Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 09:51   #21
Pošto nema chat topica, a ispričavam se moderatorima pa neka mi ne nabadaju kaznene već ili premjeste na odgovarajuću temu ili samo izbrišu. All the best Ramzes!

http://www.galaksija.com/planeta/interferon.htm
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:36   #22
Ciklona nad đenovskim zaljevom i popravak svjetla na mom biciklu. A vjerojatno će mi otpasti i dugme na košulji, jer sam primjetio da je konac popustio.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:43   #23
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
ako nije tajna kojoj kršćanskoj sekti pripadaš?
Ako je pitanje meni upućeno, odgovorit ću ponovo (u ranijem postu sam to već rekao). Katolik sam.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 11:08   #24
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Proročanstva u Bibliji se odnose na sva vremena. Otkrivenje se u prvom redu odnosi na Rimsko carstvo. Isus je rekao da ni on sam ne zna dana i časa kad će se dogodit svršetak, pa onda ni kršćanin ne bi trebao na to gubiti vrijeme ma koliko primamljivo bilo. Preživjeli smo već puno smakova svijeta, i vjerojatno još hoćemo.
Treba imati na umu i prošlost i budućnost al najvažnije je posvjestiti si sadašnjost (ako ona uopće postoji) i nastojat bi bolji čovjek. Ja sam mladost proveo u mozganju kaj će biti i kad će sve propasti, prvenstveno zato što sam bio krajnje nezadovoljan. Sad me samo zanima kako biti što humaniji, bolji...
S većinom vaših riječi u gornjem postu se mogu složiti,ali ne o onom o Orkrivenju. O danu i času, Isus je doista rekao ono što ste naveli, no rekao je i ovo:

“…Kad opazite da se oblak diže na zapadu, odmah kažete:”Kiša će!” I bude tako. Kad zapuše južnjak, kažete:”Bit će vrućine!” I bude. Licemjeri. Lice zemlje i neba umijete rasuditi, kako onda ovo vrijeme ne rasuđujete?”

Luka 12:54-56

Za sve koji baš nisu upućeni, reći ću da nigdje u Bibliji ne stoji kad će doći taj dan, ali nam je u njoj dano puno znakova. Kad su apostoli i dalje inzistirali na danu, Isus im je rekao ono iz gornjeg citata. Rekao je i:
“Pazite da vas tko ne zavede – reče Isus – jer će mnogi doći pod mojim imenom i reći: “Ja sam Mesija,” i mnoge će zavesti. Čut ćete za ratove i glasine o ratovima. Gledajte da se ne uznemirujete! Jer to se mora dogoditi, ali nije još svršetak. Dići će se narod protiv naroda i kraljevstvo protiv kraljevstva! Bit će gladi i potresa zemlje u raznim mjestima. To je početak strašnih bolova.”

Matej 24:4-8
i ovo:

“ Tada će vas podvrći mukama i ubijati vas, i sav svijet zamrzit će vas zbog mene. I mnogi će tada posrnuti u vjeri; izdavat će jedni druge i mrzit će se međusobno.Ustat će mnogi lažni proroci i mnoge zavesti. Razmahat će se bezakonje i ljubav će kod mnogih ohladnjeti. Ali tko ustraje do konca, bit će spašen. Ova Radosna vijest o Kraljevstvu propovijedat će se po svem svijetu, svim narodima za svjedočanstvo, i tada će doći svršetak.”

Matej 24:9-14
A o zadnjim vremenima apostol Pavao piše:

“A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će teška vremena. Ljudi će doista biti sebeljupci, lakomi, umišljeni, oholi, psovači, roditeljima neposlušni, nezahvalni, bezvjernici, bez ljubavi, nepomirljivi, klevetnici, razuzdani, neotesani, neprijatelji dobra, ljubitelji požude umjesto ljubitelji Boga. Oni će sačuvati vanjski oblik pobožnosti, iako su se odrekli njezine sile. I njih se kloni.
Njima pripadaju oni koji se uvlače u kuće i za se pridobivaju ženice što su pune grijeha, koje vode svakovrsne strasti, koji uvijek uče, a nikada ne mogu doći k pravoj spoznaji istine.”

2. Timoteju 3:1-7

“…Zbog toga ih je Bog predao sramotnim strastima: žene njihove zamijeniše naravno općenje protuprirodnim; jednako muškarci, ostavivši prirodno općenje sa ženom, usplamtješe pohotom jedan za drugim, vršeći – muškarci s muškarcima – sramotne stvari i na sebi primajući pravednu plaću za svoje zablude.”

Rimljanima 1:26-28

Izgleda li vam kao da je zadnje citate netko ovih dana zapisao?
Mogao bih navesti još citata na tu temu, ali onda bi oavj post bio predug. Za završetak navest ću još samo jedan citat u vezi "zadnjih dana".

