Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2011., 17:17   #41
Quote:
Ovi u Skupstini su uzeli moje kontakt podatke pa ce mi javiti kako da postupim u slucaju da mi dodje uplatnica po gradonacelnikovom prijedlogu (placat cu vise).
Danas su me zvali iz Skupštine da mi kažu kako nema nikakvog zakonskog uporišta da mi dođe bilo kakva uplatnica osim one kakvu je odredila Skupština i ako dobijem uplatnicu po "Bandićevom" da odmah nazovem pa će istražiti koji vrtić je izdao protuzakonitu uplatnicu
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:41   #42
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
S obzirom da će se nama cijena vrtića povećati sa 400 kn na 600 kn (potvrdila nam teta u tajništvu neki dan, ali uplatnica još nema) mota mi se zgodno pitanje po glavi.
Dakle, hoće li moje dijete imati po tome više prava od djece koja plaćaju cijenu vrtića manje? S obzirom da smo supruga i ja "kažnjeni" jer nam je plaća "malko" veća od prosjeka pa smo za nekoliko stotina kuna prekoračili granicu i upali u viši razred, a od našeg "malko višeg" prireza se subvencioniraju cijene vrtića, smatram da je u redu da onda moje dijete dobije veću pažnju teta, deblji sloj paštete na kruhu, ako si zaželi neku igračku s kojom se igra dijete koje plaća manje teta ju mora odmah dati mojem djetetu... Naravno, djeca čiji roditelji plaćaju još višu cijenu, imaju još više prava.
Dakle, veća plaća, veći prirez, više novaca za subvenciju i veća cijena vrtića. OK! Onda hoću i više prava za svoje dijete.


a kaj su ti kriva druga djeca i tete?
meni je zaista jadno i okrutno da se djeca diskriminiraju, a tete dodatno zajebavaju jer imamo idiote na vlasti.

mislim, koja bi ja to trebala dodatna prava traziti za svoje dijete, ako platim 1400kn a do sada to nije bilo osigurano (tj iznad onoga sto mora bit osigurano za svu djecu)

uostalom, razmisli o tome sto trazis, nazalost, mi smo u debeloj manjini, sto znaci, kada bi nase dijete dobivalo ekstra paznju i neke povlastice, dobivalo bi od ostalih 75% djece isto tako paznju....samo negativnu, iza drveta ili nakon vrtica
ja to ne zelim, niti svom niti bilo kojem drugom djetetu
ne zelim da djeca rastu u takvom okruzenju.


mene u ovom cirkusu ljuti jer gradonacelnik glavnog grada otvoreno narodu kaze: Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić rekao je danas da će oni Zagrepčani koji budu željeli uživati beneficije besplatnoga, istog ili jeftinijeg vrtića to i uživati, a oni koji to ne budu željeli 'snaći će se na drugi način'.

kao da je biti socijalni slucaj, zelja, a ne nuzda u kojoj se netko nadje pa mu treba pomoci
na koji nacin da se snadjem? jel to otvoreni poziv narodu da se prijavi na minimalac, da radi na crno?
uz to, debelo diskriminirajuce po neku djecu, jer dakle, vecina ih ima pravo na predskolski odgoj, al neki, ak im roditelji ne plate, i to 10puta vise, onda nemaju pravo na to.


zanimljivo, gdja Pravobraniteljica nema nista za reci na to.
cemu ona sluzi? zasto pobogu nju placamo?
(jel se ona uopce koji puta oglasila o svemu ovome, ili brani svog, cini mi se, sunarodnjaka?)

a ministarstvo financija, porezna...kolko god mi se gadio ovaj model placanja, sada je izvrsna prilika da se skupe podaci o svim primanjima na crno, ali ne....skupljeni podaci su tajna. uz to, strogo cuvanu tajnu, kao nagradu ce dobti i besplatan vrtic

Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:47   #43
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
S obzirom da će se nama cijena vrtića povećati sa 400 kn na 600 kn (potvrdila nam teta u tajništvu neki dan, ali uplatnica još nema) mota mi se zgodno pitanje po glavi.
Dakle, hoće li moje dijete imati po tome više prava od djece koja plaćaju cijenu vrtića manje? S obzirom da smo supruga i ja "kažnjeni" jer nam je plaća "malko" veća od prosjeka pa smo za nekoliko stotina kuna prekoračili granicu i upali u viši razred, a od našeg "malko višeg" prireza se subvencioniraju cijene vrtića, smatram da je u redu da onda moje dijete dobije veću pažnju teta, deblji sloj paštete na kruhu, ako si zaželi neku igračku s kojom se igra dijete koje plaća manje teta ju mora odmah dati mojem djetetu... Naravno, djeca čiji roditelji plaćaju još višu cijenu, imaju još više prava.
Dakle, veća plaća, veći prirez, više novaca za subvenciju i veća cijena vrtića. OK! Onda hoću i više prava za svoje dijete.
Joooj..na ovakve postove moram reagirat!!! Mi ćemo imat besplatno ali ne podržavam Bandićev model i za sam da svi plaćamo po starim cijenama ali kaj ti misliš da zato moje/nečije dijete ne zaslužuje zbog toga pažnju,igračke,jelo..pa da uvijek djeca ispaštaju zbog pogrešaka roditelja-da ne napišem nešto drugo,a neš ti da plaćaš 2000kn više,nama bi trenutno 400kn vrtića bilo puno al jbg plaćala bi,ispada da su svi roditelji koji neće plačat ljenčine,varalice,žive na tuđi račun...ne samo po tvom postu nego je bilo i više takvih koji su se javljali!
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:52   #44
Quote:
daca87 kaže: Pogledaj post
Joooj..na ovakve postove moram reagirat!!! Mi ćemo imat besplatno ali ne podržavam Bandićev model i za sam da svi plaćamo po starim cijenama ali kaj ti misliš da zato moje/nečije dijete ne zaslužuje zbog toga pažnju,igračke,jelo..pa da uvijek djeca ispaštaju zbog pogrešaka roditelja-da ne napišem nešto drugo,a neš ti da plaćaš 2000kn više,nama bi trenutno 400kn vrtića bilo puno al jbg plaćala bi,ispada da su svi roditelji koji neće plačat ljenčine,varalice,žive na tuđi račun...ne samo po tvom postu nego je bilo i više takvih koji su se javljali!
a hoces onda platiti po odluci skupstine?
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 17:59   #45
Quote:
daca87 kaže: Pogledaj post
Joooj..na ovakve postove moram reagirat!!!
ma na ovakve sitne duše ne treba uopće reagirati
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 11:59   #46
oglasila se pravobraniteljica

Quote:
Zabrinuta i ljutita zbog cijele situaciju javno je odlučila reagirati dječja pravobraniteljica Mila Jelavić. Postojeća situacija obilježena neizvjesnošću vrlo se nepovoljno odražava na djecu i roditelje, upozorila je pravobraniteljica, primjećujući da su u nezavidnoj poziciji i dječji vrtići, čiji djelatnici dobivaju različite upute za postupanje.
ovo je stvarno tragikomično, ni roditelji ni vrtići, nitko ne zna koliko ćemo platiti vrtić, svaki dan jedna strana izađe sa svojim uvjeravanjem roditelja da su oni u pravu!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:41   #47
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
S obzirom da će se nama cijena vrtića povećati sa 400 kn na 600 kn (potvrdila nam teta u tajništvu neki dan, ali uplatnica još nema) mota mi se zgodno pitanje po glavi.
Dakle, hoće li moje dijete imati po tome više prava od djece koja plaćaju cijenu vrtića manje? S obzirom da smo supruga i ja "kažnjeni" jer nam je plaća "malko" veća od prosjeka pa smo za nekoliko stotina kuna prekoračili granicu i upali u viši razred, a od našeg "malko višeg" prireza se subvencioniraju cijene vrtića, smatram da je u redu da onda moje dijete dobije veću pažnju teta, deblji sloj paštete na kruhu, ako si zaželi neku igračku s kojom se igra dijete koje plaća manje teta ju mora odmah dati mojem djetetu... Naravno, djeca čiji roditelji plaćaju još višu cijenu, imaju još više prava.
Dakle, veća plaća, veći prirez, više novaca za subvenciju i veća cijena vrtića. OK! Onda hoću i više prava za svoje dijete.

