Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 20:00   #61
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije li alternativa tome okruživanje isključivo neprivlačnim osobama?
Ne znam, meni je prije alternativa ne davati tom "posebnom" frajeru toliku bitnost, srezat kontakte na samo poslovni minimum umjesto uvaliti se u njegov tim i provoditi 11 sati na dan s njim, i sjetit se zašto se uopće udavala.
Al' nismo svi isti, zato pokušavam skužit njezin način razmišljanja.

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Znatizelja? Jer nisi (jos) svjesna zasto ti je osoba privlacna.
Iako ta tvoja je to relativno brzo napravila, pa jos bi joj trebali biti u glavi i ostalim organima leptirici od tako friskog braka.
A možda je i znatiželja
Skupa su 12 godina, od njene 16-e. Meni bi palo na pamet da se nije iživila, ali ona tvrdi da ljudima ne treba više partnera ako već sa 16 upoznaš "pravu" osobu, što god ona pod tim podrazumijevala.
Teško mi je razumijeti, sve što mi pada na pamet ona je u jednom trenutku opovrgnula.
Pogotovo jer je jednom, kad sam napomenula da možda njezin muž/tada dečko nije za nju, da joj je možda sve to skupa postalo navika i da si nije dopustila odrasti bez njega, poludila na mene i nije me htjela niti vidjeti dva mjeseca. Tvrdeći da je ona nikada neće voljeti drugoga, da tih tada 10 godina znači nešto.
Pa sad tražim na forumu sva moguća objašnjenja kako da ju utješim i razumijem
I,da, kad ovako sve napišem, zvuči mi sve skupa užasno glupo, ne znam drugu riječ. I nije mi pomoglo da je išta više razumijem, naprotiv.
Najbolje da više ne kvarim temu eleutheri
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:12   #62
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni je prije alternativa ne davati tom "posebnom" frajeru toliku bitnost, srezat kontakte na samo poslovni minimum umjesto uvaliti se u njegov tim i provoditi 11 sati na dan s njim, i sjetit se zašto se uopće udavala.
Al' nismo svi isti, zato pokušavam skužit njezin način razmišljanja.



A možda je i znatiželja
Skupa su 12 godina, od njene 16-e. Meni bi palo na pamet da se nije iživila, ali ona tvrdi da ljudima ne treba više partnera ako već sa 16 upoznaš "pravu" osobu, što god ona pod tim podrazumijevala.
Teško mi je razumijeti, sve što mi pada na pamet ona je u jednom trenutku opovrgnula.
Pogotovo jer je jednom, kad sam napomenula da možda njezin muž/tada dečko nije za nju, da joj je možda sve to skupa postalo navika i da si nije dopustila odrasti bez njega, poludila na mene i nije me htjela niti vidjeti dva mjeseca. Tvrdeći da je ona nikada neće voljeti drugoga, da tih tada 10 godina znači nešto.
Pa sad tražim na forumu sva moguća objašnjenja kako da ju utješim i razumijem
I,da, kad ovako sve napišem, zvuči mi sve skupa užasno glupo, ne znam drugu riječ. I nije mi pomoglo da je išta više razumijem, naprotiv.
Najbolje da više ne kvarim temu eleutheri
Rekla bih da je to strah pri samoj pomisli da bi se mogla nakon svih tih godina zaista i odvažiti na neku drugu vezu/brak. Boji se same sebe, i baš zato što si je pogodila u žicu, zato te i izbjegavala.
Mislim da je to mit, pronaći pravu osobu u 16-oj, naime po čemu je ta osoba prava? Koliko dvoje ljudi može odrastati u istom pravcu, i kako mogu biti sigurni bez ikakvih preispitivanja da li su još uvijek jedno za drugo. Vjerojatno joj je upravo to bolna točka, ali nije dovoljno hrabra da to preispita do kraja. Možda postoji 1% takvih koji su od 16-e pa do starosti bili sretni skupa, ali uglavnom je to navika, komotnost, strah od nepoznatog.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:03   #63
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
....umjesto uvaliti se u njegov tim i provoditi 11 sati na dan s njim


Ovo može dovesti i do otrežnjenja. Naime nitko nije bez mana, pa u tom zajedničkom provođenju vremena može se shvatiti da predmet žudnje i nije baš mr. savršeni
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:08   #64
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Neko vrijeme me već kopka ova misao.
..
Kako je to biti u situaciji da voliš svog supružnika, ali pališ se na nekog drugog? Sviđa ti se, imaš crush kao da si tinejdžer opet? Što se tada događa?

U dosta slučajeva se dogodi prevara, no što u slučaju da se ne dogodi? Da zaljubljeni supružnik odluči povuči ručnu, ili je pak objekt požude također zauzet, možda čak i nezainteresiran?

