Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2009., 09:42   #21
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
nisam gledao i stvarno ne znam. a znam da su neki pljuvali i po LOTR (gosparu prstena) kad su ga gledali, a koji uistinu nije ispao loš film. a sve zato što neki jednostavno nemaju afinitet za fantasy no meni je iskreno glupo da netko tko nema afinitet za fantasy ide ocjenjivat takav film (ne zabuni se, ne govorim to za tebe, niti govorim da je avatar dobar, nisam ga gledao). to je kao da rock kritičar/slušatelj ide ocjenjivati klasiku, a nikad je ne sluša

EDIT: fantasy nije (samo) za djecu, već za sve koji njeguju i čuvaju dijete u sebi. postoji ipak razlika između fantasyja i djela koja su jedino za djecu
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
ipak ne bih stavljao LOTR trilogiju u isti koš s ovim filmom. Mora on još puno žganaca jesti da bi se s njime usporedio... Priznajem da nisam pobornik fantasy filmova općenito, ali kad je film dobar onda je dobar - neovisno o žanru. A LOTR je definitivno dobar film.
eto, ja volim fantazi (il sam bar nekad voljo ), a LOTR mi nije nis posebno u stvari fantazi mi je zanimljiviji daleko u knjigama, tesko je atmosferu filmski docarat, cak su mi u tom smislu blizi neki SF filmovi.. makar LOTR me nije odusevio niti kao knjiga Malo mi je suh, previse "realizma", premalo nedorecene "mistike", a za to cu citat zolu, a ne fantazi.. a ma, bice da je problem u meni i tako to
Beljki is offline  
Old 30.12.2009., 09:45   #22
Quote:
Femdom kaže: Pogledaj post
Film je odličan i nije plitak.
Ljudi vole podijeliti filmove, pa tako postoje vizualno dojmljivi, i filozofski duboki.
Oboje zajedno ne ide zato što bi to bio atak na predrasude po kojima tehničko savršenstvo ne može biti i duboko. Film ili je nekakva zbrka šumova pa ima poruku, ili je prekrasan pa je barbika.
Definitivno je bolji od LOTR, jer LOTR je gomila koljačine kao i Aleksandar Makedonski, pomiješano sa srcedrapateljnim dijalozima plošnih likova.
__________________
讓我離開這裡
alquirez is offline  
Old 30.12.2009., 09:46   #23
Quote:
Femdom kaže: Pogledaj post
Definitivno je bolji od LOTR, jer LOTR je gomila koljačine kao i Aleksandar Makedonski, pomiješano sa srcedrapateljnim dijalozima plošnih likova.
to, to
Beljki is offline  
Old 30.12.2009., 10:07   #24
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
to, to
sad kad spominjete, dosta su apostrofirane bitke u drugom i trećem dijelu LOTR, i to je možda mana filma u odnosu na roman. inače sam realist, znam da je nemoguće očekivati čudo u ekraniziranju tih debelih knjižurdina, filmski format trpi koliko trpi, i realno se nije mogao napraviti puno bolji posao od onog koji se napravio, ali ako bih nešto htio mijenjati, možda manje filmskog fokusa na te bitke u korist drugih dijelova
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 30.12.2009., 11:17   #25
Za sve vas puritance koji volite zahtjevene filmove, par zamjerki na film i s moje strane.

Film je spektakularan (na stranu činjenica da se radi o blockbuster-u)...kad sam ga pogledao vratio mi se onaj osjećaj koji sam ima kad sam kao dijete 1. put gledao Ratove Zvijezda.
Priča istina bog ima rupa...no tko mari.

Ipak (ajmo malo maštat),
Da bi film bio uistinu veličanstven potrebno je postojeću radnju rastegnuti na barem 2-3 nastavka.
Domoroci su na kraju trebali biti gubitnici, a glavni akteri tragično skončati.
Poput američkih indijanaca.
U takovom scenariju ima i više nego dovoljno prostora za stvarnu dramu i srcedrapajuće, uistinu bolne i za gledatelje frustrirajuće (realistične) obrate i zaplete...

