Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 13:42   #121
ako je u danasnju cijenu dionica vec uracunata porast cijena nekretnina koje se treba dogoditi onda je valda bolje kupiti nekretninu pa ak ne poraste bar necemo popusiti...

a cijene nekretnina tesko mogu vise rasti....i sad su dosta nategnute...mislim cijena stana koji se izgradi za 1000 eura kvadrat je 2000 eura kvadrat...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:48   #122
A sto mislis, kolika je cijena jedne cokolade, sladoleda, DVD playera, auta kad izadje iz proizvodnje?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:02   #123
3000 kvadrat ce moci kostati samo u najboljim cetvrtima.. ako sad prodajes trash stan jos uvijek dobijes za njega i do 2000eura po kvadratu.. to je neodrzivo..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:03   #124
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
A sto mislis, kolika je cijena jedne cokolade, sladoleda, DVD playera, auta kad izadje iz proizvodnje?
jep..i onda prijevoz , veletrgovci ,mali trgovci s marzama poduplaju cijenu....

stan prodajes direktno potrosacu... jedino ti agencija uzme 2% ako ti je potrebna uopce...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:57   #125
Jedina je razlika što o njihovoj proizvodnoj cijeni ne znaš ništa a o ovoj misliš da znaš pa računaš da te deru. A isto ti rade svi oko tebe.

Jel radiš? Vjerojatno.
E, a, ako nisi znao za svaku stvar koju kupiš u džavi od vlastite plaće kupiš još 2,775 takve stvari državi.

Platiš 50% poreza i prireza od plaće (Dobiješ 50% od 100)
Firma plati još 17% (u stvari dobijaš znači 50% od 117)
Na ostatak od 50% plaćaš PDV za sve što kupiš. Znači, uzmu ti još 11% od tih 50% (sad ide 39% od 117).

I to je bez poreza na dobit koji naplaćuju firmama pa nam one sve redom moraju za barem 20% podignuti cijenu proizvoda. Kada bismo još to uveli, bilo bi to dodatnih 8% na našu štetu.

Onda bi bilo 31% (korisna kupnja) : 86% (porezi, prirezi i razna davanja državi)
86/31 = 2,775


Jel to OK?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:27   #126
studiram , ne radim jos

o proizvodnoj cijeni nesto znam jer mi je stari napravio jednu malu zgradicu a planira jos 2 manje u buducnosti... usto jos prodaje gradjevinski materijal...

neznam bas da firme bas na proizvod dizu i tih 20%, 20% se placa na dobit poduzeca a ne na prodajnu cijenu proizvoda...

i pusti sad drzavu, pricamo o zaradi proizvodaca...proizvodjaci ne duplaju svoj kapital za dvije godine sigurno... s gradjevinom to mozes postici....tj. moglo se... sad vec ide malo teze jer cijene zemljista idu gore a cijene stanova vise nemres tolko dizat....

nadlaje ja bih osobno bio sretan kad bi se to moglo i dalje tak raditi ali mislim da nije realno... procitah da u italiji gradjevinari zarade 25% od investicije...i to bi onak bilo realno...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:55   #127
Ja ti poručujem da građevinari koji rade stanove/zgrade pod hitno trebaju financijske savjetnike.

Pa da vidiš kako se na zgradi zaradi i do 200%. Ali nema veze. Neka se oni drže krampa, jer im financije očito ne idu najbolje.

Više i ljepše za nas koji to znamo, pa kad uđemo u nišu, imamo veći profit.


A po pitanju poreza na dobit, svi ga plaćaju, i onaj tko glinu iskopava, i onaj tko proizvodi ciglu i onaj tko je preprodaje i onaj tko je ugrađuje, pa na kraju i firma koja mi prodaje tu ciglu kao dio stana. I koliko mene to košta? 20% od dobiti svih njih a to nije daleko od onih 20% koje sam računao. Da ne spominjem da se negdje zalomi i obrtnik koji mi računa 50% poreza na dohodak...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:01   #128
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ja ti poručujem da građevinari koji rade stanove/zgrade pod hitno trebaju financijske savjetnike.

Pa da vidiš kako se na zgradi zaradi i do 200%. Ali nema veze. Neka se oni drže krampa, jer im financije očito ne idu najbolje.
wtf?? koju drogu ti konzumiras...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 00:20   #129
Ignorance is bliss. Samo ti živi i dalje u svojem malom kutku i misli da sve znaš.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 08:42   #130
Čekajte je li jučer uopće trgovalo CROR-om???
Mislim da ne...
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.