Koja glupost!!

Dijete je dijete i svi trebaju imati ista prava.
Zar treba kaznjavati dijete jer njegovi roditelji manje placaju vrtic?!
Ovakav glupo post vec dugo nisam procitala...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:42   #48
E, a kad bi te famozne uplatnice trebale stici?
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 22:03   #49
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Koja glupost!!

Dijete je dijete i svi trebaju imati ista prava.
Zar treba kaznjavati dijete jer njegovi roditelji manje placaju vrtic?! Ovakav glupo post vec dugo nisam procitala...
Ajde bogati šta ste se zakačili za jedan post....

Pa jel ona rekla da treba kažnjavati ikoga, šta izvrćete stvari i dramite bez veze.

Svaki roditelj koji plaća više razmišlja o tome, ( osim naravno ovdje dežurnih lažnih moralista...) ako i ne sada, bude u budućnosti,jer je to normalno, odnosno za pružanje iste usluge svi bi trebali plaćati istu cijenu.
Vrlo jednostavno.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 22:54   #50
Vidim da je i ova tema na dobrom putu da završi kao njezina prethodnica.
Kako bismo to izbjegli, svi postovi o debljini paštete na kruhu i ostalim privilegijama koje bi trebala imati djeca roditelja koji plaćaju više smatrat će se trolanjem i tako nagrađivati.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:19   #51
Svi koji se ne slažete s mojim razmišljanjem u gornjim postovima pozivate se na nepotrebnu diskriminaciju djece. OK.
A jeste li razmišljali je li moje dijete diskriminirano ako godišnje gubimo 2400 kn, a netko taj isti novac dobiva jer će plaćati manje. I to sve za istu uslugu koju vrtić pruža.
Kako ću ja svome djetetu reći... malena, iduće godine nemamo za more jer smo dali 2400 kn više za vrtić. A vidiš, oni idu jer plaćaju manje. Ili, nećeš dobiti nove cipelice jer smo potrošili za vrtić. A tvoja frendica je dobila nove. Njeni ne plaćaju vrtić jer je tata privatnik pa je prikazao da je na minimalcu.

Mislite da moje dijete nije diskriminirano? Za istu uslugu?
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:39   #52
Casper, diskriminacija je kad se u vrtić ne uspiju upisati djeca koja ispunjavaju jednake uvjete kao i upisana djeca (npr. oba zaposlena roditelja), pa su roditelji prisiljeni dati preko 1500 kn mjesečno za privatni vrtić/jaslice. I ne pitajau ih koliki im je dohodak.

Ja se nadam da će netko pametan konačno iz novaca kojim plaćamo vrtiće početi povećavati kapacitete zagrebačkih vrtića tako da upis u vrtić prestane sličiti ludilu oko upisa u gimnazije, nego da svako dijete ima zajamčeno mjesto u vrtiću, po subvencioniranoj cijeni, kolika god ona bila.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:51   #53
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
oglasila se pravobraniteljica



ovo je stvarno tragikomično, ni roditelji ni vrtići, nitko ne zna koliko ćemo platiti vrtić, svaki dan jedna strana izađe sa svojim uvjeravanjem roditelja da su oni u pravu!
Može ona laprdat kaj hoće.Danas je šerif imal šou na 101-inici sa kontaktom građana uživo.Ispreskakali ga sa pitanjima za vrtiće.Uglavnom opet je ponovil da bu po njegovom i nikak drukčije i da ga nezanimaju oni koji imaju nego oni koji nemaju a da on nije kriv kaj OIB ne funkcionira te da jedini alat po kojem može odrediti trenutno pojedinačnu cijenu vrtića je potvrda porezne o visini primanja,i točka,amen.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 00:59   #54
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Koja glupost!!