Osnovna ideja da je jedini interes civilizacija kao što je naša - nakon povjesnog otkrića planete slične Zemlji u našoj neposrednoj blizini - tek exploatacija nekavog minerala (ništa više) i to od strane privatne kompanije - je šuplja do jaja...
Zamislite implikacije takovog jednog otkrića !!!
Čitav ljudski rod bi ostao bez daha...exploatacija nekakve tamo rude bila bi tek kap u moru interesa...
Fokus bi bio na potpunom osvajanju, naseljavanju planete...
Zaplet bi više sličio sudaru civilizacija kakv se desio prilikom osvajanja Amerike, a ne tek konflikt lokalne kulture i privatnog biznisa.
Čitava operacija (poduhvat epohalnih razmjera) nebi bio pod ingerencijom "kompanija", već šireg intresa...unije naroda ili barem najdominantnijeg saveza na planeti (Atlanski, Sovjetski blok, Azijski ili EuroAzijski savez i sl...).

Tim više što se u filmu napominje da je Zemlja devastirana i prenapučena.

Tad bi i filmski puritanci bili zadovoljniji...nadam se.

Btw; Jedna od stvari koja npr.bode u oči je diletantska upotreba sile od strane zemljana.
Taktički / operativni raspored / uporaba snaga uvjetovan je dometom, preciznošću, vatrenom moći i mobilnošću oružja kojim se raspolaže.
U ovom slučaju zemaljske su snage komično zbijene, ne koristeći ni na koji način svoje taktičke prednosti.

I tu se moglo malo poraditi (no tada nebi imali prostora za onu spektakularnu zračnu bitku na kraju)

PS.
Inače, uzevši u obzir njegovu namjenu (zarada)...zanemarujući sve ovo gore navedeno, film je i takav kakav je, spektakularan !
Prava poslastica !


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 30.12.2009. at 12:36.
Yivanmukta is offline  
Old 30.12.2009., 11:49   #26
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Ipak (ajmo malo maštat),
Da bi film bio uistinu veličanstven potrebno je postojeću radnju rastegnuti na barem 2-3 nastavka.
2. dio Avatara izlazi 2012. godine.....Zamišljen je kao trilogija....
Tempion is offline  
Old 30.12.2009., 12:21   #27
ma nema do nindje
Beljki is offline  
Old 30.12.2009., 13:31   #28
samo jedna napomena:

Avatar je koštao 400 milja USD (od toga >100 milja za marketing)
District 9 od P.Jacksona samo 30 milja USD

Oba su SF i imaju sličnu tematiku, ali District 9 je miljama ispred avatara po svemu...uključujući i efekte

Jasno je da je i u ovom slučaju marketing taj koji prodaje lošiji proizvod
a ne kvaliteta
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Old 30.12.2009., 16:06   #29
uživanje u filmu je relativna stvar...ukusi su različiti i ne mora bit film savršen da bi netko uživao...primjerice, ja sam uživao gledajući fantasy stardust, i baš me briga što netko misli ili ne misli o tom filmu. opustio sam se, odgledao i autentično uživao vjerujte jednako sam uživao ali na drugi način gledajući SF sunshine. meni je bio izvrstan taj SF, uz bok najboljima, i briga me što će netko prigovoriti nekim S aspektima tog filma i naći mu pokoju rupu, atmosfera je stvorena naprosto majstorski i to detalji ne mogu umanjiti. neki put se treba jednostavno opustiti, i ne komplicirati, u protivnom ste uskraćeni za uživanje tražeći dlaku u jajetu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 30.12.2009., 21:07   #30
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
samo jedna napomena:

Avatar je koštao 400 milja USD (od toga >100 milja za marketing)
District 9 od P.Jacksona samo 30 milja USD

Oba su SF i imaju sličnu tematiku, ali District 9 je miljama ispred avatara po svemu...uključujući i efekte

