Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 15:53   #561
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovala - ali kupala sam ih u kadi
I moji vole kad imaju puno mjesta u kadi, voda brcka na sve strane, a pogotovo vole kad imaju drustvo u kadi, bilo mm, bilo ja, bilo medjusobno
Pa nije da ne vjerujem i ne kužim čemu ismijavanje, ali meni je nepojmljivo da perem bebu od 2 tjedna u kadi koja je duboka, nisko smještena, kliska, a ja bez iskustva

Osim toga, savjetovano mi je da se dijete u kadu stavlja tek kada može donekle stabilno sjediti tako da meni moje pitanje nije smiješno i dalje ne kužim kako se to u praksi izvodi, niti bih se usudila tako malu bebu prati u svojoj kadi

Svojeg sam u kadi prvi puta okupala sa 7 mjeseci (i sebe skupa s njim). Do tada mi je obična kadica bila super praktična.

Ovaj organizator za torbu, a i torba općenito (moja ima sve pretince tako poredane bez toga) su meni
Bez toga nikuda i štedi vrijeme jer uvijek imam unutra sve rezervno tako da ako trebamo nekamo na kraći put ili u goste, samo pokupim torbu, obućem malca i to je to.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:55   #562
Dragonfly mi svojeg vikalicu kupamo u velikoj kadi od 4 mj Nogice za kadu smo dobili kad je imao 3 mj već i težina vode i težina njega je učinila svoje pa smo ga morali prebaciti u veću kadu U početku smo ga držali a kasnije kad je počeo na trbuhu duže biti bi ga stavili i pazili
Sad kad je pokretan je teško jer se baca . lovi igračke , diže se na noge

Nego da krenem dalje s iskustvom
Minus su mi bili oni ručnici s kapuljačom..to smo koristili skoropaništa Veliki ručnik za plažu nam je bolje psolužio i to ne samo što je bio veći nego nije bio tako tanak
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 20:15   #563
Rucnik smo kupili jedan tu - i taj je koma, tanak i premalen
Al Zato Ikein sa kapuljacom - premrak: debeli mekani frotir i rucnik dovoljno prostran da bebu umotas
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 08:09   #564
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Pa nije da ne vjerujem i ne kužim čemu ismijavanje, ali meni je nepojmljivo da perem bebu od 2 tjedna u kadi koja je duboka, nisko smještena, kliska, a ja bez iskustva

Osim toga, savjetovano mi je da se dijete u kadu stavlja tek kada može donekle stabilno sjediti tako da meni moje pitanje nije smiješno i dalje ne kužim kako se to u praksi izvodi, niti bih se usudila tako malu bebu prati u svojoj kadi
Kad je beba skroz mala samo tusem malo isperem/ugrijem kadu, zacepim, natocim vodu da joj je do uha i polegnem. Nema nikakve veze sto je kada kliska kad beba ionako samo moze lamatati rukama i nogama. Ako se voda ohladi dolijem tople, kad smo gotovi odcepim kadu i izvadim bebu... Hocu reci kupanje u obicnoj kadi je samo mrvu kompliciranije od pranja u lavabou pod pipom, a svakako nema nanasanja vode, nosenja kadice, izlijevanja vode nakon kupanja itd.

Pogotovo nisam nikad shvacala kako ljudi kupaju bebe u kadicama ako koriste kupke, nije valjda da tu kupku ne isperu sa koze? Valjda drze tu kadicu u kadi ili tus kabini no svejedno moras izlijevati vodu pa opet tociti, ovako imam samo cep za maknuti.

Tako da ja te kadice kuzim samo ako imas tus kabinu a ne zelis iskljucivo tusirati bebu (recimo ja moje kad smo na moru iskljucivo tusiram jer u kampu nema kade) ili ako netko ima kupaonu bez grijanja pa da nije prehladno. Za sve ostalo mi se cini samo manje prakticno nego obicna kada. A o savjetima radije ne bih, ja sam se naslusala takvih kretenskih savjeta i to od patronaze, da ne spominjem opcu okolinu, da uopce ne slusam sto mi savjetuju ako nije proslo moj "sanity check"
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 11:27   #565
I meni je kadica za bebe bila totalni promašaj, isto smo bebu kupali u tušu. Ali napisala sam prije, kadica na napuhavanje mi je bila super, za na moru, ili kad smo išli na par dana negdje.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:25   #566
http://www.magicbaby.hr/kupanje-i-nj...nato-surf.html

