Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Pogledaj rezultate ankete: Slažete li se sa odlukom da se oporezuje neobrađeno poljoprivredno zemljište?
Da 31 51.67%
Ne 29 48.33%
Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 12:46   #161
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ja tebi dajem u zakup česticu 2345 ukupne površine 10 000 kvadratnih metara na rok od 1 godine od porpisa ugovora za naknadu od 800 kn koja će mi bit isplaćena kod potpisivanja zakupa kod jb ili na tr broj 546373 kod banke u roku 8 dana.Nakon uplate cijlog iznosa zakupodavac se može služit zemljom kako je u ugovoru navedemo.
Nije potreban odvjetnik nego samo malo pismeniji ukućan,rođak ili prijatelj.
svejedno ne bi radio ništa bez odvjetnika. Ti koji su najčešće "pravno pismeni" nemaju pojma o ugovorima. I onda ako dođe poslije do suda možeš se slikat.
Svakave su situacije moguće. Čak ni odvjetniku ne vjerovat 100%
poanta je da ti na kraju imaš više štete nego koristi od tih pars to kuna kad moraš angažirat nekoga da ti vrati česticu u prethodno stanje.
Ljudi procjene da im se ne isplati..

Inače država isto ima dosta zapuštene zemlje pa bi bilo dobro da se obratite na tu adresu.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:37   #162
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ja tebi dajem u zakup česticu 2345 ukupne površine 10 000 kvadratnih metara na rok od 1 godine od porpisa ugovora za naknadu od 800 kn koja će mi bit isplaćena kod potpisivanja zakupa kod jb ili na tr broj 546373 kod banke u roku 8 dana.Nakon uplate cijlog iznosa zakupodavac se može služit zemljom kako je u ugovoru navedemo.
Nije potreban odvjetnik nego samo malo pismeniji ukućan,rođak ili prijatelj.
Imam privatnu zemlju u zakupu na 16 godina , a udruga na 15 , država me zajebavala na 1 g. , putem svojih promašenih zakona .

U ugovoru treba napisati ; ja sivkiću dajem zemlju u zakup na godina X , zakupnina , da u slučaju moje smrti ugovor poštuju i nasljednik - odnosno po Beogradskom zakonu nasljednici . Ugovor se radi na temelju stanja u katastru , što je opasnost , ako je sivkić u katastru posjednik , a zemlja u gruntovnici na pokojnom kralju Petru , postoji mogućnost da nasljednici pokrenu ostavinski postupak i da se umjesto Petra upiše živi vlasnik , koji onda može tražiti upis i u katastar i mogući raskid ugovora u zemlji sa promašenim zakonima za privatnu zemlju !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:25   #163
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
svejedno ne bi radio ništa bez odvjetnika. Ti koji su najčešće "pravno pismeni" nemaju pojma o ugovorima. I onda ako dođe poslije do suda možeš se slikat.
Nisu ni pravnici uvijek pismeni da znaju dobar ugovor napisati, ali ne kupuješ nekretninu sa teretima i zbrkanim vlasništvom.
Ugovor za najam poljoprivrednog zemljišta je špranca.


Quote:
poanta je da ti na kraju imaš više štete nego koristi od tih pars to kuna kad moraš angažirat nekoga da ti vrati česticu u prethodno stanje.
Kako će te ugovor od toga zaštititi?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 20:31   #164
Evo još par fotki neobrađenog zemljišta kraj mojih parcela!
Ova je parcela bila obrađivana od kada znam za sebe tj. još dok je pošten i vrijedan narod hodao ovom zemljom ali, od kada je vlasnik umro, njegova djeca jednostavno ništa ne rade na toj zemlji.
Mislim da mi EU odgovara samo zbog ovakvih da se kazne!
Širi se korov, ambrozija, lisica sam vidio...

http://i46.tinypic.com/a2l1e.jpg

http://i49.tinypic.com/21mcbva.jpg

Evo sada da pokažem da se na toj parceli mogu naći i dobri komadi za ogrjev.
Ovakvima lupiti 10 000€ kazne bez ikakve šanse za žalbu!

http://i50.tinypic.com/34jau05.jpg
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 12:53   #165
[QUOTE=Artois;44321179]Evo još par fotki neobrađenog zemljišta kraj mojih parcela!
Ova je parcela bila obrađivana od kada znam za sebe tj. još dok je pošten i vrijedan narod hodao ovom zemljom ali, od kada je vlasnik umro, njegova djeca jednostavno ništa ne rade na toj zemlji.
Mislim da mi EU odgovara samo zbog ovakvih da se kazne!
Širi se korov, ambrozija, lisica sam vidio...

U Reich se ne ulazi sa zakonima iz Beograda i Tihomira Jakovine !
Po Ustavu pravo predlagati zakone imaju zastupnici i Vlada . Sve to društvo treba ukrcati u čamce u Zagrebu i poslati Savom u Dunav , ako ih trebaju u Srbiji neka ih prme !