Imate li vi kakvoga iskustva? Znatiželjna sam.
ne znam da li te zanima moj odgovor jer kod mene se ipak desila i prevara..
no od prvog dana volim svog supruga ali jednostavno javile su se emocije i prema nekome drugome
i stvarno sam se osječala kao da mi je opet 16 u najmanju ruku, ali niti u jednom trenutku nisam mislila ostaviti supruga niti bi to ikada pomislila

ta veza je okončana, vjerojatno na vrijeme i jako sam patila, vjerojatno još patim jer ga i dalje sanjam.., ali jednostano naučiš živjeti dvostruki život pa pred mužem i djecom se ponašaš normalno..a sebi i svojim emocijama, bolima i ostalom posvetiš u trenutke kad si sam
__________________
But just because it burns, doesn't mean you're gonna die, you've gotta get up and try ...
Jebezljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:12   #65
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni je prije alternativa ne davati tom "posebnom" frajeru toliku bitnost, srezat kontakte na samo poslovni minimum umjesto uvaliti se u njegov tim i provoditi 11 sati na dan s njim, i sjetit se zašto se uopće udavala.
Mislim da je problem u tome što ja govorim općenito, a ti o vrlo konkretnom slučaju, rekao bih.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 22:14   #66
Quote:
Jebezljiva kaže: Pogledaj post
pa pred mužem i djecom se ponašaš normalno..a sebi i svojim emocijama, bolima i ostalom posvetiš u trenutke kad si sam
Možeš mi malo pojasniti to normalno ponašanje, osobito s djecom? Npr. imaš li dadilju i spremačicu nekoliko puta tjedno i bogatog muža?

Ne zanimaju me sad moralni aspekti tvog ponašanja, nego čisto onak, kak se to praktički stigne odrađivati u samo 24 sata dnevno. I kad je to majka djece (znači više od jednoga) sama na način da se može prepustiti sebi i svojim emocijama, čemu već.

Jesu li ti djeca u boravku u školi ili u vrtiću non stop? Ili su zadovoljna i niš ne traže zalijepljena za ekran kompjutera ili TV-a.

Meni bi bilo puno logičnije da tu i tamo posegneš za malo neobaveznog seksa. Ne vidim kad se stigneš baviti vezama izvan braka.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:22   #67
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pitanje na koje ne moraš odgovoriti jer je jako osobno (ali, ključno za ovu temu): smatraš (ili, smatrala si u tom vremenu) svoj brak dobrim brakom koji te ispunjava, svog muža osobom koju voliš i čiju ljubav imaš?

Naime, nekako se otpočetka priča ograničila na tu, "kruha povrh pogače" situaciju.
Moj brak je spadao i spada u dobre brakove,i nemam ga namjeru mjenjati jer što smo stariji više si odgovaramo .Ima i trzavica normalno ali smo dugo vremena zajedno i ti manji problemi kojih vjerujem ima u svim brakovima ali se mogu prevazići.Prvih pet godina to je bio brak koji me ispunjavao,tada sam i voljela svog muža, a njegova ljubav prema meni ..........hm recimo da se nisam žalila osim ponekad ali on spada u osobe koji ne pokazuje osjećaje previše.Nakon pet godina ljubav s moje i njegove strane se pretvorila u ogromno poštovanje i obostrano razumjevanje koje nas drži zajedno preko dvadest godina (za godinu i pol imamo i zlatni pir)
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:25   #68
ispravak netočnog navoda:nije zlatni nego srebrni što znači 25-godina zajedno!
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 09:26   #69
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ne zanimaju me sad moralni aspekti tvog ponašanja, nego čisto onak, kak se to praktički stigne odrađivati u samo 24 sata dnevno. I kad je to majka djece (znači više od jednoga) sama na način da se može prepustiti sebi i svojim emocijama, čemu već.
evo, čisto praktično, kao zaposlena majka jednog malog djeteta, ja za sebe i sama sa sobom mogu provesti tek nekoliko sati dnevno i to bez iznimke nakon 21 sat, nakon što sam uspavala dijete. naravno, ako tih nekoliko sati do spavanja provedem sama sa sobom, to pak znači da niti jedan sat toga dana nisam provela s mužem
vikendom imam malo više prostora
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 09:47   #70
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
Moj brak je spadao i spada u dobre brakove,i nemam ga namjeru mjenjati jer što smo stariji više si odgovaramo .Ima i trzavica normalno ali smo dugo vremena zajedno i ti manji problemi kojih vjerujem ima u svim brakovima ali se mogu prevazići.Prvih pet godina to je bio brak koji me ispunjavao,tada sam i voljela svog muža, a njegova ljubav prema meni ..........hm recimo da se nisam žalila osim ponekad ali on spada u osobe koji ne pokazuje osjećaje previše.Nakon pet godina ljubav s moje i njegove strane se pretvorila u ogromno poštovanje i obostrano razumjevanje koje nas drži zajedno preko dvadest godina (za godinu i pol imamo i zlatni pir)

