Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2009., 18:59   #1
.. univerzalni alim topic ..

.. dešavaju se .. onako .. poletarci .. antikomunisti .. ono .. do jaja ..

.. pitanje je .. gdje su nikli ..
.. u lici sam vidio stroge stare ustaške .. ljude .. porodice .. ali neki tako nekritički antikomunizam nikad .. nisu se voljeli .. i ubili bi se .. ali i drugima su priznavali .. ponešto ..
.. a gdje su nikli .. ti .. poletarci .. da nisu rođeni u gulagu .. ili golom otoku ..
.. ili je sve što znaju samo .. buržujska propaganda ..

.. šta sam ono htio ..
.. dvije .. ili tri stvari ..

.. prva ..

.. napadati sada mrtvu jugu ili sssr .. pizdunski je znak slabosti ..
.. bili su loši i propali su .. sada bi eventualno bilo vrijeme da se to sagleda sa manje žuči .. pogotovo za poletarca koji sam nije mogao iskusiti bog zna što ..
.. neko ko bi sada branio nešto iz tog vremena .. unaprijed .. je jači .. jer poletarac svojim stavom odmah postaje .. ližirit ..

.. druga ..

.. zar je moguće da poletarac ne može neke kurčeve činjenice posložiti ..
.. nikakve vijetname .. rat protiv sadama na čistim lažima .. gotovo očita klanja i čišćenja .. bombama i lijekovima .. samo zbog para .. zar je moguće da poletarcu ništa od tog ne može do mozga ..
.. zar je moguće da je čovječji mozak tako izbrazdan .. i da u njega više ništa ne može ..
.. pa čak ni najjednostavnija matematika ..

.. treća ..

.. takav nekakav stav .. odmah vuče suprotan stav ..
.. i tu je greška ..
.. a ja znam i rješenje ..

.. u dva djela .. rješenje je u dva djela ..

.. prvi dio je .. ako bude gusto .. mališa .. poklat ćemo se .. nemojmo se lagati .. toliko smo daleko da se složit ne možemo .. ako bude gusto pokušat ću te ubiti ..
.. drugo .. mališu zanemariti .. ne ga smatrati čovjekom .. jer u protivnom gubim previše energije .. .. nije rečeno da ne smijem govoriti .. rečeno je .. ne ga smatrati čovjekom ..

---

.. još nešto drugo ..

.. sto puta sam vam pričao o ivici koji je u oluji htio zapaliti jankovu kuću ..
.. meni još i sad nije jasno .. a postaje mi i sve manje jasno .. dali je jankovu kuću trebalo zapaliti ..
.. vi to gledate .. modernističko haški ..
.. a ja vam govorim drugo .. zamislite da vam neko zapali kuću i da jedva uspijete pobjeći u .. nigdje .. zamislite da se vratite i da je taj tu .. (.. i zamislite žacka koji vam propovjeda milosrđe ..) ..
.. pitanje je .. može li ivica živjeti uz janka .. i treba li ..
.. dali sada ivici .. kada se vratio .. predlažete .. da otiđe .. ?
.. jer njegove kuće nema .. a jankova je tu ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 20:20   #2
.. jebiga ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 14:59   #3
(.. jebiga .. ne odgovaraju ti pa ću ipak ja .. malko ..
.. bila sam napisala .. da zapali ..
.. to na prvu loptu ..
.. al .. razmislila sam malo .. bilo bi ispravnije zapaliti janka nego kuću ..
.. a ako janka nema .. pa sad ..
.. možda bi neko rekao .. ako kuća valja šteta je zapaliti .. može se useliti neko kome treba ..
.. al jebiga .. ne verujem ..
.. verujem da na mestu ostaje prokletstvo onoga ko je u njemu boravio ..
.. tako da ipak .. zapaliti ..)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 15:03   #4
.. obama je dobio nobelovu za mir ..
.. dan pre .. poslao 30 000 svojih da ubijaju ..
.. kaže .. svetu je potreban neko da ga čuva .. pa je zato svaki rat amerike .. nesumnjiv doprinos miru ..


