Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2009., 17:31   #1
Proizvodnja mljekarskih proizvoda - pitanje

zanima me koja kemijska sredstva se koriste u mljekarstvu (posebno na manjim farmama) za sanitaciju posuđa i svega što dodje u kontakt sa mlijekom i njegovim prerađevinama. možda neko zna, puno biste mi pomogli. hvala
400D is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 21:23   #2
Ovdje imaš nešto o kriterijima kakvoće mlijeka i načinima postizanja istih u smislu higijenskih zahvata. Moj did je koristio poseban detergent u prahu za muzilicu i sve posude kroz koje je prolazilo mlijeko do ulaska u kuhinju ili izlijevanja u laktofriz. Imena se ne mogu sjetiti, ali mogu probati saznati.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 09:28   #3
Izosan
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 16:38   #4
mnoga sredstva (varikina, limunska kiselina, izosan, bis...) koja su desetljećima korištena, sad su doslovno zabranjena

po preporuci referenta iz mljekare, ja koristim proizvode na stranici 12. i 13. ovog pdf kataloga
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.