Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 11:06   #21
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Al nemres reci da od Hippa rastu rogovi, od Bebimila treca sisa, od Humane brkovi a od Aptamila se umire... kao sto rode šapcuci govore
ma ne,naravno da to nije istina.
Adaptirano mlijeko služi za zamjenu majčinom,ali zar toliko mama moraju posegnuti za zamjenom?
pink5 is offline  
Old 08.03.2010., 11:07   #22
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
izabrati ne dojiti zbog lošeg prethodnog iskustva je neuvjerljiv argument.
ma po čemu molim te?
što je za tebe uvjerljiv argumen za nedojenje?
Jelica Izjelica is offline  
Old 08.03.2010., 11:07   #23
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
pa treba nam jedna takva udruga.
A nije baš da su tako okrutne prema nedojiljama.
Udruge su OK, pa je tako i Roda nastala na fer temeljima... no kasnije su postali nasilni i bahati

http://www.hipp.hr/aktualno/overview/18
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:09   #24
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
iz istog tog razloga (komoda, jelte) netko bira bocicu...
e to je ono sto nikako ne razumijem...
zato jer mama nije vezana za dijete koje ne sisa,može netko drugi napraviti bočicu umjesto nje.
pink5 is offline  
Old 08.03.2010., 11:10   #25
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ne muvam se po rodinim stranicama..
ti ne razumijes o cemu pisem ili se samo trudis?

Di sam ja nesto napisao protiv dojenja, o WHOu, kolko se treba dojiti, sto su preporuke....?????????
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:10   #26
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
iz istog tog razloga (komoda, jelte) netko bira bocicu...
e to je ono sto nikako ne razumijem...
eee..upravo me to ubijalo prva tri mjeseca. pa dok napravis bocicu, pa dok podesis temperaturu, a cura vristi.
moja cura bi se znala ful razbuditi i trebalo je nakon bocice vremena da je uspavam...uglavnom meni je veca tlaka bila davati to izdojeno nego dojiti u polusnu.. ista stvar kad bi bili negdje vani. dok se snadjes gdje ugrijati bočicu...itd..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 08.03.2010., 11:11   #27
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
zato jer mama nije vezana za dijete koje ne sisa,može netko drugi napraviti bočicu umjesto nje.
kuzim ja to, al da tako razmisljam, dijete ne bi ni imala...
Leptiric is offline  
Old 08.03.2010., 11:12   #28
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
ti ne razumijes o cemu pisem ili se samo trudis?

Di sam ja nesto napisao protiv dojenja, o WHOu, kolko se treba dojiti, sto su preporuke....?????????
pa rekoh ti. barem 6 mjeseci, optimum je 2 godine. sto nisi razumio? nisam niti mislila da si protiv dojenja..gdje to pak pise?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 08.03.2010., 11:12   #29
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
kasnije budem napisala duži post na ovu temu, sad samo prvo što mi je palo na pamet - malac je nedavno bio jako prehlađen s temperaturom (ima 11ipol mj.). žlicu koju inače obožava nije mogao vidjet ni nacrtanu, cijelo vrijeme je visio na sisi. da ga ne dojim tko zna šta bih sve morala raditi da ga nahranim i natjeram da popije dovoljno tekućine da ne dehidrira. cijelo vrijeme sam govorila falatibože na sisi najviše iz tog razloga sam odlučila da ću dojiti i iza prve godine, a iskreno nije mi uopće nikakva tlaka, dapače i dalje uživam dojiti.
ista stvar kod mene-potpisujem svaku rečenicu
ne znam što bi mi bez sise kad je bolestan i ima temp.
cica svakodnevno sve u 16(i svakonoćno )mada više put i po.....m,ali samo zato jer imamo 19mj.pa je već pomalo i vrijeme da se počnemo ostavljat,ali neka-sa njim sam doma,pa dokle ćemo...
karloben is offline  
Old 08.03.2010., 11:13   #30
Kod mene je islo ovako.
Kad sam bila nekih 3 mjeseca trudna pocela sam citati o dojenju. Ne poznajem nikoga tko je dojio duze od par mjeseci pa nisam imala koga pitati a zdrava logika mi je nalagala da to ne moze biti bas tako tesko i neizvedivo jer smo ipak prezivjeli kao vrsta.

