Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 09:08   #201
Quote:
Myrin kaže: Pogledaj post
Dobila sam Rješenje o nasljeđivanju kuće koju bi što hitnije htjela prodati. Kakva je procedura? Koliko mora proći vremena od kada se ja upišem kao vlasnik pa do pravljenja kupoprodajnog ugovora? kako brzo to ide? Kupca imam. Ni ja ni on nismo upućeni previše pa molim savjet, hvala
Ako ti je Rješenje o nasljeđivanju postalo pravosnažno (koliko se sjećam, na Rješenju bi trebala stajati potvrda suda o tome), predaj ga (uz zahtjev za upisom vlasništva na tvoje ime) Zemljišno-knjižnom odjelu suda na čijem se teritoriju nalazi predmetna nekretnina, te odmah nakon toga možeš sklopiti kupoprodajni ugovor.
Ne razumijem na što se točno odnosi kad' kažeš kako brzo to ide? Ako misliš na rok u kojem će tebe upisati kao novog vlasnika, to ovisi kojom brzinom administracija suda rješava predmete. U načelu, predmeti se rješavju po redosljedu primitka, no ako imaš VIP (čitaj: veze i poznanstva) ide to i preko reda!
Teoretski, sve možete obaviti isti dan: ti prvo predaš zahtjev da te se uknjiži kao vlasnika na temelju nasljeđivanja, a kupac nakon tebe preda novi zahtjev da ga se njega uknjiži kao novog vlasnika na temelju kupoprodajnog ugovora između vas dvoje.
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:00   #202
Puno puno hvala na odgovoru
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 12:00   #203
što upisati u opis nekretnine u predugovor... nekretnina je u vlasnickom listu upisana kao stan s dvije i pol sobe, dvije lođe, 2 hodnika, kupatilo, wc, kuhinja, (71.22 čm, lođe s koeficijentom 0.75 obracunate) a u stvarnosti je dnevna soba prosirena na jednu lođu za sto je predan zahtjev za legalizaciju.... pa stan sad u stvarnosti ima jednu lođu.... upisati ono iz vlasnickog lista pa dodati recenicu da je prosiren ili? eto ako netko moze pomoci bio bih zahvalan
Shon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:38   #204
Zanima me, odprilike, koja je cijena sklapanja kupoprodajnog ugovora kod bilježnika, znam da ide u nekim rasponima ovisno o ugovorenoj cijeni?

I na koji način se vrši isplata ako kupac plaća u gotovini, bez kredita, u kojem trenutku on isplaćuje, jer potpisom prodavatelj ujedno potpisuje tabularnu izjavu, da li onda kupac isplaćuje prije ili kasnije ili kod bilježnika s kuvertom kako to ide?

Planiram angažirati odvjetnicu ili bilježnika da to sastavi kad dođe do prodaje, ali me zanima sada ako se nekome da napisati.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:17   #205
Kupujem kuću i dogovorio sam s čovjekom da njemu plačam mjesečno. Bez kredita. Ima građevinsku i vlasnički list, sve uredno. E sad ne slažemo se oko prijenosa. On veli da bi prenio tek kad isplatim kuću. Mogu li ja zbog toga kasnije imat probleme? Kako se to rješava? Mislim, mogu li ja promijenit adresu prije? I prebacit komunalije na svoje ime?
dfranc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:35   #206
Napravi predbilježbu.
Znači klasičan ugovor o kupoprodaji kojim ti on dopušta uknjižbu po isplati pune cijene.
Ali ipak se možeš predbilježiti upisom u vlasnički list.
Makar mi je malo neobično s ti netko prodaje kuću na rate?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:38   #207
Quote:
dfranc2 kaže: Pogledaj post
Kupujem kuću i dogovorio sam s čovjekom da njemu plačam mjesečno. Bez kredita. Ima građevinsku i vlasnički list, sve uredno. E sad ne slažemo se oko prijenosa. On veli da bi prenio tek kad isplatim kuću. Mogu li ja zbog toga kasnije imat probleme? Kako se to rješava? Mislim, mogu li ja promijenit adresu prije? I prebacit komunalije na svoje ime?
naravno da je prijenos kada mu isplatiš u cjelosti, sve drugo je njegov (pre)veliki rizik.kupovala sam stan na takav način. po siplati treće rate smo napravili prijenos. Adresu i komunalije možeš mjenjati.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:07   #208
Kuća je u Zagorju i nije u gradu. Čovjek prodaje već duže vrijeme i samo mu je trošak. Imamo zajednićkih prijatelja tak da nismo potpuni stranci.
Napravit ćemo ugovor pa ćemo vidjeti.
dfranc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 22:40   #209
Imam pitanje oko procedure zamjene stana. Mi mijenjamo naš manji stan za veći. Razlika u cijeni koju nadoplaćujemo je 20 000 eura i bit ce podmirena kredirom banke.
Zanima me kako to sad izvesti kroz ugovor? Idu li dva kupoprodajna ugovora ili jedan za zamjenu?
Ako moraju dva kako to onda funkcionira - druga strana kupuje moj stan, ja njihov. Ali što onda s novcima i kako to uvesti u Ugovor jer druga strana nema novaca da bi 'kupila' moj stan, niti ja imam za puni iznos stana koji ' kupujem'.
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 11:26   #210
Prodaja kuće?

