjen na ljeto - dakle, prijavis ga normalno kad budu upisi u svibnju 2009. za skolsku godinu 2009/2010.
Ljeti su dezurstva i nitko ga nece uzet, nego za tih mjesec-dva uzmi bolovanje, godisnji, angaziraj baku, dadilju... kakogod.
Drzavni jesu prepuni, al drzimo ti fige da negdje upadnete.
Na Crnomerecu se obicno nadje mjesta - Ilica pa prema gradu.

A od bolestina ces se najbolje sacuvati ako budete imali tetu cuvalicu.
Sto je opet prica za sebe...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:06   #97
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Jel imaju tetu Maju?
da, imaju dvije tete Maje - kako to znaš
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:30   #98
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mene samo zanima,kako su ti koji su ti to rekli mislili da su drževni leglo boleština- zar privatni nisu?
Kao da je u državnim ne velik nego prevelik broj djece u grupama pa da iz tog razloga djeca više i češće obolijevaju od raznoraznih bolesti.
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:44   #99
Moja teta radi u spanskom i zove se Maja. Malo je jaca,ima grupu koja ima cca 2 god? Jel je?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 21:02   #100
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Moja teta radi u spanskom i zove se Maja. Malo je jaca,ima grupu koja ima cca 2 god? Jel je?
ne, nije jača i tek je se sada 01.09. formirala nova grupa sa 1 godinu do 1,5 god. starom djecom..mislim da nije to naša teta Maja
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.