Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2012., 17:36   #61
palo je jako, na 76 i 81 onaj treci je uredan!
doduse jos 2 tjedna kuci dobili ali smo zamalo zdravi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 15:22   #62
i eto, nakon 7 tjedana vrijednosti na normali i u pon idemo u vrtic.
kaze dr da smijemo i normalna sladoled pojesti a ne vise zamrznute jogurte s vocem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 21:22   #63
super, nadam se da vam je vrijeme relativno brzo prošlo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:03   #64
evo nas dijagnozom mononukleoze...
malena ima 16 mj., prvo smo bili od starne pedice liječeni od respiratornog katra, dobila amoksicilin-popila ga i nakon prestanka uzimanja sva se osula sitnim crvenim točkama...
pravac zarazna, vađenje krvi i sumnja na mono-jutros nalaz krvi potvrđuje!
na sreću ima vrlo blagi oblik s minimalnim promjenama na jetri, natečene čvorove i blago uvećanju slezenu...opće stanje jako dobro, temp.nema...
mene zanima koliko traje liječenje mono? tj. koliko dugo je dijete zarazno i mora biti kod kuće? čitam oprečne podatke od 7-21 dan
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 19:49   #65
merry gentry, moj mali je u ožujku imao mono, ali isto blagi oblik koji bi vjerojatno bio pripisan virozi da nemamo jako dobru pedijatricu koja je uočila simptome.
sve slično ovom gore što si opisala. ugl. dva tjedna je bio na pravom bolovanju s tim da se od 1. četvrtka (tad već je bio 4. dan na bolovanju) kad je nalaz bio lošiji do sljedećeg (2.) petka stanje super poboljšalo. onda smo ostali na GO još tjedan dana jer je bio uskrs. u međuvremenu sam saznala da sam trudna, a i dan prije oboljenja bili smo s još jednom trudnicom pa sam zvala pedijatricu. rekla je da bojazni za nas dvije nema i da je to zbilja blagi oblik s kojim se i jedna i druga od nas dvije 99,9% već našla u kontaktu u djetinjstvu. ali da zbog njegova imuniteta bude što je moguće dulje doma.
dakle tri tjedan je bio izvan koletiva sve u svemu, s tim da smo taj 2. petak pred uskrs dobili od pedice zeleno svjetlo te čak i otputovali u južnije i toplije krajeve. otad nije bio bolestan, a bronhitičar je. kuc-kuc o drvo!
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 13:24   #66
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
evo nas dijagnozom mononukleoze...
malena ima 16 mj., prvo smo bili od starne pedice liječeni od respiratornog katra, dobila amoksicilin-popila ga i nakon prestanka uzimanja sva se osula sitnim crvenim točkama...
pravac zarazna, vađenje krvi i sumnja na mono-jutros nalaz krvi potvrđuje!
na sreću ima vrlo blagi oblik s minimalnim promjenama na jetri, natečene čvorove i blago uvećanju slezenu...opće stanje jako dobro, temp.nema...
mene zanima koliko traje liječenje mono? tj. koliko dugo je dijete zarazno i mora biti kod kuće? čitam oprečne podatke od 7-21 dan
Nama su rekli 4-6 tjedana i mome je trajalo 5 tjedana (imao je 4,5 godine). Tek je 6. tjedan nalaz bio uredan.
Osim natečenih čvorova na vratu nije imao nijedan drugi simptom.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 22:06   #67
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
evo nas dijagnozom mononukleoze...
malena ima 16 mj., prvo smo bili od starne pedice liječeni od respiratornog katra, dobila amoksicilin-popila ga i nakon prestanka uzimanja sva se osula sitnim crvenim točkama...
pravac zarazna, vađenje krvi i sumnja na mono-jutros nalaz krvi potvrđuje!
na sreću ima vrlo blagi oblik s minimalnim promjenama na jetri, natečene čvorove i blago uvećanju slezenu...opće stanje jako dobro, temp.nema...
mene zanima koliko traje liječenje mono? tj. koliko dugo je dijete zarazno i mora biti kod kuće? čitam oprečne podatke od 7-21 dan
evo ja malo kasnim ali nema veze
dakle, kako su meni objasnili, dijete ne ide u kolektiv dok jetrene ne budu u normalni ne jer je ono zarazno nego jer je uzasno osjetljivo na sve viruse i bakterije za trajanja mononukleoze.
znaci, ne ide nikamo medju djecu i potencijalne "zarazivace".
buduci da je dijete zarazno 2-4 tjedna prije izbijanja simptoma, a da je zaraznost jako niska, nema smisla izdavajanje radi sprecavanja sirenja zaraze.
nama je trajalo 6 tjedana, tj 7 tjedan smo dobili normalne rezultate.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:20   #68
Book! Čula sam da se mononukleoza dobiva preko poljubca,ali se dobiva i preko sline-piti iz iste boce nakon osobe koja ima mononukleozu. Uglavnom, meni je sad 6. dan da imam mononukleozu,a 2.dan da znam da ju imam, da nisam dobila anginu nebi niti saznala za mononukleozu. Znači simptomi mononukleoze su: temperatura, bolovi u trbuhu,upala grla, umornost, gubitak apetita... A liječenje je jednostavno: mirovanje, ne smje se jesti ništa masno nit začinjeno.