“ Mnogi će se očistiti, ubijeliti i prokušati; a bezbožnici će i dalje biti bezbožni; bezbožnici se neće urazumiti, a umnici će razumjeti.”


Daniel 12:10
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 12:46   #25
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Svinjska gripa, Iran, Sirija, Izrael, Palestinci, odnosi USA-Rusija-Kina, samo su neke teme koje nas sve muče. Globalno, što nas čeka sutra? Zanima li koga?
Evo link na čovjeka koji se ponajviše približio prognoziranju budućnosti na našim prostorima i šire. Toliko je siguran da čak objavljuje svoja proročanstva u novinama na početku svake godine za tu godinu. To veoma cijenim, jer tako ostaje dokumentovan dokaz za ono što je rekao i nema poslije rekla-kazala iz ovog ili onog ugla. Ako ništa veoma je iskreno.
http://www.duvancic.com/novine.html
__________________
讓我離開這裡
alquirez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 17:30   #26
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
S većinom vaših riječi u gornjem postu se mogu složiti,ali ne o onom o Orkrivenju. O danu i času, Isus je doista rekao ono što ste naveli, no rekao je i ovo:
Nisam teolog pa ne mogu reći da sto posto stojim iza svega što napišem. Meni se samo čini da bi ljudi iz svih vremena mogli reći da su upravo njihova vremena posebno teška i sudbonosna isto kao što se većini ljudi čini da su upravo njihovi problemi najveći. Ono što je danas sigurno jest to da svaki događaj ima globalne implikacije, što se nikada prije nije događalo. Ta je promjena, meni se bar tako čini, ključna. Više nije moguće da se nešto dogod tisućama kilometara dalje, a da ne utječe na nas. Naaravno, moguće je da je i nekada bilo tako ali ljudi toga onda nisu bili svjesni, i promjene su se događale sporije.
Negdje u Bibliji se isto tako spominje da će prije eshatona biti kao i prije potopa: ljudi su živjeli svoju svakodnevicu, nisu imali pojma što se sprema.
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 23:14   #27
U latinoameričkim državama će organizirani kriminal i s njime povezane bande otimati i ubijati ljude da bi njihovo salo prodavali zapadnoj kozmetičkoj industriji, pa će si to prerađeno salo žene stavljati na usne kao ruž. Hej, čekaj malo, pa to se već dogodilo!

Quote:
Peruvian press cited him as saying the fat can be sold for $US15,000 ($16000) per gallon (3.8 litres) in European countries
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 07:03   #28
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Nisam teolog pa ne mogu reći da sto posto stojim iza svega što napišem. Meni se samo čini da bi ljudi iz svih vremena mogli reći da su upravo njihova vremena posebno teška i sudbonosna isto kao što se većini ljudi čini da su upravo njihovi problemi najveći. Ono što je danas sigurno jest to da svaki događaj ima globalne implikacije, što se nikada prije nije događalo. Ta je promjena, meni se bar tako čini, ključna. Više nije moguće da se nešto dogod tisućama kilometara dalje, a da ne utječe na nas. Naaravno, moguće je da je i nekada bilo tako ali ljudi toga onda nisu bili svjesni, i promjene su se događale sporije.
Negdje u Bibliji se isto tako spominje da će prije eshatona biti kao i prije potopa: ljudi su živjeli svoju svakodnevicu, nisu imali pojma što se sprema.
Nisam ni ja teolog, ali potpisujem sve gore navedeno. Usput, evo dva citata koji su spomenuti:

“Kao što su ljudi jeli i pili, ženili se i udavali u vrijeme što je prethodilo potopu, i to sve do dana kad Noa uđe u lađu, a da ništa nisu naslućivali dok ne dođe potop i sve odnese, tako će biti i za dolaska Sina Čovječjega.”

Matej 24:38-39

“ Bit će kao u Lotovo vrijeme, kad se jelo i pilo, kupovalo i prodavalo, sadilo i gradilo. Ali kad Lot izađe iz Sodome, udari oganj i sumpor s neba te ih sve uništi. Isto će se tako dogoditi u onaj dan u koji se pojavi Sin Čovječji.”

Luka 17:28-30


Lijep pozdrav.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 09:57   #29
[QUOTE=satir_;23673175]
“Kao što su ljudi jeli i pili, ženili se i udavali u vrijeme što je prethodilo potopu, i to sve do dana kad Noa uđe u lađu, a da ništa nisu naslućivali dok ne dođe potop i sve odnese, tako će biti i za dolaska Sina Čovječjega.”