mi jos koristimo ovu kadicu a mali ima 19 mjeseci. sjednem ga u ovu kadicu u pravu kadu i kupanac... meni je ovo odlicna stvar..
myya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:50   #567
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Kad je beba skroz mala samo tusem malo isperem/ugrijem kadu, zacepim, natocim vodu da joj je do uha i polegnem. Nema nikakve veze sto je kada kliska kad beba ionako samo moze lamatati rukama i nogama. Ako se voda ohladi dolijem tople, kad smo gotovi odcepim kadu i izvadim bebu... Hocu reci kupanje u obicnoj kadi je samo mrvu kompliciranije od pranja u lavabou pod pipom, a svakako nema nanasanja vode, nosenja kadice, izlijevanja vode nakon kupanja itd.

Pogotovo nisam nikad shvacala kako ljudi kupaju bebe u kadicama ako koriste kupke, nije valjda da tu kupku ne isperu sa koze? Valjda drze tu kadicu u kadi ili tus kabini no svejedno moras izlijevati vodu pa opet tociti, ovako imam samo cep za maknuti.

Tako da ja te kadice kuzim samo ako imas tus kabinu a ne zelis iskljucivo tusirati bebu (recimo ja moje kad smo na moru iskljucivo tusiram jer u kampu nema kade) ili ako netko ima kupaonu bez grijanja pa da nije prehladno. Za sve ostalo mi se cini samo manje prakticno nego obicna kada. A o savjetima radije ne bih, ja sam se naslusala takvih kretenskih savjeta i to od patronaze, da ne spominjem opcu okolinu, da uopce ne slusam sto mi savjetuju ako nije proslo moj "sanity check"
Ja sam malca do 7 mjeseci kupala u običnoj plastičnoj kadici na kuhinjskom stolu, okupala malog i odmah u ručnik na drugom kraju stola na kojemu je bilo sve priređeno: od štapića, do pelena i bodića. I prva dva mjeseca sam koristila gazu jer mi je i ta plastična bila kliska, a kamo li ne moja emajlirana kada plus moje neiskusno baratanje malcem.
Koristila sam Welleda prirodnu kupku od eteričnih ulja par kapi koju nije potrebno ispirati i nikada nikakvih problema - kupanje je trajalo doslovno 10 - 15 min. Punjenje i pražnjenje kada bila je uloga oca djeteta.

S obzirom da mi je prvo dijete, ne bih se usudila uopće ga staviti u kadu jer mi je kada toliko duboka da mi je napor ispirati u kadi svileno rublje duže od dvije minute s obzirom da me križa toliko okidaju i gubim snagu i koordinaciju da bi mi se isto dogodilo s djetetom. Dizanje bilo čega iz moje kade mi je katastrofa, a nakon poroda mi je trebalo mjesec i pol da dojdem k sebi pa bilo kakvo napinjanje tipa dizanje i spuštanje djeteta u duboku kadu nije dolazilo u obzir.
Možda je ženama koje imaju pliće kade i koje su više pa mogu kleknuti pored nje stvar jednostavnija - meni je horor.

Otkako pokušava sjediti, kupa se sa mnom u kadi ili ga operem samo tušem po guzi kako si opisala.

Eto, rijetko kada sam čula da žene kupaju malu djecu u kadi i s obziorom na moju anatomiju i anatomiju kade proizlazi i moje čuđenje i kao što je tebi čudno korištenje plastične kade, meni je čudno korištenje velike duboke kupaonske. Osim toga, troši se i više vode.
Naravno, ono što je meni jednostavno, nekom drugom je komplicirano i obrnuto. Nismo svi isti - zato smo ovdje da izmjenimo iskustva.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:06   #568
Quote:
myya kaže: Pogledaj post
http://www.magicbaby.hr/kupanje-i-nj...nato-surf.html