Uskoro će plavokosi , kojeg isto treba ukrcati u čamac , iskoristiti > pamet > ; Predsjednik Republike proglasit će zakone u roku od osam dana od kada su izglasani u Hrvatskom saboru .

Nakon tog čina treba tražiti JEDNOG zastupnika koji bi odmah uputio u Sabor prijedlog izmjene više Zakona !

Artois da li je zemlja tvojih susjeda na umrlom ili živom ?

Ja imam neke susjede piše Republika Hrvatska ! Nije mi poznato tko je ta gospođa , pa sam poorao oko 1 ha njezine zemlje da mi ne raste korov i požarište . U katastru piše adresa gospođe Hrvatske , morati ću joj poslati račun za oranje !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 21:12   #166
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Evo još par fotki neobrađenog zemljišta kraj mojih parcela!
Ova je parcela bila obrađivana od kada znam za sebe tj. još dok je pošten i vrijedan narod hodao ovom zemljom ali, od kada je vlasnik umro, njegova djeca jednostavno ništa ne rade na toj zemlji.
Evo sada da pokažem da se na toj parceli mogu naći i dobri komadi za ogrjev.

Širi se korov, ambrozija, lisica sam vidio...
Vlasnik uzgaja samoniklo medonosno bilje. Samo još nije stavio košnicu za nevidljive pčele.
Vodi i brigu da divlje životinje imaju sklonište od zlih ljudi poput tebe koji bi ih tjerali...
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 06:40   #167
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
zato su ljudi nepovjerljivi s pravom, jer naši ljudi su nepošteni i oni se ne žele izlagati riziku dok pravosudni aparat ne profunkcionira tako da je njihovo vlasništvo zaštićeno na način da predmeti se rješavaju u roku mjesec dana najviše i da se takve prevarante masno kažnjava.
Dokle god se to ne dogodi i državu nije briga nego samo uzeti porez na najam, a građane pravno ne štiti, dotle je opravdano da nitko ne želi iznajmljivati.
Ni ja nemam dobra iskustva s najmom i rađe držim prazno zbog lopova koji izbjegavaju svoje obveze i imaš više štete nego koristi od tih štetočina.
Danas je neko sasvim ludo vrijeme, kako u obiteljima, zajednicama tako i u kompletnom društvu. Sve ide sustavom APP (ako prođe prođe).

http://www.banka.hr/?ezid=78268 i evo kad uđemo u EU u taj zakonski raj - od kojih uče raditi naši najbolji učenici domovine, nećemo više imati nikakvih problema!

Kao i svi porezi dosad pogađaju siromašne za što nikog nije briga u vlasti i ljude koji su dobri ljudi ali bez dobrog vodstva i pomoći ne ostvaruju sami neke rezultate. Konstruktivnog vođenja i upravljanja nema i zato smo tu gdi jesmo. Koliko će država, općine... platiti poreza po takvom zakonu? I tko će to plaćati?

Zadnje uređivanje komar : 30.03.2013. at 06:49.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 07:10   #168
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Danas je neko sasvim ludo vrijeme, kako u obiteljima, zajednicama tako i u kompletnom društvu. Sve ide sustavom APP (ako prođe prođe).

http://www.banka.hr/?ezid=78268 i evo kad uđemo u EU u taj zakonski raj - od kojih uče raditi naši najbolji učenici domovine, nećemo više imati nikakvih problema!

Kao i svi porezi dosad pogađaju siromašne za što nikog nije briga u vlasti i ljude koji su dobri ljudi ali bez dobrog vodstva i pomoći ne ostvaruju sami neke rezultate. Konstruktivnog vođenja i upravljanja nema i zato smo tu gdi jesmo. Koliko će država, općine... platiti poreza po takvom zakonu? I tko će to plaćati?
Zakon o poljoprivrednom zemljištu biti će vjerovatno tiskan u srijedu , tako mi je rekao urednik NN . Putema FAKSA NN naručiti ću ga u utorak , pošalju uplatnicu , nakon što dobiju dokaz o uplati šalju NN .

U budućem Zakonu o poljoprivrednom zemljištu , jer ovaj nema veze sa mozgom , moraju se napisati članci ;

1. raspolaganje sa državnom zemljom ,
2. raspolaganje sa privatnom zemljom ; nasljeđivanje , prodaja , zakup , sa mogućnošću oduzimanja privatne uz novčanu naknadu - ako ju vlasnik ne može ili ne želi obrađivati , ako ju ne želi dati u zakup - ide se na oduzimanje uz naknadu .

