Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 14:27   #1301
Kod nas je za tu prvu jaslicku grupu bio prilagodjen meni - mogli smo nositi svoje AD da na tome rade griz dok god se nije dijete naviklo na KM, hranu su miksali ili jako jako usitnjavali, nije bilo svih namirnica unutra i sl.

Doduse znam da je to iznimka jer je rijec o grupi "bebe" (od 6mj), ne o mladjoj jaslickoj. Al da znaju oni iz Rijeke koji eventualno citaju temu i imaju upitnike iznad glave.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:36   #1302
Ja sam skuzila da on zna kaj je kiki jednom prilikom kad smo dali par kuna za neku humamitarku na standu, a zena mu ponudila kiki. I ja pocnem kak "ne fala, nije od to do sada jos jeo",a cujes malog "KIKI!!!!" ja ostala paf. Reko kak ti znas kaj je kiki, di si to jeo - U vlticu osmijeh oko glave.
I tak si je covjek pojeo kiki.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:26   #1303
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Kod nas je za tu prvu jaslicku grupu bio prilagodjen meni - mogli smo nositi svoje AD da na tome rade griz dok god se nije dijete naviklo na KM, hranu su miksali ili jako jako usitnjavali, nije bilo svih namirnica unutra i sl.

Doduse znam da je to iznimka jer je rijec o grupi "bebe" (od 6mj), ne o mladjoj jaslickoj. Al da znaju oni iz Rijeke koji eventualno citaju temu i imaju upitnike iznad glave.

i moja mala je sa 6mj u vrtiću pa joj spremam 2 kašice + AD pa je hrane s tim, ali je med.sestra rekla a zakaj ona ne bi jela što jede ekipa koja ima godinu dana pa sam fraz dobila jer sam joj morala objašnjavat da nije probala sve namirnice i da se neću igrat s tim da možda dobije alergiju o tome da ne može ništa jesti što nije miksano jer se guši neću ni pričat
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:35   #1304
Zapravo jako glupo da nude grupu od 6mj, ali nemaju prilagodjene osnovne stvari za tako male (a HRANA je valjda jedna od najosnovnijih)

Ja imam samo pohvale za organizaciju nasih. Sami su prilagodili jelovnik, sami predlozili AD i to da postepeno uvodimo KM, ta grupa je u sobi imala i ovlazivac zraka bas zbog respiratornih bolesti, prave kinderbedove sa ogradama a ne klasicne vrticke krevetice, prostoriju potupno prilagodnjenu puzavcima i slabim hodacima itd.

Da ravnoteza u svemiru bude zadovoljena, nakon toliko dobrih jaslica, u vrticu nas je potrefilo sve krivo i naopako i tu bi se mogla zaliti na svasta
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:38   #1305
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Zapravo jako glupo da nude grupu od 6mj, ali nemaju prilagodjene osnovne stvari za tako male (a HRANA je valjda jedna od najosnovnijih)

Ja imam samo pohvale za organizaciju nasih. Sami su prilagodili jelovnik, sami predlozili AD i to da postepeno uvodimo KM, ta grupa je u sobi imala i ovlazivac zraka bas zbog respiratornih bolesti, prave kinderbedove sa ogradama a ne klasicne vrticke krevetice, prostoriju potupno prilagodnjenu puzavcima i slabim hodacima itd.

Da ravnoteza u svemiru bude zadovoljena, nakon toliko dobrih jaslica, u vrticu nas je potrefilo sve krivo i naopako i tu bi se mogla zaliti na svasta
ma na vrtić tj. najmlađu jasličku skupinu se ne mogu požaliti jer je sve savršeno, tete su divne, grupa je užasno mala, a s tetama sam se ja dogovorila kako ćemo s ADom i kašicama, ali me sad ta medicinska sestra ubila u pojam
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:04   #1306
kruh uz špagete, kruh uz rižoto. kaj su ti nutricionisti bili napljugani kad su sastavljali jelovnik? svaki dan (uz poneku rijetku iznimku) kruh za doručak, ručak i užinu. dobro da ga nisu stavili i u voćni obrok.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:13   #1307
Baš sam škicnula kod nas, kruh je kod variva. Kod mesa + priloga im ne daju kruh, ni uz tjesteninu s tunom nisu dobili kruh.
Od 5 dana u tjednu kruh je bio za doručak 3 puta, a za užinu isto tri puta. Samo jedan dan je bio kruh i za doručak i za užinu, al tad nije bio za ručak

Inače ja svom doma često uvalim pecivo, nadam se da će se od toga malo udebljati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:22   #1308
jede i moj kruh, ali nikada za ručak bez obzira kaj imamo. do sad se nije žalio.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:56   #1309
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Baš sam škicnula kod nas, kruh je kod variva. Kod mesa + priloga im ne daju kruh, ni uz tjesteninu s tunom nisu dobili kruh.
Od 5 dana u tjednu kruh je bio za doručak 3 puta, a za užinu isto tri puta. Samo jedan dan je bio kruh i za doručak i za užinu, al tad nije bio za ručak

Inače ja svom doma često uvalim pecivo, nadam se da će se od toga malo udebljati :facepalm:
I ja
Al mom ti je večera pol kajzerice sa abc sirom i šalica mlijeka recimo, tak da slabo mi ide debljanje
i čokolino i slatkiše

Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
jede i moj kruh, ali nikada za ručak bez obzira kaj imamo. do sad se nije žalio.
tak i ja, mislim da ne jede u vrtiću iako im je ponuđen, jer nema naviku uz krumpir/tijesto/rižu jesti kruh
uz čušpjaz ni doma ne jedemo ali mislim da u vrtiću jede
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:00   #1310
I kod mene. Ajd pojedi pecivo. Hoćeš čokolade?