.. klinci koji se na to primaju su očiti idioti .. jebiga ..
(.. ovi komunisti kad su onomad ratovali .. vikali .. idemo u rat .. a ne .. idemo u mirovnu misiju ..)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 15:20   #5
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. dešavaju se .. onako .. poletarci .. antikomunisti .. ono .. do jaja ..

.. a gdje su nikli .. ti .. poletarci .. da nisu rođeni u gulagu .. ili golom otoku ..
.. ili je sve što znaju samo .. buržujska propaganda ..

.. napadati sada mrtvu jugu ili sssr .. pizdunski je znak slabosti ..

.. zar je moguće da poletarac ne može neke kurčeve činjenice posložiti ..
.. nikakve vijetname .. rat protiv sadama na čistim lažima .. gotovo očita klanja i čišćenja .. bombama i lijekovima .. samo zbog para .. zar je moguće da poletarcu ništa od tog ne može do mozga ..

.. rješenje je u ..

.. ako bude gusto .. mališa .. poklat ćemo se .. nemojmo se lagati .. toliko smo daleko da se složit ne možemo
Po trideset i osmi put... eto ideje vrijedne da se za nju umre... pa taman time ništa ne ostvarili osim vlastite smrti!

...tko može - shvatit će!
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 15:58   #6
Surova je ova Realnost, Vreme Danasnje... Imas Pravo na zestoki Rad... Imas Primarno Pravo na beskonacnu potrosnju (nije bash beskonacna, nego dozvoljena, kontrolisano, da moze da te pretvori u roba da radis ceo zivot da izhranis one na vlasti i otplatis SVE dugove pre nego sto umresh)...

I imas pravo da budes Rob Sistema... JEDINO sto NE smes je da budes nezavisan igrac izvan Sistema... To se surovo kaznjava... Tu nema milosti... Jedan usamljeni jahac svakome Robu koji to gleda budi Nadu... Nadu u Slobodu...

Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. nikakve vijetname .. rat protiv sadama na čistim lažima .. gotovo očita klanja i čišćenja .. bombama i lijekovima .. samo zbog para .. zar je moguće da poletarcu ništa od tog ne može do mozga ..
.. zar je moguće da je čovječji mozak tako izbrazdan .. i da u njega više ništa ne može ..
.. pa čak ni najjednostavnija matematika ..
Jednostavna je ta matematika... 1+1=2, 2+2=4... Mnogo je prostije da upraznjavas moch drugih bez razmisljanja... Ako ti neko za to daje mrvice... A da tom istom rukoljub/buljoljub pod MORANJEM... Pod Moranjem Prezivljavanja...

Ima jedan lik (tesko se on moze nazvati chovekom, nikako Chovekom)... Ime mu je Cheda, a prezime Zenidba... O tom klincu ja pricam... Sve što Cheda zna je samo... Buržujska propaganda...

(.. jebiga ..)

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 16:22   #7
.. pa svako to može .. jebi ga .. shvatiti ..
.. nije to ideja teška za shvaćanje .. to je postojanje teško za život ..

.. u vezi toga .. zapaliti ili ne ..
.. u jankovu se smjestili mi .. branitelji .. i ivica je tada nije zapalio .. palile su se druge .. a jeli jankova ostala .. ne znam ..

.. bilo je to vrijeme .. staro .. svako je nešto pokušavao zidati .. i svako je znao cjeniti rad na tom zidanju .. kada si vidio da prva kuća gori imao si osjećaj da treba trčati i gasiti .. .. i onda si vidio da gori druga .. pa treća .. a sjenici najprije ..
.. i činilo ti se kao .. ako si pobjednik .. uzmi .. tvoje je .. imaš na to pravo .. a janka ako se vrati ubij ..