Matej 24:38-39

“ Bit će kao u Lotovo vrijeme, kad se jelo i pilo, kupovalo i prodavalo, sadilo i gradilo. Ali kad Lot izađe iz Sodome, udari oganj i sumpor s neba te ih sve uništi. Isto će se tako dogoditi u onaj dan u koji se pojavi Sin Čovječji.”

Luka 17:28-30


QUOTE]

Meni nije jasno što ti s ovim citatima sugeriraš, da će se s dolaskom sina čovječjeg dogoditi nešto loše!?

I što uopće misliš na temelju proučavanja biblije, da li će se dogoditi nešto loše ili dobro prema svim tim silnim proročanstvima?
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:29   #30
diMento, dva citata koja si naveo govore o vremenu koje prethodi najvažnijem događaju koji Biblija najavljuje, a to je ponovni silazak Isusa na zemlju. Taj događaj bi trebao biti prekretnica u zbivanjima na zemlji, odnosno ispunjenje one prve želje Boga Jahvea, a to je da ljudi žive u raju na zemlji sa svojim stvoriteljem. Tako je, kako znamo iz biblijskog Postanka, bilo do jabuke Adama i Eve. No ja se baš ne bih puno bavio tim vjerskim pitanjima, a pogotovo ne događajima nakon silaska Isusa na zemlju. Kako će tad biti, svatko koga to zanima, može lako i brzo pročitat u Bibliji.
Mene zanimaju događaji od danas pa do više navedenog događaja, koji Biblija najavljuje. Temeljito sam proučavao dijelove Biblije koji se odnose na to vrijeme, pa želim reći da će sve informacije koje dam u vezi toga, biti info do kojih sam osobno došao na osnovu tog proučavanja. Znam da možda u nekom tumačenju i griješim, ali Biblija u svom tekstu ne griješi. Upravo zbog mojih mogućih pogrešnih tumačenja, otvorio sam ovu temu u nadi da ću čuti i druga mišljenja.
Na kraju ovog posta, moram ti reći, diMento, da nas u bliskoj budućnosti baš i ne čeka puno dobroga. Na događaje koji slijede, kao pojedinci ne možemo utjecati, ali možemo nešto drugo. Ako imamo pravu informaciju, možemo se na vrijeme maknuti iz opasne zone, da tako kažem. Po mom mišljenju, upravo zbog toga su u Bibliji i dana tako iscrpna proročanstva "zadnjih dana". O tome i govori ovaj citat:

“ Mnogi će se očistiti, ubijeliti i prokušati; a bezbožnici će i dalje biti bezbožni;bezbožnici se neće urazumiti, a umnici će razumjeti.”
Daniel 12:10

Zadnje uređivanje satir_ : 23.11.2009. at 10:34.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:50   #31
O tekstovima u vjerskim knjigama može se do u beskonačnost razglabati. Gore sam ti postavio dva pitanja na temelju citata iz bliblije koje se TI postavio, a ne ja. Niti na jedno mi nisi odgovorio, a pitam te jer mi iz tvoje prezentacije biblijskih proročanstava stvarno nije jasno što ti od dolaska sina čovječjeg očekuješ. Prema tim zadnjim citatima koje si naveo reklo bi se da dolazak sina čovječjeg povezuješ sa nekim "grand finale" zlom koje će nas zadesiti.
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:48   #32
Na sve sam odgovorio. "Grand finale"? Rekao bih ovako: "Trnovitim putom do zvijezda!"
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:13   #33
.. ocekujemo gromoglasni GLAS sa nebesa .. ooo Zemljani, majku vam vasu, jebali ste jeza u leđa!
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:13   #34
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Na sve sam odgovorio. "Grand finale"? Rekao bih ovako: "Trnovitim putom do zvijezda!"
Per aspera ad astra.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:54   #35
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Na sve sam odgovorio.
Nisi.

Pročitaj pitanja još jednom ...
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:33   #36
ok, hajd' ponovi ih još jednom.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:35   #37
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
“Kao što su ljudi jeli i pili, ženili se i udavali u vrijeme što je prethodilo potopu, i to sve do dana kad Noa uđe u lađu, a da ništa nisu naslućivali dok ne dođe potop i sve odnese, tako će biti i za dolaska Sina Čovječjega.”

Matej 24:38-39

“ Bit će kao u Lotovo vrijeme, kad se jelo i pilo, kupovalo i prodavalo, sadilo i gradilo. Ali kad Lot izađe iz Sodome, udari oganj i sumpor s neba te ih sve uništi. Isto će se tako dogoditi u onaj dan u koji se pojavi Sin Čovječji.”

Luka 17:28-30
Meni nije jasno što ti s ovim citatima sugeriraš, da će se s dolaskom sina čovječjeg dogoditi nešto loše!?