Meni djeluje da se vama brak pretvorio u prijateljstvo.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 11:05   #71
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Možeš mi malo pojasniti to normalno ponašanje, osobito s djecom? Npr. imaš li dadilju i spremačicu nekoliko puta tjedno i bogatog muža?
Ne zanimaju me sad moralni aspekti tvog ponašanja, nego čisto onak, kak se to praktički stigne odrađivati u samo 24 sata dnevno. I kad je to majka djece (znači više od jednoga) sama na način da se može prepustiti sebi i svojim emocijama, čemu već.
Jesu li ti djeca u boravku u školi ili u vrtiću non stop? Ili su zadovoljna i niš ne traže zalijepljena za ekran kompjutera ili TV-a.
Meni bi bilo puno logičnije da tu i tamo posegneš za malo neobaveznog seksa. Ne vidim kad se stigneš baviti vezama izvan braka.
baš i ne kužim kaj hočeš da ti pojasnim kako održavati vezu uz brak ili kako se uspijem posvetiti sebi ?

- normalno ponašanje s djecom i mužem?
pa onog trenutka kad dođemo doma cca pol 5 pa do 10 dok ne idu u krevet ja sam samo majka i supruga , kao i vikendima
i trudim se ne razmišljati o nikom drugom u to vrijeme

dok sam patila prepuštala sam se emocijama obično kad svi zaspu..onda sam se znala isplakati u jastuk ili pod tušem ..

. ta veza u kojoj sam se malo više uplela u emocije je i počela kao nebavezan sex..

eto ne znam jesam uspijela na sve odogvoriti , nadam se da jesam
__________________
But just because it burns, doesn't mean you're gonna die, you've gotta get up and try ...
Jebezljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:24   #72
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Meni djeluje da se vama brak pretvorio u prijateljstvo.
Pa šta je u tome loše ako nama paše.......ali kad budeš u mojim godinama baš me zanima kakav će tvoj brak biti, jer što si stariji manje ti je stalo do seksa, a tijelo ti se mjenja ,ima manje prohtjeva i nema novih nepoznanica.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:36   #73
Quote:
Jebezljiva kaže: Pogledaj post
baš i ne kužim kaj hočeš da ti pojasnim kako održavati vezu uz brak ili kako se uspijem posvetiti sebi ?

- normalno ponašanje s djecom i mužem?
pa onog trenutka kad dođemo doma cca pol 5 pa do 10 dok ne idu u krevet ja sam samo majka i supruga , kao i vikendima
i trudim se ne razmišljati o nikom drugom u to vrijeme

dok sam patila prepuštala sam se emocijama obično kad svi zaspu..onda sam se znala isplakati u jastuk ili pod tušem ..

. ta veza u kojoj sam se malo više uplela u emocije je i počela kao nebavezan sex..

eto ne znam jesam uspijela na sve odogvoriti , nadam se da jesam
Ako sam dobro shvatio Perzefonu, ona te pita čist konkretno pitanje.
S obzirom na obitelj i posao, kada stigneš održavati susrete ili vezu sa svojim ljubavnikom ili ljubavnicima? Prije, poslije ili tokom posla? Navodiš da si od pola 5 do 10, te vikendima samo supruga i majka, pa se stječe dojam da je to kakva uredska afera
charlie pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:54   #74
Quote:
charlie pax kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio Perzefonu, ona te pita čist konkretno pitanje.
S obzirom na obitelj i posao, kada stigneš održavati susrete ili vezu sa svojim ljubavnikom ili ljubavnicima?
Nisi baš. Čak me ni taj dio nije zanimao, iako ti zapravo imaš pravo. Ja sam pretpostavila da postoji neko vrijeme u kojem se ti susreti održavaju. Čak sam i pretpostavila da ne postoji nikakva prijetnja da se za njih sazna. Mene zanima ono što sam pitala:

Quote:
Jebezljiva kaže: Pogledaj post
ali jednostano naučiš živjeti dvostruki život pa pred mužem i djecom se ponašaš normalno..a sebi i svojim emocijama, bolima i ostalom posvetiš u trenutke kad si sam
kako se živi dvostruki život? Kako biti prisutan duhom uz djecu dok te obuzima flashback na ekstatične prizore s ljubavnikom? Kad te razdire muka, sumnja ili bol, jer rekla si da je to bila veza s emocijama? Kako spriječiti da ti na licu ne osvane bezrazložni blesavi osmijeh ili oči zamagli tuga?
Quote:
dok sam patila prepuštala sam se emocijama obično kad svi zaspu..onda sam se znala isplakati u jastuk ili pod tušem ..
I što učiniš ako muž nije zaspao kao što si misila, nego je budan i ima očekivanja?

