Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 20:46   #21
uvjerenje porezne uprave odnositi će se na imovinu koju imaš..

znači ako imaš auto, stan, dionice, viksu sve unutra piše a ako nemaš onda je rubrika prazno..

iako ja ne shvaćam, kakve to ima veze ako npr netko ima dionice npr. T coma, stan u suvlasništvu sa mužem, neki stari auto cca 5 godina.... - za što je Bandiću uopće potreban taj podatak
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 17.11.2010., 20:52   #22
Samo još jedno me interesira.Dali to znaći da recimo sin od Keruma(ma bilo koji iz zlatne mladeži) ako je prijavljen na minimalac može po ovome prijedlogu biti oslobođen plačanja vrtiča?
fiser is offline  
Old 17.11.2010., 20:55   #23
Ono što mene tekođer ljuti je činjenica da zbog primanja imam vrlo malo izgleda da mi dijete dobije vrtić, a nezaposleni nemju taj problem... Meni stvarno nema tko čuvati dijete, a nezaposleni su doma i vode dijete u vrtić... I još jaslice... Uf...
Kolegicu su iz vrtića tražili potvrdu od poslodavca da radi od 9 do 5 jer nezaposlene mame ostave dijete u dežurstvu (iza 5)...
Nisam pobornik niti bakaservisa, ali po ovakvim cijenama radije stavim djetetu za obrazovanje više nego da dam njima...
Btw. Koliki je prirez u Sisku? Mi odvajamo prepun kufer novaca na taj prirez... Bedekovčina ima prirez siću, a vrtić im je 900 kn pa bi bilo onda prema tome u redu da i nama smanje prirez....
e_ty is offline  
Old 17.11.2010., 20:56   #24
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Samo još jedno me interesira.Dali to znaći da recimo sin od Keruma(ma bilo koji iz zlatne mladeži) ako je prijavljen na minimalac može po ovome prijedlogu biti oslobođen plačanja vrtiča?
vjerojatno DA jer ništa od ćaćine imovine nije na njemu i vjerojatno mu je rubrika imovina - prazno...
a plaća minimalac od 2500 tisuće...

i eto ga u razredu socijale..

naša posla

iako ja ne kužim.. npr otac i majka imaju zajedno 18.000 kuna i plaćati će 2000 vrtić, a drugi koji npr zajedno imaju 50.000 kuna opet će plaćati 2000 vrtić

jebo lud zbunjenog
i tko je tu sad normalan

http://www.youtube.com/watch?v=GTC_PLVuf9U
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 17.11.2010., 20:58   #25
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Samo još jedno me interesira.Dali to znaći da recimo sin od Keruma(ma bilo koji iz zlatne mladeži) ako je prijavljen na minimalac može po ovome prijedlogu biti oslobođen plačanja vrtiča?
Ako živi u Zg i prijavljen je tu, da. To znači točno to...

Imovinska kartica tu niš ne znači... Auto je na firmu, stan je na ćaću... On siroti ni bunta ni grunta...
e_ty is offline  
Old 17.11.2010., 21:02   #26
smatram da vrtić usluga čuvanja djeteta u vrtiću ne može koštati ovisno o primanjima roditelja ... jer čuvanje djeteta u vrtiću košta jednako neovisno o tome zarađuju li roditelji tog djeteta 3000, 5000 ili 10 000 kn ... pri tome ne želim reći da je sadašnjih 200 kn za jaslice nije smiješno ... ali ako oni meni lupe cijenu od cca 1500 kn za jedno dijete za vrtić ... to mi je 3000 kn iz mog budžeta samo za vrtić .... to mi se ne isplati da mi se za tu cijenu dijete čuva u vrtiću pored još 15 djece u grupi ...
Sanja29 is offline  
Old 17.11.2010., 21:04   #27
Mene još zanimaju 3 stvari:

1. izjednačuju li cijenu jaslica i vrtića, po ovom ispada da je tako
3. što ako je dijete bolesno i ne ide cijeli mjesec u vrtić (kao što je slučaj recimo s mojom malom ovaj mjesec)
2. je li ista cijena za prvo, drugo, treće i svako sljedeće dijete?


Zlo mi je od ovog
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Old 17.11.2010., 21:06   #28
Da, krivo sam skuzila.. Fali mi kronicno sna

Lara, o tome govorim! Opet ce se izvuci ova nasa "elita", kao i s krizmi porezom. Naprave x razreda u prosjecnim primanjima, a oni sto zgrcu velike novce mjesecno placaju i dalje kikiriki po njihovim primanjima. Jebe se npr.Mamicu ocel dat za tenisice 20000 ili 30000kn.. A sta mislis kolko ce tako nekog jebat 1500 ili 2000kn vrtic.
Ma od tog mi stvarno proradi cir. Idem lec..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Old 17.11.2010., 21:10   #29
Quote:
e_ty kaže: Pogledaj post
Ono što mene tekođer ljuti je činjenica da zbog primanja imam vrlo malo izgleda da mi dijete dobije vrtić, a nezaposleni nemju taj problem... Meni stvarno nema tko čuvati dijete, a nezaposleni su doma i vode dijete u vrtić... I još jaslice... Uf...
Kolegicu su iz vrtića tražili potvrdu od poslodavca da radi od 9 do 5 jer nezaposlene mame ostave dijete u dežurstvu (iza 5)...
Nisam pobornik niti bakaservisa, ali po ovakvim cijenama radije stavim djetetu za obrazovanje više nego da dam njima...
Btw. Koliki je prirez u Sisku? Mi odvajamo prepun kufer novaca na taj prirez... Bedekovčina ima prirez siću, a vrtić im je 900 kn pa bi bilo onda prema tome u redu da i nama smanje prirez....
10%
mom2be is offline  
Old 17.11.2010., 21:14   #30
Ne mogu vjerovati.... a baš me zanima da li će doista pregledavati i imovinu, ili će na kraju ispasti da obitelji koje imaju npr. firmu i rade za "minimalac", i voze bijesna auta na kraju ispadnu socijalni slučajevi (ovakvih ima u našem vrtiću - btw. žene uopće ne rade), a mi koji smo prijavljeni na punu plaću i otplaćujemo kredite ispadnemo bogatuni
MalaLu is offline  
Old 17.11.2010., 21:21   #31


