Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 10:30   #1
ATPL-R-A - Atlantska plovidba d.d.

Sada im je cijena 1700 kn mislite da ce opet skakati bile su nedavno na 1800 a i na 1600. imam neke njihove dionice od starog i on to drzi onako ko srebro a ja mu kazem da mu je bolje prodati pa staviti u fondove. Sto vi mislite?

Pozdrav i hvala
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 18:54   #2
Atlanska plovidba ATPL-R-A

Pozdrav,

Zanimalo bi me misljenje o ovoj dionici. Stanje je da imam nekih 150 komada i sada se razmisljam da prodam i ubacima lovu na fondove pa eto ako ima netko nekakav pametan savjet ili preporuku ali molim vas nemojte se sada tu stavit medusobno prepucavati o nekakvoj gluposti. hvala svima
ing. pero is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.07.2007., 20:57   #3
Quote:
osmicadu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

on to drzi onako ko srebro a ja mu kazem da mu je bolje prodati pa staviti u fondove. Sto vi mislite?
Danas ti je jasno da je stari u pravu.
gendale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:36   #4
Quote:
gendale kaže: Pogledaj post
Danas ti je jasno da je stari u pravu.
Ulozili su u novu flotu, puno brodova, puno tereta, imat ce nove kapacitete, svjetska trgovina raste..stari nema greske! Rast ce jos i vise u slijedecih godinu dana... (naravno to je moje misljenje)
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 10:15   #5
Oni su jedini od brodara koji sire razlicite vrste djelatnosti: brodarstvo, avio-prijevoz, turizam, hotelijerstvo....uvijek negdje mogu uskociti ako treba.
Go AP, go!
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 11:45   #6
Kolika je zapravo prava, realna vrijednost njihovih dionica, zapravo do kuda moze sezati?
Naime, cula sam da slijedi isplata dividende, cca 15 kuna po dionici?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 02:18   #7
Quote:
ing. pero kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanimalo bi me misljenje o ovoj dionici. Stanje je da imam nekih 150 komada i sada se razmisljam da prodam i ubacima lovu na fondove pa eto ako ima netko nekakav pametan savjet ili preporuku ali molim vas nemojte se sada tu stavit medusobno prepucavati o nekakvoj gluposti. hvala svima
Nadam se da nisi ostvario ovaj naum..
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:24   #8
isplata dividende će biti i veća ako u Koreji uskoro krene nova serija brodova...
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:22   #9
gugni brazilac, koliko predvidjaju ovogodisnju?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:27   #10
Sramota je da je chat na ovoj dionici još uvijek na prvoj stranici. Po meni jedna od top 5, ma top 3 najbolje dionice na ZSE

Vjerovatno ne otvara puno prostora za špekulacije i kad ju jednom kupiš to se ne prodaje lako.
gendale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:45   #11
Moram priznati da imam JDPL i ULPL ali ne i ATPL.

A sad mi je malo previsoko prebrzo skočila.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 21:59   #12
Ja jučer kupio po 3549,99.

Pa ćemo vidjet jesam li se zajebo.
__________________
DG
dg-tg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:40   #13
Nema tu zime. Istina da je prebrzo poletila u zadnje vrijeme, ali sve je to s razlogom. Ja sam iz Dubrovnika, pa mi je ova dionica posebno bliska, a znam i malo više o poslovanju same tvrtke. Planovi razvoja su veliki. Osim brodarstva vlasnici su tri hotela, a bit će ih još. Jedan je Hilton Imperial sa 5 zvjezdica, a u druga dva (Lapad i Grand na Lopudu) tek slijedi ulaganje i obnova te pravi poslovni rezultati. Rade novu poslovnu zgradu, nosioci su projekta nove Dubrovačke marine. Eh da, imaju i zrakoplovnu kompaniju, a kupit će ubrzo i turističku agenciju. Konstantan rast brodarina vjerujem ne treba ni spominjati. Uostalom ne bila prva u portfelju Prospectusa JIE i ostalih tek tako.... Ja si ne mogu oprostiti što sam uletio tek na 2300.
gendale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 00:20   #14
I Ilirika JIE je također ima na poziciji broj 1 u portfelju.

Čak i kada ne bi ništa znao o samoj firmi i dionici, činjenica da je broj jedan kod Ilirike i kako kaže gendale, kod Prospija bi mi bila dovoljna.