Dijete je dijete i svi trebaju imati ista prava.
Zar treba kaznjavati dijete jer njegovi roditelji manje placaju vrtic?!
Ovakav glupo post vec dugo nisam procitala...

naravno da bi tako trebalo biti...a bit ce samo onda kad se vishe usvoji da je vrtic i predskolsko obrazovanje jednako bitno kao i osnovna skola, pochne se financirati i uvoditi jednako za svu djecu.

do tada ce se ljudi trgati za svaku kosku koju im lokalni politichari(btw. koje su sami izabrali) bace.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 13:43   #55
A najbolje je bilo kad je šerif rekao da ne zna za izračune koliko će to prihoda donijeti gradu jer je nabitniji sistem socijalne pravde, odnosno da plaćaju oni koji imaju. Interesantno da počinje brinuti o socijalnoj pravdi upravo na ovoj kategoriji. Uči djecu odmalena... ovi stariji počet će jednog dana u vrtiću govoriti "ja bum više papal od tebe jer moji tatek i mamek i više zarađuju od tebe. i ova je nova igračka moja." E moj gradonačelniče....
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 13:51   #56
zna on dobro izračune,imaš negdje gore(ili na prijašnjoj sličnoj temi) u postocima po razrednim grupama sve prikazano
a zašto bi xx više papo od xy?pa cijena vrtiča je ista za svako dijete samo kaj šerif nebu subfinanciral "Bogate",krivo pričaš
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 15:22   #57
fiser, "spuštam" se na dječji nivo i dajem mogući scenarij kako bi to moglo izgledati rečeno dječjim ustima. Već sam imala prilike prisustvovati takvoj retorici, na žalost. I ne pričam krivo, vrlo dobro znam o čemu pišem! A jučer je šefko sam rekao da NE ZNA izračune i da to nije ni bitno, nego da je bitno da bogati više plaćaju. Vrlo je jednostavna i njegova retorika bila jučer na 101-nici. Na razini djeteta.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 10:56   #58
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
fiser, "spuštam" se na dječji nivo i dajem mogući scenarij kako bi to moglo izgledati rečeno dječjim ustima. Već sam imala prilike prisustvovati takvoj retorici, na žalost. I ne pričam krivo, vrlo dobro znam o čemu pišem! A jučer je šefko sam rekao da NE ZNA izračune i da to nije ni bitno, nego da je bitno da bogati više plaćaju. Vrlo je jednostavna i njegova retorika bila jučer na 101-nici. Na razini djeteta.
Oooo zna on zna,jako dobro zna

Quote:
Detaljni prikaz plaćanja cijena vrtića po Bandiću


0,52% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 7001 do 8000 kuna plaćati će 1800 kuna


0,91% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 6001 do 7000 kuna plaćati će 1400 kuna


2,22% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 5001 do 6000 kuna plaćati će 1000 kuna


2,25% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 4501 do 5000 kuna plaćati će 700 kuna


2,85% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 4001 do 4500 kuna plaćati će 600 kuna


4,06% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 3501 do 4000 kuna plaćati će 500 kuna


5,52% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 3001 do 3500 kuna plaćati će 400 kuna


7,17% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 2501 do 3000 kuna plaćati će 300 kuna


9,47% - građana čija su prosječna mjesečna primanja od 2001 do 2500 kuna plaćati će 200 kuna


23,32% - građana čija su prosječna mjesečna primanja do 2001 kuna plaćati će 0 kuna

3,72% - građana čija je drugo dijete iz iste obitelji u redovitom programu plaćati će 50% iznosa određenog po cenzusu


1,07% - građana koji donijeli potvrdu da su samohrani roditelji plaćati će 50% iznosa određenog po cenzusu