mi jos koristimo ovu kadicu a mali ima 19 mjeseci. sjednem ga u ovu kadicu u pravu kadu i kupanac... meni je ovo odlicna stvar..
a nama ta kadica totalni promašaj
malac uopće nije htio biti u njoj

na kraju sa ga kupala u najobičnijoj plastičnoj kadici koju sam stavila na vešmašinu
__________________
mali ptič
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 11:12   #569
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ja sam malca do 7 mjeseci kupala u običnoj plastičnoj kadici na kuhinjskom stolu, okupala malog i odmah u ručnik na drugom kraju stola na kojemu je bilo sve priređeno: od štapića, do pelena i bodića. I prva dva mjeseca sam koristila gazu jer mi je i ta plastična bila kliska, a kamo li ne moja emajlirana kada plus moje neiskusno baratanje malcem.
Koristila sam Welleda prirodnu kupku od eteričnih ulja par kapi koju nije potrebno ispirati i nikada nikakvih problema - kupanje je trajalo doslovno 10 - 15 min. Punjenje i pražnjenje kada bila je uloga oca djeteta.

S obzirom da mi je prvo dijete, ne bih se usudila uopće ga staviti u kadu jer mi je kada toliko duboka da mi je napor ispirati u kadi svileno rublje duže od dvije minute s obzirom da me križa toliko okidaju i gubim snagu i koordinaciju da bi mi se isto dogodilo s djetetom. Dizanje bilo čega iz moje kade mi je katastrofa, a nakon poroda mi je trebalo mjesec i pol da dojdem k sebi pa bilo kakvo napinjanje tipa dizanje i spuštanje djeteta u duboku kadu nije dolazilo u obzir.
Možda je ženama koje imaju pliće kade i koje su više pa mogu kleknuti pored nje stvar jednostavnija - meni je horor.

Otkako pokušava sjediti, kupa se sa mnom u kadi ili ga operem samo tušem po guzi kako si opisala.

Eto, rijetko kada sam čula da žene kupaju malu djecu u kadi i s obziorom na moju anatomiju i anatomiju kade proizlazi i moje čuđenje i kao što je tebi čudno korištenje plastične kade, meni je čudno korištenje velike duboke kupaonske. Osim toga, troši se i više vode.
Naravno, ono što je meni jednostavno, nekom drugom je komplicirano i obrnuto. Nismo svi isti - zato smo ovdje da izmjenimo iskustva.


Slično je i kod nas! Ja sam svoju curku kupala u njenoj sobici. S jedne strane kadica s druge ormaric s prematalicom i svime drugim sto je potrebno. Koristila sam istu kupku ali sam imala u maloj kantici obicne vode kojom bi ju ipak isprala malo. Kad je prerasla kadicu (oko 6 mj) kupila sam veliku, tu kadicu stavim u kadu natocim vode i pustim da se malo igra, na kraju okupam do kraja i van. Sada joj je malo vise od godine i sest mj pa mi prematalica (i slično) nije potrebna. Sve radimo na stojećki Iako je "velika", meni je kadica ipak sigurnija
Jurya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 11:56   #570
Evo nasih dojmova nakon prvih mjesec dana:
+
Putni krevetic, bez njega ne bismo mogli definitivno. Pored njega drveni je smijesan i nepotreban.
Tetra pelene
Bodici na preklop
Pampers premium care od 2-5 i od 3-6
Pavloviceva mast
Mustelina pjena protiv tjemenica
Neonato kadica
Skarice za nokte
Kuhalo za vodu
Iane nocolic bocice
Nuk duda

Pod minus cu staviti i stvari koje nam definitivno ne trebaju i koje nam zasad ne trebaju pa cu azurirati post za mjesev dana.
-
Sve bocice bez cjevcice unutra, najgore su nam Nuk
Marama za nosanje
Viper
Klasicni krevrtic- jos smo kod mojih roditelja pa ga ne koristimo
Kolica takodjer zasad nismo koristili, em ja zbog teskog poroda nisam bila sposobna za setnju, em je ona non stop u grcevima, em je sezona gripe, em je vrijeme lose. Moja definitivno najbolja odluka je sto nisam kupila kolica s kosarom, zeznula bih se svjetski.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:24   #571
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post