I što uopće misliš na temelju proučavanja biblije, da li će se dogoditi nešto loše ili dobro prema svim tim silnim proročanstvima?
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:44   #38
Jedan od najznačajnijih starozavjetnih biblijskih proroka je Danijel. On je lak za čitanje i proučavanje, pa stoga zavirimo u knjigu Danielovu. Kada je 618. godine pr.n.ere babilonski kralj Nabukodonozor opkolio Jeruzalem i između ostalih, u ropstvo je odveo i više obrazovanih židovskih mladića. Među njima je bio i mladić koji se zvao Daniel. U Babilonu dobiva ime Baltazar i s još trojicom židovskih mladića kreće na višegodišnje školovanje. Poslije toga započinje državnu službu kod kralja Nabukodonozora. Kroz mnoge godine koje je službovao u Babilonu, Daniel je kraljevima Nabukodonozoru i Baltazaru služio kao Božji glasnik. Nakon pada Babilona 537. g. pr. n. ere, kada je osnivač Perzijskog Carstva kralj Kir iz babilonskog ropstva oslobodio Židove, Daniel je u dobi od oko 100 godina, najznačajnije događaje iz svog života stavio na papir. Njegovi zapisi su danas istaknuti dijelovi Biblije poznati kao knjiga Danielova.
Proročanski dijelovi Daniela pokazuju da Bog zna tok povijesti stoljećima i tisućljećima unaprijed. Daniel tako piše o detaljima uspona svjetskih sila od vremena drevnog Babilona pa sve do “vremena kraja” (Daniel 12:4). Stoga ćemo sa sada pozabaviti Danielovim proročanstvima koja su ispunjena od završetka pisanja Biblije, pa do današnjih dana. Prije toga moramo reći, da je od Adama i Eve, pa do kraja prvog stoljeća naše ere, čovječanstvo imalo izravnu vezu s Bogom putem vizija, snova, ukazanja i slično. Obično su takva viđenja imali proroci koji su ujedno i bili pisci Biblije ili najznačajniji ljudi svoga doba u raznim fazama židovske povijesti. Oni su u životu bili besprijekorni u svakom pogledu, čak i kad je velika većina naroda skrenula s pravoga puta i odala se bezakonju svake vrste, što je bilo dijametralno suprotno Božjem zakonu, koji su Židovi prihvatili od Boga. U tim i takvim vremenima, biblijski proroci su narod i njihove vođe javno upozoravali na takvo pogubno ponašanje, kao i na posljedice svoje nevjere. Posljedice su za narod bile kobne, ali i za proroke, koji su često od svojih sunarodnjaka, zbog svog prorokovanja trpjeli strašan teror, koji je ponekad završavao i smrću. Poznato je da su Mojsije, Abraham, Jeremija, Ezekijel, Daniel i drugi imali i susrete s Božjim izaslanicima. Poslije Krista, apostol Ivan je izravno komunicirao s Božjim izaslanicima, kada je kao na televiziji gledao tijek završetka ovakvog života na Zemlji kakvog ga mi znamo. Takvih veza iza Isusove misije na Zemlji, a poslije Ivanovog viđenja opisanog u Otkrivenju, jednostavno nema, a neće ih ni biti do ponovnog Isusovog silaska na Zemlju. No o tome će biti riječi kasnije, a mi se sada vratimo proroku Danielu.
Babilonski kralj Nabukodonozor je usnio san koji mu je izgledao jako važan, ali je, izgleda zaboravio što je sanjao. Stoga je pozvao sve svoje proroke, čarobnjake, zvijezdoznance i druge, i rekao im da mu ispričaju koji je san usnuo, a zatim da ga objasne. Ako to ne učine, kralj će ih sve dati pogubiti. Ispričati san koji je kralj usnuo nitko nije mogao, te je kraljeva zapovijed o smaknuću uskoro trebala biti izvršena. Za taj događaj je doznao i Daniel, pa je Bogu Jahveu uputio molitvu da mu tu spoznaju prenese. Iza toga je otišao kralju Nabukodonozoru i obratio mu se:

