Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 11:50   #221
[QUOTE=konjokradica;38596535]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Uvijek sam se pitao zašto kod don Damira Stojića ne gostuju kršćanski bračni parovi?
Valjda mu to nije specijalnost. Ili nema osobnog iskustva kako da pomogne parovima
Za razliku našeg zadarskog bračnog savjetnika, don Bilavera , don Stojić nije nije dovoljuno upoznat sa seksualnim i družtvenim životu supružnika.
Don Bilaver ima bogato životno iskustvo što se lijepo vidi na ovim slikama: http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...0/Default.aspx
Stoga ta životna iskustva može lako i prinijeti mladim supružnicima.

Quote:
Je li to onaj šef za kojeg si pisao da vara i mulja gdje stigne, bilo državu, bilo radnike?
On je moj običan šef. A direktor firme i gazda je taj koji mulja, krade, vara......

Quote:
Svrha Susreta mladih je da mladima g... vidi puta, a ne da se duhovno obnove, a mnogi mladi koji s vjerom veze nemaju putuju preko crkvenih organizacija jer je tako najjeftinije. Onaj tko se želi duhovno obnoviti, može to učiniti na bilo kojem mjestu gdje ga nitko i ništa neće smetati. Bog je besplatan.
Istina, ja sam bio prije 2 godine na jednoj seriji predavanja u trajanju od nekoliko mjeseci, 2 puta na tjedan.
krena is online now  
Old 22.03.2012., 11:54   #222
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Istina, ja sam bio prije 2 godine na jednoj seriji predavanja u trajanju od nekoliko mjeseci, 2 puta na tjedan.
Čuj krena...ti si živi KGB jer popi u Zadru zbog tebe na spavaju strah ih je da ćeš im raskrinkati djecu, slatke tajne, mane i ostale moralne devijacije koje nemaju
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 22.03.2012., 12:36   #223
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Čuj krena...ti si živi KGB jer popi u Zadru zbog tebe na spavaju strah ih je da ćeš im raskrinkati djecu, slatke tajne, mane i ostale moralne devijacije koje nemaju
Na prvi pogled sve izgleda sjajno i bajno, ali kada se dublje zagrebe, odmah isplivaju ljudske slabosti.

A Bog i dalje ostaje škrt sa svojim milostima. Možda ih on daje samo nekim anonimusima i sitnoj boraniji. A velike zvjerke ostaju praznih džepova.
krena is online now  
Old 22.03.2012., 12:51   #224
[QUOTE=krena;38602162]
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Valjda mu to nije specijalnost. Ili nema osobnog iskustva kako da pomogne parovima
Za razliku našeg zadarskog bračnog savjetnika, don Bilavera , don Stojić nije nije dovoljuno upoznat sa seksualnim i družtvenim životu supružnika.
Don Bilaver ima bogato životno iskustvo što se lijepo vidi na ovim slikama: http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...0/Default.aspx
Stoga ta životna iskustva može lako i prinijeti mladim supružnicima.


On je moj običan šef. A direktor firme i gazda je taj koji mulja, krade, vara......


Istina, ja sam bio prije 2 godine na jednoj seriji predavanja u trajanju od nekoliko mjeseci, 2 puta na tjedan.
Ne bih se složio da don Damir Stojić ne govori mladima o seksu:

http://obracenje.ning.com/forum/topi...c-popularan-je

http://www.jutarnji.hr/svaka-poza-u-...-u-oci/772926/

A ovdje brani svećenike koji spavaju sa 17-godišnjakinjama:
http://www.esava.info/index.php?opti...edna&Itemid=78

Po meni, don Damir Stojić nije kršćanski svećenik, već ideolog. Možda su mogli prodavati priče prije 50-ak i više godina kada su ljudi bili neobrazovani i praznovjerni, a sada kada većina ljudi ima životno iskustvo i obrazovanje veće od njih, ne mogu im više prodavati muda pod bubrege.
konjokradica is online now  
Old 22.03.2012., 13:04   #225
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Na prvi pogled sve izgleda sjajno i bajno, ali kada se dublje zagrebe, odmah isplivaju ljudske slabosti.

