Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2011., 13:24   #21
Kako se rijesiti lisnih usi na sobnom bilju? Isto donijeti pokoju bubamaru, ili?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 20:53   #22
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Uh, štošta ću naučiti.
Hvala mau i Lastane i tebi Marice naravno.
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 01:16   #23
ne sjecam se tko je napisao, ali dobro je rekao:
rijesi se mrava i rijesio si pola problema
ostatak bubamarama

ako infestacija nije prejaka ni povrsina prevelika moze pomoc i gnojnica od kopriva , samo u slabijem omjeru da ne ostetis listove (cini mi se 40:1 ako si sve radio po receptu).
ne ubija ni bubamare, eventualno ih otjera

ako je vrag odnio salu morat ces na ozbiljnije kemikalije ili baj-baj-samuraj
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 01:55   #24
Inače, baš mi je pričao stari kako je pred par godina bio posijao bob. Što je značajno jer isklija među prvima, a na njega se naselila – bobova lisna uš. I namnožilo se te gamadi toliko da su stabljike pocrnile.
On je bio odlučio da ih do daljnjega neće micati. I što se dogodilo: za koji dan evo ti bubamara. Veli da su dan za danom sustavno čistile stabljiku po stabljiku; tek kad bi završile s jednom, prešle bi na drugu. A kad je ostala samo jedna, otišle su. Tu jednu su ostavile. Valjda za sljedeću godinu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 02:22   #25
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
A kad je ostala samo jedna, otišle su. Tu jednu su ostavile. Valjda za sljedeću godinu.

mozda nije bila fina

ja svoj bob (citaj cijelih 15 stabljicica ) za sad jos nisam spricala nicim, al sam u medjured posijala kadifice, okolo dragoljub, a i pazim na plodored.
bas me zanima hocu li ove godine biti bolje srece.

inace bob ima antagonista (al sam zaboravila tocno koje povrce, potrazit cu sutra u knjizi):
kad god se posadi kraj antagonista imas invaziju usiju
da nije to bilo?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:32   #26
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
inace bob ima antagonista (al sam zaboravila tocno koje povrce, potrazit cu sutra u knjizi):
kad god se posadi kraj antagonista imas invaziju usiju
da nije to bilo?
Sumnjam. Ipak je riječ o bobovoj lisnoj uši.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 13:08   #27
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
Meni kopriva već mjesec dana stoji u posudama za zalijevanje.
To je uz natapanje i gnoj.
Nisam računao da je i isekticid.
Pošpricao ružine pupoljke pune lisnih ušiju koprivom ( sedam dana stojala u vodi i razrijedio prije špricanja) i šljaka.
Uši se osušile i posmeđile a mravi pokoji naleti tu i tamo... kao da procjenjuju štetu.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:08   #28
Protiv ušiju na ružama pomaže režanj bijelog luka u zemlju pokraj korijena.
dinka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 12:16   #29
kako se rijesiti lisnih usiju

Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Pošpricao ružine pupoljke pune lisnih ušiju koprivom ( sedam dana stojala u vodi i razrijedio prije špricanja) i šljaka.
Uši se osušile i posmeđile a mravi pokoji naleti tu i tamo... kao da procjenjuju štetu.
ja sam potopila koprivu (jedan kg u deset litara vode) 24 sata i time isprskala ruze i celi vrt.Jedino kisa moze da mi pomuti plan pa moracu opet da prskam.
Bailo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 12:59   #30
ja svoje potretirala pirimorom. taj ubija sve.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 19:23   #31
Quote:
dinka_x kaže: Pogledaj post
Protiv ušiju na ružama pomaže režanj bijelog luka u zemlju pokraj korijena.
moje ruže su ovo proljeće posađene tako da su još male, pa se vidi ovako: grmić ruže, okolo njih po tri kom bijelog luka koji je prerastao ruže, a pupoljci se ne vide od ušiju...al možda su ukusnije...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 16:57   #32
Nove ideje koje djeluju ili ne traže se dobrovoljci za eksperimentiranje : Tretirno na bobu.

Vele eko, ali upitno.

2 dcl vrlo tople vode
3-7 češnjeva češnjaka grubo zdruckana (bat za meso je OK)
24 sata odležat
dodat 0,3 deterđenta za suđe (pril, čarli...) - tu ne štima ono ekološko

procjedit

udupat tekućinu s vodom i to je to. Djelovanje se vidi tek naon 2 dana ako nije bilo kiše.

Meni su pokrepale vidljivo ali dio je preživio jer je u ponedeljak bio pljusak, danas ponavjam.

Druga varijanta:

30 dkg opušaka ili okarjaka duhana naravno bez filtera
3 dcl vode
24 sata odstajat

razrijedit sa 2/3 vode - moguće ekološko ako imate domaći duhan koji nije tretiran i/ili nikotin u čistom obliku pa si proračunate.

Ovo još nisam isprobala.

Treća varijanta:

30 dkg zdrobljenog lista od paradajza (vele da djeluje i rabarbara i gavez, moj eksperiment s rabarbarom nije uspio)
3 dcl vode
24 sata odležat
razrijedit na pola s vodom.
sasvim ekološko ali ja još nemam lišća od paradajza da isprobam.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:01   #33
Nikotin jest insekticid. Što bi pušačima trebalo nešto reći.

Sve ostalo… veli moj stari da ih tako možete i vodom isprati.
Bubamare ili pošten insekticid.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:36   #34
lastan, nemoj mi tu provoditi antipusacku kampanju jer bus dobil po usesima. nikotin spada u otrove. a sto mogu kad volim pusiti i trovati se.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 21:31   #35
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
lastan, nemoj mi tu provoditi antipusacku kampanju jer bus dobil po usesima. nikotin spada u otrove. a sto mogu kad volim pusiti i trovati se.
Imao sam jednoć screensaver na Linuxu koji je vrtio kojekakve zabavne molekule.
Uz molekulu nikotina išao je opis “Insecticide”. ’Nuff said.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:19   #36
ti na svasta nabasas u zivotu. ne vjeruj svemu sto procitas.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:22   #37
otkud mi opusci?
a sto da ja propusim zbog boba
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 18:48   #38
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ti na svasta nabasas u zivotu. ne vjeruj svemu sto procitas.
Oš reć da ne bi pobio kukce?

E, to bi trebalo testirati.
(No nikotin jest prirodni insekticid. ČPR.)
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 18:52   #39
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
otkud mi opusci?
a sto da ja propusim zbog boba
Pa možeš i cigarete direktno.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 10:31   #40
molim specijaliste za uništavanje lisnih ušiju za pomoć:

napale mi, stoka jedna , balkonsko cvijeće, a priznat ćete malo su mi u gradu ograničene mogućnosti za nabavku bubamara, a zbog djece i mačka nikako ne želim koristiti otrove

dakle, kako do bubamara ili možda ima neki alternativni sprej i gdje da ga nabavim...

hvala puno!
Freska1504 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.