“…Tajnu koju istražuje kralj ne mogahu kralju otkriti mudraci, čarobnjaci, gataoci i zaklinjači; ali ima na nebu Bog koji objavljuje tajne, i on je saopćio kralju Nabukodonozoru ono što će biti na svršetku dana. Evo tvog sna i onoga što ti se prividjelo u postelji: O kralju, u tvojoj ti postelji dođoše misli o tome što će se dogoditi kasnije, a Otkrivatelj tajni saopćio ti je ono što će biti. Iako nemam mudrosti više nego ostali smrtnici, ta mi je tajna objavljena samo za to da njezi-no značenje saopćim kralju i da upoznaš misli svog srca. Ti si, o kralju, imao viđenje: Gle, kip, golem kip, vrlo blistav, stajaše pred tobom, strašan za oči. Tome kipu glava bijaše od čistog zlata, prsa i ruke od srebra, trbuh i bedra od mjedi, gnjeti od željeza, a stopala dijelom od željeza, a dijelom od gline. Ti si promatrao: iznenada se odvali kamen, a da ga ne dodirnu ruka, pa udari u kip, u sto-pala od gline, te ih razbi. Tada se smrvi najednom željezo i glina, mjed, srebro i zlato, i sve postade kao pljeva na gumnu ljeti, i vjetar sve odnese bez traga. A kamen koji bijaše u kip udario, postade veliko brdo te napuni svu zemlju.”

Daniel 2: 27-35


Ovaj Nabukodonozorov san govori o vremenu sve do naših dana.
Kada Daniel kaže “na svršetku dana” posve je jasno da misli o svršetku ovog sustava stvari, odnosno svijeta kakvog ga poznajemo. Pogledajmo dalje kako Danijel tumači san babilonskom kralju.

“Ti, o kralju, kralju kraljeva, komu Bog Nebeski dade kraljevstvo, silu, moć i slavu, i u čije je ruke stavio, gdje god se našli, sinove ljudske, životinje poljske, ptice nebeske, i postavio te gospodarom nad svim time – ti si glava od zlata. Poslije tebe ustat će drugo kraljevstvo, slabije od tvoga, pa treće, od mjedi, koje će gospodariti svom zemljom. A četvrto kraljevstvo bit će tvrdo poput željeza, poput željeza koje sve satire i mrvi; kao željezo koje razbija, skršit će i razbit sva ona kraljevstva. Stopala koje si vidio, dijelom glina, a dijelom željezo, jesu podijeljeno kraljevstvo; imat će nešto od čvrstoće željeza prema onome što si vidio željezo izmiješano s glinom. Prsti stopala, dijelom željezo, a dijelom glina: kraljevstvo će biti dijelom čvrsto, a dijelom krhko. A što si vidio željezo izmiješano s glinom: oni će se miješati ljudskim sjemenom, ali se neće držati zajedno, kao što se ni željezo ne da pomiješati s glinom. U vrijeme ovih kraljeva Bog Nebeski podići će kraljevstvo koje neće nikada propasti i neće prijeći na neki drugi narod. Ono će razbiti i uništiti sva ona kraljevstva, a samo će stajati do vijeka – kao što si vidio da se kamen s brijega odvalio, a da ga ne dodirnu ruka, te smrvio željezo, mjed, glinu, srebro i zlato. Veliki je Bog saopćio kralju što se ima dogoditi. San je istinit, a tumačenje mu pouzdano.”