A Bog i dalje ostaje škrt sa svojim milostima. Možda ih on daje samo nekim anonimusima i sitnoj boraniji. A velike zvjerke ostaju praznih džepova.
Biskupi su na pravili kardinalnu pogrešku što im je broj vjernika važniji od kvalitete istih, a usput i sami ne žive Evanđelje. Kršćanstvo je najkvalitetnije kad je progonjeno. Recimo, film http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ninth_Day je sličan Schindlerovoj listi, s time da je ovdje priča o stradavanju katoličkih svećenika u logoru Dachauu. Film je daleko mračniji i tjeskobniji od Schindlerove liste, ali kada čovjek vidi kako u Hrvatskoj svećenici teroriziraju vjernike nekakvim luknima koja se po selima npr. oko Požege penju i preko 1000 kuna godišnje, ne pitajući kako i od čega vjernici žive, normalnom čovjeku dođe da da ih se riješi na način na koji su to radili francuski revolucionari, antifrankisti, nacisti i komunisti.
konjokradica is online now  
Old 22.03.2012., 13:06   #226
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Po meni, don Damir Stojić nije kršćanski svećenik, već ideolog. Možda su mogli prodavati priče prije 50-ak i više godina kada su ljudi bili neobrazovani i praznovjerni, a sada kada većina ljudi ima životno iskustvo i obrazovanje veće od njih, ne mogu im više prodavati muda pod bubrege.

Donovi i svećenici će uvijek u prvom redu imati pred očima svoju ideologiju i bespogovornu vjernost svojoj partiju (RKC), od koje ne smiju odstupati.
Sve drugo je farbanje očiju javnosti.
Don Damir Stojić

Ženama su prodali priču o kondomu pod krinkom emancipacije, a one su na to nasjele!
"Nasjele" su na... što ? Na kondom?
Buni se jer svećenike u Hrvatskoj prikazuju "ili kao ustaške seljačine ili kao frikove"
... ili kao provincijalce iz okolnih regija i zabiti, sa zadrtim i zaostalim idejama, kao Vatikanske poslušnike ...

Zadnje uređivanje Nepoznati : 22.03.2012. at 13:12.
Nepoznati is offline  
Old 22.03.2012., 19:24   #227
Šola krešti do bola: Crkva je jak simbol i zbog toga napadajući Crkvu dajete sebi na važnosti, a s druge strane najlakše ju je napadati jer nema prostora za obranu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 23.03.2012., 10:19   #228
[QUOTE=konjokradica;38603108]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio da don Damir Stojić ne govori mladima o seksu:

http://obracenje.ning.com/forum/topi...c-popularan-je

http://www.jutarnji.hr/svaka-poza-u-...-u-oci/772926/

A ovdje brani svećenike koji spavaju sa 17-godišnjakinjama:
http://www.esava.info/index.php?opti...edna&Itemid=78

Po meni, don Damir Stojić nije kršćanski svećenik, već ideolog. Možda su mogli prodavati priče prije 50-ak i više godina kada su ljudi bili neobrazovani i praznovjerni, a sada kada većina ljudi ima životno iskustvo i obrazovanje veće od njih, ne mogu im više prodavati muda pod bubrege.
i ne samo on, mnogi su
svećenici i sami priznaju da na svom školovanju uče razne filozofske materije, starogrčke, ove, one, ma sve redom samo ne proučavaju Bibliju
znaju kao svašta nešto a u principu ništa o ničemu, al ih to ne sprečava da se okupljaju za okruglim stolom i pripovedaju

pitaj bilo kojeg popa da ti objasni Otkrivenje i vidjet ćeš da neće znati, odmah će pasti na testu, al će se pokušat izmotavati, najvjerojatnije ti reći da je ta knjiga preeeteška da bi ti shvatio... il će pak počet pričati tebi nekim nerazumljivim jezikom samo da te odstrani... ah smicalice

na misama rado uzimaju neke priče iz ST pa na govornici prepričavaju, al gle pa to si znamo i sami, uzmemo Bibliju pa čitamo
al kad ih ideš pitat konkretno, onda kaj se zbude

pitaj a što znači kad u Bibliji stoji da NIKAD nitko prije Isusa nije uzašao na nebo?
pa dobro što je onda sa svim tim ljudima koji su živjeli prije njega, gdje su, što se dogodilo???
jer crkva veli da dobri ljudi nakon smrti idu gore kod Boga na nebo
je je, kak da ne, nek objasne ak znaju

i eto još jednog skandala u nizu - laže nas crkva, naučava poganštine

a sex?
a da, mora se i to, nije više tabu
najbolje je bilo ono kad je stol za vijećanje u Vatikanu donio odluku da su napokon i kondomi dozvoljeni
ma nemoj mi reć, kaj fakat
su al ne za sve - sam za prostitutke!

o mili brate, silna li pamet potekla na vijećanju, nema kaj
ispast će da sve žene koje se žele zaštititi kondomom protiv boleštine, moraju se deklarirati kao kraljice noći... il će bar crkva o njima misliti tako
Pravi Život is offline  
Old 23.03.2012., 10:43   #229
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Šola krešti do bola: Crkva je jak simbol i zbog toga napadajući Crkvu dajete sebi na važnosti, a s druge strane najlakše ju je napadati jer nema prostora za obranu.
Šta? Nije im "dano" da se brane? Naravno, napadajući Majku ljudi sebi daju na važnosti, vjerojatno i žrtve svećeničke pedofilije sebi daju na važnosti. Istina, seksualno ih je zlostavljao svećenik, homoseksualac - moralna vertikala. Crkva je jak simbol, slažem se, samo pitanje je čega simbol? Ćudoređa? Istine?
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Old 24.03.2012., 13:14   #230
Ispovjedna tajna

OD 1. SIJEČNJA 2013.