Pod minus cu staviti i stvari koje nam definitivno ne trebaju i koje nam zasad ne trebaju pa cu azurirati post za mjesev dana.
-
Sve bocice bez cjevcice unutra, najgore su nam Nuk
Marama za nosanje
Viper
Klasicni krevrtic- jos smo kod mojih roditelja pa ga ne koristimo
Kolica takodjer zasad nismo koristili, em ja zbog teskog poroda nisam bila sposobna za setnju, em je ona non stop u grcevima, em je sezona gripe, em je vrijeme lose. Moja definitivno najbolja odluka je sto nisam kupila kolica s kosarom, zeznula bih se svjetski.
ovo si super napisala
Quote:
i koje nam zasad ne trebaju
jer vecina mama maramu koristi tek od mjesec i pol-dva, kad se i same malo ohrabre za taj polozaj.
Viper jos i nije za tako malu bebu pa ne bi ni trebao biti pod minus listom.
Za kolica bi opet rekla da je kriva procjena jer se npr moj stariji vozio skoro 7mjeseci u kosari, a vise mi je znacila u ljetne suncane dane nego u hladne.

Nekako si na minus listu stavila sve sto zapravo jos niste ni poceli koristiti. Bas se veselim azuriranoj listi, vjerujem da ce minus postati plus
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:55   #572
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
ovo si super napisala jer vecina mama maramu koristi tek od mjesec i pol-dva, kad se i same malo ohrabre za taj polozaj.
Viper jos i nije za tako malu bebu pa ne bi ni trebao biti pod minus listom.
Za kolica bi opet rekla da je kriva procjena jer se npr moj stariji vozio skoro 7mjeseci u kosari, a vise mi je znacila u ljetne suncane dane nego u hladne.

Nekako si na minus listu stavila sve sto zapravo jos niste ni poceli koristiti. Bas se veselim azuriranoj listi, vjerujem da ce minus postati plus
Ja sam i stavljala sto nam je minus za prvi mjesec, vidjet cemo sto ce nam vrijeme donijeti :-)
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:39   #573
Eh da mi je sad još jedna beba ..u isto godišnje doba da se rodi da možemo sve što imamo iskoristit ...koliko čovjek kao novi roditelj nezna , a koliko si pametniji za svaki sljedeći
dakle minus za debele napuhane jakne ...malac ih je mrzio I to doslovce od prvog do zadnjeg slova Kad bi ga stavili u kolica jakna bi se podigla gore..onak skliska i napuhana nije se dala povući dolje i on bi izgledao ko onaj patuljak iz crtića koji hoda u prevelikom
Dobio je krasnu jaknu i ja mu sličnu veću kupila i to je deračina na kvadrat kad se u to treba obuči
Veliki plus za skafandere, i to one koji nisu jako napuhani i debeli..on je u tome volio biti jer je moga micati rukama i nije bio ko u oklopu
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 11:06   #574
Quote:
*zlata* kaže: Pogledaj post
a nama ta kadica totalni promašaj
malac uopće nije htio biti u njoj

na kraju sa ga kupala u najobičnijoj plastičnoj kadici koju sam stavila na vešmašinu
meni je isto ova kadica mrak
a kad kaže neko malac neće bit u njoj!?
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 11:22   #575
Eh da, promasaj nam je skafander, divan je, udoban, ali jednostavno nismo imali potrebu za njm. I veliki minus bi nam bila izdajalica, ali je srecom nismo kupili, vec posudili.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:20   #576
nuklea ja sam imala 5 i s nijednom nisam ništa mogla izdojiti
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 13:21   #577
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
nuklea ja sam imala 5 i s nijednom nisam ništa mogla izdojiti
Kod mene je bila svega par puta koristena aventova elektricna, koja je ujedni i rucna, i najvise bih uspjela izdojiti 20 ml, rucno bih izdojila 40 ml. Popi.dila bih da sam dala novac za tu glupost. Mada neke cure s istom takvom izdajaju bez problena, mislim da je do oblika grudi.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 12:53   #578
eto, ja bih rado da imam električnu izdajalicu ali mi je preskupa. a sad i ne izdajam često. pošto sam dobila 2 ručne na posudbu, nisam električnu kupovala ni na početku kad sam izajala 10x dnevno.