Daniel 2:37-45


Jahve je babilonskog kralja Nabukodonozora iskoristio kao oruđe za uništenje Jeruzalema 607. godine p.n.e. Kao što je poznato, uništenje Jeruzalema Bog je dopustio zbog izopačenosti Božjeg naroda – Židova. Tim događajem je, u stvari, razvrgnut savez između Jahve i Abrahama (Postanak 15:18-21), kojim su Židovi postali Božji narod. Kralj Nabukodonozor je, dakle, zlatna glava iz svog sna, jer je razorio Jeruzalem. U tom su gradu ustoličeni svi kraljevi iz Davidove loze, a David je bio Jahvin pomazani kralj. Jeruzalem je bio glavni grad Jude, predodžbenog Božjeg kraljevstva, koje je predstavljalo Jahvinu suverenost nad Zemljom. Uništenjem Jeruzalema, predodžbeno Božje kraljevstvo je prestalo postojati (1. Ljetopisa 29:23 i 2. Ljetopisa 36:17-21), a počinje vrijeme neznabožaca, koje će trajati sedam vremena, ali o tome će biti riječi kasnije. Iza toga su slijedeće svjetske sile, predočene metalnim dijelovima lika, mogle bez smetnje Božjeg predodžbenog kraljevstva dominirati svijetom. Zlatna glava nije predstavljala samo Nabokodonozora već čitavu liniju babilonskih vladara, koja je pala 539. p.n.e. (2. Kraljevima 25:27; Daniel 5:30). Drugo kraljevstvo, koje će nastati, je “manje” od prvog, a simbolički je prikazano kao prsa i ruke od srebra, naslijedit će Nabukodonozorovu dinastiju. Prorok Izaija je oko 200 godina ranije predvidio dolazak tog novog kraljevstva, te je čak i naveo ime njegovog kralja Kira (Izaija 13:1-17; 21:2-9; 44:24-28; 45:1-13). Bilo je to Medo-Perzijsko Carstvo. Iako je Medo-Perzija razvijala značajnu civilizaciju, koja nije bila manje važna od babilonske, bila je predočena srebrom. Carstvo Medo-Perzije je bilo “manje” od babilonskog, zbog toga što je srušilo Judu i razorilo njegov glavni grad Jeruzalem, predodžbeno Božje kraljevstvo. Oko 60 godina nakon tumačenja sna, Daniel je svojim očima vidio propast Babilona. Medo-perzijska vojska je u noći 5. na 6. listopada 539. p.n.e. zauzela naizgled neosvojiv grad Babilon i pogubila kralja Baltazara. Tim pogubljenjem je zlatna glava lika iz sna prestala postojati. Nakon toga je Medo-Perzija postala glavna svjetska sila, koju simboliziraju srebrena prsa i ruke lika iz sna. Darije Medijac je u dobi od 62 godine postao prvi vladar grada Babilona (Daniel 5:30,31). On i Kir Perzijanac, nakratko su zajedno vladali Medo-perzijskim carstvom. Poslije smrti Darija, Kir je postao jedini vladar. Godine 537. p.n.e. izdao je dekret, kojim je židovskim izgnanicima u Babilonu dopustio da se vrate u svoju domovinu i obnove Jeruzalem i Jahvin hram. To, međutim, nije značilo da će se ponovno uspostaviti predodžbeno Božje kraljevstvo. Medo-perzijsko carstvo je naglo prestalo postojati nakon poraza Darija III od Aleksandra Makedonskog kod drevnog grada Ninive 331. g.p.n.e. Tako je poslije Babilona i Medo-Perzije na svjetsku scenu stupilo carstvo koje će vladati po svoj tadašnjoj Zemlji, a simbolizira mjedeni dio tijela lika iz sna – Grčko carstvo. Aleksandar Makedonski je Grčko carstvo učinio najvećim u dotadašnjoj povijesti čovječanstva, ali je iznenada 13. lipnja 323.pr.n.e. u 32 godini života preminuo. Moćno carstvo su međusobno podijelili njegova četiri generala, da bi kao svjetska sila prestalo postojati 30. godine pr.n.e. Te godine, osvajanjem Egipta i padom četvrtog dijela Grčkog carstva, svjetska sila postaje Rimsko carstvo, koje u Nabukodonozorovom snu simboliziraju željezne noge koje sve satiru i lome. Rimsko carstvo je na neki način “preživjelo” kao svjetska sila sve do kraja Drugog svjetskog rata, kada i Hitler priznaje da će padom Njemačke 1945. , pasti i takozvano “Sveto Rimsko carstvo”. Kao što je poznato, od 30.g.p.n.e. pa do 1945. Rimsko carstvo ili njegovi dijelovi (Francuska, Njemačka, Vatikan ili drugi), dominirali su svijetom. Te 1945. godine, Njemačku ruši SSSR te zajedno SAD i V.Britanija. Tako SAD i V. Britanija postaju dvojna svjetska sila, koju iz sna simboliziraju stopala od željeza i gline.
No, o tom zadnjem velikom carstvu koje vlada svijetom, više ćemo reći nešto ka-snije. Prije toga ćemo opisati i objasniti još jedan san iz davne prošlosti. Daniel je u vrijeme posljednjeg babilonskog kralja Baltazara usnuo san koji mu dugo nije dao mira. A onda, jedne noći, Daniel je imao viđenje, u kojem mu anđeo tumači san koji ga je mučio.

“Prve godine Baltazara, kralja babilonskoga, usni Daniel san: utvare mu se na postelji vrzmale glavom. Sažeto zapisa što je usnuo. Kazivaše ovako: Noću u viđenju pogledah, kad eno: četiri vjetra nebeska uzbibaše veliko more. Četiri goleme nemani izađoše iz mora, svaka drukčija. Prva bijaše kao lav, a krila joj orlovska. Dok ju promatrah, krila joj se iščupaše, diže se ona sa zemlje i uspravi na noge kao čovjek, i bijaše joj dano srce čovječje. Kad eno druga neman: gle, sasvim drukčija: kao medvjed, s jedne strane uspravljena, tri joj rebra u raljama, među zubima. I bijaše joj rečeno: Ustani, nažderi se mesa! Gledah dalje, i evo: treća neman kao leopard, na leđima joj četiri ptičja krila: imaše četiri glave, i dana joj je moć. Zatim, u noćnim viđenjima, pogledah, kad eno: četvrta neman, strahovita, užasna, izvanredno snažna imaše gvozdene zube; ona žderaše, mrvlješe, a što preostade, gazila je nogama. Razlikovala se od prijašnjih nemani i imaše deset rogova. Promatrah joj rogove, i gle: među njima poraste jedan mali rog; i pred tim se rogom iščupaše tri prijašnja roga. I gle, na tom rogu oči kao čovječje, i usta govorahu velike hule.”