Nisam bila odusevljena samim cinom dojenja i nisam mislila da je to nesto najljepse na svijetu nego mi je bilo malo cudno i bljakasto te sam definitivno odlucila da dijete poslje godinu dana nema sto raditi na cici ali sam isto tako cvrsto odlucila dati sve od sebe da dojim jer je to najzdravije i najbolje za bebu.
Polako sam pocela kopcati i povezivati i pamtiti najcesce greske, tipa to da je beba gladna i da mlijeko nevalja ako je na cici svakih dva sata i ogranicavanje podoja i tako.
Onda sam polako pocela panicariti jer sam citala horor price o bebama zakacenima za cicu 24 sata i mamama koje ne stignu na wc, pa o krvavim bradavicama, bolovima, upalama, grizenjima jastuka i ostalim uzasima.
Odlucila sam da se ja sigurno necu tako patiti i da ako bude bas tako stravicno uzasno da ce dobiti bebimil i da se necu nervirati oko toga.

Kad se mala rodila i kad je to do tada imaginarno dojenje pocelo, vise mi nije palo na kraj pameti odustati radi nekekvih glupih ragada, boli, ili radi toga sto sam sjedila na kutnoj i dojila ju cijeli dan.
Jednostavno, kada te dijete pogleda sa cice, s tim mutnim okama punim povjerenja i kad vidis da je u potpunosti ovisno o tebi vise nista nije tesko. Bolilo je, normalno da je bolilo ali boli svasta u zivotu pa stisnes zube i izdrzis.
Stigla sam i na wc, i oprati kosu, i skuhati rucak i setati s malom. Samo treba malo prakse i organizacije.
Bol je nestala nakon mjesec dana, nakon dva mejseca su se pocela razdoblja izmedju cicanja produzavati.
Isto tako, totalno sam promijenla misljenje o duzini dojenja. Prije sam mislila da je godinu dana jako puno, i da je to vec veliko dijete a sad kad ju pogledam ne vidim veliko dijete nego malu bebu kojoj je cica jos glavna hrana a ona ce godinu za dva mjeseca.
Mada jos uvijek smatram da nije lijepo vidjeti dijete od 3 godine na cici ne pada mi na pamet sokiravati se kao prije.
Nadam se da cemo do ljeta spustiti cicanje na jednom ili dva puta dnevno a da cemo do zime skroz prestati jer ja ipak zelim svoje tijelo nazad ali znam i da cu ujedno biti jako tuzna kad to zavrsi.

Ono sto hocu reci je da mislim da je blesavo uzimati za ozbiljno komentare cura koje nisu jos ni rodile a kamoli dojile.
Isto tako mislim da bi se onaj ko zbilja zeli dojiti trebao informirarti jer da sam ja slusala savjete iz okoline sad ne bi dojila.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 08.03.2010., 11:13   #31
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
pa rekoh ti. barem 6 mjeseci, optimum je 2 godine. sto nisi razumio? nisam niti mislila da si protiv dojenja..gdje to pak pise?
Aloooo!!!!
Ja pisem o rodinom licemjerju, te o istom licemjerju drustva u cjelini....
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:15   #32
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ono sto hocu reci je da mislim da je blesavo uzimati za ozbiljno komentare cura koje nisu jos ni rodile a kamoli dojile.
Isto tako mislim da bi se onaj ko zbilja zeli dojiti trebao informirarti jer da sam ja slusala savjete iz okoline sad ne bi dojila.
Leptiric is offline  
Old 08.03.2010., 11:17   #33
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Kod mene je islo ovako.
Kad sam bila nekih 3 mjeseca trudna pocela sam citati o dojenju. Ne poznajem nikoga tko je dojio duze od par mjeseci pa nisam imala koga pitati a zdrava logika mi je nalagala da to ne moze biti bas tako tesko i neizvedivo jer smo ipak prezivjeli kao vrsta.