P.S. Ako vam bude trebala ta ''dijeta'' onda samo kažite! (Možete smršaviti,ja sam smršavila za sad 4 kg . xD )
ami1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:27   #69
Lightbulb :)

Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
evo nas dijagnozom mononukleoze...
malena ima 16 mj., prvo smo bili od starne pedice liječeni od respiratornog katra, dobila amoksicilin-popila ga i nakon prestanka uzimanja sva se osula sitnim crvenim točkama...
pravac zarazna, vađenje krvi i sumnja na mono-jutros nalaz krvi potvrđuje!
na sreću ima vrlo blagi oblik s minimalnim promjenama na jetri, natečene čvorove i blago uvećanju slezenu...opće stanje jako dobro, temp.nema...
mene zanima koliko traje liječenje mono? tj. koliko dugo je dijete zarazno i mora biti kod kuće? čitam oprečne podatke od 7-21 dan
Znači djete je zarazno negdje oko 1 i po mjesec,mirovati i liječiti se kod kuće ili na pedijatriji traje najmanje 10 dana,a najviše (što su male mogućnosti) 40 dana.
P.S. Moraš paziti da ti neko ne udari malenu u slezenu je bi joj mogla puknuti.
ami1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:44   #70
moj mali skoro dvogodišnjak izgleda da ima mononukleozu.

kuri sad već šesti dan po 39 sa 6, ni više ni manje.
prva dva dana bolesti još se i držao, ali onda treći dan je potpuno klonuo i onemoćao, samo je sjedio i ležao, ili smo ga nosili, uopće nije na noge stao.
kad mi je slijedeće jutro nakon 14h noćnog sna (uz dva buđenja radi temperature) počeo sklapati oči, zasrala sam se, nisam znala jel pospan ili somnolentan i odveli smo ga na zaraznu.
dr kaže da ima jaku virusnu anginu, limfne čvorove na vratu, nalaz pokazuje reaktivne limfocite, te sumnjaju na mononukleozu i izvadili su serologiju na EBV, čekamo nalaz.
ako nije mono, onda je valjda neka žešća adenoviroza.
još je i inapetentan, zbog jake grlobolje ne može pojesti više nego jedan zalogaj od svakog obroka.
smršavio je više od pola kile.
sad, peti i šesti dan bolesti je konačno malo bolje, temperature dolaze u dužim razmacima (sinoćnja noć je čak prošla bez temperature), hoda, pokazuje interes za igračkama.

uglavnom, bio je dosad često bolestan, uglavnom viroze razne, isto kao i stariji, ali nikad, nikad nisam vidjela ovakvu klonulost i adinamiju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 13:39   #71
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
moj mali skoro dvogodišnjak izgleda da ima mononukleozu.

kuri sad već šesti dan po 39 sa 6, ni više ni manje.
prva dva dana bolesti još se i držao, ali onda treći dan je potpuno klonuo i onemoćao, samo je sjedio i ležao, ili smo ga nosili, uopće nije na noge stao.
kad mi je slijedeće jutro nakon 14h noćnog sna (uz dva buđenja radi temperature) počeo sklapati oči, zasrala sam se, nisam znala jel pospan ili somnolentan i odveli smo ga na zaraznu.
dr kaže da ima jaku virusnu anginu, limfne čvorove na vratu, nalaz pokazuje reaktivne limfocite, te sumnjaju na mononukleozu i izvadili su serologiju na EBV, čekamo nalaz.
ako nije mono, onda je valjda neka žešća adenoviroza.
još je i inapetentan, zbog jake grlobolje ne može pojesti više nego jedan zalogaj od svakog obroka.
smršavio je više od pola kile.
sad, peti i šesti dan bolesti je konačno malo bolje, temperature dolaze u dužim razmacima (sinoćnja noć je čak prošla bez temperature), hoda, pokazuje interes za igračkama.

uglavnom, bio je dosad često bolestan, uglavnom viroze razne, isto kao i stariji, ali nikad, nikad nisam vidjela ovakvu klonulost i adinamiju.
o jadni misic, drzimo fige nego me ovaj tvoj opis podsjetio na mm-a. on je na jesen prosao kroz nesto slicno, isto smo mislili mononukleoza, ali je bio CMV. ne znam jeste to uzeli u obzir, tj kako je sa CMV-om i djecom.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 22:22   #72
evo stigao nalaz na EBV, pozitivan je.
rezime bolesti: 6 dana temperature, jaka angina, inapetencija (izgubio 1kg), malaksalost.

