Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2004., 08:02   #61
Quote:
margarita kaže:
od nashih prijatelja mali je do devet mjeseci sisao svaki sat (po 5 minuta) al savki sat - danju nocu
tak nekak je nocas izgledalo kod nas
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 08:23   #62
Quote:
Winona kaže:
mimi ako se nekome opravadavas, nema potrebe, iz prvog posta je jasno da nisi ni nalik mojoj susjedi ( bivsoj fala bogu)

Moj ide izmedju pol osam i osam navacer spavati, onda jede do ponoci, jednom nocu i ujutro jos, nakon jutarnjég dojenja mama ne zaspi bas uvijek ali on da obicno jos dva sata.
Opravdavam samu sebe jer mi se u poćetku baš nije svidjelo da su oni dvoje sami u sobi, dok je ona imala tek par dana, pokušaje nošenja kindrbet u našu sobu izazvala sam takav revolt kod njega da nije htio uopće spavat po noći, iz neke tuge, žalosti, šta ja znam.......jedno dvije tri noći je dežurao od straha da mu ne odnesem seku, to su se suze kotrljale, poslije kada smo odlućili da će ostati zajedno plakao je od sreće, sunce mamino, no vidim da su ludi jedan za drugim

.....+ toga tvojim postom sam samo htjela reći kako to spavanje izgleda kao možda prisila izvana , ali nije, jer je to bila želja moga sina koja mu je uslišena i sad sretno i mirno čuva svoju seku, ćak me par put došao po mene kad se ona samo meškoljila, a budila se kao i on zbog zubi od 6mj -1god dobila je 8 zubi i sad je privremeno zatišje blago meni
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 14:25   #63
Quote:
mimi2003 kaže:
Opravdavam samu sebe jer mi se u poćetku baš nije svidjelo da su oni dvoje sami u sobi, dok je ona imala tek par dana, pokušaje nošenja kindrbet u našu sobu izazvala sam takav revolt kod njega da nije htio uopće spavat po noći, iz neke tuge, žalosti, šta ja znam.......jedno dvije tri noći je dežurao od straha da mu ne odnesem seku, to su se suze kotrljale, poslije kada smo odlućili da će ostati zajedno plakao je od sreće, sunce mamino, no vidim da su ludi jedan za drugim

jao mimi - shto je meni ovo slatko

sva sam se raznjezhila - sin ti je prava srecica

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 15:56   #64
Quote:
margarita kaže:
jao mimi - shto je meni ovo slatko

sva sam se raznjezhila - sin ti je prava srecica

hvala margie, da znaš i je prava srećica
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 22:24   #65
djeca i popodnevno spavanje

zanima me sa koliko su godina vaša djeca prestala spavati danju tj.
sa koliko godina su prešli samo na noćno sapvanje!?
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 22:31   #66
mali mi ima tri godine i rijetko kad spava danju

misim da u vrtiću, negdje preko tri godine, više ne ćore već gledaju crtiće...nisam ziher

mene zanima više s koliko godina žele sami otići u krevet i sami se uspavati!
ja moram s malim većinom ležati i držat ga za ruku, ponekad odspava četiri sata u komadu, ali onda me traži i jaosigameni ako me nema, jako plače
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 06:57   #67
moj ima 3g i 4 miseca...i josh uvik svaki dan (osim ako je neka poooseeebna prilika) spava popodne pa jedno 3 sata..i nakon toga normalno oko 9 je vech za spavanje...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:07   #68
Kent,imam dvoje djece i radim iste greške s malim kao što sam sa kćeri.
Do njene druge godine smo ju uspavljivali i onda mi kolegoca vrati knjigu koju sam već i zaboravila"Svako dijete može naučiti spavati"i u nepunih sat vremena RADA po pravilu te knjige mi imamo sl.situaciju:Najduže oko 22h mala uzme bebu i kaže Spavat!Ostavimo ju u krevetiću,poljubimo,izmolimo i ona puhne u alarm i kaže vidimo se ujutro!Nikakvo svjetlo nije upaljeno,kaže smeta joj.Al eto,od kad smo joj ukinuli dudu neće ni pod razno,URLA,da spava popodne!danas ću probat sa kaznom ak ne bude htjela spavat tipa:nema Barbie crtić danas itd.
Sad sam se sjetila supruga u toj novoj situaciji,kaže Neće nas valjda nadmudrit dite od 2godine?!
Al kad su mudriji i basta!
Al po noći je ona stara ,dobra curica!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:09   #69
sin mi je prestao spavat u dobi od dvije godine , mislim čak i ranije, ne sićan se
mala ima 3,5 i svako popodne spava 2-3 sata. Ponekad i ja s njom
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:16   #70
Moja (3.9 godina) se budi oko 9 i do 10 navečer se ne gasi. Čak ju je i u 10 navečer teško resetirati. Ne pomaže ni višesatno iscrpljivanje na plaži...
Inače, ova gore spomenuta knjiga "Svako dijete može naučiti spavati" je odlična i efikasna. Istina, kod neke djece neće uspjeti za 1 sat nego možda za par dana ...ili čak više..ali je odlična. Zorno pokazuje da su sva ta držanja za ruke, ljuljanja i sl. velika greška u što sam se i sam uvjerio
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:17   #71
Quote:
Tija kaže:
sin mi je prestao spavat u dobi od dvije godine , mislim čak i ranije, ne sićan se
I moja isto tako Ali je zato onda spavala od 20 do 8