ZLOČINI NAD DJECOM: Radi bolje zaštite djece ukidaju se odvjetnička, liječnička i svećenička tajna!

http://www.jutarnji.hr/za-zlocine-na...ajne-/1016667/



Nema više skrivanja iza ispovjedne tajne, da se štite pedofili unutar zidina Majčice Crkve, kako se ne bi narušavao sveti i vjekovni ugled Vatikanskih ispostava po svijetu.
Dijete je prioritet

U obrazloženju Kaznenog zakona stručnjaci su takvu odredbu objasnili “potrebom pojačane kaznenopravne zaštite djece”, a uvrštena je na inzistiranje pravobraniteljice za djecu Mile Jelavić.

Radije bi u zatvor

Ta je odredba najviše razbjesnila svećenike.

- To je apsolutno zaprepašćujuće. To ne može biti! Svećenik je svojim životom dužan čuvati ispovjednu tajnu i ne dolazi u obzir da je ikada otkrije, bez obzira čak i na Kazneni zakon - rekao je Stanislav Vitković, prebendar Prvostolne crkve zagrebačke i stručnjak za kanonsko pravo.
Odakle uopće kleru pravo da čuju i opraštaju teške "grijehe", zaobilazeći pravni sustav? Tako su sudionici u zločinima. Olakšavaju savjest zločincima, koji izbjegnu biti evidentirani, pa će najvjerojatnije biti slobodni za daljnja zlodjela.

Kako Bogu nije uopće stalo do kažnjavanja zločinaca na ovome svijetu, možemo slobodno sa sakramentom ispovjedi mačku pod rep.
Nepoznati is offline  
Old 24.03.2012., 13:26   #231
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Šta? Nije im "dano" da se brane? Naravno, napadajući Majku ljudi sebi daju na važnosti, vjerojatno i žrtve svećeničke pedofilije sebi daju na važnosti. Istina, seksualno ih je zlostavljao svećenik, homoseksualac - moralna vertikala. Crkva je jak simbol, slažem se, samo pitanje je čega simbol? Ćudoređa? Istine?
Crkva je simbol jalovosti besplodnosti ..
No i to je potrebno da bude kočnica društva da društvo prenaglo ne ode u razvoj koje nosi opasnost samouništenje kao popratne pojave.
EliEliLama is offline  
Old 24.03.2012., 13:26   #232
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
OD 1. SIJEČNJA 2013.

ZLOČINI NAD DJECOM: Radi bolje zaštite djece ukidaju se odvjetnička, liječnička i svećenička tajna!

http://www.jutarnji.hr/za-zlocine-na...ajne-/1016667/
Može država ne priznati više ispovjednu tajnu, ali svećenici su je i dalje dužni obdržavati, bez obzira na posljedice (npr. zatvor) koje im mogu biti nametnute od države, odnosno civilne vlasti.
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Old 24.03.2012., 13:52   #233
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
Može država ne priznati više ispovjednu tajnu, ali svećenici su je i dalje dužni obdržavati, bez obzira na posljedice (npr. zatvor) koje im mogu biti nametnute od države, odnosno civilne vlasti.
Svakako treba strpati iza rešetaka one svećenike, za koje se sudski dokaže da su znali da je netko od njih pedofil, a nisu ga htjeli prijaviti svjetovnim vlastima, nego se izgovarali "ispovjednom tajnom".

Nepoznati is offline  
Old 24.03.2012., 18:00   #234
nakon kojekakvih ispljuvaka, red je pročitati koju od pametnog čovika:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...5/Default.aspx
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 24.03.2012., 18:38   #235
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
nakon kojekakvih ispljuvaka, red je pročitati koju od pametnog čovika:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...5/Default.aspx
Slažem se da su kršćanstvo i neoliberalizam na suprotnim stranama. A hrvatski biskupi su na strani neoliberalizma. Prodaju ono što su dobili od države za siću tajkunima http://www.vecernji.hr/vijesti/elitn...-clanak-389728
Tu nisam ni spomenuo teroriziranje seoskog stanovništva nekakvim luknima (naplaćivanje sakramenata), iako im država daje novce od tog istog stanovništva.
Kršćanstvo i visoki kler u Hrvata su dva suprotstavljena pojma. Naravno, čast iznimkama kao što su Tomislav Ivančić, fra Zvjezdan Linić i drugi manje poznati koji potvrđuju pravilo, jer su takvi svećenici manjina.
Velikoj većini svećenika i biskupa u Hrvatskoj na prvom je mjestu lova i materijalno. Ovih 10-ak i sitno posto što stvarno žive Evanđelje su neznatna manjina koja ne utječe na politku Crkve d.o.o. To je moje iskustvo.