I svaki puta kad dođemo do nekog napretka dobije crijevnu virozu

Moj ionak u vrtiću većinu toga ne želi jesti Za doručak i užinu kruh ne smije imati ništa namazano, pa jede čisti...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:03   #1311
Kod nas je kruh isto ponuden uglavnom uz sve. Tu i tamo je nekaj bez kruha - dorucak zganci ili neke pahuljice, riza na mlijelu i sl. Nema ga za rucak uz slozenac od krumpira, povrca i skarpine. Uz integralnu tjestetninu je.
Moj jede kruh za dorucak sa sirnim namazom i nekad za veceru - isto s namazom. To mu je jelo br.1. Uz rucak rijetko.
Nekak ne jedemo doma puno kruha. Iako ga kupujem, najcesce ostane.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:08   #1312
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
I kod mene. Ajd pojedi pecivo. Hoćeš čokolade?


I svaki puta kad dođemo do nekog napretka dobije crijevnu virozu

Moj ionak u vrtiću većinu toga ne želi jesti Za doručak i užinu kruh ne smije imati ništa namazano, pa jede čisti...
moj je sad 2 mj u komadu išao u vrtić i na oko mi se nekak popunio, i sva puna nade sam ga stavila na vagu - 0 kila više! 0!!!!!

A ne jede malo, fakat pojede količinski dobro i svašta jede, i u vritću jede svu hranu... gdje mu to ode nemam pojma
Čak nije ni neko djete koje stalno trčkara ili juri pa da potroši...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:03   #1313
Fran, možda je narastao? :klasa optimist:

Moj je aktivan do kraja. Nema mira sjediti uopće. Ali u vrtiću kaže teta da mu ponude da barem proba jedan zalogaj, iako ga ne tjeraju da jede ako neće.
Npr. variva baš neće, ali mu onda daju da umoči kruh u njih pa tako proba

A kao mali je sve jeo bez problema, negdje do 2.godine
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:33   #1314
moja mala je dobila kilu u prvoj vrtickoj godini, zbog slavnog kruha kako je doma jela minimalne kolicine nikad nije kruh dobivala tako da pojede 6 zlica a ne dvije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:39   #1315
moj za sad stoji s kilama. neka tako i ostane do kraja vrtića.
neki dan došla po njega,a za stolom ostalo nekoliko djece. gledaju u puding, puding gleda njih. i nikako da se prisile zagrabiti ga. bome je trajalo da zagrabe mrvicu na vrh žlice i stave u usta. naravno da ne valja kad su do sad jeli samo onaj gotovi dućanski. za to vrijeme čistačica je jedno tri puta došla da pokupi suđe i kolica.
jedino mi ide na živce kaj ove naše tete tjeraju djecu da pojedu. možda ne do kraja (to ne bih znala), ali sigurno barem dio. bolje da ponude djeci koja bi s guštom to pojela i možda su još gladna.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:42   #1316
ja sam preventivno zabranila tetama da ikad pomisle tjerat ju da jede. iako je politika vrtica bila da ih se ne tjera nego pokusa nagovoriti, za svaki slucaj sam napomenula da im ne padne napamet takva stvar.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:49   #1317
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Fran, možda je narastao? :klasa optimist:

Moj je aktivan do kraja. Nema mira sjediti uopće. Ali u vrtiću kaže teta da mu ponude da barem proba jedan zalogaj, iako ga ne tjeraju da jede ako neće.
Npr. variva baš neće, ali mu onda daju da umoči kruh u njih pa tako proba

A kao mali je sve jeo bez problema, negdje do 2.godine
pa opet bi trebao dobit na vagi da je i narastao?
mislim evidetno je narastao u visinu ali vaga ne mrda
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:53   #1318
Kolko, Fran?

Kruha ima u izobilju i kod nas. Vidi se na maloj... jede sve redom. Previše žitarica se nudi. Srećom, barem ne doručkuje tamo.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:02   #1319
Pa ako je narastao, onda se taj višak koji je dobio rasporedio na visinu i voila, nije teži

Mog u vrtiću jedino ne trebaju tjerati da jede voće, tu je prvi

A najbolje kad ga pitam što je jeo. Kruh. Kruh i čaj. Kruh, jogurt ne.
Juhicu. Ne meso

A kažu mi tete da jako voli salatu, dok doma jede samo paradajz
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:57   #1320
Dijete od 4 godine je upisano u privatni vrtic u Splitu.
Premda sam otvarala temu na prenapucenost vrtica, i prije svega na hranu....
Nikakvi razgovori nit zamolbe nisu pridonijele plodom.
U jelovniku pise jedno a dijete dobije drugo... ili spreme puding ili jogurt za kuci...
A da ne govorim da na 20 djece posluze dvije zdjele voca.. kolicinski 2 jabuke i 3 mandarine..

Svi roditelji nisu zainteresirani za bilo kakve akcije...
Dakle ne ostaje mi nista drugo nego prijavit vrtic...
Dal je netko to radio u splitu i gdje bi to zapravo trebala napraviti.

Unaprijed hvala za informacije

Poslano sa mog SM-A700F koristeći Tapatalk
__________________
You're my end and my beginning
Even when I lose I'm winning....
mania6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.