.. ali sada više nisam siguran ..
.. te su kuće bile napuštene prije dan ili dva .. u njima je bilo .. kao .. trag ljudi .. tamo nemaš šta raditi .. posuđivao sam knjige .. iz kuće .. pročitao .. recimo .. onu biografiju od iakoke .. i pola rata i mira .. pa vratio .. kada smo odlazili .. pa završio doma ..
.. u tim je kućama bilo sve .. kao u pravim kućama .. jebeno pravo .. kasete one .. pevaljke .. (.. što sam ja isto volio ..) .. sveske djece .. knjige o titu .. što i nisam volio .. šljive .. u bačvama .. bog te .. a dobra .. naša šljiva duplo jača bila .. a okus mnogo gori ..
.. kuće su bile .. svakakve .. od boljih .. do lošijih ..

.. nisam siguran .. šta je trebalo paliti ..
.. i nisam siguran koje kuće trebaju ljudima ..
.. sjećate se .. kako je pop na pogrebu govorio .. kao šator .. takva kuća .. pokupiš ju i ideš dalje .. .. batice ovi popine .. uvjek sam ja govorio ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 16:38   #8
(.. treb'o si ipak gledati onaj .. lepa sela lepo gore ..
.. ima jedan koji je isto uzimao knjige na čitanje .. )

.. po meni .. (.. opet ..) .. pravo je bilo samo jankovu .. i pravo je bilo da pali ivica ..
.. a kod ostalih je situacija .. jebiga .. da pale ista govna kao što je janko ..

(.. malo zajebano .. da .. kad vidiš trag ljudi ..
.. možda ipak samo janka ..?


.. pričala sam ti za tetka .. što ga je deda izbacio iz kuće ..?)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 16:48   #9
.. pa .. ja samo ne znam ..

.. meni samo nije jasno gdje to niču poletarci koji znaju ..
.. koji je otac stvorio alena .. koji djed .. koji se komšiluk njime ponosi ..
.. koji će ga se sin sjećati .. koji unuk ..
.. i po čemu .. govoriti će .. moj se djed sjećao staljina .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 16:51   #10
(.. pa .. niču ispred televizora .. i po školama .. valjda ..)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 20:02   #11
.. haiku ..

.. primjer kratke i jezgrovite filozofsko političke pesme ..

.. boja sotone .. blistavo bijelo .. isprano sudstvom u hrvata ..

.. sviđa vam se .. ? .. (.. servantes .. ? ..)
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 20:54   #12
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. primjer kratke i jezgrovite filozofsko političke pesme ..

.. boja sotone .. blistavo bijelo .. isprano sudstvom u hrvata ..

.. sviđa vam se .. ? .. (.. servantes .. ? ..)
Joj. Ja nikada nisam napisao niti jedan haiku. Spremam se i spremam....godinama. Mogu samo reći što mi se subjektivno sviđa.
Ovo tvoje ne. Zašto?
Jednostavno, politika mi je previše prizemna za pravi haiku.
Ja volim čitati. Trenutno sam dobio "Divan" od Hafiza, te uživam u njegovim gazelama.
Primjerice sviđa mi se jedan haiku o smrti majstora rinzai zena Kukoku (1328 - 1407) koji glasi ovako:

Jašem na ovom drvenom konju glavačke;
progalopirat ću kroz Prazno
Želite li mi ući u trag?
O, pokušajte mrežom uhvatiti oluju!
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 21:15   #13
.. ja .. svakakvih ukusa .. ima ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 21:21   #14
(.. ne znaju šta samnom .. nije mi žao .. ali sam ovdin .. prilično tesno ..)

.. mogao bi patentirati .. horizontalnu kratku pesmu .. razdvojenu sa po dvije točke ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 22:02   #15
.. u forumsku noć ..
.. zgrnu biser na stranu ..
.. grok grok grok grok grok ..


(.. servantes .. valjal' ova ..?
.. ta tvoja ne valja .. prevod ne valja .. ne poštuje formu .. a kod japanca .. forma je osnova ..


.. a ovo moje .. sasvim lepo poštuje .. 5 7 5 .. naznačeno doba dana .. prateći zvukovi ..
.. sve po jusu .. a i po japancu ..)

..