Moj sad ima skoro 5 mjeseci. Naša lista:
plusevi:
-Tatamia hranilica (zamijenila ljuljačku i viper)
-Mei Tai i snugli nosiljka
-košara od kolica za vožnju i za spavanje preko dana
-baby gym
-tiny love luk za kolica
-ikea kadica ,komoda i prematalica
-izdajalica
-carters i H&M robica
-moj stari drveni krevetić za doma i putni za kod bake
-vreće za spavanje da se ne otkriva

minusi:
(nema ih puno jer sam kupovala stvarno samo neophodno, a dosta smo i dobili na posudbu))
-bočice- sve 3 sam dobila, koristimo samo 1 aventovu koja ide na izdajalicu
-kolica baby Boom koja su ok za pare koje smo dali za njih, ali se izgleda lako trgaju.
-obaibi lijepa robica koja mu je jako neudobna i smeta mu, a samo lijepo izgleda (košuljica, polo majica i neka majica s kapuljačom)
-obična klokanica koja mi je grozno neudobna i bole me leđa od nje
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:04   #579
nakon 4 mjeseca:

+
nuk bočice i dude
baby gym(što šarenije to bolje ) isplati se malo bolji kupit i čvršći. mi imamo neki fisherpriceov i odličan je
viper- sad manje hoće u njega jer diže glavu i hoće sjedit i gledat okolo
velika prematalica i komoda za presvlačenje-sva robica nam stane
kolica s košarom-još smo u košari
bodi benkice od baby centra-od bambusa-fine, mekane, duuugo se nose
isto tako i gegice od bc od bambusa
tomy zvijezda sa uspavankama i projektorom-odlično za uspavljivanje
u pravilu sve igračke od fisherpricea su vrlo dobre i edukativne, primjerene dobi
kinderbet
škare za nokte babylove
pampersice active fit-najbolje pelene!!!
podloge za presvlačenje od mullera
mustela i uriage gel za pranje-oboje su odlični
obična pavlovićeva mast ivica iz gradske apoteke na trešnjevci
chicco, carters, h&m robica- dugo se nosi, peri deri
obična kadica winnie the pooh iz emmezete sa termometrom-naljepnicom
obični živin toplomjer

-

babylove pelene
četka i češalj za kosu nemamo baš puno kose još
anatomska kadica
toplomjer za uho
bilo koja mast za guzu sa cinkom- nismo imali problema s osipom, pa nam nisu trebale
hedwig is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 23:28   #580
Nakon skoro 2 god naša lista:

+
tetra pelene
pamučne gazice
Pavlovićeva mast
Weleda nevenova krema za guzu ( odlična protiv crvenila na svim dijelovima tijela )
igračka koja se priveže na kinderbet ili kolica te svira kad ju potegneš
obični i putni krevetić
Nuk bočice i dudice
Becutan vlažne maramice
Pampers AB pelene ( svi brojevi )
Baby gym
Podne puzzle
Vreće za spavanje
Jastuk za dojenje
Vrtić ( ogradica )
Ljuljačka ( služila kao hranilica u početku )
Silikonska žlica
Arianna aspirator
Fiziološka otopina boca 0,5l
Plastične šprice ( za uštrcavanje u nos, davanje sirupa...)
HIPP kupka
Calgel
...

-
benkice ( gola leđa )
plastični podbradnjak ( nezgrapno bi zapinjao )
bočice s kljunom ( nisu je se dojmile, s dude na čašu prešla...a ja kupila sto vrsta kljunova )
gumene grickalice za zube ( nakon brojnih pokušaja nikako se nije zainteresirala unatoč groznom svrbežu desni )
Penaten sensitive vlažne maramice
Pelene Bebe iz Konzuma
Lančići za dudu ( ne voli da joj itko dira dudu pa ni lančić )
Hranilica ( nema šanse dav bi je posjeli u nju, ne voli biti vezana ni sputana, osim u AS hvala Bogu )
...

Drage mame mislim da pod "minus" ne trebate pisati stvari koje još niste probali jer ne znate kakva ćete imati iskustva s njima, nego ono što ste probali ali niste bili zadovoljni ili beba nije prihvatila pa vam nije bilo od koristi.
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.