4% - građana čije je dijete u vrtiću iz obitelji s troje i više malodobne djece plaćati će 200 kuna


1,47% - građana čije je drugo dijete u redovitom programu vrtića iz obitelji s troje i više malodobne djece plaćati će 0 kuna


12,77% - građana za čije se dijete koristi doplatak za djecu ili čija obitelj koristi stalnu novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi plaćati će 0 kuna


17,35% - građana nisu dostavili dokumentaciju o prihodima i plačati će 2000 kuna

(ovo je sa zagrebancija.com)
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:58   #59
Pa onda bandit laže, eto ne znam što drugo napisati?! Možda je mislio na nije znao za konkretne cifre?
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:14   #60
Jel tko dobio uplatnicu od vrtića il na adresu?

A s obzirom da ste svi OT, evo malo i mene...

@listopad14: spekuliram, ako Skupština npr. zna da će uplatnice doći na adresu i daje takvu izjavu, onda se može dogoditi da kad ih nazoveš (ti ili bilo tko drugi) daju odgovor, 'aha, da je to koji vrtić poslao, onda bismo tu mogli nešto, ali ovako je to tiskao Bandić, a njemu se, znate, ionako ništa ne može...' Bojim se uobičajenog kvalitetnog domaćeg proizvoda - dizanja obje ruke u stilu ja tu nemrem niš. Valjda se na to trebamo pripremit? Ili se možda trebamo skupit i izvršit pritisak na skupštinu da se drži svojih obećanja?

@casper77 kritičari: luna lana je već odgovor lijepo sročila, potpisujem. Evo mogućih scenarija za 'bogatog' (plaća 2kkn) i relativno 'siromašnog' (plaća 200kn) roditelja:
* bogati dođe po klinca u 5 pa mu teta veli 'mogli bi doć i ranije, znate, dijete vam je samo već pol sata'; bogati odgovara 'a jel, trebam dolazit u 5 a dijete sam vam ostavio u 8 - to je 9 sati a ne 10; za onu crkavicu od 200kn možete prigovarat, al ne i meni koji plaćam 2 soma, molim lijepo!'
* slijedeći put siromašni dođe po klinca u 5, a ista teta, frustrirana od zadnji put mu veli 'znate, ima ljudi koji plaćaju i po 2000kn a dođu ranije po dijete'
* bogati i siromašni dolaze po klince, sin bogatog je šlopio za uho sina siromašnog i sad ovaj ima šljivu, teta im veli da je sve to normalno; siromašni izjavi 'kaj, ak plaćamo 200kn to znači da mi druga djeca mogu tući klinca kak oće, i to je normalno?'; izjava u drugom smjeru bila bi 'aha, platim 2000 kuna i za tu lovu nemrete mi ni pazit na klinca?'
* itd. itd.

Ljudi su takvi. Zato postoji Zakon o suzbijanju diskriminacije.Od ljudi se jednostavno ne može očekivati apsolutna mudrost, pravednost, poštenje i sl. - jednostavno nismo svi u svakom trenutku mudri dobročinitelji.

Da podsjetim (od 1/1/2009):

"Ovim se Zakonom osigurava zaštita i promicanje jednakosti kao najviše vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske, stvaraju se pretpostavke za ostvarivanje jednakih mogućnosti i uređuje zaštita od diskriminacije na osnovi rase ili etničke pripadnosti ili boje kože, spola, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovnog stanja, članstva u sindikatu, obrazovanja, društvenog položaja, bračnog ili obiteljskog statusa, dobi, zdravstvenog stanja, invaliditeta, genetskog naslijeđa, rodnog identiteta, izražavanja ili spolne orijentacije."

Evo malo objašnjenja, kome se da čitati (ako čitate budite sigurni da ste pročitali i iznimke od zakona):

Vodič kroz "Zakon o suzbijanju diskriminacije"
__________________
Podržimo UDRUGU FRANAK!
Oskar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.