Daniel 7:1-8


O tom Danielovom snu anđeo mu poslije, u viđenju objašnjava:

“One četiri nemani jesu četiri kralja koji će se dići na zemlji.”

Daniel 7:17


Ovaj Danielov san je u skladu s Nabukodonozorovim snom o liku, gdje se govori o budućim dominantnim kraljevstvima na zemlji. Zanimljivo je da Daniel u svom snu vidi treću neman, koja je imala četiri krila i četiri glave. Jasno je da se tu radi o Grčkom carstvu, koje je iza Aleksandra Velikog (Makedonskog) bilo podijeljeno između četiri generala. Opis slijedeće, četvrte životinje precizno opisuje kakvo je u stvarnosti bilo Rimsko carstvo.
Daniel dalje kaže:

“Zaželjeh tada saznati istinu o četvrtoj nemani, onoj koja se razlikuje od svih drugih, bila je izvanredno strašna, imala gvozdene zube i mjedene pandže, i koja je žderala i mrvila i nogama gazila što preostajaše; i deset rogova što bijahu na njezinoj glavi, i o drugom rogu koji poraste dok prva tri otpadoše – o rogu koji imaše oči i usta što govorahu velike hule i koji bijaše veći nego drugi rogovi. I gledao sam kako ovaj rog ratuje protiv Svetaca te ih nadvladava, dok ne dođe Pradavni, koji dosudi pravdu Svecima Svevišnjega, i dok ne dođe vrijeme kad Sveci zaposješe kraljevstvo.”

Daniel 7:19-22


Ispunjenje proročanstva o četvrtoj zvijeri seže sve do današnjih dana, kada svijetom vlada “Anglo-američko carstvo.” Čujmo što anđel kaže Danielu o toj četvrtoj nemani.

“On reče: Četvrta neman bit će četvrto kraljevstvo na zemlji, različito od svih kraljevstava. Progutat će svu zemlju, zgazit ju i smrviti. A deset rogova: od ovoga kraljevstva nastat će deset kraljeva, a iza njih će se podići jedan drugi, različit od onih prvih, i srušit će tri kralja. On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promjeni blagdane i Zakon, i Sveci će biti predani u njegove ruke na jedno vrijeme i dva vremena i polovinu vremena. Tada će sjesti Sud, vlast mu oduzeti, razoriti, sasvim uništiti. A kraljevstvo, vlast i veličanstvo nad svim nebesima, dat će puku Svetaca Svevišnjega. Kraljevstvo njegovo kraljevstvo je vječno, i sve vlasti služit će mu i pokoravati se njemu.
Ovdje se završava izvještaj. Ja, Daniel, bijah vrlo potresen u svojim mislima, i lice mi problijedje, ali sve ovo sačuvah u srcu svojemu.”

Daniel 7:23-28


Prije komentara i obrazloženja, pročitajmo još jedno Danielovo viđenje.