Jasno je da je i u ovom slučaju marketing taj koji prodaje lošiji proizvod
a ne kvaliteta
Jao, jao...sam Peter Jackson je rekao da je film revolucionaran i da su efekti nikad viđeni dosad i spektakularni, ali valjda ti znaš bolje...
Tempion is offline  
Old 30.12.2009., 21:17   #31
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
uživanje u filmu je relativna stvar...ukusi su različiti i ne mora bit film savršen da bi netko uživao...primjerice, ja sam uživao gledajući fantasy stardust, i baš me briga što netko misli ili ne misli o tom filmu.
Pa i Stardust je krasan film. Dakako, Avatar je noviji, skuplji, pa će zato ići putevima Harry Pottera i pomesti svu konkurenciju. Jer će to biti trilogija.
Žao mi je samo što nema nastavaka "His dark materials".

Trend je da se snimaju vedri filmovi sa mnogo magije, a koljačine i SF crnilo je trenutno out. Ljudi imaju i previše crnila oko sebe da bi sad gledali neke nove Bladerunnere ili Ridickove kronike. To je samo za 3D brijače koji vole hrđave, metalne, izubijane teksture.
Femdom is offline  
Old 01.01.2010., 17:17   #32
Koja je duhovna poruka filma?
logicar is offline  
Old 01.01.2010., 17:30   #33
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
I ti nisi ništa od ovoga uočila u "Avataru" ? Film ipak nije baš tako banalan kako si ti napisala...možda ako ga pogledaš još jednom....
Pa normalno da sam uočila te stvari u filmu, mislim da sam već i napisala da su plavci napravljeni po uzoru na indijance, to je i više nego očito.
Ne mislim da je film banalan, al mislim da je sama priča mogla bit bolje ispričana.
evil-bitch is offline  
Old 01.01.2010., 17:38   #34
Quote:
Femdom kaže: Pogledaj post
Film je odličan i nije plitak.
Ljudi vole podijeliti filmove, pa tako postoje vizualno dojmljivi, i filozofski duboki.
Oboje zajedno ne ide zato što bi to bio atak na predrasude po kojima tehničko savršenstvo ne može biti i duboko.
Ma da, svakako, sad ak neko kaže da ga avatar nije oduševio odmah znači da ima predrasude
Što se mene tiče, s obzirom na to kolko je film koštao (a troškovi snimanja su apsurdno visoki), mogli su si i malo više truda dati oko same priče. Osnovna premisa je dobra, al nije po meni dovoljno dobro ispričana. Priča me nije tolko uvukla u sebe i previše se držala nekih šablona.
To ne znači da je film loš, dobar je, al s obzirom na to kolki ima publicitet i kolko je razvikan, po meni nije na zadovoljavajučoj razini.
evil-bitch is offline  
Old 01.01.2010., 17:41   #35
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Ide uživat u dobrom društvu (film je tek sporedna stvar).
Valjda je dok gledaš film veća koncentracija na film, a manja na društvo. Tako da ispada kako je u tom trenu društvo sporedna stvar.
Ako uživaš u društvu dok bi trebao uživati u flimu, onda film niti ne pratiš kako spada. Slobodno možeš i ne ići u kino ako ti nije namjera gledati film. Možda je do toga da možeš reći:" i ja sam bio u kinu (iako nisam pratio... što implicitno proizlazi iz takvog stava)".
Quote:
Nadam se da nisi tip koji ide u kino samo da bi gledao film, u kafić da bi pio kavu i na čik pauzu da bi pušio (ako si pušač) !?
U kino idem kako bih gledao filmove koji se isplate pogledati u kvalitetnijem prikazu, nije im velik broj.
U kafić idem samo ako moram jer ne pušim i radije se što manje neizravno trujem duhanskim dimom.
Quote:
Ozbiljno to mislim !
Zar da shvatim kad inače ne pišeš ovo kako neozbiljno misliš? :retoričko:
Quote:
Vidiš, nekad smo u kino išli samo da bi karali...poslije predstave mislim.
Danas nažalost čudaci skinu film preko interneta i sami uživaju u svojim brlozima.
To im je najveći gušt. Karanje ime je zadnje na pameti.
Ako ti je do toga onda ti je film ili kino neobvezno.