"Mislim da smo dobilo što smo tražili."
Kukali smo kako nema mjesta u jaslicama/vrtićima jer su (jedan od razloga) prejeftini, eto pa sad više neće biti.
Pa ćemo sad kukat zbog nekog drugog razloga. Sad će to biti cijena, jer naravno nije više ista kao prije.
Ona sirotinja koja nema za vrtić, će u međuvremenu svejedno ostat bez posla i biti doma s djecom, pa će biti dovoljno mjesta za ove što muljaju i plačaju minimalno.

Jedan problem riješen.

"U prevodu: kad govno više diraš, više smrdi."
Jebali smo Bandurinu, pa nam je spičio kajlu.


Našao si je odakle pokupit mrvice za proračun.
Drugi problem riješen.

Zadnje uređivanje 8472 : 17.11.2010. at 21:31.
8472 is offline  
Old 17.11.2010., 21:23   #32
da, tako bi moglo biti..imamo i mi u vrtiću sličnih primjera. slažem se da je teško i ovako podijeliti po primanjima, djeca bi trebala imati iste uvjete za isti novac... možda bi najrealnije bila neka srednja, 'normalna' cifra, 200 kn je doista bilo skoro džabe...
ne kužim se baš u oib, npr. tamo može pisati da imamo stan u vlasništvu, no ne znam piše li i da za njega otplaćujemo toliki i toliki kredit..?
chatou is offline  
Old 17.11.2010., 21:30   #33
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Mene ne bi dirala veća cijena da se poboljšaju uvjeti...a pretpostavljam da će sve ostalo ostati po starom, tj 2 tete na previše djece u premalom prostoru...

Nema šanse za bolje uvjete.
8472 is offline  
Old 17.11.2010., 21:35   #34
Baš se nadam kako će učiniti "transparentnima" prikaz primanja/plačanja bla bla... Učinit nam jelte, prigodnim za trošak...I to još da se svi osjećaju fino...
Pa zatim izgraditi još veći broj objekata kako bi svi imali mjesta....
K tome dodati po još par teta po grupi....
I po dva crnca da mašu perjem kad nam paše....
Kako da ne.
8472 is offline  
Old 17.11.2010., 21:50   #35
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Mene još zanimaju 3 stvari:

1. izjednačuju li cijenu jaslica i vrtića, po ovom ispada da je tako
3. što ako je dijete bolesno i ne ide cijeli mjesec u vrtić (kao što je slučaj recimo s mojom malom ovaj mjesec)
2. je li ista cijena za prvo, drugo, treće i svako sljedeće dijete?


Zlo mi je od ovog
Evo našao sam ovo
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1845
fiser is offline  
Old 17.11.2010., 21:56   #36
a šta kad opet odem na porodiljni, pa onih drugih 6 mjeseci padnem na 2.600,00 - valjda će onda ponovo izračunati prosjek za tih 6 mjeseci?!?!

užas - već me jeza hvata i ovako su nam svima financije na knap, sad nas još udaraju po đepu...
MalaLu is offline  
Old 17.11.2010., 22:05   #37
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Nema šanse za bolje uvjete.
Znam....ništa novog kod nas...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 17.11.2010., 22:10   #38
Dao vam Bog svima da plaćate 2000 kuna vrtića...od srca...i naravno da budete u poreznom razredu 40%.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 17.11.2010., 22:15   #39
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
smatram da vrtić usluga čuvanja djeteta u vrtiću ne može koštati ovisno o primanjima roditelja ... jer čuvanje djeteta u vrtiću košta jednako neovisno o tome zarađuju li roditelji tog djeteta 3000, 5000 ili 10 000 kn ... pri tome ne želim reći da je sadašnjih 200 kn za jaslice nije smiješno ... ali ako oni meni lupe cijenu od cca 1500 kn za jedno dijete za vrtić ... to mi je 3000 kn iz mog budžeta samo za vrtić .... to mi se ne isplati da mi se za tu cijenu dijete čuva u vrtiću pored još 15 djece u grupi ...
To ti je kao da smatraš da nećeš plaćati veći porez ako imaš veliku dobit ili plaću jer je tebi ulična rasvjeta, usluga u bolnici ili zaštitta od policije ista kao i onome tko plaća manje ili uopće ne plaća.
A ako daješ 3000 kuna za vrtić znači po novome da i dobro zarađuješ i da možeš odlučiti i da ti netko drugi čuva djecu gdje će biti sami.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 17.11.2010., 22:17   #40
ha,ne znam,meni se ne čini ovo toliko loše-negdje mora postojat granica,i ja pristajem da najsiromašniji plaćaju manje,a ja si mogu priuštit tih 200(?) kn više

kako bi vi odredili sa koliko će grad sufinancirat vrtiće i kome?

ista stvar je trebala bit sa šk.udžbenicima kad su bili besplatni,dobivali su ih svi,a trebalo ih je podijelit samo nekima
mali.princ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.