.. alime .. dobra ideja ..
.. a ima još nekih pravila ..?
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 22:07   #16
(.. jebiga servantes .. gledam prevod ..
.. nije bre loš .. nego očajan ..
.. ne samo što ne poštuje formu .. nego je i pretenciozan ..
.. prevoditelj se hteo praviti batica .. na račun tuđe jednostavnosti ..
.. jer je lepota haikua .. u njegovoj jednostavnosti .. razumeš ..?


.. popni se pužu ..
.. uz tu planinu fudži ..
.. ali polako ..
(.. isa ..)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:33   #17
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
(.. jebiga servantes .. gledam prevod ..
.. nije bre loš .. nego očajan ..
.. ne samo što ne poštuje formu .. nego je i pretenciozan ..
.. prevoditelj se hteo praviti batica .. na račun tuđe jednostavnosti ..
.. jer je lepota haikua .. u njegovoj jednostavnosti .. razumeš ..?


.. popni se pužu ..
.. uz tu planinu fudži ..
.. ali polako ..
(.. isa ..)
Prevodilac je akademik Vladimir Devide.
Meni osobno se ovaj haiku sviđa. Dubok je.
Kakav je prevod, i da li narušava neku dogovorenu forumu, nemam pojima.
Ja nisam nikakav stručnjak za haiku, pa i za svu ostalu književnost.
Ja sam običan "konzument".
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:46   #18
.. pa baš me briga što je on akademik ..
(.. imamo mi ovde sanu .. ne sanju nego sanu .. sve sami akademici .. al jebiga .. svi kao taj prevod ..)

.. forma je .. 5 7 5 .. nagoveštaj koji se tiče vremena .. nagoveštaj koji se tiče zvuka ..
.. a dubina je upravo u jednostavnosti ..
.. mene učio neki dušan .. njegova je ova ..

.. pogledom tražim ..
.. tu pticu što pomuti ..
.. sunce u vodi ..

(.. onaj s pužom je napisao isa .. jedan od najvećih japanskih .. on i bašo dva najveća ..
.. taj ti se ne čini dubok ..? .. meni je omiljen ..
.. bajdvej .. ko je originalni pesnik te komplikacije koju je napravio akademik ..? .. znaš kako .. barem približno .. ide original ..?
.. prevodom se nikad ne sme osrknaviti suština .. ako je suština u jednostavnosti .. ne sme se oskrnaviti jenodstavnost ..)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:50   #19
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ali sada više nisam siguran ..
.. te su kuće bile napuštene prije dan ili dva .. u njima je bilo .. kao .. trag ljudi .. tamo nemaš šta raditi .. posuđivao sam knjige .. iz kuće .. pročitao .. recimo .. onu biografiju od iakoke .. i pola rata i mira .. pa vratio .. kada smo odlazili .. pa završio doma ..
.. u tim je kućama bilo sve .. kao u pravim kućama .. jebeno pravo .. kasete one .. pevaljke .. (.. što sam ja isto volio ..) .. sveske djece .. knjige o titu .. što i nisam volio .. šljive .. u bačvama .. bog te .. a dobra .. naša šljiva duplo jača bila .. a okus mnogo gori ..
.. kuće su bile .. svakakve .. od boljih .. do lošijih ..
Deja Vu... Vukovar, jedna prica...

Ja sam posudjivao dnevnike klinaca... Krao njihove prve Ljubavi... Pokusavao da razumem zasto je Jovica hteo razyebati Hrvoja... A prve komsije su, 30+ godina, i Jovicin sin je voleo Hrvojinu kci... I ona njega... I zasto?

I ja sam krao uspomene... I ja sam krao hrvatske sljivke... A okus... Okus svega toga je bio prokleto gorak!

I te Mrznje i Ljubavi... bile su yebeno prave... Kako i bombe u Iraku... Kao i Obamina Novelova Nagrada za Nemir... Nagrada za prazna obecanja, ludom radovanja...

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:55   #20
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
.. a dubina je upravo u jednostavnosti ..
Podsjetila si me na jednu misao Giacoma Leopardija:

"Zanimljivo je znati, da se jednostavno ponašaju gotovo svi ljudi koji mnogo vrijede. Uz to je zanimljivo, da se jednostavno ponašanje drži za znak male vrijednosti."
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.