Mislim da mi je alapača odgovorila umjesto tebe:

Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
naravno, ako tih nekoliko sati do spavanja provedem sama sa sobom, to pak znači da niti jedan sat toga dana nisam provela s mužem
Da, to je zapravo bila poanta mog pitanja. Samo, ipak moram pitati opet: kako se onda u ovo uklapa tvoja tvrdnja da ti je muž na prvom mjestu? Jer to si jasno negdje izjavila, da sad ne tražim i ne kvotam.

Nemoj misliti da provociram, fakat sam znatiželjna i zanima me je li ti muž kao osoba na prvom mjestu ili ti je na prvom mjestu brak kao institucija u kojoj se dobro osjećaš.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:59   #75
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
Pa šta je u tome loše ako nama paše.......ali kad budeš u mojim godinama baš me zanima kakav će tvoj brak biti, jer što si stariji manje ti je stalo do seksa, a tijelo ti se mjenja ,ima manje prohtjeva i nema novih nepoznanica.
Cordelia nije bas mnogo daleko po vasem bracnom stazu. Meni je eto u tvom proslom postu malo falilo ljubavi i strasti s njegove strane, barem u onih prvih pet godina.
Zvucalo mi je kao, nakon pet godina smo se navikli, ja sam prihvatila sto imam i to je sad to.
Sto se samog seksa tice, doduse ne znam koliko ti je godina, ali ljudi od 50 ili 55 godina se posve normalno i redovito seksaju, neki cas cesce nego ja.

Konacno su djeca izasla iz kuce, krediti otplaceni i mogu se prepustiti jedno drugome.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:08   #76
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
što si stariji manje ti je stalo do seksa, a tijelo ti se mjenja ,ima manje prohtjeva i nema novih nepoznanica.
Ti si sigurna da i tvoj suprug dijeli ovo matematičko gledanje na brak kao rješavanje jednadžbi i zasluženi odmor (od seksanja) kad se sve nepoznanice doznaju)?

BTW, tako bih radio znao što se zapravo krije iza freudovski formuliranoga "tijelo ti se mijenja, ima manje prohtjeva".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:09   #77
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Konacno su djeca izasla iz kuce, krediti otplaceni i mogu se prepustiti jedno drugome.
Zastreš prozore, pustiš neku finu, finu, nježnu, nježnu glazbu, natočiš temperirano bijelo...

... i baciš se na SUDOKUUUUUUUUUUUU!!!!!!
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:16   #78
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
Pa šta je u tome loše ako nama paše.......ali kad budeš u mojim godinama baš me zanima kakav će tvoj brak biti, jer što si stariji manje ti je stalo do seksa, a tijelo ti se mjenja ,ima manje prohtjeva i nema novih nepoznanica.
Ništa ako vama paše. Ne znam u kojim si godinama, ali ni ja s 40 nisam baš jutarnja rosa, a i s dragim sam tek 4 godine manje od tebe. On jest i moj najbolji prijatelj, ali daleko od toga da je među nama nestala romantika.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:32   #79
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zastreš prozore, pustiš neku finu, finu, nježnu, nježnu glazbu, natočiš temperirano bijelo...

... i baciš se na SUDOKUUUUUUUUUUUU!!!!!!

Dobar izbor, ovo bijelo.

Kao sto rekoh ti preko 50-godisnjaci se trose i vise od mene, jer ja tehnicki mogu samo vikendom trenutno. Ali nisu svi seksualno aktivni, kad promotrim, uglavnom oni koji su ostali mladog duha, koje zanima sve, putuju, druze se puno, znaju disati i bez partnera, koji su fizicki u dobroj formi, njegovani. Koji bi to razlog bio da se odreknu seksa zapravo?
Moram ipak reci da nekima nije ovo prvi brak ili jedini partner zadnjih 20 godina, ali bioloski tu apstinenciju zaista ne mozemo argumentirati.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:55   #80
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
jer ja tehnicki mogu samo vikendom trenutno.
Ja se ipak ne bih izjašnjavao kada i koliko dugo mogu.

Quote:
Koji bi to razlog bio da se odreknu seksa zapravo?
Nije problem ako je odricanje od seksa istinski obostrano - problem je ako si jedna strana zabrije (disclaimer: ne kažem da je to ovdje slučaj) da se tijelo promijenilo, prohtjevi smanjili - a druga vrišti od neutaženih prohtjeva.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.