Naslijedila sam od oca kucu (cc 70 kvadrata). Pošto je kuća u Slavoniji a ja živim u Gorskom Kotru jedino riješenje mi je prodati kuću. E sad, tu dolazim do problema; kuća je izgrađena '78 i nije legalizirana. Zanima me da li je u tom slučaju uopce moguce prodati kucu i koja je procedura u vezi toga?
Unaprijed hvala na savjetima.
__________________
"I much like my head. I don't want to see it removed just yet."
dasamja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 21:50   #211
Ne znam pišem li na dobroj temi, ako ne - prebacite me Zna li tko koliki je javnobilježnički trošak za ugovor o kreditu i kupoprodajni ugovor - iznos je 77 000 eura.
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:44   #212
zalozno pravo

Zaprimljeno 23.09.2014.g. pod brojem xxxx/2014

UKNJIŽBA, ZALOŽNO PRAVO, RJEŠENJE O NASLJEĐIVANJU JAVNOG BILJEŽNIKA xxxxxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxxx , KAO SUDSKOG POVJERENIKA OPĆINSKOG SUDA U xxxxxx 18.07.2014, u iznosu od 18.000,00 EUR s.ovima: osamnaesttisućaeura za korist 18.000,00 EUR
xxxxxx xxxxxx, OIB: xxxxxxxxxxxx, SVETOG ROKA xx, xxxxxx xxxxxxx, HRVATSKA


ovo pise u zemljisnom izvadku pod C

kako se to skida i brise

kupujem kucu i svi papiri su ok, samo to pise pod C
zapravo rijec je dva brata koji su nasljedili oca, ali vlasnistvo je pisano samo jednom i on je 1/1 vlasnik a dogovor je da on kad proda isplati bratu tih 18000 e
tako mi je vlasnik objasnio

dali tu moze biti problema?
45torpedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:40   #213
Pa jednostavno. Brisovnim očitovanjem kojeg mora potpisati taj XXXX da je primio cijeli iznos zaloga i nema daljnjih potraživanja i da je suglasan s brisanjem tereta (u C). I to ovjeriti kod JB.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 20:44   #214
Pozdrav ekipa...evo ovako,imam jedno pitanje pa sad ako mi netko moze to malo objasnit bio bih mu jako zahvalan!!
planiram kupiti kucu,starogradnja...pa bih podignuo Stambeni kredit+Adaptacija...
Pa sad me zanima jel postoje nekakve Subvencije ili nesto sa cime drzava pomaze!billo sta...unaprijed hvala
Krešimir1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 09:35   #215
Zanima me koji je razlog da investitori/njihovi posrednici uzimaju pola na ruke, pola na račun od cijene nekretnine?

Mislim porez se itako ne moze zaobici jer ce porezna uprava itako procijeniti nekretninu prema trzisnoj vrijednosti i usporediti sa uplacenim iznosom, koji za novogradnju na tom podrucju nece odgovarati, te ce se uspostaviti nova cijena poreza na tu nekrentinu

Koji je tu njihov interes da se izvede uplata na pola pola?