Na mamu je
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 09:30   #72
Quote:
penelop@ kaže:
I moja isto tako Ali je zato onda spavala od 20 do 8

Na mamu je
Znači TIJA I penelope asvim ste to normalno prihvatile?
To vas pitam jer ne znam da l da ustrajem u popodnevnom sapvanju ili da odustanemo'
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 16:30   #73
Quote:
ANABELA kaže:
Znači TIJA I penelope asvim ste to normalno prihvatile?
To vas pitam jer ne znam da l da ustrajem u popodnevnom sapvanju ili da odustanemo'
Ja bih svoju legla oko jedan, ona bi popila sokic i normalno zaspala. Onda je jedan dan popila sokic, ustala se u kreveticu i zvala maaaaama, drugi dan isto, treci..
Sto cu nego prihvatit. Opalit je tupim predmetom pa da zaspi
Ranije je isla spavat (od 7 je vec bio pakao od kenjkanja ali i to je proslo, valjda joj je trebalo malo da uskladi ritam) i to je to.
Dogodi joj se tu i tamo da zaspi popodne i dan danas (skoro 8 godina ima) ali to je kad je totalno umorna ili kad smo na putu pa u autu ubije oko.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 17:39   #74
Quote:
ANABELA kaže:
zanima me sa koliko su godina vaša djeca prestala spavati danju tj.
sa koliko godina su prešli samo na noćno sapvanje!?
moji su ti redovno spavali popodne (12-14) sve do negdje početka četvrte godine života makar se već i prije počela raspadati ta konstrukcija popodnevnog spavanja.Osjete da su dovoljno jaki i priči je kraj......
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 23:59   #75
Quote:
ANABELA kaže:
Znači TIJA I penelope asvim ste to normalno prihvatile?
a što sam mogla? On je uvijek malo spavao, noć je prvi put prespavao bez buđenja sa tri godne , baš me namučio.
Sad ima 7 god i kad mu u 21 sat kažem da je vrijeme za spavanje on koluta očima i kaže 'zar opet, pa spavao sam'
Budi se ujutro u 6-7.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 06:13   #76
Quote:
ANABELA kaže:
Znači TIJA I penelope asvim ste to normalno prihvatile?
To vas pitam jer ne znam da l da ustrajem u popodnevnom sapvanju ili da odustanemo'

jel smin ja jel smin ja...
zapravo mislin da ne treba ustrajat na SPAVANJU, nego na popodnevnom odmoru...Ono..moze se u miru igrati, mozda gledati slikovnice, ili slushati priche sa cda, ali da zna da je to vrijeme kad se ljudi odmaraju...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 07:25   #77
Ma smiš!
Jučer sam ju pustila da ne spava i u 20:30 je kljucala,i inače nije nervozna bila
ako propusti spavanje tako da...
Al Nerea ima pravo -popodne jopj braco spava i ona se tako tiho igra
i priča sa lutkicama kako je on mali pa se odmara a ona je velika pa nema dudu! mudrica
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:58   #78
To ovisi o pojedinom djetetu. Moj stariji je spavao SVAKI dan do 3,5 god a onda jedan dan prestao i -gotovo. Tete u vrtiću su rogoborile , ali nisu mogle ništa , kao ni ja. Mlađi je spavao do nedavno (5.5g.) dok nije jedan dan zaključio da on više ne bi spavao jer je već velik. Nisam ni jednoga silila nego sam poštivala njihove želje. Nametnula bih svoje jedino mlađem djetetu za kojeg bi znala da će poslije biti jako umorno i nervozno.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 17:07   #79
Mojoj su 22 mjeseca i vec neko vrijeme nece da spava popodne. Ako je jako umorna, sama ide u krevet i odspava nekih sat, sat ipo.
Navece smo pomakeli odlazak u krevet sa 7 u 7 ipo sati iako rijetko kad zaspi prije 8-9.

Meni samoj je bilo tesko prihvatiti cinjenicu da ona vise nije mala beba kojoj treba puno odmora i sna.
__________________
***usne vrele visnje***
enigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 17:29   #80
s mjesec dana je prespavao cijelu noc, a sad ima 2 god. , jos uvijek spava cijelu noc i popodne spava od 12-16h
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.