Nisam bila odusevljena samim cinom dojenja i nisam mislila da je to nesto najljepse na svijetu nego mi je bilo malo cudno i bljakasto te sam definitivno odlucila da dijete poslje godinu dana nema sto raditi na cici ali sam isto tako cvrsto odlucila dati sve od sebe da dojim jer je to najzdravije i najbolje za bebu.
Polako sam pocela kopcati i povezivati i pamtiti najcesce greske, tipa to da je beba gladna i da mlijeko nevalja ako je na cici svakih dva sata i ogranicavanje podoja i tako.
Onda sam polako pocela panicariti jer sam citala horor price o bebama zakacenima za cicu 24 sata i mamama koje ne stignu na wc, pa o krvavim bradavicama, bolovima, upalama, grizenjima jastuka i ostalim uzasima.
Odlucila sam da se ja sigurno necu tako patiti i da ako bude bas tako stravicno uzasno da ce dobiti bebimil i da se necu nervirati oko toga.
ovako nekako i ja razmišljam.
Jelica Izjelica is offline  
Old 08.03.2010., 11:18   #34
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Aloooo!!!!
Ja pisem o rodinom licemjerju, te o istom licemjerju drustva u cjelini....
ma gle..licemjerje je po meni forsirati dojenje a ne dati dovoljno informacija da to uspije. ako sam dobro razumila ogorčene na onoj temi na podforumu trudnice, onda mnoge nisu dobile adekvatne upute...licemjerno je onda pljuvati po istma koje ne uspiju dojiti.
dojenje jest najprirodnija stvar, ali je potpora jako bitna. kako od strucnog osoblja, tako i od obitelji...
s druge strane, zahvaljujući virtualnom svijetu lakše je doći do nekih informacija, tako da je educiranje isto stvar pojedine...
licemjerno ili ne..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Old 08.03.2010., 11:23   #35
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Aloooo!!!!
Ja pisem o rodinom licemjerju, te o istom licemjerju drustva u cjelini....
Je, i mene rode nerviraju ali su isto tako su puno napravile za dojenje a to im treba priznati u drustvu u kojem preko 6 mjeseci doji 8% zena.
Mislim, moras priznati da nesto nevalja kad 92% zena nema dosta mlijeka, ima slabo mlijeko, ima bebe koje nece cicati, ....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 08.03.2010., 11:25   #36
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
ovako nekako i ja razmišljam.
E pa zelim ti da za par mjeseci mozes i ostatak mog posta potpisati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 08.03.2010., 11:25   #37
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ma gle..licemjerje je po meni forsirati dojenje a ne dati dovoljno informacija da to uspije. ako sam dobro citala onu temu na podforumu trudnice, onda mnoge nisu dobile adekvatne upute...licemjerno je onda pljuvati po istma koje ne uspiju dojiti.
dojenje jest najprirodnije stvar, ali je potpora jako bitna. kako od strucnog osoblja, tako i od obitelji...
s druge strane, zahvaljujući virtualnom svijetu lakše je doći do nekih informacija, tako da je educiranje isto stvar pojedine...
licemjerno ili ne..
Edukacija... Informacije...




Jednom se u rodilištu neka stara rospija od sestre nešto bečila na mene što nešto nisam napravila, pa sam rekla da nisam znala, nitko mi nije rekao... A ova se ni pet ni šest nego izderala na mene da i životinja u šumi ima instinkte i zna šta treba napraviti, samo nama treba sve objašnjavati...

Poslije toga još da se i usudim tamo nekoga nešto pitati...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 08.03.2010., 11:26   #38
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Je, i mene rode nerviraju ali su isto tako su puno napravile za dojenje a to im treba priznati u drustvu u kojem preko 6 mjeseci doji 8% zena.
Mislim, moras priznati da nesto nevalja kad 92% zena nema dosta mlijeka, ima slabo mlijeko, ima bebe koje nece cicati, ....
Priznajem...
Sad priznaj i ti da Jehovinih svjedoka ima i manje od 8%

Kuzis?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 08.03.2010., 11:26   #39
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
kuzim ja to, al da tako razmisljam, dijete ne bi ni imala...

ma znam,dijelimo isto mišljenje.
Ma,ne volim gurati nos gdje mu nije mjesto.Nisam mogla da ne primjetim da je susjeda stalno sa unukom.
Mama ga ostavi i po par dana,ona šeće okolo...Pita mene ta baka jel dojim,kažem da dojim,ona se žali kako njena kćer nije mogla dojiti jer je rodila na carski.
Zapravo je htjela imati komodidet. Smeta me jedino što tako to prezentira,pa će neka buduća mama pomisliti da je dojenje strašno komplicirano.

Što ne kaže odmah da joj se nije dalo i bok

Mamina rodica je patronažna sestra,žena je stvarno ok ko osoba. Razumna,bez prerasuda.
Jednom smo otvorili tu temu u društvu,strašno se uzrujala. Da ona viđa svaki dan mame koje se ne žele ni potruditi,čak ni kad bebe dobivaj dovoljno na težini.
I da joj smeta što što drugima pričaju da nisu mogle dojiti,a ne da nisu htjele
pink5 is offline  
Old 08.03.2010., 11:27   #40
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Priznajem...
Sad priznaj i ti da Jehovinih svjedoka ima i manje od 8%

Kuzis?
Ne kuzim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.