Ja uletio tek na 2700
goco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 01:25   #15
Dobro jutro budnoj gospodi,

U zadnje vrijeme čini se da se fokus odmakao od brodara,nije mi jasno zbog čega jer praćenjem vijesti čini mi se da taj sektor ima svijetlu blisku budućnost. Zapravo želim se pohvaliti da sam kupio svoje prve dionice i odlučio sam se za Atlantsku plovidbu. Nemam dovoljno vremena da budem uz kompjuter cijeli dan,a nekako mi se čini da daytrading nije za mene. Razmišljeo sam o kupnji još jedne dionice iz brodarskog sektora i 1-2 iz građevinskog sektora,što bi uz HT bilo 4-5 dionica. Svjestan sam da to nije dovoljna diversifikacija, ali sklon sam se prikloniti trendu i za malo veća očekivanja preuzeti veći rizik. Od fondova sam definitivno odustao,smatram da ću više zaraditi ovako. Računam na period ulaganja od 6-7 mjeseci.
Volio bih čuti poneko cijenjeno mišljenje o ovakvoj strategiji.

Lijepi pozdrav
__________________
Rekao sam NE drogama! Ali nisu me slušali...
Boycie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 08:50   #16
danas se isporučuje brod Imperijal, a ima još nekoliko brodova koji će se isporućivati u Koreju.... ova će dionica dobro vućiiiiii....

1)"par informacija od kap. jerkovića s radio dubrovnika - sutra se očekuje primopredaja m/b imperial (novogradnja - panamax - stx panocean korea) - primopredaja 46 prije ugovorenog datuma - brod blizanac m/b libertas je ugovoren na 1 godinu - 77000usd dnevno"

2)"Imperial (75,510 dwt, 14/38.1L 14.5/38.1B, 2007-built) delivery S Korea 19-21 Oct, redelivery Spore/Jpn Rge, $86,000 daily. (Charterer not reported)"

kako kažu "ovo nije savijet nego samo prenosim što znam/proćitam..."
rhino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 09:02   #17
kupi i nećeš požaliti....

Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Moram priznati da imam JDPL i ULPL ali ne i ATPL.

A sad mi je malo previsoko prebrzo skočila.
Prvo lijepi pozdrav Zaf,
mogu ti reći da ATPL-R-A ima lijepu perspektivu i ta će dionica jakooo jakooo vući naprijed. Rođak mi radi u Atlanskoj na kompjuterskoj tehnici/opremanju brodova gdje fakat ima uvid u količinu budućeg obima, posla i dobiti! Možda sam u krivu ali pričekajmo isporuku imperijala pa ili budemo mazali čevape ili držali gaće....

Usput može li kakav savijet vezano za ulpl jer sam "uletio nakon dokapitalizacije ali vjerujem da će "gadura" ipak potegnuti?!
zahvaljujem&pozdrav...
rhino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 09:29   #18
Quote:
rhino3 kaže: Pogledaj post
Usput može li kakav savijet vezano za ulpl jer sam "uletio nakon dokapitalizacije ali vjerujem da će "gadura" ipak potegnuti?!
zahvaljujem&pozdrav...
Pa naravno da hoce. Prije ili kasnije. Uostalom, vec se digla nakon pada na nekih 3300-3400 na cut off dan. Sad je na vec relativno stabilnih 3600. Iako to ne mora nista znaciti...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:57   #19
Quote:
rhino3 kaže: Pogledaj post
danas se isporučuje brod Imperijal, a ima još nekoliko brodova koji će se isporućivati u Koreju.... ova će dionica dobro vućiiiiii....

1)"par informacija od kap. jerkovića s radio dubrovnika - sutra se očekuje primopredaja m/b imperial (novogradnja - panamax - stx panocean korea) - primopredaja 46 prije ugovorenog datuma - brod blizanac m/b libertas je ugovoren na 1 godinu - 77000usd dnevno"

2)"Imperial (75,510 dwt, 14/38.1L 14.5/38.1B, 2007-built) delivery S Korea 19-21 Oct, redelivery Spore/Jpn Rge, $86,000 daily. (Charterer not reported)"

kako kažu "ovo nije savijet nego samo prenosim što znam/proćitam..."
Vijest baš i nije imala nekog odjeka...
Commodore64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:05   #20
Quote:
Commodore64 kaže: Pogledaj post
Vijest baš i nije imala nekog odjeka...
Osjetilo se pred kraj trgovanja kad je vijest službeno objavljena. Malo strpljenja, drugi tjedan opet idemo gore.
gendale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.