Zadnje uređivanje konjokradica : 24.03.2012. at 19:52.
konjokradica is online now  
Old 25.03.2012., 05:30   #236
svi smo mi božja djeca
ljudi se polako bude
do boga se dolazi gledanjem u vlastito srce, u nutrinu, a ne kroz rešetke ispovjedaonice
ne trabaju nam posrednici da bi došli do boga
izvor, on, viši ja se nalazi u nama samima
antik is offline  
Old 25.03.2012., 08:19   #237
[QUOTE=Pravi Život;38617195][QUOTE=
ispast će da sve žene koje se žele zaštititi kondomom protiv boleštine, moraju se deklarirati kao kraljice noći... il će bar crkva o njima misliti tako[/QUOTE]

Ma nema sto crkva o njima misliti. Ja tako mislim. I ne zastićuje se zena kondomo nego muskarac. Sto će zena s kondomom. Jedino vibrator da posudi od frendice.
dominik01 is offline  
Old 25.03.2012., 14:34   #238
sigurno će djeca s bogom nakon ovakvih divnih "preporuka":još pamtim miris toga pedofila
Regul is offline  
Old 25.03.2012., 19:54   #239
Joseph Ratzinger je zataškavao pedofiliju!

Žrtve seksualnog zlostavljanja od strane pokojnoga meksičkog svećenika, osnivača Kristove legije, Marciala Maciela, prosvjedovale su u Gradu Leonu, gdje se nalazi Benedikt XVI., jer ih je Papa odbio primiti (a primao je druge žrtve pedofilije na svojim inozemnim putovanjima) pa tvrde da je to zato što su otkrili kako je Joseph Ratzinger 1999. dok je bio pročelnik Kongregacije za nauk vjere direktno upoznat sa zločinima oca Maciela ali da je odgovorio kako se taj sluča 'ne može otvoriti jer je riječ o osobi koju papa Ivana Pavao II. neizmjerno voli i koji je učinio velika dobra Crkvi'. Sumnja se i da su narkokarteli platitli dio Papina pohoda

Bivši svećenici Jose Barba i Alberto Athie, nekadašnji članovi Macielove Kristove legije i žrtve njegova pedofilskoga djelovanja, te istražitelji Fernando Gonzalez i Bernardo Barranco, održali su u subotu tiskovnu konferenciju na kojoj su podsjetili da je Vatikan 'sistematski izbjegavao odgovornost', da ne samo što se u Vatikanu 'znalo', već se Macielovo djelovanje 'toleriralo i poticalo', te da je Sveta Stolica 'lagala'.

Predstavljena je i knjiga o cijelom slučaju, a koja donosi veći dio vatikanskoga dosjea o Macielu (212 dokumenata i 600 stranica) u kojem se do u tančine opisuju zločini, ne samo seksualni već i financijski toga meksičkoga svećenika koji je puno novaca davao Ivanu Pavlu II. ali koji je od pokojnog pape dobivao podršku i zbog 'antikomunističe retorike' koju je Maciel širio. Prema autorima te knjige, da je ona bila poznata ranije, Ivan Pavao II: nikad ne bi smio biti proglašen blaženim jer je svjesno štitio pedofiliju.

Ali to nije sve, četverac tereti i sadašnjega Papu, Benedikta XVI., da je obmanuo javnost i da nije iskren kada osuđuje pedofiliju. Naime, donosi se pismo Josepha Ratzingera iz 1999. kojim se odgovara na dokumentaciju koju je te godine u Vatikan poslao bivši svećenik Athie a u kojem se opisivalo što je Maciel radio i tražio odgovor. Joseph Ratzinger je tada napisao (u knjizi je faksimil njegova pisma i potpisa): 'Nažalost se slučaj Marciala Maciela ne može otvoriti jer je riječ o osobi koju Papa jako voli i koja je učinila velika dobra Crkvi. Žao mi je. Nije moguće'.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...edofilije.html
mau123 is offline  
Old 26.03.2012., 18:42   #240
[QUOTE=dominik01;38643783]
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Ma nema sto crkva o njima misliti. Ja tako mislim. I ne zastićuje se zena kondomo nego muskarac. Sto će zena s kondomom. Jedino vibrator da posudi od frendice.
a što će žensko osim neukom muškom sama kupit kondom jer nikad se ne zna koju ovaj spolnu boleštinu more bit prenaša unaokolo

ja sam za opću apstinenciju
onak, nek bude malo i tog, osim redom kurvarstva na sve strane zemlje, nek se prvo ode na "analize" ko ima kaj pa nek se onda priča ko bu s kim i kak
Pravi Život is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.