Ako griješim ispravite me
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 16:35   #216
Smile

Quote:
mcik kaže: Pogledaj post
Ne znam pišem li na dobroj temi, ako ne - prebacite me Zna li tko koliki je javnobilježnički trošak za ugovor o kreditu i kupoprodajni ugovor - iznos je 77 000 eura.
ako ti što vrijedi informacija

nedavno smo radili ugovor i ovjeru gdje smo bili 2 kupca i jedan prodavatelj.
odvjetnik nam je sastavio ugovor o kupoprodaji i ugovor o diobi.
radi se o građevnom zemljištu. Nisu nas ni odvjetnik ni bilježnik pitali kolika je vrijednost posla (u ugovor smo stavili cijenu 60.000 eur zbrojno za oba dijela)

uglavnom za ta oba ugovora nam je uzeo ukupno 3000 kn (cijena bez njegovog službenog žiga)

ovjera ugovora o kupoprodaji u jb + izrada ovjerenih kopija (9 kopija + 2 originala) =252 kn

govorim o trošku javnog bilježnika bez solemizacije, to nismo tražili, a koliko sam shvatila od kolegice to ovisi o vrijednosti nekretnine

ovjera diobenog ugovora nas je došla nešto više jer je bilo još suvlasnika na parceli.. pa je bilo malo više primjeraka
gigigaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 16:40   #217
zaboravih dodat....
kod bilježnika nismo radili solemizaciju, a ako sam dobro shvatila od kolegice.. ona ovisi o vrijednosti nekretnine i ona je svoju prije cca 5 godina platila 3000 kn za stan od 60.000 eur
gigigaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:02   #218
Pozdrav svima, molio bih savjet vezano za slijedecu situaciju. Kupujemo stan i vec smo odabrali jedan koji je nam udovoljava svim kriterijima. Uvidom u vlasnicki list vidljiva je slijedeca situacija. Gospodja je kupila stan 1993. kreditom koji je isplacen 2009. godine i u pod C pise da nema tereta. 2006. godine je predpostavljam dogla kredit na 25000 eura i banka se upisala kao fiducijarni duznki 1/2. 2014. gospodja je preminula, njezin je na ostavinskoj dobio stan kojeg prodaje. na vlasnickom listu stoji samo banka kao vlasnik 1/1. Pod C nema tereta niti aktivnih plombi. Molim savjet kako postupiti u situaciji ako cu kupovati taj stan. Unaprijed hvala.
strašna_avet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:11   #219
Quote:
gigigaso kaže: Pogledaj post
zaboravih dodat....
kod bilježnika nismo radili solemizaciju, a ako sam dobro shvatila od kolegice.. ona ovisi o vrijednosti nekretnine i ona je svoju prije cca 5 godina platila 3000 kn za stan od 60.000 eur
100k eura kredit, 3500 kn solemnizacija.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:17   #220
Quote:
strašna_avet kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molio bih savjet vezano za slijedecu situaciju. Kupujemo stan i vec smo odabrali jedan koji je nam udovoljava svim kriterijima. Uvidom u vlasnicki list vidljiva je slijedeca situacija. Gospodja je kupila stan 1993. kreditom koji je isplacen 2009. godine i u pod C pise da nema tereta. 2006. godine je predpostavljam dogla kredit na 25000 eura i banka se upisala kao fiducijarni duznki 1/2. 2014. gospodja je preminula, njezin je na ostavinskoj dobio stan kojeg prodaje. na vlasnickom listu stoji samo banka kao vlasnik 1/1. Pod C nema tereta niti aktivnih plombi. Molim savjet kako postupiti u situaciji ako cu kupovati taj stan. Unaprijed hvala.
Imao sam slicnu situaciju, ogromna fiducija na stanu koji sam kupovao.

Ako kupujes kreditom i vrijednost stana je veca- nemas problema. Banka kreditor trazi od vlasnicine banke vjerovnika pismo namjere u kojem se ta banka ocituje da ce se ispisati iz fiducijarnog vlasnistva ako pokrijes dugovanje, te radi obracun kompletnog svog potrazivanja.

Tada tvoja banka placa to potrazivanje njenoj banci, te ostatak do ugovorene svote kredita vlasnici od koje kupujes stan. Njena banka se odmah ispisuje iz fiducije po primitku sredstava, tvoja banka se upisuje u C pod hipoteke, a ti se upises pod A kao vlasnik (banka nece u A posto fiducija vise nije popularna).

Moj topla preporuka ti je ako nisi agilan po tom pitanju da uzmes odvjetnika koji to sve sredi bez ikakvih problema, zove te samo da potpises miljon papira i sve se magicno sredi posto on zivka i trci naokolo za papirologijom. Cijena ti je oko 4000 kn za takvo nesto.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.