Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2009., 20:44   #1
Toplinska obrada soje

da li se netko razumije u načine toplinske obrade soje i koje su razlike
L ANDREJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:24   #2
U kojem kontekstu točno misliš, sušenje na standardnu vlagu, tostiranje... ? Vrlo si neprecizan za konkretan odgovor.

Spremaš industrijsko ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 18:44   #3
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
U kojem kontekstu točno misliš, sušenje na standardnu vlagu, tostiranje... ? Vrlo si neprecizan za konkretan odgovor.

Spremaš industrijsko ?
Mislio sam na tostiranje soje i extrudiranje soje. U kojem načinu prerade soje, ima više by-pass proteina. Po onome što je dostupno, zaključio sam da je postupak extrudiranja bolji, jer je nemoguće u tosterima uskladiti temperaturu i vrijeme zagrijavanja soje, pa dolazi do uništenja jednog postotka proteina. Kod extrudera je konstrukcijom stroja određeno vrijeme zagrijavanja soje i temperatura, te je sva masa jednako termički obrađena.
L ANDREJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 12:20   #4
Može li objašnjenje na kojoj temperaturi se zagreva soja, i da li se u extruderu soja prvo melje pa onda zagreva ?
Brkic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 19:11   #5
Quote:
Brkic1 kaže: Pogledaj post
Može li objašnjenje na kojoj temperaturi se zagreva soja, i da li se u extruderu soja prvo melje pa onda zagreva ?
Soja se zagrijava na temperaturu od 135 oC. Konstrukcijom extrudera je točno određeno vrijeme zagrijavanja soje, osim toga soju prvo melje i kuha pod tlakom bez prisustva zraka. vrijeme zagrijavanja je točno određeno jer je stalan broj okretaja stroja.Laboratorijskim analizama je utvrđeno da se potpuno uništi tripsin inhibitor.
L ANDREJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:48   #6
Quote:
L ANDREJ kaže: Pogledaj post
Soja se zagrijava na temperaturu od 135 oC. Konstrukcijom extrudera je točno određeno vrijeme zagrijavanja soje, osim toga soju prvo melje i kuha pod tlakom bez prisustva zraka. vrijeme zagrijavanja je točno određeno jer je stalan broj okretaja stroja.Laboratorijskim analizama je utvrđeno da se potpuno uništi tripsin inhibitor.

to isto možeš postići i kod tostera (čak i lakše) pod uvijetom da je napravljen kako spada, problem kod ekstrudera je što tu kvalitetu postižeš SAMO na velikim ekstruderima (1 T/h) Ovi mali prdavci od 50 kg /h ne vrijede NIŠTA jer je vrijeme koje soja provede u pužu prekratko pa se ne zagrije na 130
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 18:56   #7
Quote:
L ANDREJ kaže: Pogledaj post
da li se netko razumije u načine toplinske obrade soje i koje su razlike
Poshtovani gospodine Andrej, posedujem przionu za kafu od 50kg, prziona poseduje elektrichni grejach i termometar sa 31-im korakom programiranja, interesuje me, na kojoj temperaturi i koliko minuta treba da se soja tostira... Do sada sam dobio puno razlichitih informacija, a video sam u vashim prethodnim postovima da se razumete u tehnologiju tostovanja soje, pa bih vas molio da mi pomognete. Unapred zahvalan
Dejka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.