Nisu čudaci oni koji skinu film preko neta i gledaju ga doma samo zato što su prozvani takvima. Zaista je egoistično ovako olako baratati moralnim kompasom.
I otkud ti to da ljudi koji skinu film s interneta ga gledaju samostalno...

Pogotovo ovo spominjanje "samostalnih čudaka koji uživaju u filmu" nasuprot implicitnog prišivanja "cool ljudi" uz "koji karaju" je izraz jeftine, tj. površne retorike. Nedostaju ti nešto... aha, valjani argumenti.

Quote:
Neznam zašto se ne čudim tvojem upisu i donekle iskazanom nerazumjevanju, Paško.
Činjenica da si si dao truda odgovoriti na moj upis 4 minute prije ponoći...provjeravao što ima na forumu u vrijeme kad si ljudi radosno čestitaju novu godinu i uživaju u dobrom društvu - govori sama za sebe.
Pogrješno ti je čuđenje kad temelji se na pogrješkama.
Činjenica jest da tu Novu Godinu smatram danom nimalo drugačijim od drugih. Ne držim se ko pijan plota nekih tradicija samo zato jer traju.
PashkoPata'q is offline  
Old 01.01.2010., 18:25   #36
Definitivno bi se slozio s Pashkom, po svemu sto je napisao i njegovim razmisljanjima .
Michael___Myers is offline  
Old 01.01.2010., 18:34   #37
Inace o filmu:
Film me je isto tako podsjetio na konkvistadore prije par stotina godina koji su haracili amerikom, a avatari malo na Mayansku civilizaciju.
Najvise me odusevio nacin zivota Avatara, njihov osjecaj i svijest za prirodu i sve sto postoji. Oni su bas uzivali u svakom trenutku i bili prisutni u svakom dogadjaju/bicu/stvari koja im je darovala njihova planeta.
Michael___Myers is offline  
Old 01.01.2010., 19:48   #38
PashkoPata'q;
Quote:
Valjda je dok gledaš film veća koncentracija na film, a manja na društvo. Tako da ispada kako je u tom trenu društvo sporedna stvar.
Ako uživaš u društvu dok bi trebao uživati u flimu, onda film niti ne pratiš kako spada. Slobodno možeš i ne ići u kino ako ti nije namjera gledati film. Možda je do toga da možeš reći:" i ja sam bio u kinu (iako nisam pratio... što implicitno proizlazi iz takvog stava)".
Prekompliciran si brate...previše organiziran.

Hebeš film bez onog što slijedi poslije njega...dobre zeke, bar sat dva druženja s prijateljima, djecom ili partnerom.
Neznam što te to toliko sablažnjava...bez obzira na radnju filma u kojem si uživao.

Imam blagi osjećaj da je ispijanje kave / merak u tvojem društvu prilično frustrirajuće iskustvo.

Quote:
U kino idem kako bih gledao filmove koji se isplate pogledati u kvalitetnijem prikazu, nije im velik broj.
U kafić idem samo ako moram jer ne pušim i radije se što manje neizravno trujem duhanskim dimom.
E jesi svet !
I komično usamljen u tom svojem autoinduciranom puritanizmu...ko ćuko.
Zato te i nervira većina filmova koje gledaš...jer sve prekritično / preperfekcionistički doživljavaš...
Ne razumijem jedino koji klinac onda uopće na takove filmove trošiš vrijeme !?

Veliš; "U kafić idem samo ako moram...",Vrhunski !!

Stvarno si jedinstven. Imam osjećaj da često puta kad društvo "poželi ići desno", ti pokvariš atmosferu i skreneš lijevo...

Quote:
Zar da shvatim kad inače ne pišeš ovo kako neozbiljno misliš? :retoričko:
Samo naglašavam nešto što sam mislio da nećeš biti u stanju u potpunosti "ukapirat" / shvatiti bit onog o čemu govorim.