Porez ne riješava ništa , osim da otvara mogućnost da Ministarstvo financija sjedne na parcelu komar sa dugom od X tisuća kuna i onda prodaja da namire dug !
Ili ja krivo predviđam ???????????????
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 12:58   #169
Tako se i meni cini da ce bit i onda dode todoric ili neki slican kapitalista i za sicu love kupi pun k zemlje,a sad se poteze pitanje npr moja obitelj i ja imamo zemlju u lici konkretnije krbavsko polje,ali postoji problem da se grupica roma doselila i kupila cca 500m2 okucnice sa kucom ,a imaju cca 50 krava,200 svinja ,20 konja i masu zivotinja koje naravno na tih 500m2 nemogu hranit,nego stoku pustaju da luta po polju,ja sam planiro sijat nesto ali sam odusto jer je bilo slucajeva da se pistolji vade ,prijete jer je ta romska stoka izgazilo zito ,ti se nemas kome zalit bila je policija i sta ja znam ali nista nije rijeseno,nego sad ljudi se snalaze siju u dvorista od prijatelja i tako dalje..na koju sad foru da ja obradim zemlju osim da je prenamjenim u pasnjak i pustim da mi romska stoka pase po mom ,jer jednostavno nista zivo se sadit ili sijat neisplati ako ces imat stetu a neces moc naplatit,sta u tom slucaju?

Ili namjerno posijat probat osigurat onda zemlju i pustit da ti upropaste pa nek se osiguranje tuzi s njima,drugog nacina nevidim.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:12   #170
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Tako se i meni cini da ce bit i onda dode todoric ili neki slican kapitalista i za sicu love kupi pun k zemlje,a sad se poteze pitanje npr moja obitelj i ja imamo zemlju u lici konkretnije krbavsko polje,ali postoji problem da se grupica roma doselila i kupila cca 500m2 okucnice sa kucom ,a imaju cca 50 krava,200 svinja ,20 konja i masu zivotinja koje naravno na tih 500m2 nemogu hranit,nego stoku pustaju da luta po polju,ja sam planiro sijat nesto ali sam odusto jer je bilo slucajeva da se pistolji vade ,prijete jer je ta romska stoka izgazilo zito ,ti se nemas kome zalit bila je policija i sta ja znam ali nista nije rijeseno,nego sad ljudi se snalaze siju u dvorista od prijatelja i tako dalje..na koju sad foru da ja obradim zemlju osim da je prenamjenim u pasnjak i pustim da mi romska stoka pase po mom ,jer jednostavno nista zivo se sadit ili sijat neisplati ako ces imat stetu a neces moc naplatit,sta u tom slucaju?

Ili namjerno posijat probat osigurat onda zemlju i pustit da ti upropaste pa nek se osiguranje tuzi s njima,drugog nacina nevidim.
MM je prodao nešto zemlje nekim jadnicima (izbjeglicama) koji su mu se proširili na drugu parcelu i tako žive....... iako postoji rješenje o rušenju i napuštanju tog djela čestice. Oni čekaju po Zakonu o dosjelosti da si bez kune plaćanja vlasniku prepišu zemljište na sebe. I to tako traje, a u međuvremenu su nama prijetili da ako budemo negirali njima vlasništvo da će nas premlatit. Policija ima često posla s nama, ali ne zato što mi zovemo nego mi kao vlasnici zemljišta nemožemo održavati svoje - zovu policiju i ona dolazi. Da mi je netko rekao da lopine mogu zvati policiju za uzmeniranje na ukrademo nebi vjerovala da je to moguće, ali ipak je! Ako samo pustite da se sve koristi - pogledajte po zakonu - lako se ostaje bez lipe naknade bez svega. Pa ova zemlja je raj za mafiju i cigane!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 18:06   #171
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
MM je prodao nešto zemlje nekim jadnicima (izbjeglicama) koji su mu se proširili na drugu parcelu i tako žive....... iako postoji rješenje o rušenju i napuštanju tog djela čestice. Oni čekaju po Zakonu o dosjelosti da si bez kune plaćanja vlasniku prepišu zemljište na sebe
Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima - pročitajte - ja proučavam članak 229 jer u ulici imamo cirkus oko puta - . Vlasništvo se ne može steći dosjelošču , ako sam zapamtio , već služnost puta ako je služnost bila na pošten način !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 18:13   #172
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
na koju sad foru da ja obradim zemlju osim da je prenamjenim u pasnjak i pustim da mi romska stoka pase po mom ,jer jednostavno nista zivo se sadit ili sijat neisplati ako ces imat stetu a neces moc naplatit,sta u tom slucaju?
Posijte zob a druge godine tritikal , bez gnojiva i kombajniranja . Upišite u poticaj i neka jede državna divljač i privatna stoka . 200 kn zob + oranje = poticaj .

Tako rade neki u ekološkoj poljoprivredi , nadam se da je povoljan odgovor ?
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 19:01   #173
Članak 66 Zakona o poljoprivrednom zemljištu kazna 500 - 15 000 kn za fizičke osobe koje ne održavaju ili ne obrađuju zemlju u skladu sa agrotehničkim uvjetima .

Pitanje je da li na temelju stanja u katastru ili gruntovnici ?

U katastru mogu biti ja , a u gruntovnici ministar Jakovina ?
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.