“Treće godine kralja Baltazara, ukaza se meni, Danielu, viđenje poslije onoga koje mi se ukazalo prije. Gledah viđenje, i dok gledah, nađoh se u Šušanu, čvrstu gradu u pokrajini Elamu, i u viđenju se vidjeh na rijeci Ulaju. Podigoh oči, i gle: ovan stajaše kraj rijeke. Imaše dva roga: oba roga visoka, no jedan viši nego drugi, a onaj viši narastao poslije. Gledah kako ovan bode na zapad, na sjever i jug. Nijedna mu se životinja ne mogaše oprijeti, ništa mu ne mogaše izbjeći. Činio je što je htio, osilio se. Dok sam promatrao, gle: jarac dolazi sa zapada povrh sve zemlje, ne dodirujući tla; jarac imaše silan rog među očima. Približi se dvorogom ovnu kojega bijah vidio gdje stoji kraj rijeke, i potrča na njega u svoj žestini svoje snage. Vidjeh kako se približi ovnu, bijesno udari na ovna i slomi mu oba roga, a ovan nije imao snage da mu se opre; obori ga jarac na zemlju i stade ga nogama gaziti; nikoga ne bijaše da spasi ovna. Jarac osili veoma, ali kad osili, veliki se rog slomi, a na njegovu mjestu izrastoše četiri velika roga prema četiri vjetra nebeska. Iz jednoga od njih izbi malen rog, ali taj silno poraste pre-ma jugu i istoku, prema Divoti. On poraste sve do Nebeske vojske, obori na Zemlju neke iz Vojske i od zvijezda, pa ih zgazi nogama. Poraste sve do Zapovjednika Vojske, oduze mu svagdašnju žrtvu i razori mu njegovo Sveto mjesto. Vojska se digla na žrtvu svagdašnju zbog opačine, na zemlju oborila istinu, i uspije u svemu što činjaše. Tada čuh gdje jedan Svetac govori, a drugi Svetac upita onoga koji govoraše: “Dokle će trajati ovo viđenje o svagdašnjoj žrtvi i o opačini što pustoši i gazi Svetište i Vojsku? Odgovori: Još dvije tisuće i tri stotine večeri i jutara; tada će Svetište biti očišćeno.”
Kad sam ja, Daniel, gledajući ovo viđenje tražio da ga razumijem, gle, preda me stade kao neki čovjek. Začuh glas čovječji gdje viče preko Ulaja: “Gabrijele, objasni mu to viđenje.” On priđe ovamo gdje stajah, i kad mi se približi, strah me obuze, i padoh na lice. On mi reče: “Sine čovječji, razumij: jer ovo je viđenje za vrijeme posljednje.” On još govoraše, a ja se onesvijestih, padoh na zemlju. On me dotače i uspravi na mom mjestu. I reče: “Evo, kazat ću ti što će doći na kraju gnjeva, najavljeni svršetak. Ovan što si ga vidio - njegova dva roga - to su kraljevi Medije i Perzije. Rutavi jarac jest kralj Grčke; veliki rog među njegovim očima jest prvi kralj; slomljeni rog i četiri roga što izbiše na njegovu mjestu, to su četiri kraljevstva što će izaći iz njegova naroda, ali neće imati njegovu moć. I potkraj njihova kraljevanja, kad bezakonici navrše mjeru, ustat će kralj, drzak i lukav. Njegova će moć porasti, ali ne svojom snagom; nesmiljeno će pustošiti, uspijevat će u svojim pothvatima, zatirat junake i narod Svetaca. Zbog njegove lukavosti, prijevara će uspijevati u njegovoj ruci. On će se uznijeti u svome srcu, iz čista mira upropastit će mnoge. Suprostavit će se Knezu nad knezovima, ali će – ne rukom – biti skršen. Viđenje o večerima i jutrima o kojem je bilo govora istinito je; no ti ga zapečati jer je za daleke dane.”

Daniel 8:1-26


Danijela je posebno zanimala četvrta neman, koja je najstrašnija od svih prethodnih. Posve je jasno da ona simbolizira Rimsko carstvo.
Prorok je rekao da iz jednog od četiri jarčeva roga izrastao i nadjačao ostale. O čemu se tu, zapravo, radi? Poznato je da su stari Grci imali svoju koloniju i na jugu Apeninskog poluotoka, na kojem je kasnije nastalo Rimsko carstvo. Tako se može reći da je Rimsko carstvo nastalo iz Grčkoga. Neman, koja simbolizira Rimsko carstvo je imala deset rogova, a iz jednoga od njih izraste malen rog koji simbolizira slijedeće i posljednje svjetsko carstvo. Kao što znamo, V. Britanija je bila dio Rimskog carstva, a mali rog simbolizira upravo Britansko carstvo koje je okosnica zadnjeg svjetskog carstva, odnosno Anglo – američkog carstva.
Daniel je imao još vizija o događajima koji su bili njegova bliža ili daleka budućnost. Njegova ostala proročanstva, koja su naša prošlost, zbog vremena i prostora nećemo obrađivati, a proročanstva koja govore o našoj sadašnjosti i budućnosti će biti veoma važna karika u pokušaju da odgovorimo na pitanje iz naslova. Na kraju ovog dijela možemo reći, da će o budućnosti biti riječi u slijedećim poglavljima, a sada trebamo još reći nekoliko riječi o knjizi nad svim knjigama – Bibliji. Ljudi, koji su ju čitali i proučavali, su se vjerojatno složili s izrečenim tvrdnjama već u uvodu ovoga teksta. Onima koji Bibliju nisu čitali, smo na samo malom broju opisanih i ispunjenih proročanstava pokušali dokazati tvrdnju da je Biblija apsolutno istinita i da se u nju možemo pouzdati.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:50   #39
Ovaj c/p biblije je tvoj odgovor?
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:00   #40
Ovdje su ti neki novi prijatelji pokazali što nas čeka u narednih par godina, zaključno sa 2012. Probaj to povezati s onim što si pročitao u bibliji, a nemoj meni stavljati c/p molim te, ja sam bibliju davno prostudirao.


http://www.colinandrews.net/Crop-Circles-2009.html
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.