par dana nakon mlađeg, razbolio se i stariji: 7 dana temperature, angina, inapetencija (izgubio 1.5kg), slabost, bolovi u trbuhu, povraćanje i proljev.
svi, naravno, sumnjamo da se i kod njega radi o mononukleozi.

bili smo danas kod pedice, ne palpira im jetru i slezenu što je jako dobro, dala nam je vaditi KKS, LDH, i jetrene probe pa ćemo vidjeti situaciju.
rekla nam je da u slučaju da su nalazi uredni, da mogu odmah u vrtić
ja sam očekivala bar 2 tjedna mirovanja doma (nakon ove akutne faze).
kakva su vaša iskustva?
i drugo pitanje, oni savjeti o prehrani vrijede samo u slučaju da je jetra zahvaćena bolešću?

btw, i ja sam se razboljela skupa s njima, par dana temperature i angina, a ostalo ćemo još vidjeti.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 12:56   #73
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
bili smo danas kod pedice, ne palpira im jetru i slezenu što je jako dobro, dala nam je vaditi KKS, LDH, i jetrene probe pa ćemo vidjeti situaciju.
Odlično, sve prema pravilima.
Quote:
rekla nam je da u slučaju da su nalazi uredni, da mogu odmah u vrtić
ja sam očekivala bar 2 tjedna mirovanja doma (nakon ove akutne faze).
kakva su vaša iskustva?
Opet, sve je prema pravilima struke.

Evo što kolega infektolog kaže o tome (doduše, kod školaraca, ali isto vrijedi i za vrtić):
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
Mirovanje je potrebno u prvoj fazi, dok je povišena temperatura, te kod jačeg oštećenja jetre. kasnije je samo zabranjeno naprezanje, i.e. tjelesni u školi. ja svoje pacijente vraćam u školu čim padne temperatura.
Quote:
i drugo pitanje, oni savjeti o prehrani vrijede samo u slučaju da je jetra zahvaćena bolešću?
Tako je.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 23:10   #74
hvala felix
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 15:09   #75
evo, da završim s našim javljanjem na ovu temu, mi smo to odradili.

nalazi su im svi uredni , ne treba dijeta, ne treba mirovanje, mogu odmah u vrtić.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 16:55   #76
Nama je danas potvrđena mononukleoza
Malena ima 2 godine, prošli tjedan smo radili nalaze.
Još ih nemam fizički, ali telefonski sam saznala.

Sutra idemo pedijatrici, pa ćemo saznati više o tome što i kako dalje.
Muči me što sam tek danas - nakon više dana surfanja - naišla na simptom "bolovi u trbuhu". Žalila se povremeno na trbuh, ali pripisivala sam to ponekad hrani, ponekad njenom nemogućnošću da se izrazi po pitanju definiranja mjesta boli i/ili općeg stanja..

Zasad bih pitala vas (nažalost) iskusne - da li se krv provjerava svakih tjedan ili dva? Nisam to pohvatala.

Hvala!
stara baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 19:26   #77
Stara baba mi smo provjeravali svaka 2 tjedna.
Pedijatrica je rekla da može potrajati 4-6 tjedana pa da ne gnjavimo dijete bezveze vađenjem krvi.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:52   #78
Mandy, hvala na odgovoru!

Evo, javljam i da je kod nas na svu sreću mononukleoza jaaaako, jako blaga i pedijatrica je rekla da nema potrebe da ponavljamo pretrage i idući tjedna već krećemo u jaslice!!!!

Želim nam svima da nam djeca budu zdrava!!!!!

Puno pozdrava!
stara baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 14:24   #79
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
evo nas dijagnozom mononukleoze...
malena ima 16 mj., prvo smo bili od starne pedice liječeni od respiratornog katra, dobila amoksicilin-popila ga i nakon prestanka uzimanja sva se osula sitnim crvenim točkama...
Isto ovako je i kod nas počelo.Prvo amoxil pa za par dana osip.
Malena ima 4,5g. Danas nam 5.dan temp koja ide do 39. Rekli su nam da će sigurno 7dana bit temp. Limfni čvorovi su joj ogromni! Malo kompliciraniji oblik bolesti.
Jel ima netko da mu je dijete imalo takvu temp...koliko dugo? Stvarno smo već iscrpljeni. Srećom,ona puno pije.
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 21:24   #80
mono

Mi smo od utorka pod temperaturom, u četvrtak nam je na Zaraznoj dijagnosticirana mononukleoza, 2 cm netečene limfne žlijezde, 2 cm jetra i 3cm slezena!!!! Preporuka strogo mirovanje!! I to je to, katastrofa. Malecki ima 2 godine i od veselog i nasmijanog djeteta pretvorio se u roku dva dana u sjenu.... nažalost prvi simptomi prolaze u mjesec do dva, no koliko sam čula, umor i oslabljen imunitet ostaju dugo, dugo....
marrtha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.