Izgleda da sam bio u pravu.

Quote:
Ako ti je do toga onda ti je film ili kino neobvezno.
Film u kojem se ne uživa u dobrom društvu je i ko kava koju ispijaš u samoći...jalova rabota.

Quote:
Nisu čudaci oni koji skinu film preko neta i gledaju ga doma samo zato što su prozvani takvima. Zaista je egoistično ovako olako baratati moralnim kompasom.
I otkud ti to da ljudi koji skinu film s interneta ga gledaju samostalno...
Uglavnom.

Internet nas na neki način zatvra u četiri zida i sve više vezuje uz virtualne sadržaje...sve više udaljava od živih ljudi.

Kako to npr.uživanje u tim sadržajima u vl.sobičku obogaćuje tvoj društevni život, rado bi od tebe čuo !?

Quote:
Pogotovo ovo spominjanje "samostalnih čudaka koji uživaju u filmu" nasuprot implicitnog prišivanja "cool ljudi" uz "koji karaju" je izraz jeftine, tj. površne retorike. Nedostaju ti nešto... aha, valjani argumenti.
Evo ti jedan;
Ja sam s čoporom dječurlije odgledao film koji je tebe isfrustrirao.
Proveo s njima nezaboravno vrijeme (malo smo se smijali, malo ostajali bez daha, malo plakali...povremeno sam one najmlađe morao tješiti, poslije na 100 njihovih pitanja odgovarati...uživati u njihovom entuzijazmu, pričama i zaključcima), usput smo se ubili u kolačima, otišli na picu i proveli predivno nedjeljno popodne.
Svi su bili sretni i zadovoljni kad smo se vratili kući...ja pogotovo !
Bio je to dobar dan !!
Nedjelja za pamćenje koje ću se još dugo sjećati.

Za razliku od nas...ti si film odgledao sam i otišao kući sav frustriran.

Tu žuč koju si u tom procesu akumulirao, upravo po nama prosipaš.

Problem je naime u tome da se to vjerojatno dešava s većinom stvari koje radiš...moja je skromna procjena.

Jesam li u pravu ?


Quote:
Pogrješno ti je čuđenje kad temelji se na pogrješkama.
Činjenica jest da tu Novu Godinu smatram danom nimalo drugačijim od drugih. Ne držim se ko pijan plota nekih tradicija samo zato jer traju.
Zato i jesi frustriran.

Opusti se malo...napravi kakvu glupost s vremena na vrijeme !

Za početak, prihvati u sebi mogućnost da u nekakvom tamo SF uratku...stijene lebde u zraku, a glavni se junak brzo zaljubio u lokalnu ljepoticu...lakše ćeš disat.

Yivanmukta is offline  
Old 01.01.2010., 21:01   #39
Quote:
Michael___Myers kaže: Pogledaj post
Inace o filmu:
Film me je isto tako podsjetio na konkvistadore prije par stotina godina koji su haracili amerikom, a avatari malo na Mayansku civilizaciju.
Najvise me odusevio nacin zivota Avatara, njihov osjecaj i svijest za prirodu i sve sto postoji. Oni su bas uzivali u svakom trenutku i bili prisutni u svakom dogadjaju/bicu/stvari koja im je darovala njihova planeta.
Lijepo
logicar is offline  
Old 01.01.2010., 22:13   #40
U samoj prici nisam previse uzivao posto je vrlo predvidljiva.
Efekti su nevidjeni, u potpunosti iskoristen MotionCapture tehnologija na glumcima(pokreti tjela, izraz lica) i kamera. Mislim da nakon ovoga, redatelji vise nece pomisljati na tradicionalno animiranje 3D karaktera. Efekte je radio novozelandski studio Weta Digital, isti studio koji je radio i LOTR.

Bez tih efeka film bi naravno ostao neopazen. Moja ocjena bi bila 7/10.
efodiks is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.